Program DiskPulse

Kemal Kürşat BAKIMOĞLU

Co Admin
TRapple sever
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
SMS Onaylı
Apple Expert
  • Beşiktaş Aşığı
  • Yeni Tasarım
  • Site tanıtım madalyası
  • Destekçi Madalyası
  • 100'ler Kulübü Madalyası
  • TRappledestek Sever Madalyası
  • Yorumcu Madalyası
Katılım
9 Eki 2019
Mesajlar
308
Tepkime puanı
337
Puanları
123
Awards
7
Konum
samsun


DiskPulse , bir veya daha fazla diski veya klasörü izlemenize, raporları ve disk değişikliği izleme istatistiklerini kaydetmenize, algılanan değişiklikleri merkezi bir SQL veritabanına aktarmanıza, özel komutları yürütmenize ve yetkisiz değişiklikler olduğunda E-Posta bildirimleri göndermenize olanak tanıyan gerçek zamanlı bir disk değişikliği izleme çözümüdür. kritik sistem dosyalarında algılanır.

Ürüne Genel Bakış
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!
Yardım Dizini Ürüne Genel Bakış Ürün Sürümleri ve Özellikleri DiskPulse GUI Ekran Görüntüleri Ürün Kurulum Prosedürü Bir Diski veya Dizini İzleme Dosya Kategorileri ve Dosya Filtreleri Kullanma DiskPulse Pie Grafiklerini Kullanma Disk İzleme Raporlarını Kaydetme Raporları SQL Veritabanına Aktarma Otomatik Rapor Yönetimi Veritabanındaki Değişiklikleri Arama Çoklu Dizinleri İzleme Belirli Dosya Türlerini İzleme Dizinleri İzleme Sürecinden Çıkarma E-Posta Bildirimleri Gönderme Özel Eylemleri Yürütme Sesli Bildirimler Sistem Tepsisi Simgesini Kullanma Kullanıcı Tanımlı Profilleri Yönetme DiskPulse Uygulamasını Yapılandırma DiskPulse GUI Düzenlerini Kullanma Komut Satırı Yardımcı Programını Kullanma Ürün Güncelleme Prosedürü DiskPulse Pro'yu Kaydetme DiskPulse Sunucusunu Kullanma DiskPulse Sunucu Kurulum Prosedürü DiskPulse Server Client GUI Uygulaması DiskPulse Server Disk Change Monitoring DiskPulse Server Disk Monitoring Status DiskPulse Server Disk Monitoring Options DiskPulse Server Disk Monitoring Rules DiskPulse Server Exclude Directories DiskPulse Server E-Mail Notifications DiskPulse Server Disk Monitoring Reports DiskPulse Server Reports Database DiskPulse Server Statistical Charts DiskPulse Server Summary Reports DiskPulse Server SQL Database Reports Using DiskPulse Enterprise DiskPulse Enterprise Web-Based Interface DiskPulse Server Disk Space Monitor DiskPulse Server Command Line Utility DiskPulse Server Configuration DiskPulse Server Registration DiskPulse Server OEM Version DiskPulse Server Update Installing MySQL Database Supported Operating Systems System Requirements
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!

DiskPulse, bir veya daha fazla disk ve dizindeki değişiklikleri izlemenize, E-Posta bildirimleri göndermenize, çeşitli rapor türlerini kaydetmenize, istatistiksel pasta grafikler oluşturmanıza, tespit edilen değişiklikleri bir SQL veritabanına aktarmanıza, göndermenize izin veren güçlü bir gerçek zamanlı disk değişikliği izleme çözümüdür. sistem olay günlüğüne hata iletileri gönderir ve kullanıcı tarafından belirtilen sayıda değişiklik algılandığında özel komutları yürütür.
DiskPulse Disk Değiştirme Monitörü

