iPhone artık kimlik olarak kullanılabilecek!

Canberk

Yetkili
Yönetici
Moderator
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
559
Tepki Puanı
243
Puanları
43
Awards
0
iPhone ve Apple Watch’ın NFC desteği sayesinde, Apple Pay’in kullanılabildiği ülkelerde kullanıcılar temassız ödemeler yapabiliyor. Örneğin, metroya binerken ödemeyi akıllı telefon veya saat ile yaparak ciddi bir zaman tasarrufu sağlanıyor.

WWDC 2019’da tanıtılan ve Eylül ayında kullanıcılara sunulacak olan iOS 13‘ün beraberinde getirdiği gelişmiş NFC desteği ile bir adım daha ileri gidilecek. Zira, Almanya’da iPhone’u kimlik olarak kullanmak mümkün hale geliyor.


3503

iOS 13 ile iPhone kimlik olarak kullanılabilecek!
Apple’ın onaylı NFC kimlik belgesi özelliğine Alman hükümeti tarafından destek sunulacağı açıklandı. Böylece kimliği iPhone ile tarayarak çevrimiçi işlemlerde veya hava alanlarında check-in yapmak için kullanmak mümkün hale gelecek.
3504Mümkün hale gelecek diyoruz, zira ilk olarak iOS 13’ün yayınlanması ve Almanya’nın AusweisApp2 uygulamasına sahip olmasını beklemek gerekiyor.

Bu nedenle sistemin 2020 yılının başında veya en iyi ihtimal ile bu yıl sonunda devreye girmesi bekleniyor. Bu konuda ilk adımı atan ülkenin ise Japonya olduğunu belirtmek isteriz. Kimlik bilgilerinin telefon içerisinde depolanmasına ülkelerin gizlilik gerekçeleri nedeniyle farklı yaklaşımlar sergilemesi bekleniyor.

Alıntı..
 

BaranArinMavi

Çevirmen
Yönetici
Yetkili
Katılım
25 Mar 2019
Mesajlar
120
Tepki Puanı
112
Puanları
43
Awards
0
şu an gündemde olan checkm8 açığı ile hiç güvenim kalmadı malesef apple'ye :)
 
Üst