Acer Predator CG437K 4K Oyun Monitörü İnceleme

DanqerLine

Emekli Yönetici
Elit Üye
Apple Sever
Konular
282
1699954770921.png

TV'ler birkaç yıldır 4K çözünürlükle övünürken, 4K oyun monitörlerini bulmak hâlâ oldukça nadirdir; bu nedenle Acer, Predator CG437K 4K oyun monitörünü incelemekle ilgilenip ilgilenmediğimi sorduğunda "Evet lütfen" dedim.

Monitör (tahmin edebileceğiniz gibi), 120Hz standart yenileme (HDR maliyeti karşılığında 144Hz'e hız aşırtma yapılabilse de), 4000:1 kontrast oranı, HDR 1000 ve 1 ms yanıt özelliğine sahip 4K LED ekrandır.
Dahili hoparlörlerden özellikle etkilendim. 2x10w bunlardan var ve sağladıkları ses net, iyi dengelenmiş ve distorsiyonsuz, ancak YÜKSEK SESLİ olabiliyorlar, bu da tüm evin ne yaptığınızı merak etmeden oyun oynamaya çalışırken pek yardımcı olmuyor. Ancak kulaklıkların var olmasının nedeni budur (ve monitörde tam olarak bu kullanım için 3,5 mm'lik bir jak da vardır)

1699954849190.png

Gerçek ekran görüntü kalitesi çok iyi; son derece keskin, renk aralığı harika ve Borderlands 3'ün çizgi film benzeri parlaklığından Age of Empires III Definitive Edition'ın yoğun savaş alanlarına kadar üzerinde oynadığım her şey harika görünüyordu.
CG437K, Nvidia Gsync uyumludur; bu, daha yeni Nvidia kartlarından birini çalıştırıyorsanız kullanışlıdır ve ekranı bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayarla test ederken ekran yırtılması veya gecikmesi ile ilgili herhangi bir sorun fark etmedim. Aynı zamanda Xbox ve PlayStation gibi konsollarla da çalışması amaçlanıyor; üssün kontrol cihazlarını koyacak bir yeri bile var.

Monitör ayrıca, daha önce bir monitörde hiç karşılaşmadığım kendi uzaktan kumandasıyla birlikte geliyor ve birçok özelliğinin (parlaklık ve ses seviyesi dahil) gizli düğmeler veya benzerleriyle uğraşmaya gerek kalmadan ayarlanmasını sağlıyor.
Bir de boyut ve şekil faktörü var. 43 inç 16:9 monitör çok fazla yer kaplar (CG437K, stand dahil 978 mm x 672 mm x 98 mm ölçülerindedir) ve ondan ne kadar uzakta oturabileceğinize dair pratik bir sınır olduğundan (masa üzerinde olması nedeniyle), ekranda her şeyi aynı anda görmekte zorlandım.

Genel olarak bakıldığında monitörün mutlaka satın alınması gereken bir ürün olduğu anlaşılıyor, değil mi? Düz bir monitör olarak çok iyi ve bir 4K oyun monitörünün yapmasını umduğunuz her şeyi yapıyor.

1699955097136.png

Buradaki en büyük zorluk fiyattır. Predator CG7 monitörün fiyatı 2499 Avustralya Doları'dır ve daha az parayla 48 inç LG C1 OLED TV'yi ($2376 Avustralya Doları) alabilirsiniz; bu sadece muhteşem bir 4K OLED ekran değil, aynı zamanda tüm Ücretsiz Yayın ve Akıllı TV işlevleri, kurulumu daha kolaydır (HDMI bağlantı noktalarına vb. erişim daha kolaydır), yine de iyi bir yenileme özelliğine sahiptir (120Hz) ve daha büyük bir ekrana sahiptir (48 inç vs 43 inç)

Geri