DiskPulse, işletim sistemi tarafından verilen dosya sistemi değişiklik bildirimlerini durdurur ve yeni oluşturulan dosyaları, değiştirilmiş dosyaları, silinen dosyaları ve yeniden adlandırılmış dosyaları algılar. Tüm dosya sistemi değişiklikleri, bir veya daha fazla kritik değişiklik algılandıktan sonra birkaç saniye içinde bir E-Posta bildirimi göndermesine, özel bir komut yürütmesine ve / veya bir disk değişikliği izleme raporuna izin vererek gerçek zamanlı olarak algılanır.
Disk Değişikliği İzleme Pasta Grafikleri

Kullanıcıya, algılanan dosya sistemi değişikliklerini inceleme, kategorize etme ve filtreleme, dosya uzantısı başına değişiklik sayısını, değişiklik türü başına değişiklik sayısını, kullanıcı başına değişiklik sayısını vb.Gösteren çeşitli istatistiksel pasta grafikleri oluşturma olanağı sağlanır. .
DiskPulse Komut Satırı Yardımcı Programı
GUI uygulamasına ek olarak, DiskPulse Ultimate ve DiskPulse Server, disk değişikliği izleme işlemlerini yerel olarak yürütmek ve ağ üzerinden bir veya daha fazla DiskPulse Sunucusunu kontrol etmek için kullanılabilen bir komut satırı yardımcı programı sağlar. DiskPulse komut satırı yardımcı programı, kabuk komut dosyaları ve toplu iş dosyalarından disk değişikliği izleme işlemlerini denetleme olanağı sağlar ve DiskPulse yeteneklerini kullanıcı özel çözümlerine entegre etmeyi sağlar.
DiskPulse Komut Satırı Yardımcı Programı

DiskPulse Sunucusu
BT uzmanları ve kurumsal müşterilere, arka planda bir hizmet olarak çalışan ve tam ölçekli bir istemci GUI uygulaması veya yerel olarak veya ağ üzerinden bir komut satırı yardımcı programı kullanılarak kontrol edilebilen sunucu tabanlı bir ürün sürümü olan DiskPulse Server sağlanır. DiskPulse Server, birden fazla diski veya dizini aynı anda izlemenize, disk değişikliği izleme raporlarını merkezi bir SQL veritabanına göndermenize ve geçmiş eğilimi analiz raporları oluşturmanıza olanak tanır.
DiskPulse Disk Değişim İzleyicisi Sunucusu

Son olarak, kurumsal müşterilere, birden fazla üretim sunucusundan disk değişikliği izleme raporları alabilen, tüm veritabanındaki kritik değişiklikleri araştırabilen, merkezi kullanıcı tanımlı kurallar ve ilkeler kümesiyle raporları analiz edebilen ve gönderebilen DiskPulse Enterprise ürün sürümü sağlanır. Üretim sunucularından alınan bir veya daha fazla disk değişikliği izleme raporunda kritik sorunlar tespit edildiğinde e-posta bildirimleri.

DiskPulse disk değiştirme monitörü, değiştirilen dosya sayısını ve her uzantı için değiştirilen disk alanı miktarını, değişiklik türünü, dosya boyutunu ve dosya türünü gösterebilen birden çok pasta grafik türü sağlar. DiskPulse GUI uygulamasında grafikler iletişim kutusunu açmak için 'Komut - Grafikleri Görüntüle' menü öğesini seçin.

DiskPulse Pie Chart Dosya Uzantıları

Seçili olan sınıflandırma moduna bağlı olarak, grafikler iletişim kutusu dosya sayısını veya uzantı başına değişen disk alanını, değişiklik türünü, dosya boyutunu veya dosya türünü gösterir. İletişim kutusunun alt tarafında bulunan mod seçici, kullanılabilir grafik modları arasında geçiş yapma olanağı sağlar.

DiskPulse Pie Chart Kullanıcı İsimleri

Varsayılan olarak, grafikler iletişim kutusu o anda görüntülenen değişiklik kategorilerinin istatistiklerini gösterir. Örneğin, dosya kategorisi başına dosya sayısını gösteren bir grafik açmak için 'Dosya Türüne Göre Sınıflandır' kategorisi değiştirme modunu ayarlayın ve grafikler iletişim kutusunu açın.

