Destek Windows 11 Masaüstü Sorunu Çözümü (1 kişi)

Çirkin KraL

Admin
Destek Ekibi
Kurumsal Üye
Site Kurucu
Repo Ekibi
Apple Expert
Katılım
9 Eki 2019
Mesajlar
786
Tepkime puanı
1,633
Puanları
353
Yaş
32
Konum
samsun
Web sitesi
www.trappledestek.com

Merhabalar,
Biliyorsunuz ki dün akşam saatlerine doğru Windows 11 Insider programında yayınlandı ve program dahilindeki kullanıcılar Windows 11'e yükselterek deneyimleme şansını yakaladı. Tabii durum bu şekilde olsa da dizüstü kullanıcıları tarafından çok fazla şikayet gelmiş durumda. Ekran parlaklığını ayarlayamama, masaüstünün yüklenememesi gibi sorunlar kullanıcıları rahatsız etti. Bu konumuzda bir dizüstü kullanıcısı olarak benim de karşılaştığım masaüstü probleminin bilinen iki çözümünden bahsedeceğim.

Sorunumuz dizüstü bilgisayarınızın yüzde yüz şarj olmasıyla başlıyor. Bu sorunun en kolay çözümü cihazınızın bataryasını çıkararak kullanmaya devam etmek. Tabii hepimiz bu şekilde kullanmak istemeyebiliriz. Bu sebeple ikinci çözümümüz şu:

Şarjınızın yüzde yüz olması sonrasında adaptörün ucunu bilgisayardan çıkarınız. Çıkarmanız sonrasında masaüstünüz yüklenecektir. Hâlâ daha yüklenmiyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Masaüstünün düzelmesi sonrasında Ayarlar - Dil ve Bölge gelerek Windows görüntüleme dilini İngilizce yapmanız gerekmekte. Eğer lisansınız Single Language ise tek bir gösterim diliniz olacaktır. Yine aynı şekilde Single Language olması sebebiyle dilinizi değiştirememiniz de mümkün. Türkçe dilinin silerek, İngilizce dil paketini yükleyerek veya lisansınızı Pro'ya yükselterek çözüme kavuşturabilirsiniz.

Çözüm 2

 

Bu konuyu okuyanlar konu

Üst