Apple Watch Series 7 için paylaşılan yaşam kurtarma videosu

Gєzgιη'ѕαιℓσя

Yönetici
Kıdemli Üye
Destek Ekibi
SMS Onaylı
Katılım
22 Ağu 2018
Mesajlar
402
Tepkime puanı
104
Puanları
43
1641291266134.png
Apple Watch modelleri şimdiye kadar oldukça sayıda kişinin yaşamını kurtardı. Apple yeni reklamlarında direkt olarak buna odaklanıyor.
Derhal her iPhone sahibinin almak istediği ya da satın almış olduğu Apple Watch akıllı saat modelleri, uzun süredir hayatımızda ve sık sık “yaşam kurtardı” haberleriyle gündeme geliyor. Gelişmiş sensörlere ve kontakt imkanlarına haiz olan akıllı saatler, Apple’ın yeni yılda yapmış olduğu ilk reklam paylaşımlarının da merkezinde içeriyor.

Meydana getirilen paylaşımların ilki yukarıda izleyebileceğiniz kısa video oldu. Bu videoda Amanda, Jason ve Jim isminde üç kişinin Apple Watch üstünden 911’e yetişmesi ve bu sayede kurtulmaları anlatılıyor. Bilmeyenler için Apple Watch’ların iPhone’lara bağlı ya da iPhone’lardan bağımsız (E-SIM sürümler ile) telefon etme özelliği bulunuyor.

Apple’ın paylaşmış olduğu aşağıdaki videoda ise Apple Watch’ların otomatik düşme idrak etme özelliği ile kurtulan Bob için bir yayınlanma yapılıyor. Apple Watch’ların bünyesindeki sensörler, düştüğünüzü net olarak algılayabiliyor. Eğer düştükten sonrasında bayılırsanız doğrusu hareket etmez hale gelirseniz, saat otomatikman yakınlarınızı ya da güvenlik birimlerini arayabiliyor. Tek başına dağ bisikleti yaparken düşen ve bilincini kaybeden Bob’un tam olarak bu özellik yardımıyla hayatta olduğu aktarılıyor.

Apple Watch Series 7 ile sıhhat mevzusunda büyük bir adım atmayan doğrusu sürece yeni bir sensör dahil etmeyen Apple’ın, 2022 Eylül ayında gelecek Watch Series 8 için büyük planları bulunuyor. Bunun merkezinde de yüksek ihtimalle “kan şekeri ölçümü” içeriyor. Bu sayede diyabet hastaları parmaklarını delmeden kan şekerlerine saatleri üstünden bakabilecek. Firmanın bu mevzuda uzun süredir çalmış olduğu biliniyor.

 
Üst