DiskPulse Pie Grafik Değişikliği Türleri

Buna ek olarak, grafikler iletişim kutusu kullanıcıya görüntülenen grafik görüntüsünü panoya kopyalama olanağı sunarak DiskPulse grafiklerini kullanıcının belgelerine ve sunularına kolayca entegre etmeyi sağlar. Grafik açıklamasını özelleştirmek için 'Seçenekler' düğmesine basın ve özel bir grafik tarihi, saati veya grafik başlığı belirtin.

DiskPulse Pro, algılanan dosya sistemi değişikliklerini dosya uzantısı, dosya türü ve değişiklik türüne göre kategorilere ayırmanıza ve filtrelemenize olanak tanır. Bir veya daha fazla disk veya dizin izlenirken, DiskPulse algılanan tüm dosya sistemi değişikliklerini otomatik olarak kategorize eder ve ana GUI uygulamasındaki değişiklik listesinin hemen altında bulunan dosya kategorileri listesini sürekli günceller.


Varsayılan olarak, DiskPulse tüm dosyaları dosya uzantısına göre kategorilere ayırır ve algılanan dosya uzantılarının türünün değiştirilen dosya sayısına göre sıralanmış bir listesini gösterir. Her kategori için Disk Darbe, disk alanı miktarını, değiştirilen dosya sayısını ve değiştirilen dosyaların yüzdesini diğer dosya kategorilerine göre gösterir. Dosyaları dosya türüne veya değiştirme türüne göre kategorilere ayırmak için 'Kategoriler' birleşik giriş kutusunu kullanın.


DiskPulse'un en kullanışlı özelliklerinden biri, bir veya daha fazla kategorize dosya filtresi kullanarak algılanan dosya sistemi değişikliklerini filtreleme yeteneğidir. Örneğin, yeni oluşturulan tüm dosyaları görmek için, değişiklik türüne dayalı dosya kategorilendirme modunu seçin ve 'Oluşturulan Dosyalar' dosya kategorisine çift tıklayın. DiskPulse, algılanan disk değişikliklerinin listesini filtreleyecek ve yalnızca yeni oluşturulan dosyaları gösterecektir.

DiskPulse, disk değişikliği izleme raporlarını HTML, PDF, Excel, XML, metin ve CSV gibi bir dizi standart formata kaydetmeye izin verir. En basit durumda, bir disk değişikliği izleme işlemi gerçekleştirin ve ana araç çubuğunda bulunan 'Kaydet' düğmesine basın. Raporu kaydet iletişim kutusunda uygun bir rapor biçimi seçin, bir rapor dosyası adı girin ve 'Kaydet' düğmesine basın.

DiskPulse Disk Değişikliğini Kaydet İzleme Raporu

HTML, PDF, Excel, metin, CSV ve XML rapor formatları için, kullanıcıya kısa bir özet rapor veya daha uzun detaylı bir rapor kaydetme yeteneği sağlanır ve bu da binlerce değişiklik içeren büyük raporlar için çok uzun olabilir. Kısa, özet disk değişikliği izleme raporları, son 20 dosya sistemi değişikliğini gösteren bir tablo ve dosya sistemi değişikliklerinin sayısını ve dosya uzantısı, dosya türü, üst düzey dizin, kullanıcı adı vb. Başına toplam disk alanını gösteren tabloların bir listesini içerir. Varsayılan olarak, DiskPulse tam disk değişikliği izleme raporlarını HTML biçiminde kaydeder.

DiskPulse Disk Değişikliği İzleme HTML Raporu

Ayrıca, DiskPulse Ultimate ve DiskPulse Server, her bir disk değişikliği izleme işlemiyle ilgili tüm bilgileri koruyan ve DiskPulse ana GUI uygulaması kullanılarak herhangi bir zamanda yüklenebilecek olan disk değişikliği izleme raporlarını DiskPulse yerel rapor formatına kaydetme olanağı sağlar. .

