filezilla nedir ne işe yarar?

FileZilla programı bir ftp programıdır . Şuanda piyasadaki ftp programları içerisinde en iyisi ve en güvenlisidir diyebiliriz . Program tamamen ücretsizidir. Bu program ile hosting hesaplarınıza dosya aktarımı yapabilir , hesaplarınızdan dosyaları çekebilirsiniz . Ayrıca SSH login girişide yapabilir , sanal sunucularınızın dosyalarını yönetebilirsiniz . Bunların yanında en çok kullanılan kısımlarından bir taneside dosya upload sitelerine dosyalarımızı hızlı şekilde aktarabilmemizdir . Aynı anda 10 dosya kadar gönderebilir , dosyalarımızı sıraya koyabiliriz . Yani bir yere gitmemiz gerekiyor ve 250 dosya upload edilecek . Bunların hepsini sıraya koyarak otomatik upload yapmasını sağlayabiliriz.
FileZilla bunca özelliğin yanında Türkçe dil seçeneğide sunarak bizlere büyük bir iyilikte bulunuyor diyebiliriz. Ayrıca program açık kaynak kodludur . Yani istediğimiz extra özellikler varsa programa kodlayıp dahil edebiliriz. ASCII ve ikili aktarım olarakta seçim yapabiliyoruz . Sitelerimizin bilgilerini kaydedip ( güvenli ) , istediğimiz zaman ftpmize şifre yazmadan tek tıklama ile ulaşabiliyoruz. Programda görünümü özelleştirerek sadelikte sağlayabiliyoruz.
Kısacası FileZilla alanında en iyi ftp programlarından bir tanesidir. Ücretsiz olması , Türkçe dil desteği bulunması ve açık kaynak kodlu olması nedeniyle güveneceğiniz bir programdır . Web işleriyle uğraşan her bilgisayarda bulunması gereken programlardan 1 tanesidir.Özellikleri;
Dosyalara kaldığı yerden devam edebilme
Özel komutlara destek verme
Keep Alive sistemi, Timeout farkedebilme
Firewall desteği, SSL güvenli bağlantı
SOCKS4/5 ve HTTP1.1 Proxy desteği
SFTP desteği, Upload/Download Kuyruk desteği
Sürükle&Bırak ve çoklu dil desteği
 
Üst