Aşk Nedir ?

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1 - ask karşılıklı sevgidir.acıyı tatlıyı paylaşmaktır.
2 - aşk kırık kalp demektir
3 - aşk paylaşmaktır.çünkü aşk paylaştıkça yücelir.
4 - aşk sonsuz sevgidir. aşk birini sevip onunla olmaktır. ölümüne sevgidir.aşka saygıdır.
5 - aşk tükenmez bir kalemdir.dertleri yazmaya yarar................
6 - aşk umutsuzca beklemek hemde hiç sevmeyecekmiş gibi
7 - aşk yaşanması gereken en güzel duygu ancak içinde yalan olmadığı sürece ve aşk bir insana verilebilecek en özel değer olarak adlandırıyorum.
8 - aşk; karşılıklı yaşan bir devrimdir.
9 - erişilemeyen erişildiği zamanda bitendir
10 - karşılık yanlış anlaşılma olayıdır çünkü sevdiğimi bende yanlış anladım bunada "aşk" dediler........
11 - sevdigi insanı dünyanın en yakışıklısı zannetmesidir seven insan kusurları görmez ayrılınca da ben buna nasıl baktım der benden tavsiye kimseye baglanma
12 - sevgi insanın birbirine duyduğu güzel bir yaşamdır her insan ömründe aşık olmuştur. aşk ferman tanımaz
13 - uğrunda ölümü bile göze almaktır
14 - uğrunda ölümü bile göze almaktır
15 - "aşk karşındakinin bulunmaz hint kumaşı olduğunu sanmanla zavallı bir kişi olduğunu anlaman arasındaki zamandır"...
16 - "aşk" insanın içindeki duyguları paylaşabilmeleri için duydukları ihtiyaçtır.
17 - "aşkın şerhinde (açıklamasında) akıl, çamura batmış eşek gibidir." mevlana
18 - "bir ınsanı tanmakla baslar hersey" demis sait faik abasiyanik. sevgılı; gercektende senı tanıdıktan sonra basladı hersey,senı tanıdıktan sonra...
19 - "ikiden bir gidince bir kaldığı yalan sen gidince ,ben kalır mıyım o zaman.."
20 - **ask sevene göre güzel sevipte uluşamayana göre sadece acı helede sevdigini başkasıyla görmek daha da acııııııııııııııııııııııııııııııııı******
21 - ......enayiliktir...
22 - ......uzun bi yolculuk.....
23 - ...ask cok basit ama bir o kadar da karma$ık bir duygudur...
24 - ...aşk... sevdigini elde ettiginde sevgisini yitiren ama elde edemedigin zaman yakıp kavuran bir duygu bir his bir yaşam biçimidir
25 - ...ve ask atesten denizi mumdan kayikla gecmektir.
26 - ^aşk bir cıkmazdır ama icinde oldugun cıkmazdan cıkmak ıstemedıgın bır cıkmazdır
27 - << aşk anlatılmaz,yaşanır >>
28 - 1.deliliktir.çaresi yok 2.karsılık alamıyarsan delirmemek elde değil 3.ölüme çok benzer bazan ölüm getirir(ölümle kardeştirler) 4.karsılıksız aşk
29 - 10 şişe 70 lik şarap içip ayakta kalmaya çalışmaktır.
30 - 10 yıl geçmesine rağmen ona tekrar geri dönebilmektir.
31 - 1001 tane aşk vardır. herkese göre yorum değişir. ben anlayamadım aşkı...
32 - 3 duyguyu aynı anda yaşatan en güzel olaydır.heyecan,kaybetme korkusu,içimizin alev alev yanması.
33 - 3 günlük heycandır.........arkası boş yani
34 - 3günlük eğlence bileemedin 5 ama kapılıpda sürünen çok
35 - a nsızın kalbinizde volkan oluşturan, ş aşırtırkende bir okadar da haz veren k esinlikle tadılması gereken bir duygu fırtınası
36 - a ş k insanları başka diyarlara sürüklemektir tuba
37 - a$k bir futbol topuna benzer, sürdükce sürer, tekmeyi yedimmi her$ey biter, a$ik gözü kör olsun...
38 - a$k duyguların depresmesıdırrr...
39 - a$k her$eyi payla$maktır
40 - a$k tanimsiz bir duygudur
41 - a$k, aci veren hayatin ta kendisidir...
42 - a$k;ya$amın nedeni, insanın nefesi ve acı çekmenin en güzel yoludur...
43 - a$kın ne anlama qeldiğini bana 1 ki$i söylesin ölene kadar kölesi olurum onun...
44 - a, ş, ve k harflerinin biraraya gelmesiyle oluşan sözcük.
45 - a-acı ş-şaşkınlık k-keder işte aşk budur.çeken bilir kardeşler
46 - abi aşkı yaşayanlar abi ( onssuzluga alışşamadan kendini yok etmesi )
47 - abi ya aşk senin bildiğin gibi değil yaaa...
48 - acabaların hep beyninde dolaşmasıdır, onu hep içinde taşımaktır. sonrada yanında sadece bu aptallıkların kalmasıdır
49 - acı çekeceğini bildiğin halde vazgeçemediğin bir duygudur.
50 - acı çekmek ve kendini kandırmaktır
51 - acı çekmekten başka birşey degildir
52 - acı çekmektir, ecel gelmeden binlarce defa ölmektir ve de kaybetmektir
53 - acı çekmektir.karşılıksız sevmek
54 - acı çekmeyene acı mutluluğu yaşamayana mutluluğu öğretir...........
55 - acı hasret sevgi nefret yani yaşadığın halde ölmektirrrrr.
56 - acı ve mutluluğu aynı anda yaşamaktır..
57 - acı,mutluluk,göz yaşı ve kavuşamamaktır.
58 - acı,öfke,birzamanlar inanmadığım ama aşık olunca anladığım müthiş acı dolu bazen tatlı olan gerçektende güzel bir duygu
59 - acıdır insanın burnunun direğini sızlatan bir duygudur
60 - acıdır...dünyanın en guzel acısı...
61 - acıkınca yemek yemektir myce
62 - acıların en güzeli
63 - acının ve mutluluğun üç harflik hali
64 - acıyı,kederi,mutlulugu,umudu ve her insanın yaşadıgı,yaşaması gerektigi en büyük acı ve mutluluktur
65 - acıyla kederin tam noktasındki bağdır aynı ölüme benzer
66 - aci sekmeyi seviyorsaniz asik olursunuz!!!!!!!
67 - aci vermek
68 - açıklanması yoktur ancak yaşanır
69 - adalet mülkün temeli ask ise cennet bahcelerinden bize hediye edilmis aci-tatli insani sinirsiz sarhos eden bir seytan halinde bir melektir.
70 - adamı hasta etmektır...
71 - adini ask koydugumuz seyin ne oldugunu simdiye kadar kimse cözememis...
72 - affetmektir en buyuk hatalari, ne olursa olsun sahip cikmaktir sevdigine
73 - ağlamaktır; şarkılar söylemektir; küçük bir çocuk olup sevdiğine susamaktır;
74 - ah bir bilsem
75 - akıl dolu deliliktir!
76 - akıllı olun aşık olmayın
77 - akillini mecnun eden,onu bir mum gibi eriten,karshiligini almayinca delirten-nedir?elbette askdır.
78 - aklından bir saniye bile çıkmayandır ve devamlı acı verir ama o acıdan mutluluk duymaktır ve hep bir umutla yaşamaktır...
79 - aldıgın nefestir
80 - alışmak...ve özlemek
81 - allah tarafından insana verilmiş bir nimettir... fakat karşılıklı olunca.........
82 - allahın gazabıdır
83 - almadan verebilmek candangeçip cadaki cananı düşünebilmek
84 - almadığında gereksiz...olduğunda ise en değerliduygu
85 - anlamadığımız birşeyi nasıl tarif ederiz... püf..
86 - anlamak,anlaşılmak ve sadece yaşanmak ! sevmek,sevilmek ve sadece menfaatsizce ! düşünmek,düşünülmek ve sadece sadakatle ! sonsuza kadar yürekten inanmaktır. (( güvenebilmektir ashk ))
87 - anlamı halan bulunamadı yapılan her yorum kişinin ruh halini yansıtıyor.karşılıksız bir aşkta aşkın iğrenç yakıcı bir duygu olduğu söylenir.yani aşk yaşanmışlıklara göre değişir.
88 - anlamını bilemediğin yaşadığın duygalara anlam veremediğin sevgi yoğunluguna >aşk< denir....
89 - anlami olamyan seyler hic bir zaman tarif edilemez
90 - anlaşabildiğin birini bulduktan sonra onunla paylaştığın en güzel duygudur.evlenince herşey daha güzel oluyor.
91 - anlatamam, yasamak gerek... saygi, sevgi....
92 - anlatılması mümkün olmayan bişey desem dogru olurmu bilmem.
93 - anlatılmayacak bir duygudur
94 - anlatılmayan bir duygudur
95 - anlatılmaz yasanır ve ulasılması en zor seydır ulasan zaten dunyalıgını almıs demektır ondan mutlusu yoktur amaa kaybederse onu olum bıle unutturamaz....
96 - anlatılmaz yaşanır ama çokzor bulunur
97 - anlatmak imkansızdır.ama gene söyle söylemek gerek dünyayı kaldırmaya çalışmaktır.
98 - anlatmaya kelimeler yetmez yaşanarak öğrenilir
99 - annenizin en sevdiğiniz yemeği önünüze getirdiğinde kaşığı yemeğe daldırıp ağzınıza götürürken sevgilinizin aklınıza gelmesi, doymanız ve kaşığı yere bırakmanızdır
100 - aptallık karsındakinin senınle oynaması(akılı olun)

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
101 - aradigim bulamadigim,bulamiyorum,bulamayacagim, kurtulamiyorum,birak yakami,ben insan degilim, robotum,ask diye birsey yok,tamam.
102 - aradigini bulmak;sagirlasmak körlesmek ve de sakat kalmaktir.
103 - aramayacagini bilip saatlerce telefonun basinda beklemektir
104 - aranipta bulunamayan
105 - araya ayrilik girdiginde 7. kattan intihar tesebbüsü sonucu düsen,ölmeyen,can çekisen,her taraf1 kanayan bir seydir.
106 - arayipta bulamamaktir
107 - arkadaslar ask ...derin bir kuyu misali tirmanmaya calisipta cikamadigimiz kör bir kuyudur (bence)
108 - arkadaslar ask diye bisey yoktur! asl olan sevginin tükenmemesidir.
109 - arkadaslar sakin sevmeyin ona göre sevecekseniz ise ilk önce kendinizi sevin
110 - arkasindan 2 damla gözyasi dökmektir
111 - arkasindan kosmak ama hiç yakalyamamaktir
112 - artik asla inanmadigim bir sey.
113 - -arzu etmektir.
114 - arzuladiginiz varlikta bulacaginiz tada susamaktir. ask kimi zaman suskunluk kimi zaman haykiristir
115 - aschk bir cig köfte gibidir,acisi olmazsa tadi olmaz....
116 - asik nedirki aski yasayan varmi aski yasayanlarbilir aski kim yasamiski
117 - asik olan askin ne oldugunu anlar ve taninmasi zor bir olay...
118 - asik olmak cok guzeldir onu ilk gorduyunde sevmek ve deyer vermektir..... ben cok seviyorum leyla gibi
119 - ask
120 - ask en kutsaldir sevenler ayrilmazinlar hep birlikte olsunlar askin deyerini ilsinler..
121 - ask "onun olumu isteyebilcegi cani" olmaktir!!
122 - ask ,ego,sperego nun kirildigi yer olsa gerek ki kendinle ilgili hic bisey hayal edeme.
123 - ask = aliskanliktir bu kelimenin icinde bile vardir aliskanlik bas harfinde ortasinda ve sonun da
124 - ask 2 insanin bir birlerine olan aglasigmaz isteyidir.
125 - ask aci keder ask dunyanin en kotu seyidir izdiraptan baska bi sey degildir ask...
126 - ask aci biberdir ilk tatarken aci verir sonra cok tadarsin miden alisir ve daha sonra motorun bozulur budur
127 - ask aci cekmek... hasret cekmektir....
128 - ask aci cekmekten baska birsey degildir be arkadas... ask sevdigin kisinin seni sevmedigini bildigin halde senin onu sevmen ve onsuz olamamak di...
129 - ask aci cekmektir
130 - ask aci cekmektir,sadece o anlik güzeldir,yani gelip gecicidir,hep yalan!!
131 - ask adami oldurur, ya seversin yanarsin ya sevmezsin asksiz oldugun icin yanarsin
132 - ask adamin hayatini kaydiran birseydir, ve o adam de bundan mutluluk duyar
133 - ask affedebilecek kadar üstün olmasini dilerim
134 - ask ahhh ask icimi yaktin
135 - ask aklin bittigi yerdir...
136 - ask alevden bir denizi mumdan bir kayikla gecmeye benzer
137 - ask anatilmayan bir duygu.ask zor kazanilan ama capuk kaybedilen ve aci cektiren bir virus.
138 - ask ancak yaradana olur ama tanri kuluda sevilir ve hos tutulur ornek leyla ile mecnun
139 - ask anlamini cogu kisinin tartistigi erisilmez bir duygudur
140 - ask anlamsis dert
141 - ask anlatilmayan sadece yasanan tek seydir
142 - ask anlatilamaz, ask yasanir! aski asik olanlar bilir! ask herkes icin farklidir! dilerim tanridan kimse asik olmadan ölmesin!!
143 - ask anlatilmasi zor bir duygudur
144 - ask anlatilmaz birsey o duyguyu yasayan bilir!!!
145 - ask anlatilmaz hissedilir, cunku; ask gercekleri gormez.
146 - ask anlatilmaz, yasiyan bilir!!!
147 - ask arda milyonlarca km olsa bile gelmeyecegini bilsen bile ondan wazgecememektir seni cok ozledim oktay ilgin
148 - ask asik olmasini basaran kimse icin en buyuk mutluluktur.
149 - ask ask ahhhhhh ahhhhhh ask anlatilamaz icimi yakip yakip kemeren bir duygudur
150 - ask askdir aska ask demeyen arkadaslara tesüf ederim ask ikiye ayrilir bunlar bir yerde tekrar birlesirler bilmem anlata bildimmi
151 - ask asktir aska ask demeyenin gözü kör olsun demi ? de de
152 - ask bagimli olmak, onsuz yapamamak, devamli onunla beraber olmak, onu baskalarindan sakinmaktir yani ask biraz da bir iskencedir!!!!!!!!!
153 - ask basi gorunse dahi sonu gorunmeyen bir yolculuktur.
154 - ask bazen insanin kendisini iyi hissettigi birseydir bazende insanin ne kadar kotu bir derinlige indiren bir objedir.
155 - ask bazen insani hayata bagalyan tek güzel seydir
156 - ask bazen yasarken ölmek,bazende insani hayata baglayan en karisik ve en güzel duygudur.
157 - ask beklemektir sabretmektir sak esitliktir ask insanin anatomisini degistiren en guzel eylemdir
158 - ask beklemeyi bilmektir......
159 - ask bence, güzel bir duygudur, insani sevindirir, yakinlik gösterir, beraberlikdir,baglanmaktir!!saygidir!!ask ayni zamanda üzen, cile cektiren, yürek yikan bir duygudur!
160 - ask beni hayata baylayan tek umut tek nedendir. iste bu yüzden asigim sana
161 - ask benim hic sahipolamayacagim birsey
162 - ask benim icin bir duygudur acilarini ask la unutursun ama ask bittigi an yine acilar baslar ama merak etme cok surmez, ask sana bagli olan bisey ona gore askin degerini bil...
163 - ask benim icin bir paspasdir.üzerinden gecgec dur .bende bu manayi uyandiriyor&#223;
164 - ask benim icin imkansizdir
165 - ask bile bile tutsakliktir
166 - ask bile bile tutsakliktir
167 - ask bilebile aci cekmektir gece ile gunduz ayiran tan vaktidir askima
168 - ask bir cumledir kurmak icin iki can gerekir
169 - ask bir eskiyanin hayata olan isyanidir....!!!
170 - ask bir muz kabuguna benzer!dikkat etmezsen ayagin degil hayatin kayar!
171 - ask bir trafik kazasi -en yakin hastane nikah masasi not
172 - ask bir aliskanliktir
173 - ask bir avuc kum icindeki bir kac parca altin gibidir kum parmaklarinizin arasindan kayip giderken dusundugunuz altinin avucunuzda kalmasidir sonucta altin avucunuzda oyle yada boyle kalir
174 - ask bir beladir ve kimseye tavsiye etmiyorum... sonunda ne alsa ayrilik var..
175 - ask bir cikardir..karsindaki kiside birsey varki' seni ona bagliyan..ama sonunda o cikar yok olunca..o ask bir kabusa donusuyor..husrana..dertlere...kederlere.. o yuzden inanmayin aska sevgiye....
176 - ask bir deliliktir,ölümdür,aglamaktir kisacasi ne yaptigini bilmemektir ama eger dogrusunu bulduysan kelimelerin anlamsizlastigini farketmektir!!!
177 - ask bir duygudur.ask g&#244;zle gorûlûr.aski kalbinle hissedersin
178 - ask bir eskiyanin dunyaya intizaridir
179 - ask bir fiçi bira içip kendisini 10. kattan assagiya attiran kolay gelip zor giden hevestir......
180 - ask bir filimdir ! her seridi hatira, her karesi mazidir.
181 - ask bir güldür ilk basta yapraklarini koklarsin daha sonra dikenlerini ayiklarsin(yarali)
182 - ask bir hastaliktir ancak bunun ilaciysa o asik oldugunuz kimsedir.....ask cok sevmektir delcesine....
183 - ask bir hayalettir herkes gördügünü iddia eder ama çok az kisi onu görür
184 - ask bir hic ugruna harcadigin vakittir... ailenden, isinden, bos vaktinden calip da bos bosuna harcadigin vaktindir... taki kazigi yiyip ayrilana kadar
185 - ask bir incidir ne satin ala bilirsin ne saat bilirsin ama cok degerlidir..
186 - ask bir insani kalbinden sevebilmek ve onu hic kaybedmek istememek dir.
187 - ask bir insanin kendisini baskasinda bulmasidir.hayati boyunca aldigi sevgiyi vermesidir
188 - ask bir insanin kisa sureligine kalbine kiraci almasidir;ask aptalliktir ayni zamanda biyolojikmen bile hesaplanmis 3 aylik bir gecici hefestir
189 - ask bir karsilik beklemeden yapilan sevgi gösterisidir
190 - ask bir kumardir kazanmakta var kaybetmekte...
191 - ask bir kumardir oynamasini bilmeli
192 - ask bir meyvadir.sevgi agacinda yetisir,saygiyla beslenir.
193 - ask bir oyundur oynamasin bilen kazanir oynamasin bilmeyen se...
194 - ask bir rüyadir.gece yatar rüyaya dalarsin.sabah kalkar yine yalniz kalirsin.salak olma körlük adami ileri götürmüyor.
195 - ask bir sevgidir onu &#248;zler onu dusunur ve hep ondan bahsedersin
196 - ask bir sihirli dügümdür, kimi zaman kolay acilir, kimi zaman cok zor acilir yada hic acilmaz.
197 - ask bir taraftan aci cekmektir diger taraf&#180;ta da mutluluktur
198 - ask bir tutku ve aliskanlikdir ve sevdigine kavusamamak dünyanin en büyük ask yarasidir...
199 - ask bir tutkudur, insani delirten bir duygu. ask anlatilmasi zor,ama yasamasi cok güzeldir. ask aci cektirir, özletirir, istetir... ask hic ölmemelidir!!!
200 - ask bir umutdur beklersin gelmez ararsin bulamazsin buldugundada kayip etmek istemezsin