Microsoft Excel Raporlarını Kaydetme

Bazen, Microsoft Excel gibi harici araçlar kullanarak disk değişikliği izleme sonuçlarının ek analizinin yapılması gerekebilir. Disk değişikliği izleme sonuçlarını Excel rapor biçimine vermek için bir disk değişikliği izleme işlemi gerçekleştirin, ana araç çubuğunda bulunan 'Kaydet' düğmesine basın, kısa özet rapor için 'Excel Özeti' rapor biçimini veya 'Excel'i seçin Rapor 'biçimi ayrıntılı bir disk değişikliği izleme raporu için.

DiskPulse Disk Değişikliğini Kaydetme İzleme Excel Raporu

Özet Excel raporu, son 20 dosya sistemi değişikliğinin bir listesini ve dosya sistemi değişikliklerinin sayısını ve dosya uzantısı, dosya kategorisi, üst düzey dizin, kullanıcı adı vb. Başına toplam disk alanını gösteren bir dizi tablo içerir.

DiskPulse Disk Değişikliği İzleme Excel Raporu

Ayrıntılı bir Excel raporu, seçili olan dosya kategorisi moduna göre dosya kategorilerinin bir listesini ve binlerce değişiklik içeren büyük raporlar için çok uzun olabilecek algılanan dosya sistemi değişikliklerinin tam listesini içerir. Ayrıntılı raporda kaç dosya sistemi değişikliğinin dışa aktarılacağını kontrol etmek için, 'Raporu Kaydet' iletişim kutusundaki 'Gelişmiş Seçenekler' düğmesine basın ve disk izleme raporunu özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

Grafik PDF Raporlarını Kaydetme

Disk değişikliği izleme sonuçlarını dışa aktarmanın en yararlı yollarından biri PDF özetini veya PDF rapor biçimlerini kullanmaktır. Bu rapor formatlarının her ikisi de, dosya sistemi değişikliklerinin sayısını ve dosya uzantısı, dosya kategorisi, üst düzey dizin, kullanıcı adı vb. Başına toplam disk alanını gösteren çeşitli grafik pasta grafikleri türlerini içerir. PDF rapor dosyasını seçin, ana araç çubuğunda bulunan 'Kaydet' düğmesine basın ve kısa, özet rapor için 'PDF Özeti' rapor biçimini veya ayrıntılı disk değişikliği izleme raporu için 'PDF Raporu' biçimini seçin.

DiskPulse Disk Değişikliğini Kaydet İzleme PDF Raporu

Özet PDF raporu, son 20 dosya sistemi değişikliğinin bir listesini ve ardından dosya sistemi değişikliklerinin sayısını ve dosya uzantısı, dosya kategorisi, üst düzey dizin adı, kullanıcı adı, Ayrıntılı bir PDF raporu, binlerce dosya sistemi değişikliği içeren büyük raporlar için çok uzun olabilecek, algılanan dosya sistemi değişikliklerinin tam listesini içerir.

DiskPulse Disk Değişikliği İzleme PDF Raporu

Algılanan değişikliklerin tam listesine ek olarak, ayrıntılı PDF raporları, seçili dosya kategorilendirme moduna göre dosya sistemi değişikliklerinin sayısını ve dosya kategorisi başına toplam disk alanını gösteren pasta grafikler içerir. Örneğin, ikinci düzey dosya kategorileri modu değişiklikleri dosya uzantısına göre kategorilere ayıracak şekilde ayarlanmışsa, PDF raporunda dosya uzantısı başına değişiklik sayısını gösteren pasta grafikler görüntülenir.

DiskPulse Ultimate ve DiskPulse Server, algılanan dosya sistemi değişikliklerini ODBC veritabanı arabirimi aracılığıyla bir SQL veritabanına dışa aktarma olanağı sağlar. Dosya sistemi değişikliklerini bir SQL veritabanına aktarabilmek için, kullanıcının ana seçenekler iletişim kutusunda ODBC veritabanı arabirimini yapılandırması gerekir.

