Rehber Tabletlerle ilgili 5 yaygın sorun

Damla

Co Admin
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
4,442
Çözümler
2
Tepkime puanı
2,478
Puanları
113
Bir akıllı telefondan daha büyük ama bir dizüstü bilgisayardan çok daha hafif olan tabletlerin şık teknoloji parçaları olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Ancak tüm teknoloji parçaları gibi, ara sıra hıçkırık yaşarlar. Bu sorunlar genellikle bizi hüsrana uğratıyor ve tabletlerimizi duvara fırlatmak istiyor! Bunu yapmak yerine, en yaygın 5 sorunu ve tabletinizi kısa sürede yeniden çalışır duruma getirmesi gereken bazı kolay düzeltmeleri bir araya getirdik.
1641911258071.png

Ekranım dondu!

Bir tablet dokunuşunuza yanıt vermediğinde donmuş olabilir. Cihazlarınızı yeniden başlatmak, yenilenmesini sağlar, bu nedenle cihazınızı açıp kapatmanız yeterlidir.

Bu işe yaramazsa, tabletinizi sıfırlayabilirsiniz. iPad'ler için, Uyku düğmesini ve Ana Sayfa düğmesini aynı anda yaklaşık sekiz saniye veya Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Logo göründüğünde, iPad'inizin sıfırlandığını bileceksiniz. Windows ve Android cihazlarda, tablet titreyip sıfırlanana kadar güç düğmesini ve ses açma tuşunu basılı tutun.
Tabletim prize takılı ama şarj olmuyor!

Kablonuzun her iki ucunun da güvenli bir şekilde takılı olduğunu kontrol edin. Tabletinizi bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız üzerinden şarj ediyorsanız, bir güç noktasına geçin. Bazen bilgisayarlar tabletleri şarj etmek için yeterli güç sağlamaz.

Tabletiniz hala şarj olmuyorsa şarj noktalarının temiz olup olmadığını kontrol edin. Şarj cihazının düzgün bağlanmasını önleyen kir birikebilir. Katlanmış bir kağıt veya keskin bir nesne ile temizleyin.
Tabletim normalde olduğundan daha yavaş çalışıyor!

Yavaş bir tabletin yaygın bir nedeni, tablette çok fazla uygulama olmasıdır. Bu, alanı yerken cihazınızı yavaşlatır. Kullanmadığınız uygulamaları silin; bu, tabletinizin sorunsuz çalışması için belleği boşaltacaktır.

iPad'lerde arka planda açık olan çok fazla uygulama olabilir. Bunları temizlemek için Ana ekrana iki kez dokunun, arka planda çalışan tüm uygulamalar gösterilecektir. Kullanmadıklarınızdan kurtulmak için yukarı kaydırın.

Sorun devam ederse tabletinizi sıfırlayın.
Wi-Fi'ime erişemiyorum!

Bunun birçok nedeni olabilir. İlk olarak, tabletinizin Wi-Fi yönlendiricinin yanındayken ağınızı alıp almadığını kontrol edin. Çalışıyorsa, ayarlarınız iyidir, ancak cihazınızın onu alabilmesi için yönlendiricinizin daha iyi bir konumda olması gerekir.

Hala çalışmıyorsa, yönlendiricinizi yeniden başlatın. Bazen bağlantı kopuyor ve basitçe sıfırlanması gerekiyor. Başka bir seçenek de, bağlantı hatalı olabileceğinden Wi-Fi bağlantınızın bağlantısını kesmek ve yeniden bağlanmaktır. Wi-Fi'ye erişmek için "Bu Ağı Unut"u seçin ve bilgilerinizi ve şifrenizi yeniden girin.
Uygulamalarım sürekli çöküyor!

Uygulamalarınız kilitleniyorsa – kendi kendilerine açılamazlar veya otomatik olarak kapanamazlar – önce tabletinizi yeniden başlatın. Bu sorunu çözmezse, bunun nedeni uygulamanızın güncel olmaması olabilir. App Store'da yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin (App Store'a gidin ve ardından Güncelle sekmesine gidin) ve varsa uygulamanızı güncelleyin. Bazen uygulamalar zamanla bozulur, bu nedenle uygulamayı tamamen silin ve iPad'inize yeniden yükleyin.
 
Üst