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
201 - ask bir yaradir. kalbine oklarini attimi bir daha cikarmasini bilmez. eninde sonunda seni leyla'ya cevirir.
202 - ask bir yaradir.oklarini bir attimi bir daha cikarmasini bilmez. eninde sonunda seni leyla'ya cikarir.
203 - ask biragaca benzer yazin acar kisin solar
204 - ask biranada baslar bakmissinki biranda biti vermis..maalesef bi muddet icin yasar ve biter..
205 - ask birbirini deli gibi seven tenin hissettigi gozun gordugu kalbinin sevdigi bir nefistir.
206 - ask birbirinizi sevdiginiz ve baglandiginizda asktir ama ayrildiginiz zaman nefrett
207 - ask birisini gevenip sevmektir
208 - ask birlikteyken cennet gibidir,ayriyken ise sonsz bir acidir
209 - ask biten biseydir.. bazen köpürür, firtinalar koparir sonra durulur nihayetinde biten biseydir.. onur'u onursuzluga mahkum etmektir.
210 - ask biziz yasanmasi gerekilen en guzel duygu ve bunu biz yasiyoruz tavsiye ederiz.....
211 - ask bulmasi zor, kaybetmesi kolay ve unutmasi aci birsey dir..
212 - ask bulunmasi cok zor, ama yasanmasi cok güzel ve yasanasi duygulardir.gercek aski bulmakda cok zordur...
213 - ask büyük bir özlem , dag gibi yürek gibidir.. onu heran özlemek büyüklük sevmekte yürek gibidir. biranlik heves degildir ask ömür boyu sevmektir
214 - ask büyük bir yalana bile bile inanmaktir...
215 - ask büyük bir yalandir ve karsiliksiz ask olmaz burdan cok sevdigim birine duyurmak istiyorum
216 - ask caresizliktir, tabiki karsiliksiz ask sa eger
217 - ask cekilebilecek en buyuk acidir benim askim tr de onun yaninda olmak icin neler vermezdim anlatamam... ask satilmaz
218 - ask cesaret ve dert dir.sevildini bilen taraf cok inatci ve nankör dür. aski bilan yasamali
219 - ask cesarettir. kendini tanimlamak ve karsindaki kisinin kendini tanimlamasina izin vermektedir.
220 - ask cilginlarin bulustugu bir denklemdir
221 - ask cok degisik bir duygu ancak yasayan anlar. ayrilan acisini coook ceker. asik olmayanda bir hevesle asik olmak icin aranir.
222 - ask cok guzel birsey oldugu kesin emin olun
223 - ask cok guzel birseydir herseyye deger
224 - ask cok guzel bir duygu bilen icin bir deniz bilmiyen icin bir macara herseye raman ask guzel bir duygudur
225 - ask cok guzel bir duygudur.ama aci hissetmekten baska bisey olmaz
226 - ask cok guzel birseydir....ama benim gibi birisi ugruna intihar edipte boyle ortada kalmaya aptallik denir.....
227 - ask cok güzel bir duygudur ama acisi oolmazsa cokk güzel birsey dirr ask ölmekdirr ölmekse ölecegim sevmekse sevecegim!! sagilarimla sema_konyali
228 - ask cok güzel bir duygudur. insan asik olunca cok mutlu olur ve bunun tarifi bile olmaz. ama dikkat!! aski sevgiye dönüstürmeyin sakina. iste ozaman aci ve keder sizi bulur.
229 - ask cok güzel birsey ya
230 - ask cok güzeldir.ama gercekten saki bulmak cok zor
231 - ask coooooooooooooooooook seydirrrrr bazende hicbirseydir
232 - ask delicesine yagan yagmur altinda saatlerce gezmektir.sirilsklam olana kadar
233 - ask delilikten baska bir sey degil ama bu ask'i yasamayan'da yoktur herkes bunu yasamistir saygilarimla...
234 - ask delirmenin ucundan dönmektir
235 - ask demek sen onda o da sende olmak demektir.
236 - ask demek yasamak demek ask demek onun icin ölmek demek hayatini ona adamak demek ben asksiz yasayamam
237 - ask demek yasamak demek asksiz hayat dusunemiyorum
238 - ask denen birsey yoktur insan asik oldugunu sanar ama gercekten asik degildir baglilik tutku insana asik oldugunu düsündürür
239 - ask denizdir çünkü deniz ucsuz bucaks1z bir ask gibidir yani birbirlerine çok benzemektedirler ikisine de ne kadar ugrasssanda ulasmaz1 zordur
240 - ask diye bisey yoktur
241 - ask diye birsey yok bu dünyada.... hepsi yalan... hepsi...
242 - ask diye bisey yok diyenlere
243 - ask diyince daglar taslar durur ama eger bu karsiliksiz ask ise yada aldatiliyorsaniz diyecek birsey var allah yardim etsin
244 - ask dogada yasayan tüm canlilarin karsilikli olarak birbirlerine bir seyleri yasatmaktir.en güzel aski siz yasamalisiniz. neden olmasin?
245 - ask dogru insani bulup iyi düsünen ve seni iki cihandada sevecegim demektir
246 - ask dolu dolu sandigin ama bosa gecirdigin zamana denir
247 - ask dunyada en serseri en ayya$ en acimasiz ve en salakça bir duygudur
248 - ask dunyaya yaklasim biçimidir
249 - ask duygularin en guzeli ask yasanirken ama olumlu oldugu icinde duygularin en acisidir yani omur boyu seven sevilen yoktur sadece tatli bir heycandir
250 - ask duygularin enguzeli hayatin en guzel noktasidir ask ask bir yagmur olsaydi hergun yagmak zorunda kalirdi ask anlatilamaz yasanirrrrrrr...............
251 - ask duygularin mantiga meydan okuyup maglup ettigi kirilma noktasidir.
252 - ask duygularla hareket edilen bir donum noktasidir yani ask anlatilmaz yasanir
253 - ask duynanin en guzel duygudur herseye deyer ama tek bir gisiyi seviyorsan sadece oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
254 - ask dünyadaki en güzel seydir sevmesini bilenler icin ama tabi birde uzaklik var gurbet var sevmeyi engelleyen aci cektiren
255 - ask dünyanda benim cok sevdigim kischiye tamak gibi ve ona deger vermek dir.ask dünyanin en güzel seyidir
256 - ask dünyanin en güzel seyidir. eger birini seviyorsaniz ama onun sizi sevdigini bilmiyorsunuz benim gibi cok aci cekersiniz.
257 - ask dünyanin en güzel,ve en aci duygusudur
258 - ask ele bir tutku ki ondan ayrilmak zor,gerek askini mohkem tutasan
259 - ask elele tutusup, gözelerini kapatip dikenli yolda yürümeye benzer.
260 - ask en caresiz anlarinizda onun özlemiyle titrerken,ona tlf acip onun icin aglayabilmektir!
261 - ask en guzel duygudur aski basit gorenler ve oyuncak haline getirenlere lanet ediyorum
262 - ask en guzel seydir, ama sevmesini bilene. seviyorsan ve seviliyorsan, kendini hic yalniz hissetmezsin...
263 - ask erisilmez birsey ama ne yazik ki kontrölsüzdür.ask insana uzagi yakin eder ,askin ömrü yoktur.bir askin biraktigi izi baska hicbirsey birakmaz.
264 - ask erisilmektir ve sevmektir
265 - ask fedakarlik iyi niyet ve sonuna kadar beklemektir
266 - ask fedakarliktir
267 - ask gelip gecici bir duygudur!!!!! onu ilk gördügün andaki hisstir biranlik bir duygu bir tatdir o baska birsey degil ask bittikten sonra yerini sevgi alir......
268 - ask gelip gecici bir hevestir
269 - ask gelip gecicidir ama guzel bir duygudur!!!
270 - ask genelikle karsiliksiz oluyor seversin sevilmesin sevilirsin sevmesin 100 de 10 seversiniz birbirinizi ama engeller cikar iste aska kapilirsan bunlari 100 de 100 yasarsin............................
271 - ask gercekten birbirine sevenlerin duygularidir
272 - ask gizli bir güçtür.görünmez ama insani yerden yere vurur onu perisan eder.
273 - ask guvence demekdir, temiz ask simdi yokdur bence, cunki ben aldatildim, kendi arkadasim tarafindan.
274 - ask guzeldir.yasamak lazim ama saygida onemlidir.saygi,sevgi,ask kalptedir. kalplerin temiz olmasi lazim.ozaman olur. saygilar
275 - ask güzel biseydir ama karsidaki kisi deyerini biliyorsa ve ömür boyu yaninda olursa ona ben ask derim
276 - ask güzel seydir
277 - ask güzel ve efsane dir vede ask olmasaydi kötü dir
278 - ask güzeldir cok seversin,ayrilirsan sevdigin kisiden cok aci cekersin,aglarsin aglayinca sevdigin kisi geri gelmez devam aci cekersin!!ondan ask güzeldir cok sevince sonra aci cekersin.
279 - ask hayat ask güllüs ask haksizlik ask güllüs ask dogus ask ölmek ask beraberlik ask tatlilik ask umut ask büyüklük
280 - ask hayat lokantasinda yenen en büyük kaziktir
281 - ask hayatin anlami yasamanin önemi kisaca herseydir
282 - ask hayatin anlamidir
283 - ask hayatimizi hice saymaktir
284 - ask hayatin anlamidir..ya cekersin ,ya cektirirsin..
285 - ask hayatin bir parcasidir,ask olmasa hayatin tadi olmaz,ama asik oldugun zaman dunyanin en buyuk acisini cekersin.
286 - ask hayatin bize hazirladigi en güzel süprizdir!!
287 - ask hayatta insanin engüzel anlarindan birisidir asksiz hayatin anlami yoktur kalbinin calinmasi anlaminada ggelir ama dgeer
288 - ask hayatta kalmaktir
289 - ask hayattir, aci cekmektir,fedakarliktir, telefon parasi vermektir ve sinirlenmektir....
290 - ask hayattir.....
291 - ask hem mutluluk hemde üzüntüdür
292 - ask hem yalan hemde gercektir?!!!
293 - ask hep onu düsünmektir uyuyamamaktir kalbinin onu görünce carpinti yapmasidir
294 - ask hep yalandir birbirini kandirmakir(bence)
295 - ask her acinin ilaci her belanin vaz gecilmez amaci
296 - ask her insanin ulasamayacagi kadar kutsal buyulu bir ruyadir....
297 - ask her kisi icin degisen biseydir insan asik oldumu gözu birsey gormez
298 - ask her seydir insani hayata baglayan onu uzen sevindiren her sey
299 - ask her seyle hicbirseyin birlikteaktigi bir pinardir.
300 - ask herhan kalbinin carpmasi onu gordugunde ilk gun gordugunde ki gibi kalbinin carpmasidir gozu karadir askin

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
301 - ask herseyde o'nu bulmak onsuz olamamak,ruyanda bile onunla olmaktir
302 - ask herseydir!!!
303 - ask herseydir, hayatin gelecegin kisadan hersey, sevmek, beraberlik, eylenmek, uzulmek, iste ne bileyim hergun tekrar sevmek. olumu goze olmaktir.
304 - ask herseyi ezip gecmektir
305 - ask herseyi goze almaktir sevdiin insan icin
306 - ask herzaman karsiliksiz olmayan tarafa konar
307 - ask herzaman sevmek demektir,bir insana asik olduysan onu daima sevmek demektir.asik olan bir kisi ona canini verecek sekilde seviyorsa,iste ozaman asik olmus demektir
308 - ask heyecandir,arzu ve ozlemdir
309 - ask hic bitmez bir kitaptir !!!!
310 - ask hicbiseydir ///
311 - ask hickimsenin ulasmaya gücünün yetmedigi ne oldugu belli olmayan bir duygudur...
312 - ask insana dünyanin en güzel duygularini,hislerini yasatir ama ayni andada duygularin en acisini verendir.
313 - ask insani gerekli kilan en cesit hazinedir
314 - ask insanin kendini kaldirip betonlara vurmasidir. bunun adina ask denir
315 - ask insnlarin birbirine karsilikli deger vermesidir.
316 - ask izdirap, aci, hüzün, ve herseyden vazgeçmedir. allah kolaylik versin asiklara
317 - ask iki artidan olusur birbirilerini iterler eger birlesirlerse dunyanin yedi harikasindan biri olur
318 - ask iki yola ayrilir. bu yollarda daha sonra 3 e ayrilir. sonunda bu yollar tekrar birlesir ve.. &#228;&#228;&#228;&#228;hh.. senin adin neydi?!
319 - ask insan icinde doan tatli bir histir ama zamani gelince olen aci gercektir
320 - ask insani bir degistirip bir dözelten seydir
321 - ask insani ne öldürür nede güldürür
322 - ask insanin ugrunda her seyi yapmasi ve ona olan hislerini delilerce gizlemesidir
323 - ask insani bir-birine baglayan varligdir
324 - ask insani cok kolay kandiran, aldatan bir duygudur. hayatta herkes bunun farkinda olsa bile aska kanar. cok iyi dusunurseniz ask bela'dan baska birsey deyildir!!!
325 - ask insani maf eden ve ayni zamanda hayata umudunu baglayan bir seydir
326 - ask insani öyle süründürürki ne oldugunu anlayamassin seven bir pisman sevmeyen bin pisman sevmeden olmuyor ama acisida kendi gibi kötü ve dermamsiz oluyor
327 - ask insani tam ortasindan vuran cok guzel bir duygu olan dunyadaki en guzel seydir.
328 - ask insani yavasca aci cektire cektire öldürendir
329 - ask insanin kalbinin carpmasini hizlandiran bazen konusmasini engenleyip ne yapacagini sasirtan ask sevmeyi bilenler icin herseydir ama bilmeyenler icinhic tir
330 - ask insanin kendini boslukta kaybetmis bir halde bulup. gidecek bir yön aradigi sonsuzluk, ayni zamanda nefes almaya çalisip cigerlerini kederle doldurdugu bir dumandir.
331 - ask insanlara en cok aci cektiren seydir.
332 - ask insanlarin taptigi duygu degildir.ask var olan duygul&#225;rada baglanmak degildir ask gören gözle hisseden kalb arasindaki ilgi bagidir.
333 - ask istemedigimiz halde uzulmek,beklemedigimiz anda mutlu olmak,canini vermek,paylasmak ama en dogrusu karsindakini sebebsiz sevmek yani o oldugu için sevmek .....
334 - ask izdiraptir
335 - ask izdiraptir...
336 - ask kadinin hep sacmaladigi erkegin hep idare ettigi bir durumdur
337 - ask kalbimi yaken bir volkan gibidir,, en sevdigim tatli kazan dibidir
338 - ask kalbin kan kadar ihtiyaci olan 1 seydir
339 - ask kalptir.ask gozle hissetmektir
340 - ask karnliklar icinde binlerce insan arsinda kendini yalniz hissetmektir
341 - ask karsiliksiz olandir onu her gordugunde kalbin carpmasi ama onun bunu bilmemesidir
342 - ask karsindaki icin herseyi yapabilmektir onu canin pahasina sevmektir
343 - ask karsindaki kisiyi herseyi göze alarak kabullenmektir...
344 - ask karsi cinsdeki insana hissetdigin duygudur. eger gercekten seviyorsaniz onunla bir omur boyu beraber olursunuz ve evlenirsiniz... benim gibi tabiki
345 - ask karsilikli olursa dünyanin en güzel seyidir ama karsiliksizsa büyük bir derttir
346 - ask karsilikli oynanan mutluluk oyunudur
347 - ask karsilikli yasanirsa tadina doyulmayacak bir duygudur ama karsiliksizsa cehhenem atesinden beter bir acidir
348 - ask karsiliksiz sevmek demektir...
349 - ask karsiliksiz&#180;dir
350 - ask karsindaki kisiden onla beraber olabilcek kadar onu istemektir sevgi ve cinsellikle arzulamaktir
351 - ask karsindakini bulunmaz hint kumasi sanmakla gerzegin teki oldugunu anlaman arasinda gecen zamandir.
352 - ask karsilikli sevgi sevhat ve güven demektir.
353 - ask kaybetmektir
354 - ask kendini denizin ortasinda hissetmektir bittigi an bogulursun
355 - ask kendini denizin ortasinda hissetmektir bittigi an bogulursun
356 - ask kendi kendimize yaptigimiz bir iskencedir....
357 - ask kendini bulutlarda hisetmek ve aci cekmektir
358 - ask kocaman bir yalandir!
359 - ask kor adamin garanligda ne ise axtarmasidir.
360 - ask kor olan duymayan ve aldirmayan zalim dugudur
361 - ask kötü birseydir,bir defa yandinmi birdaha asik olmak istemezsin, mesela aldatildin,birdaha asik olup,aldatilmakdan korkarsin
362 - ask kumardir,iyi oynayan kazanir...
363 - ask mantigin duygulara yenildigi- ve yanliz iyiliklerin göründügü ve kötülüklerin unutuldugu andir
364 - ask manyaklik salaklik aptallik kerizlik bir iliski askla baslar sevgiyle devam eder saygiyla biter
365 - ask mevcut kisi ile digerleri arasindaki farki abarmaktir
366 - ask mutlu olmaktir ask aglamak gülmektir ask dalginlik burnunun ucunu bile görememektir ask muuhtaç olmaktir
367 - ask mutluluk sevgi aci kiskançlik özlem en guzelide karsidaki kisi tarafindan sevilmektir....
368 - ask ne midir?kendini bir boslukta hissetigin anda tak diye önüne cikan ve bu boslugu kullanarak seni salaklastiran biseydir.inanma ask yoktur.salak olma aklini kullan.
369 - ask ne tarif edilir ne nefret edile bilir ask dunyada 1yasanir ve olur gerisi yalandir
370 - ask neden sevdigini bilmemektir...
371 - ask nedir ? ask sonunda aglayacagini bilmektir yanlizca aptallarin düsebilecegi bir tuzatir ve hastaliktir insanin sizofren olmasi demektir
372 - ask nedir biliyomusunuz..? öyle sairane sözlere gerek yok.. ((...ask duygularin efendisidir...))
373 - ask nedir billmem manyakca birse olmali sevmesinin billenler ask olur karsilik severse askdir
374 - ask nedir diye kendime cok sordum ne yazik ki cok gec anladim ask ne oldugunu ask cok güzel birsey anlami cok büyük olan birseydir ama aci cekmek ve hasret cekmek var ...
375 - ask nedir diye sordular bize ! cevabimiz
376 - ask nedir? ask insani hayata baglayan bir duygudur.acidir cekilmezdir.karsilikli olursa tatli karsiliksiz olursa acidir.
377 - ask nefes alamamaktir..
378 - ask nefes almaktir solunum yollarini acar insana rahatlik verir yaralara sifalidir ilac gibidir ama gercek anlamda yasanildigi zaman.
379 - ask nehir suyu kadar shirin tadina doymak olmaz
380 - ask o kadar guzelki anlatamazsin !!
381 - ask onsuz hayat sanki durmus gibidir ve ondan nefret etsende kalbin onu ölünceye kadar sevmektir!! gözlerinin her daldigi yerde onu görmekdir
382 - ask onsuz yasayamamak, bir bakisiyla erimek... tatli ama aci bir duygu...
383 - ask onu oldugu gibi kabul etmektir
384 - ask onu unuttuguma kendimi inandirdiktan sonra yanima gelip onun disinda herseyi unutmama sebeb olan duygu
385 - ask onula iken onu ozlemetir
386 - ask onun icin herseyi göze almaktir,ölumü bile
387 - ask onun icin herseyi ve herkezi hice almaktir.
388 - ask onun icin olmek gibidir
389 - ask onune gecilemeyecek bir duygudur. istesenizde istemesenizde o sizi bulur ve asla birakmaz..
390 - ask onunla bütünlesip tek vücut tek kalp olmaktir..........
391 - ask oyle biseydir ki geldiginde dunyalar senin olur,ama seni oylebir terkeder ki onu tekrar geri almak icin ruhunu bile geri verebilirsin...
392 - ask ölüme egmektir
393 - ask ölümsüzlüktür sadece yasayanlar ölmez
394 - ask ölümsüzlüktür,ne yazik ki ben hala ölümlüyüm, ölümsüzlüge erisebilenlere helal olsun....
395 - ask ömründen ömür vermek, onu gördügünde ayaklarin yerden kesilmesi,onunla dünyadaki bütün duygulari hissetmektir.
396 - ask öyle bir büyü ki sadece onu kaybettiginde anlarsin.
397 - ask öyle bir duygudur ki..herkesin bahsettgi,fakat cok az insanin yasadigi!!!!!!
398 - ask özlem cekmek ve iki kisini birbirinden saklanamamasidir!
399 - ask özlem ve heycandir!!!!!
400 - ask özlemektir.özlemin bittigi yer ise sevgidir.

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
401 - ask para
402 - ask paris'tir.ama savastan önceki ama savastan sonraki gibi...
403 - ask pismanligin baslangicidir
404 - ask risktir risk almayan mutlu olamaz
405 - ask ruh ikizini bulmaktir.tipki benim seni buldugum gibi bitanem...
406 - ask ruyanda gorup inanamadigin yuzun sana gelip seni sen oldugun icin seviyorum diyen sestir.
407 - ask sabah kaktiginda onun aklina gelmesidir.ask olur olmaz yerde aklina gelip seni rahatsiz etmesidir sanki kocaman bir boslukta gezer gibi
408 - ask sabah uyandiinda ruhunun we bedenin her damlasinda ..onu hissetmek..onu onsuz yasayabilicek kadar sewmektir..
409 - ask sacmaliktir. ask diye bisey yok insanlarin uydurmasidir
410 - ask sade ihanet ve yalan dir,yas yamuru gibidir,bir bakarsin yamur yahir,bide bakarsin yamur dinmis.ask yokdur, sevgi ve saygi var dir.
411 - ask sadece aci cekmektir
412 - ask sadece ama sadece hissdir
413 - ask sadece gözyasi....
414 - ask sadece hayata daha cok baglanmak
415 - ask sadece odur
416 - ask sadece onunla birlikte nefes almaktir. onsuz ise soluksuz kalmaktir.
417 - ask sadece özgur olmiyan yerlerde olur avrupada yok,
418 - ask saygi ve sevginin bütünüfür
419 - ask sevdigin kisidir aski tarif ederken farkinda olmadan sevdigin insani tarif edersin yani leyla icin mucnun mecnun icin leyladir
420 - ask sevdiginin bedeniyle yasamaktir.
421 - ask sevdigin icin gözü kapali ölmeye razi olmaktir
422 - ask sevdigin icin olmek degil yasamaktir ,ask karsindakini kendi canindan cok sevmektir ,ask nedir biliyormusun ask yasarken olmektir..bilmesende...
423 - ask sevdigin kisinin yaninda olmadigi zamanlarda bile kelimeleri asip hayalinin kokusuyla yasama devam etmektir
424 - ask sevdigin kisiye duygularini anlatabilmektir
425 - ask sevdiyin halde ondan vazgecmedir onun mutluluna
426 - ask sevdiyini anlamakdir.
427 - ask seven ve sevilen icin bir gurur !!! sevilmeyen icin ise bir izdiraptir...
428 - ask sevenlerin yüreyini titreten elnen tutulnayan gözle görülen saygi duyulacak allahin seventere verdiyi yüce kutsal sevgi ruhudur gencebay ayhan
429 - ask severek ayrilanlar icin aci, hasret ve cile cekmektir ama herseye ragmen herseyi göze alip onu ölümüne sevmektir
430 - ask sevgi saygi izdirap heyecan ve huzun
431 - ask sevgilinin carpik bacaklarini duz görme enayiligidir
432 - ask sevgilisini yok yere aglatmamaktir
433 - ask sevgi demektir
434 - ask sevgiden gelir yani sevmektir bu sadece bir duygudur sozlerle anlatilmaz bu dunyada'da asksiz yasanmaz!!!!!!
435 - ask sevgidir, ask hasrettir, ask insan olmaktir, ask birlikte sevgi vermektir ve karsidakinin degerini bilmek be bazi seyleri affetmektir
436 - ask sevgilimizi gördügümüzdeki içimizdeki duygudur ask sevilen için gurur seven için acidir ask sevdigimizi görmeden bir gün bile geçiremeyecegimiz bir histir
437 - ask sevginin baslangicidir ask olmasa sevgide olmaz
438 - ask sevip kavusamamaktir
439 - ask sevip te sevebilmektir!!!
440 - ask sevipte karsilik alamamaktir
441 - ask sevipte kavusamamaktir buna ragmen onu sevmekten asla vazgcememektir.
442 - ask sevmek ve sevilmektir
443 - ask sevmek, sevilmek ve birlikteliktir
444 - ask sevmekten öte.. anlam... saygi... umut... güzelik... yasam... ... ...kötü ve iyi günleri bir arada gecirmek demektir
445 - ask sevmesini bilenlere kiymetli bir hediyedir. kiymetini bilmeyenler öylesine konusur........
446 - ask seydir..anlarsiniz ya
447 - ask sirtini güvenle ona yaslamaktir
448 - ask simdi benim yasadigimdir...onu cok seviyorum..
449 - ask sizin yazdiklarinizin hicbiri degildir.degilmis yani oyle soyledi bana, kendisiyle oturup konusmuslugum vardir, o da bilmiyor ne oldugunu...
450 - ask son nefese kadar sevme, ve sevgiyi azrail olarak görme mefkuresidir.
451 - ask sonsuzdur
452 - ask sonsuzlukta kaybolmaktir; kendini taniyamiyorsan ve nedensiz mutluysan asiksindir. yasam asksiz yasam degildir...
453 - ask sonu olmayan bir ucurumdur burdan atlayan coktur
454 - ask sozlerle anlatilmaz...yasanir!
455 - ask &#223;ence en en güzel duygudur . . .
456 - ask süper biseydir desem yalan olmaz heralde
457 - ask tarifi bulunmayan ilginc bir duygudur.ask olmazsa hayatin tadi olmaz.asksiz yasanmaz.biz ask için ölürüz ^my little queen^
458 - ask tarif edilemez , yasanir...
459 - ask tarifi olmayan bir duygudur tarifi yok
460 - ask tarifsiz bir duygudur, bir tutku, bir serüvendir herkesin basina gelen.
461 - ask tatli bir azabdir.
462 - ask tek kelimeyle sadakattir hersey onda gizli sadakat oldugu sürece sevginin askin önüne gececek bir engel tanimam diyorum
463 - ask temelsiz bir bina gibidir. ne zaman yikilacagi belli olmaz.....
464 - ask tercümesi olmayan cok güzel ama en güzel bir duygudur ama... hele bir karsiliksiz sevince sevdigine pisman ettirecek cok lanet üc kelimelik bir illettir
465 - ask tibki bir okyanus gibidir. elbet bir gün sonu gelir,
466 - ask tursu suyuna benzer, bakanin agzini sulandirir, icenin migdesini bulandirir !!!!
467 - ask tüm duygulari en uc noktalarda yasamaktir ask ve nefret gibi ortasi yoktur ama herseye ragmen ask var olmaktir........
468 - ask ucsuz bucaksiz iki insanin birbirini deliler gibi sevmesidir ve hatta ask olumsuzluktur
469 - ask üc hilaldir vatandir candir canandir
470 - ask vallaha çikartamadim sizde varsa bir zahmet 1kg verin
471 - ask var oldugunu hisetigimiz ama gözle göremetigimiz bir duygudur
472 - ask var olunca canin sikildiginda bozmak icin elinden geleni yaptigin kaybettiginde de durmadan agladigin mutluluktur
473 - ask vazgecilmez bir tutku oldugu gibi igrenc birseydir yanisira, ayrica bir hastaliktir yakalanirsan kurtulamazsin da tavsiye ederim hic asik olmayin bence...!
474 - ask vazgecilmez bir tutkudur... bazen insanlara acida cektirebilir ama askik olmak herseye deger.........
475 - ask wella gardas bas agrisidir bos bisedir ya tarifi yok wellaeskicubuklu muammer abi su diyio sordumda oda sacmaladi dimi zuhahahahaha
476 - ask yalan ask diye bir sey yoktur sadece bir anlik heycan
477 - ask yalan dünya daki en güzel sey eger sevilirse sevilen.......
478 - ask yalandir be gulum ne zaman neyin ne olcagi belli bile olmayan bir eylem
479 - ask yanliz kalmamaktir
480 - ask yasam dir ask mücadele etmekdir ask hasret cekmekmekdir ask dünyadaki tek gercek olan ve tek varligim dir. isde ask arkadaslar budur.umarim askim anlamisindir sh.
481 - ask yasam kadar tatli , ölüm kadar aci, mutluluk kadar yüce ve ulasilmayacak kadar uzaktir
482 - ask yasamak ve olmektir
483 - ask yasamaktir;yasadigin sürece asiksindir,sevdigin sürece degil.ask kisinin icinde gizledigi bir fobidir ve hic bir zaman yok olmaz su an bizlerde bulundugu gibi
484 - ask yasamdir...
485 - ask yasarin yapragin kaderi sarkisidir...
486 - ask yemek yemek gibi birseydir
487 - ask yepyeni kalabilen eski bir masaldir
488 - ask yeryüzünde en cok tanimi olan seydir
489 - ask yillarca kendine ailene cevrene dostlarina inancina ragmen kabul ettigin dogrulari hiçe saymak onlari ters düsmektir....
490 - ask yoktur
491 - ask yoktur tek tutku vardir
492 - ask yuregine saplanmis bir hancerdir...
493 - ask zayifliktir, en zayif tarafamdi bu ya zaten
494 - ask zor bulunan ama kolay kaybedilen birseydir
495 - ask, aliskanliktan ibaretttirr..!
496 - ask, bütün zorluklara ragmen, kayitsiz ve sartsizca birbirini sevmek ve beklemektir. unutmayin ki ayrilik da ask&#180;a dahildir...cünkü ayrilanlar bile hala sevgilidir...
497 - ask, duygularina birbirlerine anlatmaya çalisan iki kisinin yasamis oldugu tek soyut seydir.
498 - ask, gerek hüzün, gerek sevinc, gerek cilginlik bütün duygulari bir araya getirebilen ve bu zaman icinde bir cift kalp elde eden, aklin ve kalbin tek düsmanidir!!!!!!
499 - ask, insanin icinde olan bir insana olan sevgidir. ama bu hep gercek oluyormu acaba???
500 - ask, kaderin bana hisettirdigi ama yasakladigi seydir

