iOS Cihazlara Gerçek Zamanlı El Yazısı Tanıma Özelliği Geliyor (1 kişi)

[email protected]öR

Moderator
Destek Ekibi
Apple Expert
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
907
Çözümler
2
Tepkime puanı
729
Puanları
93

Aldığı bir patent ile Apple’ın iOS cihazlarında yeni bir metin girişi yönetimi oluşturmayı ve geliştirmeyi planladığı ortaya çıktı. Bu tıpkı Apple Pencil’ın iPad ekranında kullanılması gibi, iPhone veya iPad’in ekranına şimdiye kadar olmadığı kadar kolay şekilde el yazısı ile metin girişi yapılabileceği anlamına geliyor.
Gercek Zamanlı El Yazısı Tanıma Özelliği
Gerçek zamanlı el yazısı tanıma özelliği küçük bir iPhone ekranına metin girişi yapabilmek için iOS klavyesini veya 12.9 inçlik devasa bir ekrana sahip iPad Pro’ya metin girişi yaparken türlü engellerle mücadele etmek zorunda kalınmayacağı anlamına geliyor. El yazısı, hepimiz için en doğal metin girişi yöntemi olup, Apple’ın aldığı patent ile bu doğal yöntemi mobil cihazlarına entegre edebilmek için çalışma yaptığı görülüyor.

El Yazısı Tanıma Özelliği Çince Diline Özel Olabilir

Böyle bir teknolojinin hayata geçmesi iPhone ve iPad kullanıcılarının hoşuna gidecek gibi duruyor. Çünkü el yazısı ile iletişim kurabilmenin kolaylığı kullanıcıların büyük çoğunluğunun ilgisi çekecektir. Tüm bunlarla birlikte, Apple’ın gerçek zamanlı el yazısı tanıma özelliğinin aslen Çince diline dönük olduğu görülüyor. Muhtemelen Apple, Çin pazarı için önemli bir atak yapma peşinde.
Çince dilinin yapısı nedeniyle logogram ile kelime veya ifadeyi temsil eden yazılı karakteri parmak izi veya bir kalemle oluşturmak diğer dillere kıyasla oldukça kolaydır. Bilindiği gibi Çin pazarı sadece Apple için değil, diğer tüm tüketici elektroniği firmaları için son derece önemli ve kârlıdır. Elbetteki Apple’ın çoğu patent başvurusunda olduğu gibi, bu patent başvurusu da sadece bir planın parçası olabilir ve hiçbir zaman hayata geçmeyebilir.
 

Bu konuyu okuyanlar konu

Üst