iOS 11.4 Güncellemesi ve Yüksek Pil Tüketimi Sorunu! (1 kişi)

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
Katılım
18/06/09
Mesajlar
3,775
Çözümler
3
Tepkime puanı
2,847
Puanları
113


Binlerce iPhone kullanıcısının iOS 11.4 güncellemesi sonrası yüksek pil tüketimi şikayeti ile Apple’ın resmi destek forumuna akın ettiğinin göze çarpmasıyla şu anda kullanılabilir son iOS 11 sürümü olan iOS 11.4’ün pil tüketimini artıran bir soruna sahip olduğu doğrulanmış oldu.
Apple’ın resmi destek forumunda 33 sayfadan oluşan yığınla şikayetin biriktiği ve kullanıcıların her birisinin değişen düzeyde yüksek pil tüketimi sorunu ile karşı karşıya olduğu görülüyor.
iOS 11.4 Güncellemesi Sonrası Yüksek Pil Tüketim Sorunu
Kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu iOS 11.4 sorunu ise cihazın bekleme modundayken bile aşırı pil tüketmesi. Birçok kullanıcı bu sorunun iOS 11.4 güncellemesi sonrasında başladığını dile getiriyor.
İlginçtir ki kullanıcıların bazıları Ayarlar uygulamasının Kişisel Erişim Noktası özelliğini hiç kullanmamalarına rağmen pilin yaklaşık yüzde 50’sinin bu özellik tarafından kullanıldığını söylemeleri.
Bu noktada iOS 11.4’de bu soruna tam olarak neyin neden olduğu bilinmiyor. Apple’ın sorunu onaylamamasına rağmen sorundan etkinlenen kullanıcı sayısının bir hayli fazla olduğu ise dikkat çekici. Bazı kullanıcılar iOS 12 beta sürümüne geçiş yaparak sorunu çözdüğünü söylüyor ancak iOS 12’nin final sürümünün bu sonbahara kadar herkese açık olarak yayınlanmayacak.
Apple, şu anda iOS 11.4.1’in beta sürümü ile birtakım testler yapıyor ancak bu sürüm ile iOS 11.4’deki pil tüketim sorununun çözülüp çözülmediği henüz belirsiz.
 

HasanBasdereli

Sönmüş Ateşin Külüyüm..
Admin
TRapple sever
Destek Ekibi
Site Kurucu
SMS Onaylı
Apple Expert
Katılım
18/06/18
Mesajlar
3,254
Tepkime puanı
1,721
Puanları
186

Bu konuyu okuyanlar konu

Üst