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
501 - ask, nerede ve ne zaman mutluluk verdigini, nerede ve ne zaman aci verdigini bir turlu anlayamamaktir. sevgiliyi yasamak, mutlu etmek, aci vermek vb. dir ask... yani asiklik deliliktir.
502 - ask, sevdigin kisiye hayatini vermek ve sonsuza kadar ona guvenmek, gözlerine bakip kayip olmak.
503 - ask, sevmeyi bilene cennet bilmeyene cehennemdir
504 - ask,aciyla mutlulugu birarada yasamaktir...
505 - ask,anlatilamaz degildir baksana herkez anlatmis ask gorecelidir kisiye gore degisir ve yasanir
506 - ask,cok renkli bir cicektir ancak korkunc ucurumlarin kiyisindan yetisir .!!!
507 - ask,gida su oksijendir.kisacasi yasamin ta kendisi.
508 - ask,her güne yeni umutlarla uyanmanin ve sikintili günleri bir an olsun unutabilmektir...
509 - ask,hiçbirseye aldiris etmeden gönlünce yasamaktir.
510 - ask,iki kisinin tek kisi hale gelmesidir...
511 - ask,insanin karsisindakini idealine tipatip uymasada her yonuyle kabul etmesi demektir..
512 - ask,kisiliginden ödün vermektir...
513 - ask,onsuz kendini boslukta hissetmektir
514 - ask,ortadan ikiye ayrilmaktir,diger parcanin yani sevdiginin her duygusal halinin seni direk ve ömurboyu etkilemesidir.
515 - ask,sicak kumlardan soguk sulara dalmaktir.
516 - ask,ya ask diye birsey yoktur,yada simdiye kadar ben raslamadim,böyle ölume deger bir ask g&#244;remdim ben,ask insanlari uydurmasidir bence,ask diye birsey yoktur
517 - ask. beni kalbinle sev dudaginla degil beni sarhos et içkinle degil ask budur
518 - ask... kendini kaybetmektir
519 - ask...... tutsakliktir.. büyük bir .. heycandir askk gercekten vardir bunu benim gibi asik olan bilir arkadas karsiliksiz ask yasayan insanin hic bir sucu yoktury???????????
520 - ask...kalplerde hem dogmak hemde olmekdir..!
521 - ask...karsindakini bulunmaz hint kumasi sanmaklaa onu elde etmek icin cabalamak arasinda gecen zamandir..vee cok kisa sürer bu zaman...
522 - ask.insanin yasamaya ayirdigi zamanin acimasizca tüketilmesidir
523 - ask; bahar'imdir.onun yanindayken bile onu özlemek, onunla soluk almak, onunla yiyip icmek ve ayrilali aylar olsada onun icin gözyasi dökmekdir.
524 - ask; 'ben'i birakip, 'sen'diyebilmektir her halukarda...
525 - ask; bir baskasini yureginde onemseme istegidir.
526 - ask; bir ömür senle yatan senle kalkan coook büyük bir duygudur.ama herkes bu duyguyu yasayamayabilir. sahsen ben bu olayi yasadim yani ask'i.
527 - ask; gözümde gözyasi,kalbimde yaradir...!!!
528 - ask; kalbinde gizli bir yaradir, acisiyla tatlisiyla sana dermedir
529 - ask; nereye baksan onu görmek, ne isitsen onu duymak, nereye gitsen onunla olmaktir.
530 - ask; recetesi ve ilaci olmayan bir hastaliktir. tek ilaci sevgilidir, ona sahip olmakta her hastanin harci degildir.
531 - ask; sevgilin yaninda olmasa bile onu yaninda hissetmek, yanindaymis gibi ona sadik kalmak, ve sevgiliye hep baglilik duymaktir.
532 - ask; yeryüzünde ki bütün güzellikleri onun icin allah&#180;tan dilemek ve gelmeyecegini bile bile beklemektir...
533 - ask;diyardan diyara kosan ceylandir.bu ceylanin adi demettir.demetsiz bir diyar tenesirden ibarettir.kisaca bu cumlelere izin veriyosa gönlüm aski bulmustur demek.
534 - ask;hayatta yasanabilecek en güzelve en büyük tatli bela dir.seni cok seviyorum
535 - ask;insanin taaa derininde yasayan bisey dir!!! bagzen aci verir bagzen mutluluk bagzen huzur bagzende hasret cektirir!!!
536 - ask;karsindaki olmaktir..her zaman o olmaktir.. baska birsey yapamamaktir..daha fazlasinin hiçbir zaman yetmemesidir..bu nedenle aski yasayan yok gibi..sözün kisasi ask vardir yasayan yoktur
537 - ask;mutluluk,sevinc,aci,hasret,tatli,aci,güzel,cir kin.....ask hayat demek.....asksiz dünya bedensiz insana benzer
538 - ask;onu gorunce elindeki cok degerli kristal vazoyu yere dusurmektir...
539 - ask;sacak altina siginmis bir sercenin kar taneleri arasinda ucusan tek bir beyaz tuyunu gorebilmektir
540 - ask;sevdigin icin her ne zaman olursa olsun ölümü bile dahi göze almaktir
541 - ask;sevgiyi olusturan yasanmasini ve degerini bilen vazgecilmez bir tutkudur...
542 - ask;yepyeni kalabilen eski bir masaldir...
543 - ask? ...budur,yani kimsenin bilemeyecegi bisey, askin icindekiler ise
544 - ask? hersey hayat
545 - aska hic inanmayin arkadaslar
546 - aski hiç tatmadim ki nasil anlatayim.
547 - aski sadece evleninceye kadar yasayayabilir insanlar evlendikden sonra imkansiz yasayamaz biter aski yasamak isteyenlere evlenmeden yasa
548 - aski sadece seven hizetebilir.aski seven ve terkedilen daha da derinden bilmekdedir.
549 - aski taniyan yasayan ikinci birdunya yasiyor
550 - aski tarif etmek zordur herkesin ask anlayisi farklidir... ask benligi saran tek duygu;bazen aci bazen mutluluktur ask...sevmeyi ögerten ama unutmayi ögretmeyendir ask!!!!!
551 - aski tarif edemem ki .. o sadece onunla olunca çok harika , onsuz olunca acayip saçmalamaktir...
552 - askin gizemi desifre edilemedigi icin yuz yillardir cazibesini koruyor.
553 - askin gözü kördur ve yaninda çilginlik vardir
554 - askin tarifi olmaz.....
555 - askinsani genc yasta olduren katildir ask sevi lene gurur sevipte sevilmeyene olumdur serseri
556 - aski bilen birileri varsa bana anlatsinlar duydugum kadariyla mezara girmek gibi birseymis...
557 - aski herkese tavsiye ederim....
558 - aski yasadigimizi düsünürüz ama yasadigimiz ask degildir, aska ulasmak cok zordur.herhalde kimse kimsenin askina layik degildir...
559 - aski yasamak cok baska peki tek tarafli seversen ne olur sonu olmayan bir ask.ama inaniyorum ki bir gün benim farkima varicaksin ama cok gec olicak.
560 - askimi? o uc harflik seyi sevenlere sormali bence
561 - askin ne oldugunu dunyada en buyuk bilim adamlari bile bulamamis askin bazisi tatli bazisi ise aci onun icin ne kadar aski anlatmaya calissakta boooss
562 - askin ne oldugunu simdiye kadar kimse cikaramamistir.cünkü ask bilinmez biryes
563 - askin tarifi yoktur yasanilir,......
564 - askkk sade ve sadece heyecandir
565 - askm1 one ya valla ben bilmiyorum ama bilmemek ay1p degil ögrenmemek ay1p elbet birgün ögrenirim
566 - askmi? ask sevmek sevilmek güvenmek güvenilmek saymak sayilmak istemek istenmek
567 - askmi tam olarak bende bilmiyorum ama ogrenkem isterim eger ask varsa bu gunyada.kolay gelsin asik olan insanlara?????
568 - askmi??? paylastikca cogalan tek seyin ask ve sevgi oldugunu unutmayin ve sevginizi daima cogaltin!!!!
569 - -ask-ne-mi?... büyük bir yalan... sonunda sadece umutla kalabiliyorsun... aciyla tek basindasin tek aciyla...
570 - asla anlatilmayacak hikayedir
571 - asla varolmayandir...
572 - aslinda askin taniminin tam olarak yapilabilecegine inanmiorm(nekadar klasik bi cewap ama
573 - aslinda bazen dünyanin en güzel seyi olup bazende dünyanin en berbat duygusudur.ama çooooooook ama çooooook süper biseydir
574 - aslinda tarifi herkesçe degisiktir.ask sewginin baglarinin kuwwetlenmisidir.o kisiye öylesine baglanirsin ki sanki onsuz hayat yokmus gibi gelir kisiye.(ayni bana oldugu gibi)
575 - asssk igrenc birseydir sen seversin o sevmez
576 - asik allah nimetlerindendir emanettir ask tarifi olmayan tatlidir tarifi bende 1 tutam sevgi 1 tutam anlayis 1 tutam hasret 1 tutam özlem hepsini karistir^^ask^^
577 - asik insanin kalbindeki duygular gözlerine ve yüzüne yansir. gerçekten asik olan insan hiç olmadigi kadar güzellesir.
578 - asik olanin anlayacagi bir seydir
579 - asik oldugun kiside yok olmaktir !!! veyine ,,onda'' var olmaktir !!!
580 - asik oldugum zaman kendimi kötü hissediyorum migde bulantisi gibi bisey olsa gerek
581 - asik oldugun kisinin seni sevmedigini bile bile ona ölesiye tapmaktir
582 - asik oldugunuzda anlarsiniz...
583 - asik olmak ilk baslarda güzeldir,sonra beraber olursunuz,elde ettiginiz zaman ask biter.sonra sevgi baslar.sonra ayrilik.sonra da dayanilmaz bir aci....(su an benim çektigim gibi)
584 - asik olmak iyi hostur ama cogu zaman karsiliksiz oldugu için insani icinden yakar
585 - asik olmalisn ama ona cok deger verirsen ya kendini maf edersin yada onu
586 - asik olunca hiç bir seyi görmemektir
587 - ask hayati bir ucundan görmek
588 - ask iki kisinin gerçekten ve tertemiz duygulara sahip olup bir ömür boyu süren kalbin özlemi hasreti sevgisi kisaca kalbin romanidir.
589 - ask pek fazla birsey degüldir.yani ask avareliktir
590 - ask sevdigin kisiye aci çektirmek benim gibi
591 - ask sevdigin insani gördügünde vucudunun ucundaki tügün den alip tirnak ucuna kadar hissettigin duygu
592 - ask sevecegin kisiyle yasayacagin aklina gelen hersey iyi veya kötü ama asksiz yasanmaz ah askim ah seni çok seviyorum crazy girl
593 - ask seydir iiiii neydi yav ask sey dir sey he iste ondan anliyana davul zurna hesabi
594 - ask "o"dur.
595 - ask (o=nda kaybolmaktir.onu görünce kalbin tatli tatli atisidir
596 - ask , ayni anda hem aglamak hem de gülmektir ayni anda hem yikilmak hem de dimdik ayakta durmaktir yani ask imkansiza ulasmaktir ...
597 - ask , ugrunda yerküreyi dahi kollarinin üzerinde tasiyabilme gücünü hissetmektir.
598 - ask ,iki kisi arasinda veya tek taraflisevgi ve vazgeçilmez bir seydir.
599 - ask ..... gibi güzel bir kiza açilabilmek ve onun yaninda olabilmektir.
600 - 'ask' ; baharim gelmezse ve gözyaslarim türbelere takilirda akmaz ise bilki ben askima doymamis bie yerdeyim...

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
601 - ask = insan oldugunu hatirlamaktir...
602 - ask 3 sey demektir ^saygi^ ^sevgi^ ve ^güven^dir not
603 - ask 70 yasindaki kisinin bile kanabilecegi bir oyundur.
604 - ask ab-i hayati bulmak demektir.o sudan doyana kadar içmek demektir..
605 - ask aci cekmekdir.
606 - ask aci cekmektir üzülmektir merak etmekdir
607 - ask aci cekmele kalmaz insanlarin hayatini bitiren bir oyundur...
608 - ask aci çekerek sevmeyi bilmek,onu herseyiyle kabul etmek,her buldugunda kaybetmek ve kalbinde derin bir sizi çekmendir
609 - ask aci çekip sürünmektir(karsidaki duyarsiz ruhsuz olursa olmazsa insanin ayaklarini yerden kesen en güzel duygudur
610 - ask aci çekmek ,hayati zehir etmek ve bosuna zaman kaybetmekmis bende bunu yeni anladim.ask soludugumuz nefes gibi ancak hissedilebilir haricinde asla....
611 - ask aci çekmek ask beklemek ask sabir ask mutluluk ask bir yürek ask
612 - ask aci çekmek bedel ödemektir
613 - ask aci çekmek sevdigine kavusamamaktir.....................
614 - ask aci çekmek tamammi?
615 - ask aci çekmek ve aci çektigin halde mutlu olmaktir
616 - ask aci çekmek ve gerekirse hayatindan vazgeçmektir.yapilan kötülükleri görmezden gelmektir
617 - ask aci çekmekten baska bisey deil ama tatli bir acidir,onsuz olmaz!....
618 - ask aci çekmekten fazla birsey degildir ama yinede asik olmak yasanilacak muhtesem bir duygudur ask çaktigin acidan hoslanmaktir
619 - ask aci çekmektir
620 - ask aci çekmektir bende canani çok seviyorum ama aci çekiyorum
621 - ask aci çekmektir!! asklarin en acisi platonik asktir. sevgi ile ask arasindaki fark
622 - ask aci çekmektir.aci çekmek nedir diye sorulursa ask denilebilir
623 - ask aci çekmektir.çünkü mutlu ask yoktur.
624 - ask aci çekmektir.çünkü sevdigin birine öyle baglaniyorsunki o'nu görmeden olmuyor.iste ask budur....
625 - ask aci çekmektir.sevipte kavusamamaktir.
626 - ask aci çekmenin kendisidir. ask acidir üzüntüdür ask izdiraptir,ya ask herseydir anlayana....
627 - ask aci gözyasi hayal kirikligi en önelisi herseye ragmen olabildigince mutluluk hepsi birarada olmzsa olmaz............
628 - ask aci nefret vb
629 - ask aci sevinç hayat kisacasi hersey
630 - ask aci ve üzüntüdür ki sizde bunu anlayacak akil birakmaz...
631 - ask aci veren tek mutluluktur
632 - ask aci,keder,ayrilik,hüzün ve aglamak demektir.ben suan asik oldugum için pismanim.
633 - ask acidir
634 - ask acidir ama bir o kadar da gerçektir.
635 - ask acidir bazen ona kavusmak bazende kavusamamaktir.
636 - ask acidir, sevmekse güzel
637 - ask acidir.aslinda askin adi engin.sana sirilsiklam asik oldum askim senin için ölebilirim.
638 - ask acilarin içinde kaybolup gitmektir
639 - ask acili bir kebap sariyerde yenir.
640 - ask acinin ta kendisidir
641 - ask acinin yasamak için sectigi bedendir.
642 - ask aciyi içinde hissetmek bitmemesi için ölmeyi istemektir.
643 - ask acizliktir. ask izdiraptir.merak ediyorsan yasayana sor. saygilarimla çilgin asik samet
644 - ask adrenali yükselten yanaklari al al eden onunla konusurken konusmada zorluk çekmene neden oln bir hastaliktir ya da hayranlik
645 - ask aglamaktir. sevdigin için sabahlara kadar uyuyamamaktir. ondan baskasini sevememek korkusudur. onsuz olamamak korkusudur.
646 - ask aglamaktir.bir güldürür bin aglatir...
647 - ask akildisi ve akilla yapilan en büyük aci+izdirap%25 seviç=evlilik
648 - ask akilliyi delirten,deliyi akillandiran bir duygudur...
649 - ask aksamla sabahi ayla günesi ayirt edememektir
650 - ask aksamlari musallat olan bir yaratik !
651 - ask aldatimadan sevmektik
652 - ask aldatmaktir sevgigine güvenirsin seni zamansiz yerde amansiz vurur gerçek ask mutluluk sahtesi ise umutsuzluktur
653 - ask alemlere indirilen esi benzeri olmayan gönüllere rahmettir
654 - ask aliskanliktir ve özlemdir insan ne aliskanligindan ne de özlemlerinden vazgeçer ulasilmazdir ulasamadikça deger kazanir ulasildimi degerini kaybeder
655 - ask allah'in hakeden insanlara sundugu hediyedir.
656 - ask allahin insanlara verdigi en güzel duygu yasamasini bilene
657 - ask allah'in insanlara vermis oldugu nimetlerden biridir onun için bu nimete deger verelim 3 günlük dünyada kimsenin kalbini kirmaya gerek yok
658 - ask allahin kullarina lütfettigi aciyi,kederi,gami,tasayi unutturan beni uçuran ilahi bir duygudur. ama benden uyarmasi kizlari sevin ama asik olmayin.
659 - ask alti yil boyunca bakmak seyretmek ismini yüregine naksetmek ama tek kelime bile konusmaya cesaret edememektir.ask selen dir.
660 - ask amaçsizca ve çikarsizca söylenen bir söz gibi masumdur!!!!!
661 - ask amansiz bir kasirganin içine düsüp nereye uçtugunu bilmemektir
662 - ask ana kucagi ,baba sözüdür çünkü bir tek onlar karsiliksiz verirler sevgilerini bize...
663 - ask ancak yüzme bilenlerin girebildigi çok derin bir okyanustur.
664 - ask anlamasi zor ama anladiginda avazin çiktigi kadar bagartan birduygu!
665 - ask anlasmaktir
666 - ask anlatilabilseydi ozaman o ask olmazdi ask anlatilarak degil acisiyla tatlisiyla yasanarak ögrenilir.
667 - ask anlatilamayacak bi duygudur....!!
668 - ask anlatilamaz yasanilir........ o yüzden askin tarifi yapilamaz......
669 - ask anlatilmasi güç ama yasanilmasi zorunlu olan duygu birikimidir.aski tanimlamaya kelimeler yetmez.
670 - ask anlatilmasi zor yasayan anlar ask saçma diyenler hiç asik olmamislardir bende asik olmadan önce öyle diyordum
671 - ask anlatilmayan biseydir hem askin ne oldugunu bilseydim ask nedir linkine tiklamazdim vallai =))
672 - ask anlatilmaz ama yasanir bize sorar saniz ask hem acidir hemde tatlidir
673 - ask anlatilmaz ancak yasanir ve bunuda yasayan bilir duygularin en güzeli
674 - ask anlatilmaz bir duygu ... aski baskasina anlatamasin çünkü karsindaki insaninda asik olamasi lazim aski anlamak için
675 - ask anlatilmaz bir duygudur
676 - ask anlatilmaz sadece yasanir, ask anlatmakla bitmez..
677 - ask anlatilmaz yalniz yasanir.
678 - ask anlatilmaz yasanir çünkü;kelimelerle ifade edilebilecek birsey degildir...
679 - ask anlatilmaz yasanir nasil ekmek'e suya muhtaçsak yasamak için askta gereklidir
680 - ask anlatilmaz yasanir srevmek bir ibadettirtanridan emanettir yani kisacasi sevmek delililtir
681 - ask anlatilmaz,yasanir. insan asik olunca kalbi dolar ama beyni bosalir,gözü hiçbirsey görmez
682 - ask anlatilmaz.ayrica insanlarin aski kandileri gibi fanidir,fani olmayana asik olun...
683 - ask anlatimasi güç birseydir,dalgaya benzer ya bogulursun ya da ....
684 - ask anlatmak ile bitmeyen insanin vücüdunu saran çok güzel duygu olmakla beraber insanin yasama sevincidir.
685 - ask annemize duydugumuz sevgi kadar güzel, düsmanimiza duydugumuz kin kadar aci ama herseye ragmen güzeldir.
686 - ask antisiz bir virüsdür
687 - ask aptalik ask eziyet ask kirginlik ask hayata küsmek ask sevdiyinden baskasini düsünmemek tutsakliktir...
688 - ask aptallarin düstüü bi kuyudur ben düsmedim beni ittiler
689 - ask aptallik-delilik-sarhos olmak-özlemek-özlenmek-kizmak-telefon manyagi olmak-duygusallasmak-uysallasmak-ask yasamdir tatdir kokudur renktir herseydir paylasmaktir
690 - ask aptalliktir hayal kirikligidir ve acidir
691 - ask arada kalleslik olmadigi sürece en güzel seydir
692 - ask aradiginda kolay kolay bulunamayan kelimelerle ifade edilemeyendir!!............
693 - ask arzu ettiginiz kadar da istemediginiz bir duygudur.ask boslukta kalmaktir.ask beklemektir.ask sevgilerin en saçmasidir.
694 - ask arzulamaktir,ask istemektir,elde ettiginde ise biter...ask yatakta geçirdigin bir kaç dakikadan ibarettir...
695 - ask asla tarifi olmayan birseydir insan öle bir hisse kapilirki her zaman sevdiginin yaninda olmasini ister bir dakika bile ayri kalmak istemez
696 - ask aslinda çigliklarimizin engin denizleri astigi anda bunu onun duymamasi gibi yada duymak istememesi gibi adini siz koyun....
697 - ask aslinda sadece bir hayal bir tutku ve bir heyecan aslinda lanet olasi bir yalan! kalici olan tek sey sevgi!
698 - ask aslinda sadece yasamayi bilenler içidir
699 - ask aslinda tarif edemediginiz duygularin genel adidir.
700 - ask aslinda yok ama hoslanmak ve sevgi var