DiskPulse SQL Veritabanı Yapılandırması

ODBC arabirimini yapılandırmak için, ana seçenekler iletişim kutusunu açın, 'Veritabanı' sekmesini seçin, ODBC veritabanı arabirimini etkinleştirin, ODBC veri kaynağı adını, SQL veritabanına bağlanmak için kullanılacak ODBC kullanıcı adını ve parolasını girin ve ardından belirtilen ODBC arayüzünü kontrol etmek için 'Doğrula' düğmesine basın.

DiskPulse Veritabanındaki Değişiklikleri Dışa Aktar

ODBC veritabanı arabirimini yapılandırmayı tamamladıktan sonra, bir veya daha fazla algılanan dosya sistemi değişikliği seçin, farenin sağ düğmesine basın, 'Değişiklikleri SQL Veritabanına Aktar' menü öğesini seçin ve değişiklikleri dışa aktarmak için SQL veritabanı tablosunun adını girin. DiskPulse belirtilen SQL veritabanına bağlanacak ve seçilen dosya sistemi değişikliklerini belirtilen SQL veritabanı tablosuna aktaracaktır.

Microsoft Excel'e Veri İçeri Aktarma

Bir SQL veritabanından Microsoft Excel'e dosya sistemi değişikliklerini içe aktarmak için 'Veri - Dış Verileri İçe Aktar - Yeni Veritabanı Sorgusu' menü öğesini seçin, verileri içe aktarmak için ODBC veri kaynağını seçin, dışa aktarma işlemi sırasında belirtilmişse, içe aktarılacak SQL veritabanı tablosu sütunlarını seçin, isteğe bağlı olarak veri sıralama modunu seçin ve 'Son' düğmesine basın.

Microsoft Excel'deki Dosya Sistemi Değişiklikleri

Algılanan her dosya sistemi değişikliği için, DiskPulse SQL veritabanına aşağıdaki veri sütunlarını verir: benzersiz bir değişiklik kimliği, değişikliğin tarihi ve saati, değişikliğin türü (oluşturulmuş, değiştirilmiş, yeniden adlandırılmış veya silinmiş), boyutu değişiklik sırasında kaydedilen dosya, dosya sahibinin kullanıcı adı ve tam dosya veya dizin adı.

DiskPulse Pro, güçlü bilgisayar kullanıcılarına belirtilen dosya eşleme kurallarına göre belirli dosya türlerini izleme olanağı sağlar. Örneğin, kullanıcı sistem diskinde bulunan program dosyalarındaki ve DLL kitaplıklarındaki değişiklikleri izlemeyi belirleyebilir.

DiskPulse Disk Değişikliği İzleme Kuralları

Bir veya daha fazla dosya eşleme kuralı eklemek için profil iletişim kutusunu açın, 'Kurallar' sekmesini seçin ve 'Ekle' düğmesine basın. 'Kurallar' iletişim kutusunda uygun bir kural türü seçin ve gerekli tüm parametreleri belirtin.

DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi Negatif Kuralları

Disk izleme işlemi sırasında, DiskPulse Pro tüm giriş dizinlerini izler ve belirtilen dosya eşleme kurallarını değiştirilen tüm dosyalara uygular. Belirtilen kurallara uymayan dosyalar atlanacak ve sonuçlar görünümü yalnızca kullanıcı tarafından seçilen dosyaları içerecektir.


Bazen, kritik sistem dizinlerindeki veya dosyalarındaki değişiklikler hakkında E-Posta bildirimleri göndermek gerekebilir. Disk değişikliği izleme komutu için E-Posta bildirimlerini etkinleştirmek amacıyla izleme komutu iletişim kutusunu açın, 'Gelişmiş' sekmesini seçin, disk değişikliği izleme eylemlerini etkinleştirin ve belirtilen bildirim eylemlerini tetiklemesi gereken dosya sistemi değişikliklerinin sayısını belirtin.
DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi Eylemleri

