Samsung Galaxy Note 9, Tasarım Konusunda Büyük Farklar İçermeyecek

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
Katılım
9 Haz 2018
Mesajlar
3,670
Çözümler
1
Tepkime puanı
2,707
Puanları
113
Samsung’un merakla beklenen phablet amiral gemisi modeli Note 9, gelen sızıntılara göre önceki modeli ile büyük benzerliklere sahip olmakla beraber, ekran kasa oranında da fazla farklar içermeyecek.Yeni gelen sızıntılara göre Samsung, devrim niteliğinde yenilikler yapmadan evvel ince eleyip sık dokumakta kararlı. Hata payını en aza indirmek ve Note 7 faciasına benzer facialar yaşamak istemeyen şirket, Note 9 modelini Note 8 ve Galaxy S9 üzerinden inşa edecek. Cihazla ilgili gelen bilgilere göre, 2017 yılında olduğu gibi yeni Note modelinin parmak izi okuyucusunun arka kısımda kamera altında konumlandırılması düşünülüyor. Yani telefonun arka kapağının Galaxy S9 ve S9 Plus modeline çok benzer olması oldukça güçlü bir iddia.

Samsung’un mobil ürün tasarımlarında 2017 yılından bu yana çok fazla değişikliğe gitmemesinin elbette bazı önemli sebepleri var. Gelen son tasarımın halen daha oldukça beğeni toplaması, şirketin kenarları hafif kavisli ekranları bir konsept olarak belirlemesi ve cihazın premium bir görsele sahip olması en önemli etkenler arasında yer alıyor. Aslında Samsung’un görsel tasarımlardan ziyade teknik özelliklere yoğunlaşması, cihazlarına yerleştirecek yeni teknolojiler araması, birbiriyle daha çok uyumlu, daha stabilize çalışan, daha az güç tüketen çipler ve bunun gibi birçok etken, tüketicilerin eskisinden çok daha bilinçli olmasından kaynaklanıyor.

Samsung Galaxy Note 9’un çift arka kamera ile birlikte gelmesine hemen hemen kesin gözüyle bakılsa da Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinden farklı olarak değişken diyaframlara sahip gelişmiş lensler kullanması da bir ihtimal.
 
Üst