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
701 - ask asik halde dolasirken herkesin gördügü sizin göremediginiz en güzel giysinizdir.
702 - ask asik oldugun kisinin gözlerine baktiginda hiç bir seyi düsünmemektir...
703 - ask asik oldum dedigin kisiye kavusamamaktir. her askin sonu hicrandir.
704 - ask asik olunan kimseninin ister istemez yaptigi bir büyüdür ve bu büyüde ana besin maddesi aci çekmektir
705 - ask ask ask hep bu soryu sordum kendime ask nedir simdi cevabini buldum ask bir kayanin ucunda rüzgara meydan okumaktir
706 - ask ask ask yasadigimiz sürece hissedebilecegimiz en güzel duygudur........
707 - ask ask kimine göre bir ask bitmez hic sewgisi kimine gore bir is bitmezki sewinci kimine gore dogru kimine gore yanlis kimine gore.....
708 - ask aski bilmemektir
709 - ask aski yasayanlar için dünyanin en anlam verici duygusudur ama karsiliksiz yasandiginda dünyanin en büyük acisi derdidir
710 - ask askinin ugruna baska bir ask koklamiyacagin zaman gerçek asktir...
711 - ask asktir iste....
712 - ask asktir.ask iyibirseydir.tabi ki iyi bilene iyidir...
713 - ask ates gibidir.küçük ise az bir rüzgarda söner ; büyük ise daha dahada alevlenir.
714 - ask ateste yanmaktir buzda donmaktir kahrolmaktir ölmektir ama yinede akillanmamaktir
715 - ask ateste yürüyüp yanmamaktir.yagmurda yürüyüp islanmamaktir
716 - ask atestir.sevilmis olandan baska sevilen herseyi yakar
717 - ask ay gibi bir yüzü karanlik bir yüzü aydinlik olan bir duygudur......
718 - ask ayaklarin tutmaz olsada onu sirtinda tasiyabilmektir......
719 - ask ayna gibidir insanin gerçek yüzünü gösterir.
720 - ask ayriliktirrrrrrrrrrrrr
721 - ask ayrilinca aci verir.yasayana mutluluk verir
722 - ask azap çiçegidir.
723 - ask bagliliktir
724 - ask bagimlilik yapan bir hastaliktir.
725 - ask baglanmaktir
726 - ask baglanmaktir bazen körü körünede olur yani karsiliksiz görmeden.asik olmak çok güzel bir duygu.
727 - ask bagliliktir.
728 - ask bahar gibidir gelir ve geçer...
729 - ask baileys gibi tatli, tekila gibi çarpici, dimple gibi asil, konyak gibi sicak, sampanya gibi özel, kokteyl gibi karmasik ve malibu gibi egzotiktir...
730 - ask baktigin her yerde, her seyde "o"nu gormektir.
731 - ask bam baska bir seydir karsindaki senin sevdiginse çooook güzeldir
732 - ask baskalarinin ona veremediklerini verebilmek ve asla pisman olmamaktir...
733 - ask baskasina aktarilamayan, ölçüsü ve biçemi belli olmayan bir duygu(yasama biçimi)dur.
734 - ask baskasinda yok olmaktir
735 - ask basladigin isi bitirmektir sevdalanmak ölmeektir sevdalanmak sonuna kadar aci çekmek ve sonunda zafere ulasmaktir...
736 - ask baslar ve biter o bir kar tozu,beyaz gizemli bir duman, oysa sevgi hep vardir bizimle dogar ve bizimle ölür...
737 - ask baslarda iki kanadida saglam olan bir kus gibi daha sonra ise tek kanadi kirilmis bir kus gibi uçmaktir
738 - ask baslarken çicek isimleriyle baslar bittigi zamanda hayvan isimleriyle biter.....
739 - ask baslarken ve yasarken güzeldir ama zamanla sen ya da sevdigin bikar ve sonra gözyasi,hüzün...
740 - ask bazen aci çekmek bazen de onun firtinasina kapilip uçmaktir.
741 - ask bazen aci ve bazende nesedir.ama en kötüsü izdiraptir,ama iyi yönüne bakarsak ask anlatilmayacak bir duygudur.
742 - ask bazen çok sevindirici bazen ise acisi çekilmeyecek kadar büyük bir duygu ne biliyimm kisaca çok kötü bir duygu
743 - ask bazen en sevdigim tatli bazen de dayanamayacagim bir aci veren zorlansamda yutamadigim bir yiyecek benim için...
744 - ask bazen gece bazen gündüz,bazen yaz bazen güz,bazen ahbap bazen sadece yeni bir yüzdür..
745 - ask bazen hic bisey bazen de hersey demektir
746 - ask bazen itici bazen çekici bazense sürükleyicidir..
747 - ask bazen iyi bir arkadas,bazen de seni yoketmeye çalisan bir düsmandir...
748 - ask bazen mutluluk,sevinç bazende ölümün enagiri,deli dolu aglamaktir
749 - ask bazen mutluluk,sevinç bazende ölümün enagiri,deli dolu aglamaktir
750 - ask bazen sevilenlerin kurdugu bir tuzaktir, bazen de sevenlerin bozdugu bir tuzaktir. ask sahtekarlarin da içinde oldugu yasanamayan hayattir.
751 - ask beklemektir gelmeyecegini bile bile
752 - ask belki hayat belkide ölüm,ne yok olmak nede yasamak.ask belki onsuz yapamamak ölümüne bi tutku belki belkide sadece heves
753 - ask bemin için hiç bisey ifade etmemektir.
754 - ask ben bir çesit iskencedir insana her yapilan bir iskence
755 - ask ben degil biz olmaktir.acilarida hüzünleride mutluluguda sevgilide bulmaktir..ask güzel seydir yaaa...
756 - ask bence, ölesiye sevmek ve delice baglanmaktir.
757 - ask bence; sevdigin kisiyi her görüsünde ilk günkü heyecan gibi kalbinin atmasidir!!!
758 - ask bencede kavusamamaktir ..... (tek kelimeyle)... tipki benim gibi
759 - ask bencegüzel birseydir tabiki karsilikli seversen
760 - ask bencilliktir bence.insanini duygusal anlamda kendine iskence etmesinden baska bi sey degil.ama nedense bunu yapiorum
761 - ask bende aci çekmektir
762 - ask benim icin cok seydir cunku asksiz olmaz
763 - ask benim ayseyi deliler gibi sevmem ve onun beni sadece bi arkadas olarak gormesidir
764 - ask benim esimi tanimamla ögrendigim bir duygu
765 - ask benim gibi huzursuz olmaktir.ama elbet bir gün gerçek aski ve huzuru bulursun bulamassan mezarin yolunu bulursun...
766 - ask benim için anil demektir ask hüzün ask mutluluk ask heyecan ask benim dünyam demektir...
767 - ask benim için kader dir.
768 - ask benim için ugrunda ölünebilecek kizlarin karsiliksiz birduygu beslemesidir.
769 - ask benim için vazgeçilmezdir
770 - ask benim için yasam tarzidir...ve....umuttur....
771 - ask benim tek askim 'baris'tir
772 - ask benim yasadigim ikinci baharim kusum sinandir
773 - ask benimsemektir yüreginde kalbinde her an onu yasamaktir.
774 - ask beser sevgisi üzerinden hakiki mahbubu bulmaktir.sonra o besere asil aradigin sen degilsin ben sende onu buldum demektir.
775 - ask beyazla siyah geceyle gündüz aciyla mutluluk
776 - ask beyin ile düsünüp kalbinle sevmektir.çünkü biri dolarken digeri bosalir
777 - ask bile bile tutsaklktir
778 - ask bir kisiye baglanmaktir bence
779 - ask bir nedir bilmem acaba nedir cevap yasayan bilir...
780 - ask bir sorudur ama cevabini ben bille bulamadim
781 - ask bi çiçek dir herkez bu bizler ise ari her ari bu çiçek den bal almak ister iste ask o bal dir
782 - ask bi hediye paketi gibidir. disindan bakinca ne oldugunu anlayamazsin hos gelir ama için açtiginda insana derdi kederi unutturur
783 - ask bi kardelen çiçegi gibidir hiç beklenmedik bi anda ortaya çikar, dünyayi güzellestirir ama hiç beklenmedik bi anda da yok oluverir!!! iste ask böle bisiydir...
784 - ask bi suya benzer! tam böle tadini alcakken elinden akip gider wede hiç yakaliamassin onun içinde kimse askin tam tanimini yapamamaz bende tabiyki =))
785 - ask bi sans sinavidir...ya gecersin yada kalirsin...
786 - ask bi virüstür...ulasamamaktir..uykusuzlukla yüzlesmek, gözyaslarini yastiginda saklayabilmektir...
787 - ask bile bile "tutsakliktir"
788 - ask bile bile aci çekmektir
789 - ask bile bile aci çekmektir
790 - ask bile bile canin yana yana o dikenli yollara adim atmaktir.
791 - ask bile bile intihar etmektir
792 - ask bile bile kendini kor ateslere atmaktir.
793 - ask bile bile lades demektir
794 - ask bile bile tutsakliktir aski ve sevgiyi karistiranlar olur.ask paylasmaktir,fedakarliktir.benim için ask budur.[sizce]????
795 - ask bilen için sanat eseri tablo mezatta satilan zümrüt,yakut,inci olaganüstü bir eserdir bilmeyen için ise yemek içmek gezmektir.
796 - ask bilerek intihar etmektir.seve seve karanlik kuyuya atlamaktir.ask plansiz gerçeklesen ve her evresinde plansiz gelisen dunyanin en guzel duygusudur.
797 - ask bilinmeyen sorularin cevabidir. yasanirsa güzeldir yasanmaz ise insanda büyük bir eksiklik yaratir. ask karsilikli paylasmanin en tepe noktasidir.
798 - ask bilinmeyendir bunu için de bitmeyendir
799 - ask binbir çesittir bu yüzden her askin içerigi farklidir ama genel olarak ask sevmeyi sevilmeyi ve aci çekmeyi özlemektir
800 - ask bir aptalliktir ben yasadim ve hala yasamaktayim. aglamaktir özlem duymaktir vs vs

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
801 - ask bir atestir bir ara alevlenir ve sonra söner
802 - ask bir bardak suda bogulmaktir.
803 - ask bir bas agrisidir.hep onu düsünürüz, nerde,kiminle,ne yapiyo?
804 - ask bir batakliktir nekadar istesende kurtulamazsin taki askin gelip seni kurtarincaya kadar...
805 - ask bir bebektir.içinde nasil büyütürsen ileride seni okadar tatmin edebilir
806 - ask bir beladir
807 - ask bir bilmecedir çözersen kazanirsin
808 - ask bir bilmecedir çözsen çözülmez, sevda kolay degil zordur çekilmez...
809 - ask bir bozgundur
810 - ask bir bütündür hiç bir zaman ayrilamaz.ayrilirsa mutsuzluk olur ve ben y 'ye asigim herhalde
811 - ask bir büyüdür,büyü bozuldugu zaman neye ugradigini sasirsin!dilerim kimsenin büyüsü bozulmasin...
812 - ask bir cinayettir. çünki ben hep karsiliksiz sevdim ve sevdigim kisiyi ben içimde öldürdüm
813 - ask bir çesit tutkuduriki insan birbirlerine karsi o derin tutkular yani baglilik hissediyorsa aradaki tutku asktir
814 - ask bir çiçege benzer;bakmasini bilirsen yasar bilmezsen ölür........
815 - ask bir dalgadir, yüzmeyi bilmeyen bogulur..
816 - ask bir deniz yüzmeyi bilirsen hayat yüzemezsen ölümdür...
817 - ask bir denizdir damlaya damlaya göl olur
818 - ask bir denizdir içine enayiler girer ay beni ittiler
819 - ask bir denizdir içine giren kerizdir
820 - ask bir denizdir yüzmesini bilirsen sadece kiyiya yakin yerlerde degil, istedigin her yerde yüzersin bilmezsen bogulmaya mahkumsundur bu koca deryada....
821 - ask bir devrim,haykiris ve ihtilaldir onun adina yapilmis
822 - ask bir dilim pasta bir sarap gibidir ama önemli olan aski yasamak tir asktaki asil gayede bu degilmidir
823 - ask bir elma sekeridir sekeri yersin geriye sapi kalir...
824 - ask bir elma sekeridir.yedikçe kazigi çikar
825 - ask bir elma sekerine benzer önce sekerini sonra kazigini yersin
826 - ask bir futbol maçi gibidir kazanirsin,kaybedersin ama eger berabere kalinirsa evlilik olur.
827 - ask bir geçis noktasidir. ya aradigini bulur sevilirsin yada tekmeyi yer kudurursun
828 - ask bir gerillanin hayata itirazidir susarsa çatisma konusursa savas yazarsa destan severse devrim olur tutki ben bir gerillayim sende sikamadigim mermi (ay isigim)
829 - ask bir girdap gibidir birdafa seni içine aldimi birdaha kurtulamassin
830 - ask bir girdap gibidir içine girdinmi bir daha içinden çikazmalar
831 - ask bir gökdelenin en üstüne çikip atlamagdir çünkü asagi atlamag bir cesaret isidir isde askda cesarettir çünkü birini sevmeg ve birine asik olmag ve o asig sevdigin kisiye dile getirmeg bir cesaret isidir ve o cesareti gösderip içinizi döküp çikmaya basladiktn sonra hersey bittiginde onu unutmag çok zordur çünkü ask ilk baslarda çok güzel gelir gözünüze tipki bir içki ismeye baslamag gibi her geçen gün daha fazlasiyla zevk alir olursunuz sorada onu unutmag imkansiz gibi bir sey dir insallah siz asik olmamissinizdir ben oldum ve suanda asik acisi çekiyorum bu yüzden kimseye aski tavsiye etmiyorum
832 - ask bir gül bahçesi kadar güzel dikenine katlanirsan cefasini çekersen yalnizligini paylasirsan suyunu verirsen kisacasi ask her seye katlanmaktir.
833 - ask bir güldür,koparmak istersen solan. yasamak istersen en büyük çilginliktir
834 - ask bir güle benzer,kokusunda güzelligi mutlulugu ,dikeninde ise aciyi hissedersin
835 - ask bir gülü avuçlamaktir dikenleri eline batsabile birakamazsin
836 - ask bir gülücük ile baslar,öpücükle gelisir,göz yasiyla son bulur.
837 - ask bir gülün dalindaki çig tanesi gibidir onu orada düsürmeden tutmayi bilmek gerekir.ayrica ask=tüzelimdir.....seni çok seviyorum suan yanimda olmasanda bitanem...
838 - ask bir havuza benzer içine enayiler düser fakat beni ittiler enis baba&meltem
839 - ask bir hayat demektirsevgili lerin birlesmesi güzel günlerin gelmesi demektir
840 - ask bir hiç oldugunu kabullenmektir.....vazgeçebilmektir
841 - ask bir isik o isik senin dünyani aydinlatir. ama kaybettiginizde dünyanizin bütün isiklari söner.
842 - ask bir izdiraptir
843 - ask bir içgidir içmesini bilirsen birsey olmaz eger bilmezsen atar sana bir tekme
844 - ask bir içim sudur unutulmasi zordur
845 - ask bir ilizyondan baska birsey degildir gerçek olmayan acilarla yasamayi sevenlerin uydurmasidir
846 - ask bir insan için hem en iyi dugulardir bazende ölümden bedr bir duygudur
847 - ask bir insana baglanmaktir onun için herseyi yapabilmektir; ama askta hem nefret hemde tutku,sevgi... vardir
848 - ask bir insana benzer.ne 5dakkikada anlatabilirsin, ne de bir ömür taniyabilirsin...
849 - ask bir insana körükörüne baglanmaktir.....
850 - ask bir insani kendinizden bile fazla sevmektir, ask bir insanin aklindan hiç çikmamasidir, ask bir insanin kalbini kaybettigi duygudur
851 - ask bir insani sevip digerleri tarafindan sevilmemektir.
852 - ask bir insani sevmek ve onun ise size pas vermemesidir.
853 - ask bir insanin basina gelebilecek en güzel seydir. ("v") hayatin bir parçasidir..
854 - ask bir insanin basina gelen en kötü bir sey
855 - ask bir insanin bilebile intiharidur
856 - ask bir insanin diger insana bagimliligidir
857 - ask bir insanin esir düsmesi kadar kötü birseydir
858 - ask bir insanin gözlerine bakarak seni seviyorum demektir
859 - ask bir insanin hayata itirazidir susarsa çatisma olur konusursa savas,yazarsa destan,severse devrim olur
860 - ask bir insanin için de hapis tuttugu bir duygudur sev mek ister sevemez
861 - ask bir insanin karli cinsini herseyden fazla sevmesi onun için tüm fedakarliklari yapabilecegi ve ugrunda herseyden vazgeçmesini saglayan duygudur. (bence)
862 - ask bir insanin kisiligini degistiren aptalca bir duygu
863 - ask bir insanin lotoyu bulup sonrada iflas etmesidir
864 - ask bir insanin mutlulugunu hayatini kisaca herseyini paylasabilecegi birini buldugunda ve ona bir türlü doyamadiginda hissettigin hiattir
865 - ask bir insanin mutsuz olmasini saglayacak engüzel yoldur
866 - ask bir insanin ona karsi duydugu hislerdir
867 - ask bir intihar etmektir neden diye soracak olursaniz valla ben bile bilmiyorum
868 - ask bir iskencedir her zaman seni sarar her zaman seni acitir çaresizde ellerini kollarini baglar bir nehir suyu gibi güzelliginin yanida seni en zayif yerinden yaralicak kadar kötülügü vardir ask bir savasmasini bilen için ask bir hayattir yasamasini bilen bide ask bir ölümdür azraili seven için bense böyle bir askin içindeyim ölümümü bekliyen bir faniyim ask oyunu içerisinde
869 - ask bir kadeh saraptir ikinci kadehi asla dolduramazsiniz!
870 - ask bir kahve falidir. fincani ters çevirip bakarsin ya dibindeki telvedir.
871 - ask bir karin agrisidir.inim inim inletirmis ben demedim fatma öyle diyor.yasayinda görün....
872 - ask bir karin agrisidir.yasamayan bilemez bu aciyi!..
873 - ask bir kelebegin kanat çirpisi kadar hos ama bir ömür kadarda bostur...
874 - ask bir kelime degil bir cümledir, kurmak için 2 can gerekir... ask her yigidin harci degildir,aslan gibi bi yürek gerekir...
875 - ask bir kere yakalanip bir daha kurtulamadigin dermani olmayan bir hastaliktir yada hiç uyanmak istemedigin bir rüyadir ask...
876 - ask bir kiprik gibidir. disarda seni herseye karsi korur ama içeride dayanilmaz bir aci verir
877 - ask bir kiraz gülün biraz................
878 - ask bir kisi için felaket, iki kisi için saadet, üç kisi için cinayettir.
879 - ask bir kisi için felaket, iki kisi için saadet, üç kisi için kiyamettir. derler!!!
880 - ask bir kisiden hoslaninca onu sevmeye baslaman bunun da yaninda onunda seni sevmesidir...
881 - ask bir kisinin diger bir cinse olan duygularin arttigi bir varliktir
882 - ask bir kisiyi sevdinmi hiç unutmamak ve her yerde onu görmek çunku bu basimdan geçti.
883 - ask bir koma halidir normal olmadiginizi bilirsiniz ama zamandan baska da bir ilaci yoktur
884 - ask bir kuyudur içine düsersen bir daha çikamazsin rasgele çikmis olsanda hayat bitmis demektir.
885 - ask bir kuyudur içine girdinmi çok zor çikarsin
886 - ask bir kuyunun içinde bogulmaktir
887 - ask bir labirenttir.yeterki yolunu kaybetme...
888 - ask bir labirenttir.yeterki yolunu kaybetme...
889 - ask bir leyla düslemesidir, buram buram
890 - ask bir marazdir
891 - ask bir merdivendir çikmasini bilene
892 - ask bir militanin hayata itirazidir susarsa catisma severse devrim olur
893 - ask bir muma benzer sen yanarsin o yanar taki mum bitene kadar o zamanda sen sönersin mum yanar
894 - ask bir muz kabugudur,basinca ayagin degil,hayatin kayar.
895 - ask bir muz kabuguna benzer üzerine bastiginda ayagin degil hayatin kayar
896 - ask bir mücadeledir,paylasmaktir.
897 - ask bir ne biliyim hayatin ta kendisidir
898 - ask bir otobustur binmesini bilmeli son durak gelmeden inmesini bilmeli
899 - ask bir otobüs ilk durakta binmeli son duraga gelince inmesini bilmeli!
900 - ask bir oyun kimisine kimisine hayatiniortaya koyacak bir varliktir.