Şimdi 'Ekle' düğmesine basın ve bir E-posta bildirimi ekleyin. Belirtilen sayıda dosya sistemi değişikliği algılandığında, DiskPulse belirlenen e-posta adresine algılanan dosya sistemi değişikliklerinin listesini içeren bir e-posta bildirimi gönderir. Her e-posta bildiriminden sonra DiskPulse, değişiklik listesini temizler ve disk izleme işlemini yeniden başlatır. Farklı E-Posta adreslerine birden fazla bildirim göndermek için, her biri farklı bir hedef E-Posta adresine bildirim göndermek üzere yapılandırılmış bir dizi bildirim eylemi eklemeniz yeterlidir.
DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi E-Posta Bildirimleri

Son olarak, 'Seçenekler' iletişim kutusunu açın, 'E-Posta' sekmesini seçin, E-Posta bildirimlerini etkinleştirin ve bildirimlerin gönderileceği bir SMTP sunucusu ve geçerli bir e-posta hesabı belirtin. SMTP sunucusunu yapılandırmayı tamamladıktan sonra, belirtilen sunucu ana bilgisayar adını ve E-Posta hesabını doğrulamak için 'E-Posta Doğrula' düğmesine basın.
DiskPulse Disk Değiştirme Monitörü E-Posta Yapılandırması


DiskPulse Ultimate ve DiskPulse Server, güç kullanıcılarına ve BT uzmanlarına otomatik olarak rapor oluşturma, sistem olay günlüğüne mesaj gönderme, bir SQL veritabanına rapor kaydetme ve / veya disk izleme sırasında özel komutlar, komut dosyaları ve / veya toplu iş dosyaları yürütme olanağı sağlar işlemi, kullanıcı tarafından belirlenen sayıda dosya sistemi değişikliğini algılar.
DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi Eylemleri

Bir veya daha fazla bildirim veya rapor oluşturma eylemini yapılandırmak için disk değişikliği izleme komutu iletişim kutusunu açın, 'Gelişmiş' sekmesini seçin, disk izleme eylemlerini etkinleştirin, disk izleme eylemlerini tetiklemesi gereken değişiklik sayısını belirtin ve bir veya daha fazla eylem ekleyin gerekli işlemleri gerçekleştirmek üzere yapılandırılmış.
DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi E-Posta PDF Raporu

Belirtilen sayıda dosya sistemi değişikliği algılandığında, DiskPulse belirtilen işlemleri gerçekleştirir. Özel bir komutun en son dosya sistemi değişiklikleri listesine erişmesine izin vermek için otomatik rapor oluşturma eylemi ekleyin ve değişiklik listesine erişmek için sonraki komut eylemi tarafından kullanılacak önceden tanımlanmış bir rapor dosyası adı belirtin. Belirtilen disk izleme eylemlerinin yürütülmesini tamamladıktan sonra DiskPulse, değişiklik listesini temizler ve disk izleme işlemini yeniden başlatır.
DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi Sunucusu Raporu

Ayrıca, müşterilere, birden çok üretim sunucusundan rapor alabilen ve gelişmiş rapor analizi özellikleri sağlayan
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!
ürün sürümü sağlanır. DiskPulse Enterprise, disk değişikliği izleme raporlarını bir SQL veritabanında depolar ve kritik dosya sistemi değişiklikleri algılandığında özel rapor analizi kurallarını tanımlamaya ve E-Posta bildirimleri yayınlamaya izin verir.


GUI uygulamasına ek olarak, DiskPulse Ultimate disklerin veya dizinlerin bir OS kabuğu penceresinden izlenmesine izin veren bir komut satırı yardımcı programı içerir. DiskPulse komut satırı yardımcı programı, güç kullanıcılarına ve sistem yöneticilerine disk izleme yeteneklerini toplu iş dosyalarına ve kabuk komut dosyalarına entegre etme olanağı sağlar. DiskPulse komut satırı yardımcı programı <ProductDir> / bin dizininde bulunur.


Bu sayfada, DiskPulse Ultimate ürün sürümü tarafından desteklenen DiskPulse komut satırı yardımcı programı seçenekleri gösterilmektedir. DiskPulse Sunucusu komut satırı yardımcı programı seçenekleri için lütfen aşağıdaki sayfaya bakın:
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!


