Ciddi bir Wi-Fi güvenlik açığı kapatıldı

DeliTurK

Administrator
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Katılım
9 Haz 2018
Konular
1,186
Mesajlar
4,624
Çözümler
20
Tepkime puanı
5,297
1719619860632.png

Bir sonraki Windows güncellemenizi ertelediyseniz hemen güncelleme yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Geçen hafta Microsoft, Windows 11 ve 10'da , The Register tarafından daha önce fark edildiği gibi, halka açık bir Wi-Fi ağına bağlandığında bilgisayarınızı riske atabilecek oldukça kötü bir güvenlik açığını düzeltti.

Güvenlik açığı ( CVE-2024-30078 ), bilgisayar korsanlarının havaalanları, kafeler, oteller ve hatta işyerleri gibi yerlerde aynı Wi-Fi ağlarına bağlı cihazlara kötü amaçlı bir paket dağıtmasına izin verebilir. Bilgisayar korsanları buradan, herhangi bir kullanıcı etkileşimi veya kimlik doğrulaması gerekmeden uzaktan komut çalıştırabilir ve bir sisteme erişim sağlayabilir. Microsoft, yamayı 11 Haziran'daki aylık güvenlik güncellemesinin bir parçası olarak kullanıma sundu.

Microsoft, güvenlik açığını "önemli" olarak etiketledi; bu, şirketin güvenlik açıkları açısından ikinci en yüksek önem derecesidir. Yakın zamanda dizüstü bilgisayarınızı kafeye götürmeyi planlamıyor olsanız bile bu yamayı ertelememelisiniz.

Kaynak :
 
Geri
Üst