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
901 - ask bir oyundan ibarettir nekadar iyi oynarsan rolünü okadar basarili olur
902 - ask bir oyundur
903 - ask bir oyundur bazi seyleri asmayi basarirsan sonunda koskoca bir mutluluk yoludur.
904 - ask bir oyundur onunla oynamak istersin ama onun seninle oynadiginin farkinda degilsindir.
905 - ask bir oyundur oynar ve oyun sende kalir
906 - ask bir oyundur.bu oyunun birinci kurali ise asik oldugun kisiyi bu oyun bitene kadar sevmektir.
907 - ask bir ömürdür
908 - ask bir pantolondur.acilarla yirtilan yerlerini,sevginle dikmektir.
909 - ask bir pusuladir bir bakmissiniz kuzey kutbuna derin soguna gönderir ama yönünüzü dogru bicimde gösterir
910 - ask bir rus ruletidir, vurulacagini bilsen veya bilmesen de gene tetik düsürdügün....
911 - ask bir rüyadir. ancak pembe bir rüya mi yoksa kabus mu anlasilmaz
912 - ask bir rüyadir. bunun için gerçek aski yasamak ancak sonsuza kadar uyumaya baglidir...
913 - ask bir rüzgardir gelir geçer
914 - ask bir saçmalik.ask diye bisey yok.karsilikli menfaattan bska bisey degil.
915 - ask bir saçmaliktir.
916 - ask bir serçenin göz yasidir
917 - ask bir sevdadir sensiz yasamak çile hayat gülermi garibe haberin gelmiyor diye güle menekseye küstüm
918 - ask bir sevdadir/bir tutkunluktur
919 - ask bir sevdin insani kiskanmasidir.
920 - ask bir sevgider ama sevmesini bile...
921 - ask bir sevgidir ve farki yaratanda sevgidir...
922 - ask bir sevgidir. sevgide sevgilinin gözlerindeki aski görebilmektir.
923 - ask bir sir bir gizemdir sadece hissedersin yasar tadarsin ve sen ask a asik olursun
924 - ask bir sigara gibidir yasanir ve biter.
925 - ask bir silahtir kullanmasini bilene mutluluk kullanmasini bilmeyene ölüm getirir.
926 - ask bir silahtir, emniyeti açik birakilirsa tehlikeli olabilir
927 - ask bir sonsuzlukmus rivayetlere görede sonunu gören yokmus...ask geçer ama biraktigi iz geçmez
928 - ask bir su gibidir ..onsuz olmaz..sinirsizdir,çöllerde kalmadiginiz sürece
929 - ask bir su gibidir içtikçe susuzlugunu giderir
930 - ask bir sudur bence; içenlerin halini görmüssünüzdür.
931 - ask bir sudur iç iç kudur ask bir visne iç iç kisne nediyelim?
932 - ask bir sudur iç iç kudur demisler.iste askin en kisa tanimi budur.çünkü
933 - ask bir sudur içersen biter.o yüzden ne içip bitirmeli nede susuz kalmali.
934 - ask bir süpürgedir adami siler süpürür....
935 - ask bir saraptir kadehi dudaktir içersen izdiraptir
936 - ask bir saraptir.....
937 - ask bir selaledir.içtikçe bitmez.ask yasamak demektir.bir insana baglanmak demektir
938 - ask bir tebessümdür.
939 - ask bir trafik kazasidir ilk tedavi yeri nikah masasidir
940 - ask bir trafik kazasidir, en yakin hastane nikah masasidir..(ask cok cok guzel bir duygu)
941 - ask bir tursu gibidir. içmeyenein agzini sulandirir içenin midesini bulandirir...
942 - ask bir tutku ve yasama ilacidir
943 - ask bir tutkudur tutku ise elde edilince biter....
944 - ask bir tutkudur. insan ne isterse ne arzularsa onu yapar ve dahada ilginci o tutkunun altunda esir kalmis olmaniz...
945 - ask bir uçurumdum atlamak istemezsin ama...
946 - ask bir uçurumdur
947 - ask bir visne suyuna benzer.ama ben visne suyunu hiç sevmem.portakal olursa sevinirim.garsonnnnn beyyyy bana bir port suyuu
948 - ask bir visnedir bazen tatli bazen acidir ama en güzelide asktir....!
949 - ask bir yalana inanmaktir...
950 - ask bir yalanci fasli bahar sürerken harika biterken facia
951 - ask bir yandan insanin yeniden dogmasini saglayan ama ayni zamanda da öldüren bir seydir... (özlem sana asigim) hem hayatimi kurtardin hemde öldürdün beni...
952 - ask bir yanilgidir.
953 - ask bir yasam tarzidir
954 - ask bir yillanmis sarap gibidir. içtikçe insanin basini döndürür.
955 - ask birbirine bakmak degildir beraber ayni yöne bakmkatir aska bakmakla olsa idi öküzler makinist olurdu. mümkünse en güzel biseydir aaaassssskkkk.
956 - ask birbirine karsi sadakatli olmak demektir.
957 - ask birbirini delice sevmektir
958 - ask birbirini deliler gibi sevipte kavusamayanlara denir yani birbirlerinden çok uzaktaki kisilserin sevdasina ask denir
959 - ask birduygusal tabi karsilikli olursa ben 5 sene sevdim ama bos
960 - ask birine delice baglanmaktir ondan baska kimseyi gormemektir ve onun icin herseyi yapabilmektir. yani bir bedenin diger yarisidir.
961 - ask birine karsi kalpten ve ölenedek baglanmaktir.
962 - ask birine simsiki baglanmak, ondan baska birsey düsünmemek,yani kisacasi hayati hep onunla yasamak ve tatmaktir
963 - ask birisine delicesine baglanmak onsuz olamamak ve okisi ile herseyini paylasmaktir sonsuza kadar...
964 - ask birisini delicesine sevmek ve onun için her seyi yapmaktir!!!
965 - ask birlikte saçmalamaktir.insanin gözlerini kör ede bulasici bir kalp hastaligidir...
966 - ask birsini sevmek ama onu sevdigine aglayarak gönderebilmektir
967 - ask birseyleri paylasmaktir
968 - ask biyo kimyasal bir olayin beynimizde olusturdugu sevisel bir durumyani cinsel bir iç tepi
969 - ask bizce saçmaligin ta kendisidir,onçün sadece bi noktadan sonra aci verir.ve uzun süemezzzzzzz.
970 - ask bizi bogar...
971 - ask bolca kiskançliktir ve birbirini paylasamamaktir.
972 - ask bos ve saçma seydir
973 - ask bosbir karsilik annasmaya diyolar ask diye birsey yoktur sevgi demeler lazim askin tersini okudugunuzda nekadar annam disi oldugunu göreceksiniz..=)
974 - ask bostur... sevmek yalan, seni seviyorum hikayeeee....
975 - ask bu kadar kisiye çesitli tanimlar yaptirabilecek kadar karisik bir seydir.
976 - ask bu siralir insanlar için bir hobidir çünkü aslar günlüktür günümüzde
977 - ask bu yazilanlarin katrilyon katindan daha fazlasidir...
978 - ask buldun mu hayati ve sevgiyi yasamayi ogrenmek olur bulamayinca da hic bir sey anlamina gelmez baskalari boyle dusunuyor..biz ise ?_
979 - ask bulunmasi zor yasanmasi aci ve bitmesi kolay olan insanlara genellikle aci veren bir kavramdir.
980 - ask bulutlarin üstünde yürümektir.
981 - ask bulutlarin üzerinde yüzmek,bir kelebeyi incitmek kadar aci çekmektir...
982 - ask bütün kainatin ona dair oldugunu düsünecek kadar büyük bir duygudur
983 - ask bütün olumsuzluklarina ragmen karsindaki insanla bir ömür geçirmeyi hayal etmektir.
984 - ask bütün zorluklari göze almaktir.bazen aci bazen sevkattir.aski yasamadan bilinmez
985 - ask büyük bir kazadir.
986 - ask büyük bir özlem duymak ve hasret çekmektir.
987 - ask canlilara sunulan tarifi olmayan.bir yemek gibidir.
988 - ask caresi bulunmayan birölum cul vurustü
989 - ask cebinde kalan son 5.000.000 ile kontör yükleyip onun sesini duymandir.
990 - ask cehenemdir ve o ceheneme girip onu hissetmektir
991 - ask cesarettir
992 - ask cevabi herkes biliyor
993 - ask cildirmak veya delidivane olamktir.
994 - ask cok derin bi dugudur kelimelerle anlatilmaz
995 - ask cok güzeldir sevdiginiz kisiyi karsinizda görünce offf
996 - ask cok mukemmel bir duygudur ama asik olupta sevdiginden ayri kalmak olumdur
997 - ask çaresizliktir
998 - ask çilginlik degilse ask ozaman ask degildir
999 - ask çilginlik yapmaktir
1000 - ask çiçeklerle bezenmis nisan yagmuru ile islanmis bir daldir.kirildiginda ise o dal çiçekleri solar ve susuz kalir.

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1001 - ask çogu zaman için aci çekmektir...bana katilanlari seviyorum
1002 - ask çogu zaman kendinden vazgeçmektir
1003 - ask çok büyük bir yüktür,erkeklerde hamal ;)
1004 - ask çok degiskendir.kar üzerinde yürümek gibi.çok gezersen karmasir ama seversen hep düzgündür...
1005 - ask çok güzel ama ama sevdigin kisi s bir baskasini sevmese
1006 - ask çok güzel ama çok bas agirtan bir illettir sevipte sevilmeyen insan daha iyi bilir
1007 - ask çok güzel askini çekene sor yoksa bulamazsin
1008 - ask çok güzel bisey
1009 - ask çok güzel oldugu kadar kötüdürde neden derseniz ask gelip geçici oldugu için sonu hüsran oluyo bende oldugu gibi...
1010 - ask çok güzelbir duygudur insani bir hos eder
1011 - ask çok güzelbir seydir ancak yasamasini bilene su anda hayatta ençok güven vedigim kisiler kizlardi aski ondan dolayi sevmiyorum
1012 - ask çok güzeldir fakat karsilikli asklar ask paylasmaktir ask erisememektir.
1013 - ask çok güzeldir güzelibulmak özeldir aski bulmak güzeldir aski kaybetmemecesine varmisin askim ben aska asigim.
1014 - ask çok güzel bir duygudur degeri ölçülemez
1015 - ask çok ilginçbir sey ama insan o gözleri görünce ne yapacagini sasiriyor
1016 - ask çok kutsal bir duygudur ask varsa yasiyorsun demektir
1017 - ask çok renkli bir çiçektir,ancak en tehlikeli uçurumlarin kiyisinda yetisir...
1018 - ask çok tatli bir iskencedir
1019 - ask çok türlü birseydir, çesittir, kolay kolay tarif edilemez
1020 - ask çok zor olan birseydir aski yasamak güzel bir duygu ben su ana kadar sadece bir kere aska davat oldum gibiydi ama yanilmisim
1021 - ask çölde açmis bir çiçektir suyu kanimiz besini canimiz olan
1022 - ask çölde susus yasamak kadar hem aci verici hem de mutluluk tur
1023 - ask çölde yürürken karsilastigin küçük bir yesillikliktir.. dinlenirsin.. sonra tekrar yollara düsersin.. yollara... yollara..
1024 - ask çöllerde gezip leylayi bulmaktir.
1025 - ask çözümü olmayan bir matematik problemidir
1026 - ask çukalata gibidir,araya her an fistiklar girebilir...
1027 - ask daglarin sirtinda bir yürek çarpmasidir
1028 - ask daha baslamadan kaybedilmis bir savastir
1029 - ask dayanilmaz bir acidir ama karsiligini alinca havalara uçmaktir
1030 - ask dedigin asik olduk tan sonra.onun senin yoklugundaki mutlulugunu kabul edip uzaktan onu seyer edebilmek tir..
1031 - ask dedigin bir mum gibidir.birden alevlenir ama yavas yavas erir.fakat eridigi yerde izi kalir......
1032 - ask dedigin iki kisi tarafindan yönlendirilmis bir oyun
1033 - ask dedigin nedirki;aci hüzün izdirap sevgi duygu romantizm degilmidir.sevipte kavusamamakta ardindan gelir.
1034 - ask degisimdir.sevdiginizin sizin gözünüzde nasil degistigini hayretle seyretmektir
1035 - ask degismeden onunla hayati paylasmaktir
1036 - ask deliliktir
1037 - ask deli gibi sevmektir.
1038 - ask deli oldugunu düsünmektir
1039 - ask delice bir tutkudur adeta kör ve sagir olmaktir
1040 - ask delidir ne yapsa yeridir.
1041 - ask demek,baglanmak,sonsuzluk,aci çekmek,birazda aptalliktir.
1042 - ask denen bir sey yoktur günümüz kosullarinda
1043 - ask denilen duygu hayattir yasamaktir
1044 - ask denizde yüzmeye benzer
1045 - ask denizden su içmektir
1046 - ask derin bir kuyunun içine düsüm,çikmak için merdiveni bulunmayan bir hisdir,,,,
1047 - ask derin bir kuyuya inmektir sonunun ne olacagini bilmezsin ama cok hosuna gider yasamak istersin
1048 - ask dertlerin en güzeli,izdiraplarin en tatlisidir
1049 - ask diye bi sey yoktur.en son gordugumde titanicle batiyordu
1050 - ask dibsiz bir kuyuda kendini ve benligini aramaktir ve sonu meçhuldür.
1051 - ask diger dünyaya kisa yoldan gidip hem cenneti hemde cehennemi iliklerine kadar yasamaktir
1052 - ask dipsiz bir kuyudur
1053 - ask dipsiz kuyulara sonsuz uçurumlara düsmektir.
1054 - ask dirhem dirhem ölmektir,ask bir sonsuzlukta bogulmaktir.
1055 - ask diri diri topraga gömülmektir
1056 - ask diye bir kavram yokttur
1057 - ask diye bir sey yoktur birine duyulan hayranlik ask diye adlandirilir.tutku diye birsey vardir.
1058 - ask diye bir sey yoktur,sadece sahip olma istegi ve içgüdü
1059 - ask diye bir sey yoktur...
1060 - ask diye birsey yok insanlarin sanirim psikolojik sorunlari varki böyle birsey uydurmuslar kendi kendilerine dert ariyorlar.....
1061 - ask diye birsey yok sadece menfaat var ask koca bir yalan...!
1062 - ask diye birsey yoktur desemde demesemde ya vardir ya yoktur
1063 - ask diye birsey yoktur gercek olan sey sevgi saygi dürüstlük ve güvendir
1064 - ask diye birsey yoktur sadece kavramdir ama yinede ask saygi ve sevgidir en önemlisi budur
1065 - ask diye birsey yoktur tek tarafli olursa
1066 - ask diye birsey yoktur yalniz ca insanda sevgi beslersin ask allaha mahsustur.
1067 - ask diye birsey yoktur.
1068 - ask diye bisey yok en tutkulu asklar bile siradan izler birakir ask yerine hoslanma diye biliriz......
1069 - ask diye bisey yok olsaydi eger onlaa geçen o güzel seyler bir anda silinmezdi.
1070 - ask diye bisey yok.ask dedigin üç günlük eglence.bilemedin bes gün sürsün...!
1071 - ask diye bisey yoktur!
1072 - ask diye bisey yoktur..sadece aci ve göz yasi verir insana...yazik gunah beee
1073 - ask doganin bir tuzagidir der bilimciler onlar ancak kendilerini inandirabilirler beni asla!... gökhan su
1074 - ask doktorun elindeki nestereye benzer sadece aci verir
1075 - ask dosluktan sevgiden sadakatten ibarettir ask ilahidir gercek olan ask sevgiden gecer
1076 - ask dostlugun evrim geçirmis hali ama dostluk asktan daha öte niye diye sorarsan ask dostlugu aratir
1077 - ask doumsuz birseydir tabi yürekten asik olana........ herkese tavsiye ederim ama yürekten....
1078 - ask doyumsusluktur
1079 - ask dönüsü olmayan bir yol eger batarsan ve karsilik bulamazsan geri dönemezsin
1080 - ask dönüsü olmayan bir yoldur insani yaniltir bazende kendinden emin ettiri
1081 - ask dört mevsimi bir anda yasamak gece ve gündüzü birbirinden ayirt edememektir
1082 - ask dört mevsimi bir arada yasamaktir
1083 - ask dört nala kosan bir attir...binmesini bilmiyorsan düser yüregini kirarsin...
1084 - ask dudaktan cikan bir söz degil gözlerden akan yastir maksat bir sevgili ugruna ölmek degil ugruna ölünecek bir sevgili bulmaktir
1085 - ask dudaktan çikan bir kelime degil gözlerden akan yastir maksat bir sevgili ugrunda ölmek degil ugrunda ölünecek bir sevgili bulmaktir
1086 - ask dudaktan kalbe gidren bir yol degildir.ask insanlarin taptigi duygulara baglanmakta degildir.ask gören gözle hisseden kalp arasindaki ilgi bagidir....
1087 - ask dunyada insanlarin icinde kursunyarasigibi iz birakan bir acidir ama tatli aci
1088 - ask dunyanin en guzel seyi bu yuzden bi kizz senvdim benimle oyun oynadi ask nedir bilmemis. ozuyden burdan gittim
1089 - ask duvara çarpmaktir ayilana kadar geçen zaman.........
1090 - ask duygalarla dusuncelerle insani yok eden bir histir ama ask inan mak cok zor ask olsaydi ayrilmak olmazdi
1091 - ask duygularin bir gece kusunun göz bebeklerinde yasamaya benzer ne zaman düsecegin belli olmaz onun için duygularina yön vermektir
1092 - ask duygularin en uç noktasidir,sevginin de nefretinde...
1093 - ask duygularin patlama noktasindaki adidir
1094 - ask dünya üzerinde yasanan ve yasamasi en güzel olanvarliktir.fakat karsilikli oldugu zaman
1095 - ask dünyada çalamadigim tek seydir..
1096 - ask dünyada en büyük servet tir ask ki tuaf kilan aski yasadikca güzel dir
1097 - ask dünyada en büyük sevgidir yasamasini bilenler için
1098 - ask dünyada en tatli seydir
1099 - ask dünyada esi benzeri olmayan bir mutlulukdur
1100 - ask dünyada esi ve benzeri olmayan bir yalandir aska inanma ama asksiz da kalma

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1101 - ask dünyada insanin basina gelicek en güzel hayat biçimi ama en kötü de hayal kirikligidir
1102 - ask dünyada tanimi olmayan ilk ve tek güzel seydir...
1103 - ask dünyada tek mutluluk kaynagi.. yasama sevinci... mutlu olmak için aski yasamak lazim... aski yasamadan mutlu olunmaz.
1104 - ask dünyada yasanan en güzel yasam sitilidir. kaybettigin anda askin göz önünde duruyorsa ask askliktan çikar ve ne oldugunu kimse anlayamaz.
1105 - ask dünyada yenilen en büyük kaziktir. ama bile bile buna katlaniyoruz.
1106 - ask dünyadaki en aci, en tatli, en kötü, en güzel, en dayanilmaz, en vazgeçilmez seydir. bikere paçandan yakala di mi bi daha birakmaz.
1107 - ask dünyadaki en güzel duygudur ve mutlulugun remi dedikleride (ask) oldugu kanaatindeyim ne kadar yasamadiysamda
1108 - ask dünyadaki en güzel duygudur.
1109 - ask dünyadaki hem en aci hemde en tatli dugusudur
1110 - ask dünyadan firar etme
1111 - ask dünyanin en aci veren duygusudur...ama buna ragmen ask dünyanin en mükemmel duydusudur...
1112 - ask dünyanin en anlamli duygusudur ask benim suan kadsilikli yasadigim duygudur huthis bir olaydir seni seviyorum gülsen 10/a daki gülsen heh evet sen
1113 - ask dünyanin en büyük karamsarligidir
1114 - ask dünyanin en güzel duygusu asik olan birbirini deli gibi sevenlere sorun mutsuz olan varmii
1115 - ask dünyanin en güzel duygusudur karsilikli olunca
1116 - ask dünyanin en güzel seyi ve dünyanin en büyük azabidir aski tek anlayabilen zamandir ve sizi sevmeyen zamanla sevebilir,ben yasadim...
1117 - ask dünyanin en güzel seyidir bence
1118 - ask dünyanin en güzel seyidir!!!!!!!
1119 - ask dünyanin en güzel seyidir. uzakta ise bir baska güzeldir. bende asigim dünyanin en güzel kizina.......
1120 - ask dünyanin en güzel seylerinden birisidir ask birilerine seni seviyorum demektir
1121 - ask dünyanin en iyi ve en kötü olayidir aski en iyi sekilde kullananlar hem bu dünyada hemde öbür düyada mutlu ve huzurlu olacaklardir
1122 - ask dünyanin en kuvvetli uyusturucusudur
1123 - ask dünyanin en tatli acisidir öyleki sevgilinin verdigi kahir bile zevkle çekilir.
1124 - ask dünyanin güzelligidir.
1125 - ask dünyanin hem en güzel hem de en aci duygusudur
1126 - ask dünyaya yeni gelmis bir erkek ve kiz bebegin beyaz bir perdeden dünyaya bakmasidir.
1127 - ask dünyayi toz pembe görmektir.
1128 - ask dürst olmaktir karsidakine saygi duymaktir
1129 - ask düye birsey yoktur var diyende ispat etsin
1130 - ask eger karsilikli ise hayatin tadidir ancak tek tarafli ise hayatin çekilmez çilesidir...
1131 - ask el ele tutusmayla baslar ,öpüsmeyle devam eder ,gözyasi ile son bulur
1132 - ask elde edilmek istenene duyulan istektir. elde edince biter ve yeni arayislar baslar. ne yazikki ask budur...
1133 - ask elele tutusup aglamaktir.
1134 - ask elifimdir baska birsey degil
1135 - ask elle tutulmaz gözle görülmez sadece yasanir tabiki yasamasini biliyorsan saygi ve sevgi cercevesinde ama ben askla dogdum askla öleceyim herkezde öyle ok
1136 - ask elma sekeri gibidir.yalarsin yalarsin elinizde kazigi kalir.
1137 - ask elma sekeridir önce sekerini yersin sonra kazigini yersin
1138 - ask emek 'dir ,insan emek verdigi seye asik olur.
1139 - ask en aci ve en tatli duygu imis.senden baskasina yar olmasini istememek, kiskanmakmis. hem en azili düsmanin hem de en vefali dostun imis.
1140 - ask en akilli insanin bile aklini basindan alan ve aptallastiran bazen güzel bazende aci olan dünyada yasalinmasi gereken en harika en özel duygudur
1141 - ask en asi ve en masum duygu bütünlügüdür.
1142 - ask en büyük mutluluk, en aci kederdir.......
1143 - ask en güzel bir duygudur imparator ne demis sevmek en güzel duygudur okey
1144 - ask en güzel birseydir tabiki güzel olmasi için dogru kisiyi bulmak lazim
1145 - ask en güzel duygudur.
1146 - ask en güzel sonsuz derin bir sevgidir
1147 - ask en kötü duygudur hele birini sevip karsiligini alamadigin zaman
1148 - ask en mekemmel yorumuyla firtina öncesi sessizliktir en güzel tarifi bence
1149 - ask en önemli bir duygudur
1150 - ask en tatli hayaldir
1151 - ask en temiz biçimiyle yasanirsa dünyanin en güzel olayi
1152 - ask en zor durumda bile ondan vazgeçmemektir.sonuna kadar onu sevmek ve bagli kalmak seni birakip gitse bile
1153 - ask en zor günde rahatlamaktir..
1154 - ask engeldir zirvedir ama engelleri asip zirveye ulasma hisi çok güçlüdür ve her zaman zirveye tirmanistir sonunda ölüm olsa bile farketmez
1155 - ask engin denizlere açilmak,onu gördügünde icindeki sizi,her an onu düsünüp ,onu yasamaktir
1156 - ask enkötü hastalik engüzel sihhattir
1157 - ask erkanin kadere olan duygularidir. çok içten sicak ve unutulmazdir. ask anlatilmaz yasanir bunu en iyi ben bilirim
1158 - ask erkege göre aci cekmektir hele birde karsilik alamadinmi susuz bir baliga benzer
1159 - ask erkeklerin kullanilmasidir
1160 - ask ersilmesi zor erisildigindede sonsuz mutluluk
1161 - ask esarettir yanlis anlamayin bir esarettir onsuz hiç bir sey yapamiyorsun fakat onla uçuyorsun
1162 - ask eski bir yalan ademle havvadan kalan
1163 - ask etkilemek ve etkilenmektir.sevgi ölümüne sevmektir
1164 - ask evet ask tarifi yoktur...!!!kim nedese yalandir tarifi kesinlikle yoktur.sadece yasanir...
1165 - ask evlenip seneler geçse bile kavga ettikten sonra telefonunda onun çagrisini gördügünde hala heycanlana biliyorsan. iste ask budur
1166 - ask evrensel biseydir anlatilmaz yasanir
1167 - ask farkli bir dünyada yasamaktir
1168 - ask farkli boyutlarda anlamsiz kelimelere anlam bulmaya çalismaktir...
1169 - ask fedakarlik yapip sonunda kaybetmektir
1170 - ask fedakarliktir .... ask asik olmaktir...ask birebir eylemin savasina girmektir...
1171 - ask fedakarliktir ask onu beklerken heyecanlanmaktir ve o yokken üsümektir
1172 - ask fedekarlikdir
1173 - ask firtinaya tutulup sonra kendini sessizligin ortasinda bulmaktir.
1174 - ask fiziksel temasin baslamsindan sonra dogan dürtülerin örtüsmesidir
1175 - ask futbol topuna benzer yanina gelince tekmeyi vurursun kacinca kovalarsin
1176 - ask garip biseydir.asikken seversiniz ayrildiginizda nefret edersiniz.niye.ask insani salak gbi yapar.ask sewdgn kisidir
1177 - ask gazete yapragina benzer...gazete yapragini burusturursun ve yakarsin. önce bir gürler sonradaatesi zayiflar sonrada kül olur gider....
1178 - ask gece yataga yattiginda ne yapacagini bilememektir insanin gözünü kör eder yatakta uyumayi bile unutturur
1179 - ask gecedir.her gecenin bir sabahi oldugu gibi askinda sonu vardir.önemli olan gecenin büyüsüne fazla kapilmamaktir
1180 - ask gecenin gündüze gündüzün gecene karistigi.kendinden haberi olmayan her an onu düsünen,her an onu aklindan çikaramayacak birseydir.ask.
1181 - ask geç bulunan ama buldugunuzda onsuz bugüne kadar nasil yasadiginiza inanamadiginiz bir sey aman dikkat ask aci cektirmeyi sever
1182 - ask geçici
1183 - ask geçici bir kimyasal reaksiyondur.
1184 - ask geçici de olsa çok tehlikeli bir virüstür.bu virüse yakalanip kurtulamayanlar da vardir.
1185 - ask geçicidir. kalici olan sevgidir bence. aski ömür boyu sürecek sananlar askin aci oldugunu düsünürler ama ask eninde sonunda biter
1186 - ask geçidir önemli olan ardindan gelen sevgi ve saygidir bunlar biterse ask hiç bir seydir.
1187 - ask gelip geçici bir olaydir
1188 - ask gelip gidici bir duygu ask gelip gitmeyen kalplere giren duygudur
1189 - ask gelmeyecegini bilerek beklemektir. küreksiz bir kayikla denize açilabilme cesaretini göstermektir. terkedecegini bilerek ona sarilmaktir sitemsiz vede süpesiz....
1190 - ask gelmicegini bildigin halde tlf beklemektir
1191 - ask gercegi görebilmektir dogruluktur durustluktur olumune sevmektir saygidir ihanet etmemektir
1192 - ask gercekse deliliktir hemde en alasi...
1193 - ask gerçekten sevdigin kisiyi görünce damarlarindaki kanin seni yakmasidir.
1194 - ask gerçekten sevdigin insani kaybettikten sonrada sevmektir...
1195 - ask gerçekten tatli bir acidir
1196 - ask gerçekten yasana bir rüyadir rüya bitince sende bitersin
1197 - ask gereksiz ama yasanmasi gereken bir duygu. ask aci çektirmeden hoslanir. sanki bir hortummus gibi insanlari içine çeker ve hiç birakmaz.
1198 - ask gerktiginde deli, olmaktir çildirmaktirrrrrrrrrrrrr..........
1199 - ask geronimo ve passion'un aski gibi olursa çok güzel olur
1200 - ask gögsünün tam ortasinindaki endiseyle karisik bir sizi,ask insana maske taktiran,kendi kisiliginden çikartan,ask adres sormadan izinsiz gelen,ask dogustan insalara bahis edilen,yaramaz ama çok tatli bi çocuk.ask budur asksiz kalmamaniz dilegimle...

