Rehber Lenovo Legion Gaming Masaüstü İncelemesi (1 kişi)

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,727
Çözümler
3
Tepkime puanı
2,761
Puanları
113
lenovo-legion-desktop-review.jpg

Sizlere Lenovo Legion Gaming masaüstü bilgisayar hakkında genel bakış olarak sizlerle inceleyeceğiz. Lenovo Legion T5-28ICB05 masaüstü, üst düzey bir yatırım gibi hissetmeyi başaran çok yönlü bir orta sınıf oyun bilgisayardır.

Lenovo'nun Legion masaüstü kuleleri serisi, çok pahalı olmadan etkileyici olmayı başarıyor ve bu da diziyi bütçe dostu bir oyuncu için büyük bir yatırım haline getiriyor. Genel tasarımından oyundaki performansına kadar, bir Lenovo Legion masaüstü gerçekten hepsini bir araya getiriyor.

Kurulum basit ve basittir, gerçek gereksiz programlar zaman almaz ve kulenin kendisi göründüğünden daha hafif hisseder. Kulenin arkasına yerleştirilmiş bir taşıma kolu vardır, bu da kutudan çıkarmayı, ayarlamayı ve bir esinti etrafında hareket etmeyi sağlar ve arkadaki çeşitli bağlantı noktalarına doğal olarak sığar. Ön Panel, Lenovo Legion logosunun LED ışıklarla aydınlatıldığı güzel bir phantom black tasarımına sahiptir ve kulenin yan kısmı temperli camdan yapılmıştır ve kullanıcıların oyun bilgisayarının tüm entrikalarını ve teknolojilerini görmelerini sağlar.

Özellikle, iç kısımdaki LED ışığı, fanı vurgulamak için önceden ayarlanmış olarak gelir ve arka duvarda güzel bir gökkuşağı etkisi yaratır. Kutunun siyah tasarımı ile birleştiğinde, bu konsolun görsel olarak talep edilmemesini sağlar, ancak görünümde de oldukça hoştur. Bu genel tasarım, bağlantı noktaları söz konusu olduğunda da iyi çalışır, çünkü arkada bol miktarda olsa da, makinenin üstünde, PC oyun kulaklığı veya kablosuz fare gibi herhangi bir kablosuz USB dongle cihazı için ideal olan birkaç hızlı ve kolay bağlantı noktası vardır. Tabii ki, bir oyun bilgisayarı seçerken estetik ve tasarım önemli faktörler olsa da, performans tartışmasız en önemli faktördür.

Lejyon kulesinin maliyeti yaklaşık 849.99$ ile 1399.99$ arasında değişmektedir ve daha yüksek maliyetli kuleler de dahil olmak üzere daha fazla maliyete sahiptir. Oyun Rant bir Lenovo Legion T5-28ICB05 masaüstü, model numarası 90nuz58aus, bir Intel Core i5-9400F işlemci, 8 GB RAM, bir Nvidia GeForce GTX 1660, 1 TB HDD ve bir 256 GB SSD içerir. Bu genel kurulum, line-up için havuzun alt ucuna düşüyor ve yaklaşık 849.99$ için perakende satış yapıyor.

legion-desktop-tower.jpg

Temel Özellikler Ve Diğer Özellikler​

Depolama Türü : SSD, HDD
Toplam Depolama Kapasitesi : 1256 GB
Katı Hal Sürücü Kapasitesi : 256 GB
Sabit Disk Kapasitesi : 1000 GBs
Sistem Belleği (RAM) : 8 GB
NVIDIA GeForce GTX 1660
İşlemci Hızı (Temel)
: 2.9 gigahertz
İşlemci Modeli : Intel 9. Nesil Core i5
İşlemci Model Numarası : i5-9400F
İşletim Sistemi : Windows 10 Home
USB Bağlantı Noktaları : 4 SuperSpeed 5Gbs USB 3.1 bağlantı noktası, 2 USB 2.0 bağlantı noktası
Bluetooth 4.0 arayüzü
Dahil
Edilen Yazılımlar : Microsoft 365 (30 günlük deneme), McAfee LieSafe (30 günlük deneme) ve Lenovo Vantage

İlk bakışta, Nvidia GeForce GTX 1660, özellikle 2020 serisi grafik kartları gibi 30'in en iyi oyun donanımlarından bazılarına kıyasla bir uzlaşma gibi görünebilir, ancak bir oyunda bu şekilde hissetmez. Gerçekten de, RTX 3070 için kriterler bazı durumlarda GTX 1660'ı %200'e kadar yendi, ancak Apex Legends, Wasteland 3 ve Hades gibi oyunlar bu PC'de inanılmaz derecede iyi oynuyor ve hissediyor. Genel olarak, grafikler biraz daha az cilalanmış olsa da, oyuncuların grafik departmanında çaldıklarını hissetmelerini engellemez. Bu kulenin büyük olasılıkla inşa edilebileceği göz önüne alındığında, Lejyon Kulesi uzun süreli kullanım arayanlar için akıllıca bir yatırımdır.


Bu oyun masaüstüyle zamanımızda, bunun geleceğe yönelik bir yatırım olmayacağına dair hiçbir işaret yoktu. Her şey sorunsuz çalıştı, hızlı bir şekilde önyükleme yaptı ve Xbox Series X'in hızlı özgeçmiş özelliğini kullanıyormuş gibi oyundan oyuna geçti. Her şeyden önce, masaüstü ne kadar süre açık kaldığına veya bir oyun oturumunun ne kadar sürdüğüne bakılmaksızın dokunmak için serin hissetti. Bu optimum ısı kontrolünü tam bir sessizlik içinde çalışan bir araya getiren bu oyun Masası, Performans ve uzun ömür göz önünde bulundurularak inşa edilmiş gibi görünüyor.

Bir oyun Kulesi genellikle en çok yatırım olsa da, yüksek yenileme hızına sahip bir monitör gibi bir PC oyuncusu için gereksinimler ayrı ayrı gelir. Belki de bu özel kutu kurulumuyla ilgili tek gerçek hayal kırıklığı, bir klavye ve fare ile nasıl geldiğidir, ancak her ikisi de çürük ve gerçekten akılda oyun ile tasarlanmamıştır. Satın alırken, 2020'nin en iyi oyun farelerinden ve klavyelerinden biriyle eşleştirmek ve yağmurlu, oyun dışı bir gün için birlikte verilen sete kaydetmek en iyisidir. Her iki kullanarak kolayca başarılabilir yani iş bir bilgisayar gibi, legion masaüstü ötesinde ve üstünde, gider. Birlikte verilen aksesuarların yanı sıra, her şey yukarıdan aşağıya doğru harika hissettiriyor.
 

Bu konuyu okuyanlar konu

Üst