Bolu Belediyesi, GSM operatörleri ile yeni anlaşma

  • Konbuyu başlatan Damla
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 811

Damla

Co Admin
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
4,740
Tepkime puanı
3,865
Puanları
113
İyi Parti Bolu Belediye Meclisi Suat Orhan, meclis toplantısında yaptığı açıklamada, GSM operatörleri ile yapılan anlaşma neticesinde belediyeyi aylık 10 bin TL’nin üzerinde kara geçirdiklerini söyledi.

Bolu Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Oturumu’nda konuşan İyi Parti Bolu Belediye Meclisi Üyesi Suat Orhan, bilişim alanında belediyede yapılan yenilikler hakkında bilgilendirme yaptı. Yaptıkları çalışmalar ile beraber GSM operatörleri ile yeniden masaya oturduklarını söyleyen Orhan, belediyeyi 10 bin TL üzerinde kara geçirdiklerini söyledi.

“FARKLI MODEL BİR SİSTEME GEÇTİK”

Farklı model bir sisteme geçtiklerini söyleyen Orhan, “31 Mart’ta seçildikten sonra çalıştığımız kalemlerle ilgili biraz bilgi vermek istiyoruz. Kendim bizzat, bilgi işlem konusunda ilgileniyorum. Arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza kolaylık getireceğine inanıyoruz. Aynı zamanda bu yenilikleri vatandaşlarımızla ile internet sitemiz üzerinden de paylaştık. Sayfamıza girdiğimiz zaman imar planları gibi birçok fonksiyonu arayıp da buluyordunuz. Artık bunlar doğrudan olarak gözüküyor. Siteye girdiğini zaman bunlar direk eliniz altında. Şikayet ve dilekler bölümü de direk olarak gözüküyor. E imzaya geçtik. Halkımızın işlerinin daha çabuk yürümesi işçin güzel bir yenilik oldu. Yine server yedekleme konusunda adım attık. Biliyorsunuz, yangın çıkmıştı. Şimdi 3 tane serverımız var. Bunlardan bir tanesi acil kurtarma merkezi . Her türlü saldırıya karşı bir tanesi görev alıyor, diğerleri yedekleme yapıyor. Farklı model bir sisteme geçtik” dedi.

“10 BİN TL ÜZERİNDE KAR ETTİRDİK”

GSM operatörleri ile yaptıkları görüşmeler neticesinde 10 bin TL üzerinde kara geçtiklerini ifade eden Orhan, “Bolu Belediyesi’nde kullanmış olduğumuz GSM hatları var. Bunlar telefon hatları. 89 hattımız varmış. İlk geldiğim de ben bunlarla ilgili ciddi bir çalışma yaptım. Bu çalışmalar da hatların nerede olduğunu bulamadık. Bunların bazılarını iptal ettirdik. Faturasını biz ödüyoruz ama hat nerede belli değil. Bununla ilgili de düşüş yaptık. Sayın Songül hanımla ve Başkanımız ile bir çalışma yaptık. Hatlara ortalama aylık 20 bin lira üzerinde ödeme yapıyorduk. Bunlar için GSM şirketini çağırdık. Görüşmelerimiz de bu paranın yüksek olduğunu söyledik. GSM şirketi ile görüşmemiz de bu hatları onararak bunları 10 bin TL’ye düşürdük. Yani aylık 10 bin TL’nin üzerinde kar ettirdik. Bu da toplamda 2 yıllık sözleşmede 250 bin TL’ye denk geliyor. Bunla ilgili de şunu söyleyeceğiz. 175 bin TL GSM şirketi bize ek bonus verdi. Bunu da Sayın Başkanım ile görüştük. Bu 175 bin TL’yi faturadan düşüp, daha az ödeyelim dedik. Faturadan düştük ve 10 bin TL ödüyoruz ama bizden önceki yönetimde bir telefonlar alınmış. İki telefon alınmış 16 bin TL. Bir telefonun fiyatı 5 bin TL’lerde. Bu verilen bonus sayesinde telefon alınmış. Biz bunun yerine belediyenin ödeyeceği faturadan düşüp, belediyeyi kara geçirdik. 250 bin TL de az değil. Bir asgari ücretli kişi de 250 bin TL’yi ödemek için 3 yıl çalışıyor. O yüzden de daha sistemli çalışmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. 
Son düzenleme:
Üst