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1201 - ask gökhandir. gökhan ise benim için asktir. iste benim için tek sey. simdi gökhan olmayinca da ask hala devam ediyor. vazgeçilmeyendir.
1202 - ask gördügünde asiri heyecenlanmadir. ben askimi gördügümde asiri heyecanlaniyorum. bizim buralarin en güzel kadini askim ayla seni çok seviyorum
1203 - ask görebilme gücünü azaltan bir histir
1204 - ask görmedigin zamanlarda onu düslemektir caninda can yapmak ugruna hayatini verebilmektir hersyi payasmaktir özlemektiiiir
1205 - ask görmezlik demektir. görmez olur insan bulut olur uçar
1206 - ask görülmeyen ama ömür boyu sürebilen bir incidir. inci nasil çogaliyorsa asktada insan öyle çogalir
1207 - ask göz kipirtisi dudak sapirtisi kayrola gicirtisi çocukziriltisidir..
1208 - ask göz yasidir yasadikca çogalan ama hiç bitmeyen bir acidir
1209 - ask gözde baslar dudakta birlesir kalbe yerlesir iste ask budur ama ben hiç asik olmasim
1210 - ask gözlerde baslayip ayrilikla biten bir bilmece
1211 - ask gözlerin görmemesi kulaklarin duymamasi ayaklarin yere basmamasi ve ask için herseyi göze almaktir.ask için herseyden vazgeçmektir
1212 - ask 'gözlerine baktigin zaman aglamak,arkasina bakmadan gittiginde ölmektir'
1213 - ask gözlerini kapatip kendini rüzgara birakmak gibi...ne rüzgarin dinmesini istersin nede gözlerini açmak...
1214 - ask gözlerinin içine baktiginda bittigini hissetmektir
1215 - ask gözü kapali yolda yürümektir
1216 - ask gözünde büyütmektir...
1217 - ask gözünü karartmak ve onun tek bir gülüsü için olmadik seyler yapmaktir ve bundan gurur duymaktir!!!
1218 - ask gözünü kirpmadan onun için bütün çilginliklari yapabilmektir
1219 - ask gözünü kirpmadan sevdiginin ugrunda ölebilmektir.ve ölüme giderken bile ondan karsilik beklememektir.
1220 - ask gözyasi gibidir.gözlerde baslar bitincede gözyasi oluppp insanin gözünden akar.seni çok seviyorum asskimm..(pyensesin)
1221 - ask günah olmayacak kadar masum tek basana yasanmayacak kadar özeldir iyi kiiiiiiii sen varsin askkk
1222 - ask günesin batisi kadar zor ayin dogusu kadar güzel bir duygudur
1223 - ask günün 24 satini onu düsünerek geçirebilmektir.
1224 - ask güvenip inandigin insanin seni sonsuz üzüntülerle hayal kirikligina ugratmasidir.
1225 - ask güzel ama aci bir aliskanliktir
1226 - ask güzel bir sey galiba.
1227 - ask güzel biseydir
1228 - ask güzel ollan herseyin insana yansimasidir benceeeeeeeee....
1229 - ask güzelbirseydir anlatilamaz yasamak gerekir tarifiyoktur
1230 - ask güzeldir ama aci çektirir...
1231 - ask güzeldir hayatimizi bile degistirir
1232 - ask güzeli sevmektir
1233 - ask güzellik,nefret,sikinti,fedakarlik kelimelere sigmiyacakkadar güzel ve kötü bir duygudur.
1234 - ask hahaa haaa !!!! tüm sayfadaki yazilanlarlada anlatilamaz
1235 - ask hakan'dir
1236 - ask hakkinda çok çesitli rivayetler vardir.mesela
1237 - ask hakkiyla yasanirsa dünyanin en güzel en tatli duygusudur
1238 - ask halk günüdür.çünkü herkes asik olabilir.
1239 - ask hasret çekip kavusmak, kavustuktan sonrada hiç kaybetmiycekmis gibi sürekli kavga etmektir.
1240 - ask hasrettir, ask beklemektir, ask ulasilmazliktir, imkansizliktir. hasret bittiginde, beklenen geldiginde, ulasilmazliklara ulastiginda ask diye birsey kalmaz
1241 - ask hastaliklarin en agir olanidir
1242 - ask hastaliklarin en güzeli yasamin en tatli halidir ve ask ihanetlerin affedildigi tek mahkemedir ilker seni çoooook seviyorum
1243 - ask hastaliktir yalanlara kendini zorla inandirmaktir
1244 - ask hayat oyunudur iyi oynarsan kazanirsin
1245 - ask hayata ak bir sayfa açmak, hayatin akisina aks etmektir.
1246 - ask hayata karsi mücadeledir
1247 - ask hayata risktir alirsan ask olur
1248 - ask hayati acisiyla tatlisiyla paylasmaktir....
1249 - ask hayati yasamaktir.
1250 - ask hayati yasamaktir.aci,mutluluk,hüzün,sevinç....kisacasi ask,hayati yasadigin kadardir.
1251 - ask hayatin anlamidir
1252 - ask hayatin anlamidir.karsilikli oldugu zaman insana uçmak kadar zevk veren, bir mucizeye tanik olmus gibi hissettiren, yasami yasam yapandir.
1253 - ask hayatin degismez bir parçasidir asksiz biryasam düsünülemez()
1254 - ask hayatin en anlamli duygusu karsilikli ask en güzel sey bu
1255 - ask hayatin gülüdür taki solana kadar
1256 - ask hayatin her anin ötesine geçendir .zamanin ve mekanin ötesinde olandir.insan bedeninin kaldirabildigi ölçüde kaldirir ask'i.eger sadece bedeniyle hissededbiliyorsa aski...
1257 - ask hayatin kaynagidir...
1258 - ask hayatin ta kendisidi aski yasayanlar çok iyi bilir
1259 - ask hayatin ta kendisidir
1260 - ask hayatin ta kendisidir.asksiz bir hayat su suz bir çöle benzer.ask kalbi isiklandirir.hayati g üzellestirir.ve bazende bizi ta uzaklara götürür.
1261 - ask hayatin tadidir
1262 - ask hayatin tek vazgeçilmezi !
1263 - ask hayatin en can alici noktasi olup yasamdaki en güzel sey ask'dir.duydugun sevgi'dir.
1264 - ask hayatta asla ulasamayacagini düsündügün bir isiktir
1265 - ask hayatta en büyük heycan,deli dolu yasamak ,kisacasi ask (emre ve ersin)
1266 - ask hayatta kazanilabilen en kolay hazine ve hayatta paylasilabilen tükenmez bi kavramdir...
1267 - ask hayatta kazanilabilen en olay hazineve tutkudur,cesarettir zordur ama vazeçilmez bir seydir.
1268 - ask hayatta kimseyle paylasamadigin aci ceksende unutamadigin zor ama evrende basina gelen en güzel olaydir
1269 - ask hayatta sevdigin için herseyi tüm çilginliklari yapmaktir
1270 - ask hayatta yasamadan anlasilamayan duygularin en güzelidir
1271 - ask hayatta yasanicak en güzel duygu,ask iki sevgilinin bir olmasi
1272 - ask hayattan alinacak en büyük derstir,ama mücadele ister,fedakarlik ister.
1273 - ask hayattan bir can çalmaktir yada ruh almadan öldürmektir
1274 - ask hayattir
1275 - ask hayattir ama hayat aski yasadigin kadardir...
1276 - ask hayattir ve asksiz bir insan susuz bir hayata benzer.
1277 - ask hayattir.ask olmasa insan hayati olmaz.her askta bir sevgi vardir.
1278 - ask haytin vazgeçilmezlerindendir.
1279 - ask hçbisy dgldir.asik oldukta noldu birbirimizi göremiyoruz ne anlami war.asiksan derdin war ya boswer asik olma aci da çekmezsin...
1280 - ask hedefi bilip yolu unutmaktir
1281 - ask hem aci çekmek hemde aci çekerken herseyin en güzelini yasamak ,en sinirsizini en doyulmazini ,en kuraksizini yasamaktir
1282 - ask hem aci çekmek hemde çok mutlu olmaktir zaten ask bu ikisiyle vardir
1283 - ask hem çok güzel hemdede çok kötü bir duygu diyebiliriz.sevildigini hissettigi an güzel
1284 - ask hem gülmek hem aglamak hem ölmek hem sevmek ama en acisi sevipte sevilmemektir.....???
1285 - ask hem günes hem ay gibidir. uzakta oldugunu bilirsiniz ama gunduzleri günes geceleri ay vardir. yani ask herzaman sizinledir
1286 - ask hem hersey vede hiçbiseydir.
1287 - ask hep reddedilen tarafta olmaktir !!!!
1288 - ask hep sevipte sevilmemektir
1289 - ask hep sonunda aci çekmektir.sonra umut olur hiç bitmeyen.gizli özlemdir,bilmez karsidaki.gururdur!
1290 - ask hepinizin dediginin yetmeyenidir yani + + + + + + + = ???? cevapsizdir yasanir
1291 - ask her duygunun en fazla yasandigi bir duygudur... aciyi sevinci hüzünü düsünmeyi her duyguyu daha fazla tadarsin
1292 - ask her gece müesseri düsünüp onu hayel edip ve saatlerce allahtan onu dileyip aglamaktir askim seni hala seviyorum
1293 - ask her gülüsün ardindan gelen bir damla gözyasidir
1294 - ask her güne onunla baslayip her günü onunla bitirmektir
1295 - ask her iki tarafin fedakarlikta bulunupta hiçbir sey kaybetmedikleri bir duygudur........
1296 - ask her insana nasip olmayan en güzel hastaliktir derttir.
1297 - ask her kalbin konustugu bir dildir
1298 - ask her seydir nedensizce ortaya çikar hangi an ne zaman çikacagini bilemezsin ask her seyden önce hayati yasadigin kadardir en önemli ihtiyaçtir.
1299 - ask her yasadigin dakika ölmektir
1300 - ask her zaman onu dusunmek onu yaninda olmasini istemektir

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1301 - ask heran onu hatirlamak rüyalarinda onu görmek yerken,içerken onu hatirlamak, ugruna herseyi göze almak onun için çildirmak saçinin bir teli için dünyayi yakmaktir
1302 - ask hergün ölmektir
1303 - ask herkesin bildigi fakat çok az kisinin gördügü hayaletlere benzer...
1304 - ask herkesin bildigi fakat kimsenin anlatamadigi bir duygudur.
1305 - ask herkesin farkli seyler hissettigi ve olmazsa olmaz bir duygudur
1306 - ask herkesin yasamasi gereken bir duygudur. benim gibi ask insani acimasiz bir kursun gibi tam ummadigi anda vurur.
1307 - ask herkezin basina gelecek olan ölüm kadar normal bir vaka,hiç kimsenin basina konmayacak kadar buyuk bir talih kusudur..
1308 - ask herkezin yasadigi sandogi en güzel histir yasayanlar ise en sansli kisidir.benim gib.
1309 - ask hersey demek sevilen kisiyi mutlu etmek icin verilen en kutsal insan duygususdur betül seni cok seviyorum bitanem
1310 - ask herseydir ayni zamanda hiçbirseydir
1311 - ask herseydir gozlerini kapatip mehtaba baktiginda icinden gelen guzel duygular.....
1312 - ask hersey yasamaya deger en güzel heyecan firtinasidir.
1313 - ask herseyde biraz o'nu görmektir
1314 - ask herseydir
1315 - ask herseydir
1316 - ask herseydir ama sevip seviliyorsan. eger sevilmiyorsan üzüntü ve sikici. sevmiyorsan ozaman önmiyok
1317 - ask herseydir asik olabilene
1318 - ask herseydir ask kadar ve sevgikadar güzel bisey yoktur ben asik oldum ama askin ne oldunu çok iyi bilirim ask herzaman güzeldir
1319 - ask herseydir ask mutluluk demektir
1320 - ask herseydir fakat hersey ask degildir metriks misali.
1321 - ask herseydir hocam öyle diyor
1322 - ask herseye katlanmaktir.
1323 - ask herseyi affeden,insanin ayaklarini yerden kesen bir duygudur
1324 - ask herseyi ardinda birakabilmektir
1325 - ask herseyi ardinda birakabilmektir
1326 - ask herseyi göze alabilmektir
1327 - ask herseyi göze almaktir
1328 - ask herseyi göze almaktir gerçek asiksan tabi...
1329 - ask herseyi unutmaktir..
1330 - ask herseyin bitis vede baslangiç noktasidir ama insana deger verecek asik aranir herzaman
1331 - ask herseyin bittigi yerdir bundan sonra hersey degismeye baslayacaktir
1332 - ask herzaman aldatilmaktir............
1333 - ask herzaman onun yaninda heyecanini kaybetmemektir,
1334 - ask heycan mutluluk ve hüzün dolu anlatilmasi çok güç yasanilmasida güç ama çok güzel bi duygu
1335 - ask heyecan demektir,onu gördügünde kelimeleri unutmak ve hatta saçmalamak...
1336 - ask heyecandir. içinin titremesidir.asik olunca ayaklarin yerden kesilir ve hersey o demektir.not
1337 - ask heyecandir.... eger onu her gördügünde ellerin ayaklarin vucudunu anlamsiz bir titreme aliyosa iste bu asktir..
1338 - ask heyecandir.... eger onu her gördügünde ellerin ayaklarin vucudunu anlamsiz bir titreme aliyosa iste bu asktir..
1339 - ask heyecandir.heyacan bittiginde askta biter.
1340 - ask hiyarliktir
1341 - ask hiç beklemedigin bir zamanda kapini çalan ve beklemedigin anda tekmeyi vuran(seni terk eden)zalim bir duygudur.
1342 - ask hiç bir zaman pisman olmamaktir
1343 - ask hiç bir zaman ulasamiyacaginiz bir bagimliliktir.kendisini ve etkisini uzun süre üzerinizden atamassiniz...
1344 - ask hiç birseyi duymamaktir
1345 - ask hiç biseydir!çünkü öyle bisey yok!
1346 - ask hiç ummadiginiz bir anda çaresiz bir hasteliga yakalanmaktir.!
1347 - ask hiç ummadiginiz zaman ahmet kaya sarkilari dinleyip hüngür hüngür aglamaktir
1348 - ask hiçbir seydir yoktur
1349 - ask hiçbirsey degildir.sadece bir satranç oyunudur
1350 - ask hiçbirsey dir. sevgi herseydir...
1351 - ask hiçbirseydir gelip geçicidir.önemli olan sevgi saygidir.
1352 - ask hiçbirzaman hissedemedigin bir hissi hissettiigini hissettigin andaki histir
1353 - ask hissetmektir yasamaktir dokunmaktir
1354 - ask histetmektir
1355 - ask hormonlarin hemoglabin salgilamasidir. son derece kisa ve saçmadir. aci verir.karsilikli ise mutlulik getirir.
1356 - ask hoslandigin bi kizi gördugun zaaman icinin oan titremesidir oyle oldugun zaman asiksin demektir
1357 - ask insani derinden etkiliyen onun dis dunyayla iletisimi kesen muhtesem birseydir sevgilerle halil topcu erdemli mersin
1358 - ask insanin kendisini dünyanin en yakisiklisi sanmasi ile dünyanin en salak insani oldugunu anlamasi arasinda geçen zamandir dilimidir...
1359 - ask isitan bir günes kana kana su içmek gibi muhtaç tutan duygudur
1360 - ask izdirap çekmektir
1361 - ask izdirap çekmektir
1362 - ask izdirap veren bir yaradir
1363 - ask izdiraptir aci çekmek ve karinin agrimasidir
1364 - ask izdiraptir ama çok güzel birseydir. insani mutlu eden en büyük ilaçtir
1365 - ask izdiraptir ask ayriliktir ask ozlemdir ask sevipte karsilik bulamamaktir
1366 - ask izdiraptir ben ssize soruyorum asik olup ta derdi olmayan insan varmi...?
1367 - ask izdiraptir ben ve hazal saygilarimla
1368 - ask izdiraptir.....! her zaman aciyla biten izdiraptir..................................
1369 - ask içi bos bir havuzdur ya doldurursun yada içindekiyle birlikte yok olursun!!!
1370 - ask içimizde sakli kalmis duygulari canlandiracak bayana duyulan sevgimi desem özlemmi desem
1371 - ask için için yanmaktir. ask atestir. elini degdirdiginde yakar degdirmediginde atesin suya ihtiyaci oldugu gibi susatir.
1372 - ask için ölmeli ask o zaman ask...
1373 - ask içindeki düsüncedir
1374 - ask içinizdeki dizginleyemediginiz histir
1375 - ask içkiye benzer, iki üç yudum alinca miden bulanir, sonra bi kaç yudumm daha alirsin, tatli gelmeye baslar, içtikçe içesin gelir...
1376 - ask içmeden sarhos eden ve insanin birdaha kendine gelememesidir...
1377 - ask içmeden sarhos olmaktir.
1378 - ask içtiginde sarhos eder biraktiginda bagimlilik yapan seydir
1379 - ask ifade edilemeyen tek sey dir.
1380 - ask ihanettir,karsiligi yoktur
1381 - ask ihanettir.
1382 - ask iki ayri bedeni bir yapandir........
1383 - ask iki ayri bedenin bir beden olmasidir
1384 - ask iki bedenden ve bir yürekten olusur
1385 - ask iki birbirine benzemez dünyayi hiçbir degisiklik yapmadan ayni potada birlestirip bambaska bir dünya yaratmaya çabalamaktir basaran da olmamistir
1386 - ask iki canin bir can olusudur.
1387 - ask iki farkli kutbun bir araya geldigi anda tamamiyle nötr olmasi.birbirlerini hiç anlamadiklari halde birbirlerinden hiç kopmamalari.
1388 - ask iki insanin bir birini sevmesi ama kavusamamasi
1389 - ask iki insanin bir birini sevmesidir ve herseyinden çok sevmesidir ask olmayinca yasamamin tadi kalmaz
1390 - ask iki insanin birbiri ile bütünlesmesi ve o güzel duyguyu içlerinde yasamasidir.
1391 - ask iki insanin birbirine olan saygi ve hosgörüden ibarettir.
1392 - ask iki insanin birbirini gerçekte sevmesidir
1393 - ask iki insanin bu dünyada yasaya bilecegi en güzel bir duygudur
1394 - ask iki insanin hem fiziksel hemde ruhsal olarak tek bedende bütünlesmesidir kimsenin yaninda dökemedigin gözyaslarini döktügün omuzdadir
1395 - ask iki kisi arasindaki maç gibidir ya gol atarsin ya gol yersin
1396 - ask iki kisinin bir olmasidir,iki insanin birbiri içerisinde yok olmasidir.
1397 - ask iki kisinin birbirine karsi hissettigi ama adini koyamadigi bir maceradir...
1398 - ask iki kisinin birbirini deliler gibi sevip,birbirlerine baglanmalaridir.birbirlerinin isteklerini yapamayinca da bir yigin gözyasi dökmektir.
1399 - ask iki kisinin birbirini karsilikli olarak sevmesidir.. biri sever diyeri sevmezse ask olmaz o yalnizca sevgidir
1400 - ask iki kisinin birbirinin yüzüne bakmasi degil, ayni yöne bakmasidir