Komut Satırı Sözdizimi:
diskpulse -execute <Profil Adı>
Belirtilen disk izleme komutunu yürütür.
diskpulse -monitor -dir <Dizin 1> [... Dizin X]
Belirtilen diskleri veya dizinleri izler.
Parametreler:
-dir <Directory>
Bu parametre, disk izleme komutu için bir giriş dizini veya disk belirtir. Komut satırı argümanlarının düzgün ayrıştırılmasını sağlamak için boşluk karakterleri içeren dizinler çift tırnak içine alınmalıdır.
Seçenekler:
-show_changes
Standart çıktıda algılanan dosya sistemi değişikliklerini gösterir.
-save_html_report [Dosya Adı]
Bir HTML disk izleme raporunu belirtilen dosyaya kaydeder.
-save_text_report [Dosya Adı]
Bir metin diski izleme raporunu belirtilen dosyaya kaydeder.
-save_csv_report [Dosya Adı]
Excel CSV disk izlemeyi belirtilen dosyaya kaydeder.
-save_xml_report [Dosya Adı]
XML disk izlemeyi belirtilen dosyaya kaydeder.
-save_pdf_report [Dosya Adı]
PDF disk izlemeyi belirtilen dosyaya kaydeder.
-save_to_database
Seçenekler iletişim kutusunda belirtilen ODBC veri kaynağını kullanarak algılanan dosya sistemi değişikliklerinin listesini bir SQL veritabanına dışa aktarır.
-title <Rapor Başlığı>
Rapor başlığını ayarlar.
-max_change <Dışa Aktarılacak Maksimum Değişiklik Sayısı>
Dışa aktarılacak maksimum dosya sistemi değişikliklerinin maksimum sayısını ayarlar (varsayılan 1.000'dir).
-kompres
Bir GZ sıkıştırılmış raporu dışa aktarma talimatı verir.
-v
Ürünün ana sürümünü, küçük sürümünü, revizyonunu ve derleme tarihini gösterir.
-Yardım
Komut satırı kullanım bilgilerini gösterir.

DiskPulse Server, arka planda bir hizmet olarak çalışan ve birden çok paralel disk değişikliği izleme işlemi gerçekleştirmeye, E-Posta bildirimleri göndermeye, çeşitli rapor türlerini kaydetmeye, algılanan değişiklikleri merkezi bir SQL'e dışa aktarmaya izin veren sunucu tabanlı bir ürün sürümüdür. veritabanında, sistem olay günlüğüne hata iletileri gönderin ve / veya kullanıcı tarafından belirtilen sayıda değişiklik algılandığında özel kullanıcı komutlarını yürütün.

DiskPulse Disk Değişim İzleyicisi Sunucusu

DiskPulse Server, yerel olarak veya ağ üzerinden tam ölçekli bir istemci GUI uygulaması veya bir komut satırı yardımcı programı kullanılarak denetlenebilir. DiskPulse istemci GUI uygulaması, masaüstü ürün sürümüne çok benzer, ancak birden çok paralel disk değişikliği izleme işlemini yapılandırma yeteneği sağlar ve gelişmiş istatistikler ve geçmiş eğilimi analiz yetenekleri ekler.

DiskPulse Disk Değişikliği İzleyicisi Eylemleri

DiskPulse Server, çalışan uygulamalar üzerindeki potansiyel etkiyi en aza indirmek için çok az miktarda sistem belleği ve CPU kaynakları kullanan üretim sunucularında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kritik görev sunucuları için DiskPulse, disk değişikliği izleme raporları yönetimini ve analizini, birden çok üretim sunucusundan raporlar alabilen, kullanıcı tarafından belirlenen kurallar ve ilkeleri kullanarak algılanan değişiklikleri analiz edebilen, bildirimler gönderebilen ve merkezi bir DiskPulse veritabanı sunucusuna tamamen boşaltma olanağı sağlar. / veya kritik değişiklikler tespit edildiğinde raporları kaydedin.


Gizli içerik
Bu içeriği görebilmek için bu konuya cevap vermelisiniz.
 
Üst