Turkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir? Operatör Adı Değiştirme

Damla

Co Admin
Katılım
13 Haz 2018
Mesajlar
4,687
Tepkime puanı
3,306
Puanları
113
urkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir? Turkcell operatör ismi değiştirme nasıl yapılır gibi sorular oldukça sık bir şekilde gündeme gelmeye başladı, bizler de sizler için bu konuyu ele alarak telefonunuzun ekranındaki Turkcell yazısını değiştirme işleminin nasıl yapıldığını bu yazımızda anlatacağız. Cep telefonunuzdaki Turkcell yazısını değiştirme ile birlikte kullanıcılar bu bölgeye operatör ismi yerine istedikleri herhangi bir şeyi yazabilirler, örnek vermek gerekirse bazı kullanıcılar operatör ismi yerine bu kısıma kendi ismi ya da soy isimlerini ekleyebiliyor.

Kullanmış olduğunuz cep telefonlarında hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün ismi telefonunuzun ekranında yazmaktadır. Operatör isimlerini değiştirmeyi bundan önce pek çok insan maalesef yapamıyordu. Hatta böyle bir durumun varlığından haberdar bile olmayan pek çok kişi vardı. Bu zorluğun sebebi ise Root olayı idi. Root atmayı bilen kişiler bir takım uygulama ile bu operatör isimlerini istedikleri şekilde değiştirebiliyordu.


Bu gün ise biraz zor olan bu işlemi herhangi bir Root işlemi olmadan sıkıntısız bir şekilde operatör ismini değiştirmeyi anlatacağız.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme

Telefonunuzdaki Turkcell operatör ismini değiştirmek isteyen Turkcell kullanıcıları dikkatli bir şekilde bu adımları takip etmelidir, bu işlem sayesinde herhangi bir ücret ödemeden operatör ismini kolay bir şekilde değiştirebileceksiniz.

  1. İlk olarak kullandığınız telefonunuza Turkcell uygulaması olan “ UpCall ” isimli uygulamayı indirmemiz gerekmektedir. Upcall uygulamasını Google play ya da app store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.
  2. UpCall uygulamasını cep telefonunuza indirme işleminden sonra uygulamaya giriş yapıyoruz.
  3. Uygulamaya giriş yaptığımız sırada karşımıza çıkan pencereden kullanıcı sözleşmesini, onaylayıp kabul et şıkkını işaretleyip devam ediyorsunuz ve ardından telefon numarasını giriyoruz.
  4. Bu işlemlerin ardından kullanmakta olduğumuz telefon numarasını dikkatli bir şekilde tekrar giriyorsunuz.
  5. Telefon numaranızı girdikten sonra cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodu mesajındaki kodu girerek uygulamanın ana ekranına giriş yapıyorsunuz.
  6. Uygulamaya başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra ana sayfa bölümünün hemen üst kısmında yer alan profil fotoğrafınızın olduğu alana tıklayınız.
  7. Daha sonra açılan ekran üzerinden ise “ Operatör İsmi Ayarı ” bölümüne tıklayıp istediğimiz ismi yazıyoruz ya da varsayılana dönmek istiyorsak tekrar bu şekilde “ Turkcell ” yazısına geri dönüyoruz.
  8. Bu işlemlerin ardından aşağıda bulunan “ Onayla ” butonuna tıklayarak operatör ismini değiştirebilirsiniz.
Bu işlemleri android ya da ios işletim sistemli cihazlarda da aynı şekilde yapabilirsiniz.


Çok sık sorulan sorulardan biride Turkcell operatör ismi değiştirmek ücretli sorusudur. Operatör ismi değiştirmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Turkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir​

Telefon ekranında yazan isimden sıkıldıysanız yukarıda saydığımız adımları uygulayarak opratör ismini değiştirmeniz mümkün. Eğer telefonun ekranında bulunan ismi LIFECELL yapmak istiyorsanız “LIFECELL TR” yazın 2200 mesaj göndermeniz yeterli. Tekrar iptal etmek için “IPTAL LIFECELL TR” yazarak 2200 msj atmanız gerekmektedir.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme iphone​

Turkcell operatör ismini değiştirmek isteyen İphone kullanıcıları için aynı şekilde uygulama mağazasından Upcell’i indirip kullanıcı girişi yaparak kullanıcı adı ve resmini değiştirmeniz gerekmektedir. Son olarak profil resmine girerek operatör isim ayarlarından şebeke ismini değiştirerek Iphone telefon modellerine değişikliği uygulayabilirsiniz.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme Android​

Turkcell şebeke ismini değiştirmek isteyen Andorid kullanıcıları aynı şekilde upcell uygulamasını telefona indirerek kullanıcı girişi yaptıktan sonra profil linkini tıklayarak operatör ismi değişikli ekranından değişiklik yaparak şebeke ismini değiştirebilir yada varsayılan olarak değiştirebilirsiniz.
 
Üst