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1401 - ask iki kisinin birbirleriyle sevisip kaynasmasidir ayrica ....
1402 - ask iki kisinin birbirni çikarsiz sevmesidir.
1403 - ask iki sevgilinin birbirine bakmasi degil,birlikte ayni yöne bakmasidir
1404 - ask iki sevgilinin birbirine dokundugunda birseyler hissetmesi
1405 - ask iki tarafinda fedakakarlik etmesidir.ask gözlerde baslayan kalplerde biten bir mutluluktur.
1406 - ask ilaci bulunmayan bir hastalik gibidir;istesenizde istemesenizde bu hastaliga bir kere yakalanirsiniz ilacini bulursan yasarsin bulamazsan kahrindan eriyip ölürsün
1407 - ask ilk bakis ilk görüstür.ondan ötesini görmemektir.
1408 - ask iltihapli bir disin zonklamasidir. bazen içinden hiç bilmedigin duygularin bedeninde acivermesidir
1409 - ask imkansiz olandir
1410 - ask imkansizi basarmaktir
1411 - ask imkansizin diger adidir. imkansizi basarirsan gerçek aski yasarsin...
1412 - ask imkansizlikla dogan saplantidir..
1413 - ask inanmaktir.sevdigini kendisi gibi kendisindende çok duyumsamaktir.ask sevdigiyle kalbini bölüsmektir.
1414 - ask insan en sevdigi ama hiç sevmedigi birbulasici hastaliktir,olmak istemezsin ama elinde degildir.çünkü;zorunludur...
1415 - ask insan fitratindan dogmadir asla tükenmez insan var oldukça
1416 - ask insan gibidir.ne 5dkda anlatabilirsin, ne de bir ömürde.
1417 - ask insan kalbinde nokta seklinde bulunan siyah kan pihtisinin vücudun heryerine dagilmasidir.o yüzden insan hayati boyunca sadece birkere asik olur.
1418 - ask insan yasam ve ölüm arasinda gidip gelmesi
1419 - ask insana dünyanin güzel ve en aci duygusunu yasatir.
1420 - ask insana güvenmekle süpelenmek,sevmekle nefret etmek,gibi iki zit duyguyu yasatan tezatlar yumagidir.
1421 - ask insana sevdiginin olmadigi zamanlarda büyük bir aci veren bir seydir ask anlatilmaz yasanir aski herkes tatmali bir defaligina olsa bile
1422 - ask insana sevmeyi bile korkulu hale getiren ama bu korkuda bile seniseviyorum diye bilmektir
1423 - ask insana yasama sevinci verir ve aci çektirir. ama askini iyi secen ise ömür üstüne ömür alir.
1424 - ask insanda istek duygusudur insan asik olunca istemedigi seyler yapiyor.
1425 - ask insani bir yandan mutlu kilan bir yanda da hayat küstüren duygudur... ama kimse asik olmasin ..
1426 - ask insani büyüleyen duygunun adidir
1427 - ask insani çileden çikaran duygudur ve anlamsizdir
1428 - ask insani çok mutlu yapan, birseydir bide en yikan ve mahfedendir
1429 - ask insani delide yapar kedide
1430 - ask insani distan sarip hos gösteren içten ise yikan sarmasiktan baska bi sey degildir
1431 - ask insani dünyadan koparip bulutlarin üstünde uçmanizi saglar ayrica bu duygu mükemmel ötesi bisey nerden mi biliorum? asigim da ondan
1432 - ask insani en guzel hayallere goturen guzel,guzel oldugu kadar da yasanilanicak en guzel duygudur
1433 - ask insani en mutlu gününde mutsuz en mutsuz gününde mutlu edebilecek dünya üzerindeki yogun tek duygudur
1434 - ask insani günden güne eriten içinde cehennem misali bir atesin yanmasidir...
1435 - ask insani hayata baglayan en etkili etkendir...
1436 - ask insani hayata baglayan tek sey
1437 - ask insani insan yapandir. ask diyince akla ilk gelen aldatmak olmamali,ask için akla ilk gelmesi gereken sey tutku,sevgi,dürüslük olmalidir...
1438 - ask insani kahreden bir histir....anlatilamaz yani...
1439 - ask insani mutlu kilan en asil seydir
1440 - ask insani ölüme götürür.
1441 - ask insani pesinden sürükleyen en insanin ömrünü tüketen en amansiz hastaliktir.
1442 - ask insani sarmalayan bir dikendir onu güle çevirmek insanlarin elindedir
1443 - ask insani sevindiren olmayinca kahreden duygudur
1444 - ask insani yari yolda birakmaktir!!!!
1445 - ask insani yasama baglayan bir duygudur.yasamin tek sebebidir bence.benimde sebebim var.asigiz çünkü
1446 - ask insani zaman zaman öldürür zaman gelir güldürür ama kesin iskencenin en iyisini tattirir insana
1447 - ask insanin aklindakileri yok edip yerine sadece tek bir gerçegin oldugunu düsünmektir
1448 - ask insanin anlatamadigi, insanin karsi cinsine duydugu gizlisevgi kaynagidir
1449 - ask insanin ayagini yerden kesen, her çilginligi yaptiran, gören gözleri kör eden ama sonunda uyanilan bir rüyadir, hep sürecegini saniriz ama sürmez...
1450 - ask insanin basina gelebilecek en güzel seydir sanirim...
1451 - ask insanin basina gelen en kötü birseydir ;)
1452 - ask insanin basina glebilecek en güzel seydir ama yasamasini bilenler için
1453 - ask insanin bu güzel duyguya yakalandigi an ayaklarini yerden kesebilecek ama su var ask geçici sevgi ise kalicidir
1454 - ask insanin bütün hayatinin dengesini bozan,öyleki hayat bir asik için uçurumdur.hayatina son verir.
1455 - ask insanin dünyada ölene kadar
1456 - ask insanin dünyada yasaya bilecegi en güzel duygudur nese ve hüzün ask yasandimi tarif edilir.
1457 - ask insanin düzgün düsünmesini engelleyen hayatin en güzel oldugu kadar en zor hissidir.
1458 - ask insanin elini ayagina dolastiran dilni disleten duygudur.anlatilmaz yasamak gerek.
1459 - ask insanin en büyük hayalidir sadece o hayali gerçeklestirmenin duygusunu birakmamaktir
1460 - ask insanin en salak halidir iyiki salagim
1461 - ask insanin gözünü kör eden sonsuz bir tutkudur...
1462 - ask insanin hayat temelidir ve o temel olmadan yasamak nerdeyse imkansisdir birde onu kaybetmek vardir.......
1463 - ask insanin hayatinda yasadigi en büyük duygu selidir.
1464 - ask insanin hayatini zehir eden bir seydir.sizce????????
1465 - ask insanin her seyden vazgeçiren bir duygu. asik olan bir kimse tonlarca para verseniz sevdigi kisiyi degismez. tipki benim gibi. yanimda sen olsaydin keske(prensesim)
1466 - ask insanin hüzünlendigi zaman sarilip aglayabilecegi birinin olmasidir. not
1467 - ask insanin içindeki en güzel duygudur.bu duyguyu herkes tatmalidir
1468 - ask insanin içindeki sönmesi çaresiz atestir su döktükçe dahada alevlenir
1469 - ask insanin insani ölesiye sevmesidir
1470 - ask insanin iyiveyadakötügününde beraberolmak
1471 - ask insanin kalbinde açan dünyanin en güzel güllerinden bir tanesidir.
1472 - ask insanin kalbindeki ulasamadigi pembe diyarlari kesfedebilmesidir
1473 - ask insanin karsisindakini gördügünde düsüp bayilacak kadar heyecan duymasidir
1474 - ask insanin kendini unutup yanlizca asik oldugu kisiyi düsünmesidir.onu sevdigini söyleyemenin derdini ve çilesini hiç düsünmeden çekmeksidir
1475 - ask insanin kendisinden uzak oldugu hayellerde büyüttügü fakat bir türlü içine sindiremedigi en büyük nefrettir
1476 - ask insanin kendisini kaybetmesi ve bulamamasidir...
1477 - ask insanin kendisini kesfetmesidir...karsilik beklemeden verilen tek borçtur
1478 - ask insanin kendisini sevmesidir...ve yasam süreceinde yaspanmasi gereken duygudurr ama insan kisi degil ask i sever...
1479 - ask insanin laflarini bogazina gömen kahrolasi bir seydir
1480 - ask insanin ruhunda iklimlerin degismesidir...
1481 - ask insanin sevgilisini ne pahasina olursa olsun sevmektir
1482 - ask insanin tekrar dogmasidir.asik olmak o yüzden çok güzel dir.
1483 - ask insanin ulasamayacagi ulasipta mutlulugu yakalayamacagi bir hayaldir
1484 - ask insanin ve evrenin varolus sebebidir aska inanmamak hayatin her anina ihanettir..
1485 - ask insanin yaktigi sigaradir. yanliz bi fark vardir sigarayi kendiniz yakarsiniz ama askta sizi yakar....
1486 - ask insanin yasadigi en güzel ve acimasiz duygudur.ne mutlu en güzelini yasayana.
1487 - ask insanin yasadigi o beraberligin bitisinden sonraki kerizliktir beraberlige engel olmak isteyenler yani sevdaya yasak koyanin dünyada yeri olmaz...
1488 - ask insanin yeninden dogmasi veya karanlik günlere kederlere bogulmasidir
1489 - ask insanin, hayati, insanlari veparayi tanimasinin bir vesilesidir.
1490 - ask insanlar için iyi bir seydir
1491 - ask insanlar için önlenemez bir duygudur.bir anda baslar...insan aski için herseyi göze alir.ask sevdigi için yasamaktir.ölüm sadece ayrilik getirir, hiç birseyi halletmez...
1492 - ask insanlari birbirine baglayan bagdir
1493 - ask insanlari hayata baglayan ve yasadigi hayatdan zevk aldiran en bütük servettir
1494 - ask insanlari tuzagina düsüren ve onlarin ruhunu tamamiyle el geçiren bir hastaliktir.
1495 - ask insanlarin en gerçek ve en yalan düsüncelerinin bütünüdür.
1496 - ask insanlarin gerçek rüyalaridir kimi içinde bir öpücük niyetinedir fakat ask siz geçen her günüme yaziklar olsun
1497 - ask insanlarin gözlerini kör kulaklarini sagiir kaderlerini allak bullak eden tek duygudur...
1498 - ask insanlarin hayatin yasanmasi zor ama yasandigi zaman kopamadigin bir kör dügümdür...!
1499 - ask insanlarin kendisinden alip cok uzaklara goturup imkansiz gunleri ona yasatmasidir
1500 - ask insanlarin kendi kendine ve sewdiklerine bilebile aci çektirmesi demektir...ama yasanmasi gerekilen güzel bir duygudur...

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1501 - ask insanlarin kulaklarini sagir,gözlerini kör,beyinlerini ise alak bulak eden duygudur.
1502 - ask insanlarin saplantisidir. eger dünyada ask diye bir sey olsaydi insanlarin her zaman hayata pozitif bakmasi gerekirdi.ama asik oldugunu zanneden kisiler sürekli aglamakla mesguller
1503 - ask insanlarin uyduruk bir düsüncesidir.
1504 - ask insanlarin yasadigi bir olaydir ask yasayan kisiler bunu nasil oldugunu anlar sadece aski yasayan kisiler bilir
1505 - ask internette gördügün bir kiz için aylarca internete gidip onunla tanismaya çalismaktir
1506 - ask isyanlari oynatan çin iskencesi
1507 - ask isi olmayanin isi meskul olanin sa issizligidir.
1508 - ask istahli yada istahsiz yasayabilme becerisidir.. istahiniz hala kapaliysa evlenmissiniz demektir..
1509 - ask iste öyle bir sey,insana hiç acimaz en zayif noktasindan vurur.günes ile aya benzetirim (aski)
1510 - ask 'iyi geceler öpücügü'nü' uzun tutmaktir beklentidir...
1511 - ask iyi niyet,hos görüdür.fedakarlik ister.yapabilene ne mutlu
1512 - ask iyi oldugun zaman daima kaybettiren,kötüye tutkun anlamsiz bir duygudur bence....ama herseye ragmen isteyerek ve agzimiz bir karis açik düseriz pesine...bizde araniyoruz yaa dimi ama
1513 - ask iyidir, acimasizdir ve aldananlara mahsustur....
1514 - ask izdiraptir..!!!!!
1515 - ask janjanli insanin içini kipir kipir eden gavur icadi bi seydir.......
1516 - ask juliet`i bulmaktir.
1517 - ask juliet'tir
1518 - ask kabakulak hastaligina benzer.herkes onu hayatta bir kez yasar,atesler içinde aci çeker.ama hiç kimse nedenini anlayamaz
1519 - ask kaçanin kovalanmasidir yani bu zamana kadar hep böyle olmustur.ask iki kisiliktir bazan bir bakis bazen bir tebessüm bazan bir öpüs ve bazende aci çekmektir.
1520 - ask kaçarken kovalamak, kovalarken kaçmak gibi.... anlayan anlamistir
1521 - ask kaçmaktan çok kovalamayi, gitmekten çok beklemeyi sever ve ask okadar haindir ki nerede imkansiz varsa onu sever
1522 - ask kaf daginda essiz bir güldür bulana da dikeni batar
1523 - ask kafedeki güzel kizlaraservis yapanda kalbinin çarpmasidir
1524 - ask kafkasyanin doruklarindaki anka kusunun kanadindaki oksayici zümrüt tüyüdür.
1525 - ask kalb atislarinizi hizlandiran,ayaklarinizi buz gibi yapan,sizi heyecanlandiran,sizi uyutmayan(sabah kalktiginizda da yorgunluk hissi vermeyen) harika, mükemmel bir duygudur
1526 - ask kalbe girince akil seyehate çikarmis
1527 - ask kalbimin saygisiz misafiridir sormadan gelir sormadan gider
1528 - ask kalbin en zarif halidir
1529 - ask kalbin ürpermesidir.
1530 - ask kalbinde ki huzur,gözündeki göz yasi,aklina ansizim gelen özlem, dahasimi muhtesemdir.
1531 - ask kalbini acitan bir yaradir
1532 - ask kalbini baska birinin kalbine kelepçelemektir.
1533 - ask kalbinin içindeki duygularin birlesimidir
1534 - ask kalbinin sahibine teslim olmaktir.
1535 - ask kalp atisinin artmasi, elinin titremesi, dilinin tutulmasi.... yani hayatin kontrolden çikmasidir.
1536 - ask kalpte baslar umutla yasar
1537 - ask kalpte baslayan bir sizinin göz yaslari ile sonuçlanmasidir.....!
1538 - ask karmasik duygular yumagidir insan bir kapildi mi yuvarlaniyor ve büyük bir dag oluyor.ask insanin içinde ki küçük kelebekleri canlandirir.ask özlemdir,sevdigine ulasmaktir.
1539 - ask karmasik duygularin bütünüdür.
1540 - ask karsi cinsi herseyden üstün tutmaktir.
1541 - ask karsidakine sevgini göstermektir
1542 - ask karsidakini yürekten gütürmektir. ask daglarin sirtindaki çaresiz bir özgürlük savasçisidir.ask kelimelerle açiklanamayan tek seydir
1543 - ask karsilik beklemeden verilen bir armagandir.kabul edilmesi veya edilmemesi hiç ama hiç önemli degildir.önemli olan askin gösterilmesidir
1544 - ask karsilik buldukça aciyi hissetmemek, kötülügü görmemektir. karsilik bulamadiginda insana ölmeden cehennemi yasatan bir duygudur...
1545 - ask karsilik bulundugunda mükemmel bir duygu karsiliksiz oldugunda ise insani bitirip tüketen bir hisdir...
1546 - ask karsilikli iki kisinin birbirlerine göstermis oldugu hisdir.bir nevi duyarliliktir...
1547 - ask karsilikli oldugunda dünyanin en tatli duygusu;tek tarafli oldugunda ise insana iskenceden, üzüntü ve kederden baska hiç bir sey vermeyen yüce bir duygudur...
1548 - ask karsilikli oldugunda en güzl duygudur, fakat karsiliksiz'sa ozaman kendini öldür o aciyi çeeeekkkmeeeee, ask budur.
1549 - ask karsilikli oldugunda mutluluk karsiliksiz oldugunda ise zifili karanlik bir odada ömür boyu kalmak kadar felaket birseydir..... kisacasi izdiraptir ask!
1550 - ask karsilikli olunca çok güzel ama karsiliksiz olunca insani parçalayan duygularin tamamidir ama herseye ragmen en güzeli hiç bir zaman aski yasamamaktir
1551 - ask karsilikli olunca hayattir tersi olunca cehenemdir!!!!!
1552 - ask karsilikli olursa güzeldir.ama beni karsiliksiz ask buldu o yüzden aska tövbeliyim.sebebi ibo
1553 - ask karsilikli olursa inanilaz güzel bir duygu. ama karsiliksiz olursa berbat bir iskence....
1554 - ask karsilikli sevgi ve sadakattir
1555 - ask karsilikli sevip onu sonuna kadar yasatmaktir.
1556 - ask karsilikli yasandigi zaman harika bir seydir.ama kurallari da vardir
1557 - ask karsilikli yasanirsa(kalp+kalp=ask)hayatin en güzel duygusu,karsiliksiz yasanirsa hayatta ölü gibi yasamaktir.yasayan bilir...
1558 - ask karsilikliysa mutlluluk tek tarafliysa aci çekmektir...
1559 - ask karsiliksiz olsada birseyler yapabilmek, hep onu düsünüp onunla yasamaktir. ask seni ona baglayan en güzel duygudur. en güzeli platonik olanidir `pinar` gibi
1560 - ask karsiliksiz sevgi ve sevginin en yogun anidir
1561 - ask karsilksiz hiçbir çikar gözetmeksizin sevmektir...
1562 - ask karsindaki dikeni goncagül zannetmektir
1563 - ask karsindaki insana gözlerinle duygularini anlatabilmektir
1564 - ask karsindaki insani heyacanlandirip kalpten götürmektir
1565 - ask karsindaki kisiyi bulunmaz hint kumasi sanmanla aptalin teki oldugunu anlaman arainda geçen zaman dimilidir.
1566 - ask karsindaki kisiyi büyütmektir...
1567 - ask karsindakini her an düsünmek ve onun seni düsünüp düsünemedigini düsünmektir
1568 - ask karsindakini karsiliksizca sevmek ve kendini düsünmemektir
1569 - ask karsindakinin bir melek oldugunu düsünmen ile bir seytan oldugunu anlayana kadar geçen süredir.
1570 - ask karsindakinin gözlerine bakarken dalip gitmektir.bir anda herseyi unutmak sadece onun varligini hissetmektir.
1571 - ask karsindakinin ilah oldugunu sanip hiyar oldugunu anlayana kadar geçen zamandir
1572 - ask karsindakinin olmak ve ölümüne sevmektir tabiki gerçekten asiksa.yalan aslarda vardir tabiki sadece karsisindakini kullanmak içinde asigim diyenler var.
1573 - ask kasanmasida kaybetmeside kolay bir oyuna benzer. kasanan sevinir kaybeden üzülür????
1574 - ask kavrularak sönmeyen yanardag volkani gibidir
1575 - ask kavusamamak aci çekmek yasarken diri diri gömülmektir
1576 - ask kavusamamaktir
1577 - ask kavusamamaktir onun için herseyi yapmaktir ve de gicik biseydirrrrrr
1578 - ask kavusamamaktir.
1579 - ask kavusulamadiginda var olan, küçücük seylerde mutlulugu saglayan fakat beraber olunca çabucak biten,varligi ve de yoklugu acayip bir duygu.
1580 - ask kaybedildikten sonra sevdigini anlamaktir
1581 - ask kaybetme korkusudur
1582 - ask kaybetmektir kumar gibi iyi kagit gelirse kazanirsin fakat kötü gelirse kaybedersin su ana kadar kumardan zengin olmadigi için onun içinde ask yoktur
1583 - ask kaybetmektir...
1584 - ask kaybolmaktir...
1585 - ask kazi kazan gibidir sansi olan kazanir
1586 - ask kelime degil bi cümledir kurmak için iki can gerekir!!!!!!we asaln gibi bi yürek
1587 - ask kelimelerle ifade edilemeyecek kadar önemlidir
1588 - ask kelimelerle ifade edilemeyen bir olgudur,ve sadece yasanir.yasandewikça güzellesir..!
1589 - ask kelimelerle tarif edilemeyen ve insanin ugruna herseyden vazgeçebilecegi bir duygudur... asktan daha degerli tek birsey vardir oda daha büyük ask....
1590 - ask kelimeyle veya sözle anlatilmaz
1591 - ask kellik ilaci gibidir saçin çikmaya basladiginda ne kadar ilaç sürdügüne varamamaktir
1592 - ask kendi gözlerinden dünyayi görememektir veya ellerinden.kalplerin bir araya geldigi nokta dünyanin varolus nedenidir
1593 - ask kendi hayatinizi birakip onun hayatini yasamaktir.paylasmaktir.saygidir ask gözlerinin içine bakarken bile onu özlemektir
1594 - ask kendi içinde kaybolmaktir.sanki bir girdap.o duygu içine çeker seni...
1595 - ask kendi kendine aci vermektir
1596 - ask kendinden canindan vazgeçip onun için yasamaktir güven itimat kayitsiz sartsiz karsiliksiz sevgidir
1597 - ask kendinden çok onu düsünmek,yanindayken bile onu özleyebilmektir
1598 - ask kendinden geçip en güzele en sevimliye ulasmak ve orda yok olup baska bir aleme geçmektir
1599 - ask kendinden vazgeçip sadece masugu düsünmektir bu düsüne hem 1. anlamda hemde 2. anlamda
1600 - ask kendini bilmemek kendini dünyadan koparmaktir

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1601 - ask kendini iyi hissetmek,ve o tarifi imkansiz duyguyu yasayabilmektir
1602 - ask kendini karsidakine mükemmel göstermekten ziyade,seni mükemmellige götürecek kisiyi bulmandir...
1603 - ask kendini kaybetmektir aci çekmektir ve zor olan birseydir çok zor
1604 - ask kendini sevmektir onu sevdigi için
1605 - ask kendini tanimaktir bu gerçekten öyledir ben sevmeye basaldim ve olgunlastigimin farkina vardim bu gerçekten böyledir
1606 - ask kendini ve onu ayni dengede sevebilmek
1607 - ask kendinize asikmiyim diye soramadiginiz sorudur.siz ona sorulari soramazsiniz o size cevaplarini veriroo
1608 - ask kendisinizdir...
1609 - ask kendunden çok sevdigin kisiyi dusunmendir ve asla vazgeçmemendir
1610 - ask kensimi tanimaktir kensini güvende hissetmektir
1611 - ask kesinlikle ikili bir yalnizliktir
1612 - ask kisaca herseydir ama unutmayin herseyi elde etmek zordur!+
1613 - ask kisaca isdiraptir bye
1614 - ask kisaca karsisindakini kendine her yönüyle yakistirmaktir.
1615 - ask kisacasi fedakarliktir
1616 - ask kisacasi sevgidir
1617 - ask kisinin dunyayi farkli algilamasidir
1618 - ask kiskanmaktir.eger bir insani kiskaniyorsan ona asiksin demektir.
1619 - ask kizarmis patatesin yanindaki ketçaptir tabi ketçabi sevene...
1620 - ask kizgin çölerde bir serap görmektir
1621 - ask kimi nicin nasil karsiliksiz onun haberi olmadan delice plotonik olarak yasamaktir.
1622 - ask kimi zaman aci kimi zaman tatli ama hep aranmali.
1623 - ask kimileri için bir ilk bahardir yasanir ve biter,kimileri için de bir yanik izi gibidir. yanik acisi geçer ama izi kalir.
1624 - ask kimsenin bilmedigi ve bilemegi birsey.... her seyi göze almak ve ondan baska hiç birseyi takmamak gibi birsey........
1625 - ask kimsenin anlatamadigi ve anlayamadigi bir sey...
1626 - ask kimsenin bilmedigi ancak duygulariyla hareket ettigi güzel bir hayat biçimidir
1627 - ask kirpiktir.göz üzerinde siper yürekte oktur.
1628 - ask kisinin haz alabilecegi en güzel zamandir
1629 - ask kisinin kendisini sevmesiyle ilintilidir...
1630 - ask koca bir yalan!!!!!!!!1
1631 - ask koca bir yalandir.
1632 - ask koca caddenin ortasinda tokat yiyip sonra ona geri dönebilmektir
1633 - ask kocaman bir kalptir.ona dogru giden binlerce damar vardir.herkes bu damarlarin birinden ona akar.ayni damardan ona akabildiginiz kisiyi buldugunuz da gerçek aski buldunuz demektir.
1634 - ask kocaman bir yalan.....
1635 - ask konturolsuz ve aklin dengesini bozan br duygudur
1636 - ask koskoca bir yalandir
1637 - ask kör olmak yanlizca bir tek seyi görmektir onu.ve ask sakatliktir ayaklariniz tek bir yere gider onun yanidir....
1638 - ask kör olmaktir hatalari görmemezlikten gelmektir. rüyada olmaktir poliyanacilik oynamaktir.bazen mutlu ve huzurlu olmak bazende aci çekmektir
1639 - ask kötüdür yikicidir yakicidir sinira dayandi mi pes edip yorulur ask acimasiz haindir
1640 - ask kumardir ya kazanir yada kaybedersin
1641 - ask küçük bir çocuk gibidir.sürekli ilgi ister.o ilgiyi vermedigin zamansa sana öyle bir küser ki,barismak için bin dereden su getirmek gerekebilir...
1642 - ask labirent gibidir girisi vardit ama cikisini daha kimse bulammamistir
1643 - ask lanet bir duygudur.insani kendinden uzaklastirir hele karsilgi yoksa...
1644 - ask layik olanlarin çektigi bir sevgidir
1645 - ask leyla'ya ise insanin gayesini görmesini kör eden tuzakdir.temiz görünür ama kör eder.leylada baslayan muhabbet mevlada sukün bulur ama sevgi ise...
1646 - ask mabeddir....
1647 - ask maceradir.......
1648 - ask mantigin bittigi yerde baslar
1649 - ask mantigin ölmesidir.. "hiçbirseyim yok akip giden sokaktan baska keske yanliz bunun için sevseydim seni.."
1650 - ask mantigin yitik güzelligidir
1651 - ask meçhul bir cinayettir çözebilene bravo
1652 - ask mekan ayriligi tanimaz.seven her yerde sever.
1653 - ask melektir
1654 - ask merdivene çikmak gibidir.önce ilk adimi atarsin eger gerçek aski bulmussan yukariya çikarsin yada tam çikarken yari yolda ayagin kayar düsersin.ve yaralanirsin
1655 - ask merhametsizi merhamete getirir ve süründürür
1656 - ask mesafe demektir.mesafe ne kadar uzun olursa askin süresi de o kadar uzun demektir.ask aradaki mesafeyi korumak, sevgi ve saygiyi yitirmemektir.
1657 - ask mi bana sormayin, yasayin..
1658 - ask mi... o ne yaaaaa... daha ask var miymis... ben de tükendi de o yüzden sordum. saka ya ask çoooooook güzel ama biraz tadi aciiiiii....
1659 - ask mi? bana hiç ugramaz da kendileri? taniyan varmi?
1660 - ask mi? bi insan aski nasil anlatabilir ki yasayamadiysa...
1661 - ask mi? sevdigine kavusamadiginda 2 bira içip efkar dagitmaktan ziyade onu nasil geri kazanabilirim die düsünme sanati bence
1662 - ask mi?bir kuru gürültü.yasamamak mi?delilik.
1663 - ask mi?sadece büyük bir yalan?
1664 - ask mi_?ask herseye katlanmak'tir beraberce
1665 - ask mide agrisidir
1666 - ask migde agrisi çekmektir.. hiç bisiy yiyememektir.. kalbinizin oldugundan hizli çarpmasidir.. istahinizin kesilmesi .. düsüncelerinizin çogalmasi ..
1667 - ask moleküllerle büyütülmüs ve çikolata yemeye benzer
1668 - ask mucizeleri yasamaktir. sevgiyi yasamaktir. aski buldugunuzda hayatin anlami da orada.
1669 - ask muhtesem bir duygudur. herkes asik olmali bu duyguyu tatmali bizce.........
1670 - ask mululuk,mutsuzluk,beraberlik,sevinç,aci,paylasma,g ülümseme,aglama,bagirma,onun yaninda nese,vb.seylerdir.kisacasi ask herseydir...
1671 - ask mutlu insanlar için bir komedi enayiler içinse bir dramdir.
1672 - ask mutlulugu ve aciyi ayni anda yasamaktir!...
1673 - ask mutlulugun kapisidir
1674 - ask mutluluk , izdirap, aci , keder , karisik bise ne oldugu belli degil dilegim allah kimseye ask acisi vermesin
1675 - ask mutluluk ve gözyasi ask insani tamamiyle degistiren bir varliktir ne olursa olsun yasanmasi gereken bir duygudur!!!
1676 - ask mutluluk ve insanin birbirine karsi sevgi ifadesidir
1677 - ask mutluluk,aci,sevinç,birlikteliktir.kisacasi herseydir.ama yasanmadan anlasilmasi çok zordur.eger bide karsiliksizsa o zaman dünyanin en mutsuz insani olursunuz.
1678 - ask mutluluktur
1679 - ask muz kabugudur üzerine bastigin zaman sadece ayagin degil aklin fikrin veee hayatin kayar...
1680 - ask müthis bir duygunun içinden gelen sevgi hissidir
1681 - ask nankörlükten ibarettir...hiç beklemedigin bir anda seni arkandan vurur.ama yinede güzel bir duygudur...
1682 - ask ne bilemiyorum ama onu çok seviyorum ve ona o kadar yakin oldugum halde ,ona dokunamiyorum ve bu bana aci veriyor
1683 - ask ne iç geçirmektir bir bankta,ne de elele dolasmak mehtapta!güzel bir sarkiya benzer ask ama kolay mi bir sarki yaratmak..!
1684 - ask ne midir ölmeyi her gün isrtemektir sevipte sevilmedigini bilerek bin defa ölmektir
1685 - ask nedek fedakarlik -ask nedemek -ölümüne sevmek askina sevene degil sevipte ayrilana soracaksin
1686 - ask nedensiz sewmektir.............
1687 - ask nedir siz biliyormusunuz bana soyleyin..
1688 - ask nedir? ask insanlarin icini yakan hep kotu islerle ilgisi olan ne kadar da ii oldugunu bilsekte kotu yanlari hic eksikolmayan berbat birsey
1689 - ask nedir ? diye sorma! ask herseydir; izdirap,kahir,mutluluk,kus gibi uçmak demektir; yada ölüm..
1690 - ask nedir bilimisez askk salakliktir ben akilliydim simdi neyim bilmisiz salak salak .........t....d...
1691 - ask nedir biliyomusunuz...devwmli onu düsünmek...ve öyle derinlere inersinizki....nerde oldugunuzu unutursunuzz....resmen resetlenirsiniz
1692 - ask nedir biliyormusunuz.... ask bu..... ah nereden yakalandim ben bu hastaliga.... inanin sevmek çoooooooook zormus.... saygilar......
1693 - ask nedir? mey nedir? meyhane nedir? leyla nedir? mecnun nedir? hiç kimse idrak edemez bu alemi esya nedir?
1694 - ask nedir?ask ayni anda heyecanlanip ayni anda aglayabilmek ve en önemlisi karsindakinin gözlerine bakip seni seviyorum diyebilmektir...
1695 - ask nefes alirken sevmek severken ölmektir nefes almakla ölmeyi ayni anda yapabilenleri tebrik ederim...
1696 - ask nefes almaktir
1697 - ask nefes almayi ögrenmeden yüzebilmektir, uçmayi ögrenmeden agaca çikmak gibi; ask yalnizligi seçmek; yanildikça sevmek, sevdikçe kaybetmek, kaybettikçe varolmaktir.
1698 - ask nefes gibidir nefes almassan ölür nefes alirsan da yasarsin ask hayattir...!!
1699 - ask nefretle baslayan sevgiyle biten tanrinin bu dünyaya verdigi engüzel ve en acimasiz seydir
1700 - ask nerde olursa olsun,gelip sizi bulan,bazen hayati zehir eden,bazen ise hayati yasatan tanimsiz bir duygudur.

