iOS 11.3.1 Jailbreak Nasıl Yapılır? 7 Adımda Jailbreak Rehberi (1 kişi)

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,727
Çözümler
3
Tepkime puanı
2,761
Puanları
113
OS 11.3.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Ön Kontrol

1) Jailbreak aracı için cihazınızda yüklü olan iOS sürümünün uyumluluğunu kontrol edin. Electra iOS 11.3.1 Jailbreak aracı aşağıdaki iOS sürümleri ile uyumlu;

  • iOS 11.2
  • iOS 11.2.1
  • iOS 11.2.2
  • iOS 11.2.5
  • iOS 11.2.6
  • iOS 11.3 (betalar dahil)
  • iOS 11.3.1 (betalar dahil)
2) Apple cihazınızın Jailbreak aracı ile uyumluluğunu doğrulayın. Araç, iPhone X dahil olmak üzere yukarıdaki iOS sürümlerini çalıştıran tüm 64 bit iPhone, iPad ve iPod touch’a yüklenebiliyor.

3) cydiaimpactor.com‘dan PC veya Mac’iniz için Cydia Impactor’un son sürümünü indirin.

4) Windows veya macOS çalıştıran bir PC veya Mac’e iTunes’in son sürümünü yükleyin.

5) coolstar.org/electra adresinden Electra1131’ün IPA dosyasını indirin. Ödemesi yapılmış bir Apple Developer hesabınız varsa sitedeki “Dev Account” seçeneğini, ödemesi yapılmamış bir developer hesabınız varsa “Non Dev Account” seçeneğinden Electra1131 IPA dosyasını indirin.


Jailbreak İşlemleri

Adım 1: Söz konusu iOS 11.3.1 veya yukarıdaki iOS sürümlerinden birisini çalıştıran Apple cihazınızı alın ve USB kablosu ile PC’nize veya Mac’inize bağlayın. Devam etmeden önce, iTunes ile cihazınızın tam bir yedeklemesini yapın.

Adım 2: Uçak Modu’nu etkinleştirmeniz, Siri’yi devre dışı bırakmanız ve Electra uygulamasını çalıştırmadan önce cihazınızı yeniden başlatmanız önerilir.

Adım 3: Yukarıdaki ön kontrol maddelerini okuduğunuza eminseniz şimdi Cydia Impactor’un son sürümünü PC veya Mac’nize yüklemiş olmalısınız. Uygulamayı açın ve indirdiğiniz Electra1131 IPA dosyasını Cydia Impactor’ün arayüzüne sürükleyip bırakın. İstendiğinde geçerli Apple Kimliği ve şifresini kullanarak yükleme işlemini başlatın.

Adım 4: Electra Jailbreak uygulaması iOS cihazınıza aktarıldıktan sonra cihazınızda açabileceğinizden emin olmanız gerekiyor. Bunun için iOS cihazınızın Ayarlar > Genel > Profil menüsüne gidin ve yüklediğiniz Electra IPA ile ilişkili profili bulun. Profile dokunarak Güven ve ardından tekrar Güven diyerek profilin yüklemesini tamamlayın. Şimdi, Elecetra uygulamasının yer aldığı Ana Ekran’ınıza dönün ve uygulama simgesine dokunun.

Adım 5: Electra tıpkı diğer uygulamalar gibi başlatılacak ve ana arayüzü görüntülenecektir. Ekranın ortasındaki Jailbreak adlı düğmeyi görüyor olmalısınız. İşlemi başlatmak için bu düğmeye dokunun ve “Tweaks” seçeneğinin yanındaki anahtarın olduğundan emin olun.Adım 6: Kısa bir süre sonra Electra’nın cihazınızı otomatik olarak yeniden başlattığını göreceksiniz. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra kilidini açın ve Electra uygulamasına dokunarak yeniden başlayın ve Jailbreak işlemine devam etmek için tekrar “Jailbreak” düğmesine dokunun.

Adım 7: Electra’nın yapması gereken tüm işlemleri yapabilmesi için onayınıza sunulan tüm seçenekleri onaylayın. İşlem tamamlandıktan sonra cihazınız başarıyla Jailbreak yapılacak ve Ana Ekran’da Cydia simgesi konumlandırılacaktır.Cydia uygulamasını açın ve Jailbreak dünyasının aralanan kapısından ilk adımınızı atarak özgürlüğün tadını çıkarın.

 
Son düzenleme:

NobleMan

Admin
TRapple sever
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
SMS Onaylı
Katılım
23 Haz 2018
Mesajlar
945
Tepkime puanı
566
Puanları
93
Emeklerinize sağlık
Paylaşımınız için teşekkürler ama çok karışık bir anlatım olmuş daha basite indirerek anlatmalısınız bence hocam bir çok kişi devoloper hesabı kullanmıyor o yüzden bence terimleri aradan çıkarıp
Direkt olarak kullanıcıya hitap eden şekilde olmalı kanımca devoloper hesabı kullanıcak olan zaten bu işleri bilen kişiler ve nasıl yapılacağını bilir


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

Gl@DyAtöR

Moderator
Destek Ekibi
Apple Expert
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
908
Çözümler
2
Tepkime puanı
719
Puanları
93
Teşekkürler arkadaşım
 

N@rkoz

Yönetici
Destek Ekibi
Apple Expert
Katılım
25 Haz 2018
Mesajlar
745
Tepkime puanı
298
Puanları
63
Eyvallah usta
 

Bu konuyu okuyanlar konu

Üst