Haber Apple, iOS 18 ile birlikte iOS 17.7 güncellemeside sundu

Albert_Wesker

Emekli Yönetici
Apple Expert
Elit Üye
Apple Sever
Adım
Gökhan
Cihaz
iPhone 11
Konular
468
iOS 17.7 güncellemesini yayınlayacak. Yeni özellikler içeren iOS 18 ve güvenlik yamalarını içeren iOS 17.7 güncellemelerini gören kullanıcılar, ikisi arasında tercih yapacak ve kendilerine uygun olanı indirecek.

Apple, bugün iPhone’ların yeni işletim sistemi iOS 18 sürümünü herkes için sundu. iOS 18 ile gelen yeniliklerin başında ise “Apple Intelligence” yapay zeka destekli özellikler geliyor. Kullanıcıların kişisel tercihlerinden ve kullanım alışkanlıklarından ilham alan bu yapay zeka, iPhone’u daha da kişiselleştirerek hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyor. İşte iOS 18 özellikleri!

iOS 18 yayınlandı? Nasıl kurulur?​

iPhone SE 2 ve daha yeni bir iPhone kullanıyorsanız, iOS 18 sürümünü de kullanabileceksiniz. Güncellemeyi yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek yaklaşık XX GB boyutundaki güncellemeyi indirip cihazınıza kurabilirsiniz.

iOS 18 ile tanıtılan Apple Intelligence, 2024 yılı sonuna doğru ABD’de beta sürümü ile kullanıma sunulacak. Bu özellik, iPhone kullanıcılarının cihazlarını daha kişisel hale getirmelerine yardımcı olacak. Yapay zeka, kullanıcıların yazma alışkanlıklarından metinleri özetleme becerilerine kadar birçok konuda destek sunarken, Siri de kullanıcı tercihlerini daha iyi anlıyor ve daha zengin dil algısı ile yardımcı oluyor.

Yeni güncelleme ile Fotoğraflar uygulaması, kullanıcıların arşivlerini konularına göre otomatik olarak düzenleyebilecek. Köpeğinizin ya da son gezinizin fotoğraflarını, tek bir dokunuşla kolayca bulabileceğiniz “İğnelenmiş Koleksiyonlar” özelliği ile arşiv yönetimi çok daha kolay hale geliyor.
Mesajlar uygulamasında ise artık tüm harflere, sözcüklere ve emoji’lere animasyonlu efektler ekleyebilmek mümkün. Yeni “Sonra Gönder” özelliği ile mesajları ileri bir tarihe planlayarak göndermek de bir diğer dikkat çeken yenilik.

Safari ve Denetim Merkezi’ne Yenilikler​

Safari, yeni Öne Çıkanlar özelliği ile sayfadaki önemli bilgileri otomatik olarak öne çıkarıyor. Bu sayede, gezinirken ilgili kişilere veya içeriklere ulaşmak çok daha hızlı ve pratik hale geliyor. Ayrıca yeniden tasarlanan Denetim Merkezi, kullanıcıların kontrol gruplarını kişiselleştirerek en sık kullandıkları özelliklere hızlıca erişmelerini sağlıyor.

iOS 18’in sunduğu bir diğer önemli yenilik ise Oyun Modu. Bu mod, yüksek kare hızını korumak için arka plan etkinliklerini en aza indiriyor ve böylece daha akıcı ve kesintisiz bir oyun deneyimi sunuyor. Ayrıca AirPODS ve oyun kumandalarıyla gecikme süreleri minimuma indirilerek daha hızlı ve etkili bir oyun performansı sağlanıyor.

Apple, gizlilik ve güvenlik konusuna büyük önem veriyor. Yeni güncelleme ile uygulamalarla paylaşılacak kişisel veriler daha sıkı kontrol edilecek, kullanıcılara veriler üzerinde tam denetim sağlanacak. Ayrıca geliştirilmiş Gizlilik ve Güvenlik ayarları sayesinde kullanıcılar, hangi uygulamalarla ne kadar bilgi paylaştıklarını daha kolay yönetebilecek.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…