iOS 12, Bazı iPad Modellerine Önemli Bir iPad Pro Özelliğini Getiriyor

josepH

Co Admin
Destek Ekibi
SMS Onaylı
Katılım
10 Haz 2018
Mesajlar
1,583
Tepkime puanı
676
Puanları
113
Awards
1
iOS-12-Coklu-Gorev-Ozelligi.png

Apple, son dönemde iOS cihazları arasında iPad’lere verdiği önem ile tabletlerini öne çıkarmayı başardı. Öyle ki, iOS 11 ile adeta iPhone’lara kıyasla aslen iPad’lere odaklandığını gösteren şirket, şimdi iOS 12 ile bazı iPad modelleri için önemli bir iPad Pro özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
Cupertino merkezli şirket, iOS 12’nin ilk halka açık beta yazılımını geçtiğimiz günlerde yayınladı ve daha fazla kullanıcı iOS 12’yi deneyimlemeye, test etmeye başladı. Daha fazla kullanıcının en yeni iOS sürümünü kullanmaya başlaması ile iOS 12 için daha keşfedilmemiş özelliklerin ortaya çıkmaya başlaması elbetteki büyük bir sürpriz olmadı.
Daha Geniş Çoklu Görev Özelliği

iPad-Pro-Multitasking.png

Şu anda, iPad’lerin Çoklu Görev özelliği yalnızca iki uygulama ile sınırlı. iPad Pro’nun Çoklu Görev özelliğinde ise küçük bir farklılık söz konusu. iPad Pro’nun Çoklu Görev özelliğinde aynı anda üç uygulamayı çalıştırmak mümkün. Bu durum yalnızca iPad Pro’lar için geçerli olsa da iOS 12 ile çok yakından bunun değişeceği görülüyor.
iOS 12 Public Beta 1 yüklü iPad modellerinde (5. nesil ve 6. nesil) artık Çoklu Görev özelliğinde aynı anda üç uygulamayı kullanmak mümkün. iOS 12’den önce üçüncü bir uygulamayı çalıştırmak istediğinizde, önceki iki uygulamadan birisinin kullanılamaz hale geldiğini görülüyordu.
iOS 11 ile Apple’ın iPad Pro harici iPad modellerinin Çoklu Görev özelliğinde neden böyle bir sınırlamaya gittiğini net olarak bilmemekle birlikte, iOS 12 ile iPad ve iPad Pro arasındaki ilk önemli ayrımın kalktığı görülüyor
 

Damla

Co Admin
TRapple sever
Destek Ekibi
Repo Ekibi
SMS Onaylı
Apple Expert
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
3,794
Tepkime puanı
1,687
Puanları
113
Awards
3
Emeğine sağlık
 

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
  • Yeni Tasarım
  • Temaların efendisi
  • Destekçi Madalyası
  • Mustafa Kemal Atatürk
  • TRappledestek Sever Madalyası
  • 100'ler Kulübü Madalyası
  • 100 Mesaj Madalyası
  • Yorumcu Madalyası
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,598
Tepkime puanı
2,416
Puanları
113
Awards
8
Teşekkürler kardeşim
 
Üst