Haber Apple, Katlanabilir Bir Mekanizma Patenti Aldı!

Damla

Co Admin
TRapple sever
Destek Ekibi
Repo Ekibi
SMS Onaylı
Apple Expert
Top Poster Of Month
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
3,283
Tepkime puanı
1,042
Puanları
113
Awards
3
8160Bu haftanın başlarında, Apple’ın daha önce başvurduğu bir patent ortaya çıktı.
Patent, kanatların hareket etmesini sağlayan, cihazın ekranının katlanırken kırılmasını veya hasar görmesini önleyen benzersiz bir menteşe mekanizmasına sahip yeni bir katlanabilir cihaz içindi.

Patent, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından yayınlandı ve yeni menteşe mekanizmasının bir açıklamasını sunuyor. Apple patentine göre, menteşe, ekranın iki yarısı arasında ortadan ayrılabilme yeteneğine sahip olup, kapağın katlandığında birleşmesini ve içe katlandığında ayrılmasını sağlıyor.8161


Yeni menteşe mekanizması, akıllı telefonları katlanabilir bir ekrana, yani kırışmaya sokan temel bir sorunu çözmek için uygulanıyor. Bunun örnekleri Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X idi. Bu telefonlar ekranın uygulanmasında başarılı ancak kırışma sorunu yaşamaya devam ediyor. Bununla birlikte, Apple tarafından detaylandırılan yeni menteşe mekanizması bunu tamamen önlemeyi amaçlıyor.

8162
Görüntülerden, menteşenin merkezi ve tekil bir mekanizma olmadığı görülebilir. Görüntüler, çift hareketli bir mekanizma aracılığıyla ekranın her iki yarısını birleştiren işlevini ve hareketini detaylandırıyor.
Şu anda olduğu gibi, katlanabilir telefonlar daha geniş bir kitle ve pazar için ticari olarak uygun değil. Ancak, inovasyon ve daha fazla gelişme, gelecekte benimsenecek birkaç benzersiz ve uygun fiyatlı tasarımın ortaya çıkmasına neden olabilir.
 
Son düzenleme:
Üst