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1701 - ask neyin ne oldugunu bilmemektir her saniye sarhossun demektir
1702 - ask neymis anlayamadim... by romeo
1703 - ask o dur o yaratandir
1704 - ask o gitse bile onun her an yaninda oldugunu hissetmektir..
1705 - ask o kadar güzel bir seydir ki, hiç kimse onu anlatamaz. çünkü ask anlatilmaz yasanir
1706 - ask o olmadiginda bile onu düsünmektir. onsuz yasayamamaktir
1707 - ask o olmaktir herseyiyle, gülüsü,bakisi,durusu, kokusu, herseyiyle onu hissedip onun gibi olmak. ask o olmaktir.
1708 - ask o yokken onu yasamaktir.
1709 - ask odur
1710 - ask okyanuslar kadar derin yildizlar kadar erisilmez erisildigi zaman aci ve izdirap verir birdaha asik olmiycam
1711 - ask okyanusun ortasinda firtinaya yakalanmaktir.
1712 - ask olmadik anda kapini çalar,bazen mutluluk vadeder bazende acimadan hüzün salar.ama herseye ragmen vazgeçilmezdir tipki senin gbi birtanem!!!
1713 - ask olmasaydi dünya yerinde sayardi
1714 - ask on katli aprtmamin tepesine çikip,gözyaslari içerisinde, onunla telefonda konusurken hiçkiriklara bogularak, asagiya bakmaktir.... bundan ötesi yok....
1715 - ask ona her görüste kalbinin yerinden çikacagini sanmaktir!!!
1716 - ask ona söyleyip açilincayakadar varolan,söyleyip açildiktan sonra tadi ya kaçan yada tadindan yenmeyen öyle bir duygudurki tarifi yapilmaz yasanir...yasayan bilir
1717 - ask ondan hiç bir zaman karsilk beklemeden yoklugunda sanki ölü bir insan varliginda baligin suya ihtiyaci gibi kendine ona muhtaç hissetmek
1718 - ask onsuz bir an bile yapamamak onu her an her saniye yasamak her nefes alisinda aklinda onun olmasidir ve baska bir tarifi yoktur
1719 - ask onsuz yarim insan olmaktir.
1720 - ask onsuzda mutlu olmaktir.ask güvendir.ask onun varligini herzaman yaninda hissetmektir.ask kutsaldir. ask herseydir.
1721 - ask onu bütünüylen hissidebilmektir.
1722 - ask onu deli gibi sevmektir.ama anlayana
1723 - ask onu düsünürken,baska birini daha düsünmemektir.seni seviyorum merve
1724 - ask onu gördügün anda uçup gitmendir
1725 - ask onu gördügün sürece ayaklarin yerden kesilmis halde gezmektir
1726 - ask onu gördügün zaman içinin kipir kipir ,kaninin cosmasidir.kalbinin hizlica atmasidir.ama yasatabilene ben suan belkide farkinda olmadan onu yasiyorum
1727 - ask onu gördügünde ellerinin dizlerinin titremesidir içinde havayi fiseklerin patlamasidir kisacasi bir yalandir
1728 - ask onu gördügünde heyecanlanmaktir
1729 - ask onu gördügünüzde elinizin ayaginizin heyecandan titremesi ve dilinizin tutulmasidir ve hiç birseyin eskisi gibi olmayisidir.
1730 - ask onu gördükten sonra baska hiçbir seyi düsünememektir.
1731 - ask onu gördükten sonra baska hiçbir seyi düsünememektir.
1732 - ask onu görmeden de onu hissederek te sevmektir ben öyle seviyorum çünkü
1733 - ask onu görünce kalbinin deli gibi atmasidir
1734 - ask onu her an yaninda hissetmek istememektir
1735 - ask onu her an yaninda ve kalbinde hissetmektir
1736 - ask onu her gördügünde kalbinin yerinden çikacak gibi durmadan atmasidir
1737 - ask onu her görüsünde ayaklarin titremesi, kalbin hizla atmasi, beynin durmasi, bogazin dügümlenmesiyle meydana gelen duygu firtinasidir.
1738 - ask onu her saniye düsünmektir.kurtulmak istedikce dahada derinlere inmektir
1739 - ask onu her seyi ile kabul etmektir. ask sorgu sualsiz ona baglanmaktir
1740 - ask onu herhan düsünmek ,onsuz olamamak,onu hep yaninda istemek,bazen aci veren bazende hiçbirseyi düsünmeden onunla olmak daha ne diyebilirmki.........
1741 - ask onu kaybetme fikrini düsünmek bile istememektir ask zaman geçtikçe kökleri topragin derinliklerine inen ulu bir çinar gibidir sevdigini özlemektir.(297,kisa dönem)
1742 - ask onu kendi caninda yasamaktir.onunla nefes aldigini hissedebilmektir.
1743 - ask onu kiskanmaktir
1744 - ask onu ölesiye sevmektir
1745 - ask onu sevdigin halde ona açilamamak ve sirf ona kavusabilmek için aci çekmektir.
1746 - ask onu sevdigini her yere yazmaktir.
1747 - ask onu sevmektir.
1748 - ask onu yasadigin kadardir
1749 - ask onun caninin bir parçasi oldugunu düsünmektir.
1750 - ask onun için beste yapmaktir
1751 - ask onun için herseyi feda etmektir.... ama herseyi... ve onun yaptiklarina bir türlü kizamamaktir ona anlayisla anlatmaktir bu size aci verse bile... yesil gözlüm askimdinnn
1752 - ask onun için herseyi göze almak akliniza gelen her seyi ölmeyi bile.
1753 - ask onun için tüm hayatini feda etmektir
1754 - ask onun seni sevmeyecegini bilsen bile..yinede inadina onu sevmektir..!!
1755 - ask onun ugruna herseyi yapabilecek kadar yürekli olmaktir.ayrica onu kaybetmekten korkmaktir...
1756 - ask onun ugrunda aglamak,aci çekmekten zevk alir hale gelmektir
1757 - ask onun yanindayken bile onu özlemektir.
1758 - ask onunla her anlamda bütünlesmektir, onsuz olamayacagini anlamak, her saniseni bile onunla geçirmek istemendir. ask aslinda her seydir
1759 - ask onunla herseyi paylasmak onun sicakligini hissetmek onsuzken bile onu yüreginde hissetmektir
1760 - ask onunla herseyi yapmaktir bahanesi olmayan seydir. onun kollarina kayitsizla atlamaktir. onun yaninda sadece onu düsünmektir. sevmek sevmek ve yine sevmektir
1761 - ask ögle bir sey ki karsilikli sevildi mi dünyadaki güzelllekler tek tarafli sevildi mi izdirap iskenceden baska hiç bir sey degildir.
1762 - ask ögle birseydirki onu yasamaya ne yürek nede kalp dayanir ask yasarken ölmek demektir eger birde benim gibiyseniz..
1763 - ask ögle lanet bir olay ki hayat ta sevdiginin seni sevmedigini bile bile onu sevmenin ne kadar aci oldugunu gösteren bir tablodur.
1764 - ask öldükten sonra dirilmeye agladiktan sonra gülmeye bakipta görmemeye benzer.bide özleyipte kavusamamaktir.....
1765 - ask öle bir çukurdurki içine giren bir daha çikamaz askin bir tanimi yoktur sadece yasandiginda anlarsin ama anlatamazsin!
1766 - ask ölesiye sevmektir, bir tutkudur, sevdigin insanin herseyi olmaktir
1767 - ask ölesiye sevmektir,gerçegin ta kendisidir savasmaktir tüm engellerle,beraber gögüslemektir acilari ask fedakarliktir iki bedenin tek parça olmasidir
1768 - ask ölmek demektir.sebepsiz yere; belkide hayatinin anlami için ölmek demektir ama bunu ona anlatamamissan yada o anlamamissa bir hiç ugruna ölmüssün demektir!
1769 - ask ölmekdir ask fedakarlik ister ask karsi tarafa karsi her türlüfedakarligi yapmak,gerçekten seviyorsan o sevgi için ölmektir..
1770 - ask ölücü bir hastaliktir ask dünyanin en güzel seyidir ask iste budur
1771 - ask ölümsüzdür eper ask ölümsüzse bizde ölümsüz olani sevmeliyizki hiç bir zaman ayrilmayalim askimizdan yani
1772 - ask ölümsüzdür insanin içini acitir sürekli senden biseyler götürür ask insanin gözünü kör eder kimseyi göremesin
1773 - ask ölümüne sevmektir
1774 - ask ölümüne sevmektir mermi ya namluda durmali yada derinden vurmali ask aci çekmektir hele bide ölümüne sevdiysen
1775 - ask ölümüne sevmektir,tek kelimeyle onun için ölmektir.
1776 - ask ölüp cennete kavusmak demektir anlayana...
1777 - ask ölürcesine sevmektir
1778 - ask ömür boyu birbirine duydugun sevgi
1779 - ask ömür boyu süren yanlizliktir...
1780 - ask öncelikle fedakarliktir.ugrunda ölmektir,ama öncelikle ugruna ölebilecegin insani bulmaktir.
1781 - ask önsuz kendini susuz bir çiçek gibi hissetmektir
1782 - ask öpüsmektir.
1783 - ask öyle bir büyüdürki insani çarptimi kendini kaybetmesine neden olur
1784 - ask öyle bir duygudur ki insani hem yüceltir hem de yerin dibine batirir dikkat edelim.
1785 - ask öyle bir hastaliktir ki iki kisiyi de yataga düsürür...
1786 - ask öyle bir seydir ki insana yaptiramayacagi bir sey yoktur.yani ask bir serüvendir
1787 - ask öyle bir seydir ki ona yakalandigin an kurtulamazsin ve her zaman onu düsünürsün bir an bile aklindan çikmaz askim mine seni çom ama çok seviyorum
1788 - ask öyle bir seydir ki uzaktan baktiginda içindeki atesi kasip kavuran yakinina geldiginde seni kül eden bir seydir
1789 - ask öyle birseydir ki sevgilinin elini tuttugunda bulutlarin yaninda oldugunu zannedersin ve ayaklarin yerden kesilir.
1790 - ask öyle birseydirki anlatilamaz bazen aci bazende uyutmaz ask güzelbir varliktir
1791 - ask öyle birseydirki ona baglanirsin onunla gülüp onunla aglamak istersin. ask gözü kara bir duygudur istedigi seyleri alamassa maffolur ama yasadiklarinida asla unutmaz benden tavsiye askka kafa tutmayin onu yasayin.
1792 - ask öyle büyük ki anlatmaya ne kelimeler ne de buradaki sayfalar yeter
1793 - ask öyle büyük ki anlatmaya ne kelimeler ne de buradaki sayfalar yeter
1794 - ask öyle söyle böyle iste öyle birseydir
1795 - ask öyle zalimdir ki;hastalik gibi nerde ve ne zaman gelicegi hiç belli olmaz.
1796 - ask özgürlüktür.sevmek,sevilmek,mutlu olmaktir.
1797 - ask özledigin zaman bulamamaktir
1798 - ask özlemdir ask aci çekmek ask sonsuzluktur
1799 - ask özlemdir,sabir etmeyi bilmektir
1800 - ask özlemektir özlem duymaktir,özlem bitince sevgi ve saygi baslar

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1801 - ask özlemektir..ask hasrettir..ask dünyada ki mutluluk we aci duygusunu birebir yasamaktir..aci dedik ama tatli bir aci..
1802 - ask özlenen varligin tadina susamaktir..
1803 - ask patlamaya hazir bir bomba gibidir.
1804 - ask paylasimdir paylasmasini bilenlere özgüdür
1805 - ask peynir ekmektir yersin ama bimesin istersin.
1806 - ask pisman olmamaktir
1807 - ask planlanmamis, özlem, hasret ve nereye baksa onu görür......
1808 - ask realitedir,beklentidir sevdigine seni seviyorum derken tir tir titremektir
1809 - ask reddedilmektir. eger reddedilmezsen sevgi olur.
1810 - ask romantizmin doruguna ulasmak isteyip de tüm coskunlugunun kalbinde toplandigini ve batlamak üzere oldugunu annadigin andir
1811 - ask ruhsal bir hastaliktir.yani baska bir ruh halini alir,özünden birsey kaybetmese bile kendi benliginizi unutur bir dahada zor bulursunuz.
1812 - ask ruhunu elinden alan,kalbini kavuran,accayip bir duygudur.
1813 - ask rüya alemindeki küçücük tebessümdür
1814 - ask rüya gibidir ama nedense sonu kabusla biten bir rüya oluveriyor
1815 - ask rüzgardir geçip gider
1816 - ask sabahlara kadar onu camda bekleyip cama çiktigi zaman saatlerce orada muhabbet etmektir
1817 - ask sabretmek ve aci çekmektir;beraber oldugun zaman mutlusundur ama senden gittigi zaman çildirirsin...
1818 - ask sabretmektir...
1819 - ask saçma oldugu kadar zaman kaybidir
1820 - ask saçmadir yalandir yatmak karsi cinsle beraber olmak için çikar iliskisidir!!!!!
1821 - ask saçmalamaktir. ask kiskançliktir
1822 - ask saçmalamaya baslamaktir ask öyle birseydir iste
1823 - ask saçmaliktir
1824 - ask sadakat va fedarklik demektir....
1825 - ask sadce mukaddes varliklara karsi hissedilen bir duygudur..........
1826 - ask sade sevgidir... sevda degil...
1827 - ask sadece aci çekmektir ve suan cok aci çekiyorummmmm!
1828 - ask sadece aci çekmektir.
1829 - ask sadece arkadaslik degildir.ask sevismek ve güzel duygulari yasamaktir.
1830 - ask sadece odur onu kalpten sevmek ondan baskasini görmemektir kendini unutmaktir.
1831 - ask sadece onu sevmektr
1832 - ask sadece sadakat degil,fedakarlik ister.
1833 - ask sadece sevgi deyildir hayat boyu sevmektir
1834 - ask sadece sevipte kavusamamaktir.
1835 - ask sadece sevmek sevdigin için kendindinden geçmektir.
1836 - ask sadece tutkudur_asik oldugunuz kisiyi tanidikça olumlu ve olumsuz yönlerini fark edersiniz.önemli olan sevgidir_o zaman hiçbir sey görmezsiniz.
1837 - ask sadece ve sadece hayallerimizdir.baska anlam aramayin?
1838 - ask sadece yasanan ve yasanmis olan o güzel andir .ask bir ömür boyu degil de yasandigi zaman sürecince güzeldir.ask kanun,kural tanimaz ask yanlisi dogruyu insana hissettrmez.
1839 - ask sadece yasayip görmektir uzaktanda olsa
1840 - ask sadelik sevgini ve duygularin birlestigi doruk noktasidir karsilikliysa güzellestirir karsiliksizsa mahveder....
1841 - ask saf bir su kadar güzel ama cehennem atesi kadar yakici bir duygudur....
1842 - ask sakincali bir seydir güçlu bir silah gibi yaralar kalbini derinden
1843 - ask salaklik degil mutluluktur asik olan bir insan cok mutlu olur
1844 - ask salakliktir
1845 - ask salincaga benzer sallandikça basin döner
1846 - ask sana geldiginde degerini bilmedigin senden uzaklastiginda degerini anladigin insana karsi besledigin güzel bir o kadar da aci veren bir duygudur!...
1847 - ask sana mutluluk veriyorsa asktir izdirap veriyorsa ölümün ta kendisidir
1848 - ask sana senden daha yakin,ancak bir yildiz kadar ulasilmaz olandir.
1849 - ask sarmasiktir,baska birsey degil ya sevgiyle sarmalar ya da öldürürcesine bogar
1850 - ask savrulmaktir
1851 - ask savurur tutunamazsan kaybedersin
1852 - ask saygi ve sadakatla dogan duygularla yücelen sonzulukla ifade edilebilen ayri bir dünyadir.!
1853 - ask saygi ve sevgi çerçevesinde kutsal bir ibadettir
1854 - ask sebebsizce sevmek ve baglanmaktir.
1855 - ask sen bilmeden seni sevdigin kisinin kopegi olmaktir
1856 - ask sen sevipte o kisiden karsilik göremedigin bir olaydir.
1857 - ask sen ve ben ayrimi olmamasidir.benim yada senin için degil bizim için olsun demektir.yogurt ve süt gibi olmaktir......
1858 - ask senelerce seven ve hiç ayirilmayan kimse
1859 - ask seni 20 yilda bir kez bile görmeden sevebilmektir
1860 - ask senin benim yerine herzaman bizim diyebilmektir
1861 - ask serseri bir kursundur nereye kime n zarar verecegi belirsiz olanindan
1862 - ask sertandir benim için onu gözünden sakinmaktir ve onu karsiliksiz sevmektir
1863 - ask sessiz bir irmaktir kimi alir seni uzaklara götürür kimiyse sessizce seni öldürür ama sen farkina varmazsin......
1864 - ask sessiz, sevgi dilsizdir;
1865 - ask sessizliktir..duyamassin hiçbiseyi. ask yanlizliktir..seni devamli yanliz birakir hep tek basina olursun..ask bir bozgundur..hayatin sana attigi en büyük kazik...
1866 - ask sevdigin kisinin pesinden yilmadan ölüme kadar pesinden gitmektir ben sevdigimin pesinden ölüme kadar degil mahsere kadar giderim
1867 - ask sevdigini doyasiya yasamak, ask sevdiginin bir gülüsüyle bile yetine bilmek, ask paylasmak, ask sevdigine sevgini tamammen verebilmektir...
1868 - ask sevdigini karsindakine olanca gücünle haykirabilmektir...
1869 - ask sevdigini yanindayken bile özlemektir
1870 - ask sevdiginin karsisinda titremek,binkere ölmektir.onsuz onu yasamaktir.
1871 - ask sevdiginin karsisinda titremek,binkere ölmektir.onsuz onu yasamaktir.
1872 - ask sevdigi için herseyi göze almaktir. (ölümü bile)
1873 - ask sevdigi için herseyi göze almaktir.o seni sevmese bile
1874 - ask sevdigin için herseyi yapabilmektir...seni çok seviyorum gulguzelim..
1875 - ask sevdigin için ölümü göze almaktir...
1876 - ask sevdigin insani mutlu görmektir. onun her sekilde mutlu olmasini istemektir.
1877 - ask sevdigin insanin ne kadar mükemmel oldugunu sandigin zamanla onun ise yaramaz oldugunu anlayincaya kadar geçen zamandir.
1878 - ask sevdigin kisinin sana çektirdigi izdiraptir tipki özlem'imin bana yaptigi gibi...
1879 - ask sevdigin sürece en harika seydir ama bittiginde ise hayatin en aci gerçegidir
1880 - ask sevdigin ugruna degil dünyadan ahiretten bile vazgecebilme gücüdür
1881 - ask sevdigine doyamamaktir.
1882 - ask sevdigine kavusamadiginda en aci izdiraptir.sevdigine kavustugunda ise dünyanin en güzel duygusudur.
1883 - ask sevdigine kavusamamak ve 24 saat onu düsünmektir.kavusunca ask bitiyor!!!
1884 - ask sevdigine ulasamamaktir
1885 - ask sevdigini delirtmektir
1886 - ask sevdigini gördügün zaman ayaklarin titriyorsa ask odur
1887 - ask sevdigini gördügün zaman tir tir titremek,konusacagin zaman kelimelerin agzinda dügümlenmesi,ve sevdigin insana karsi bir özlemdir...
1888 - ask sevdigini mutlu etmek için ölümüne çabalamaktir.bunu yaparken hiçbirseyi kafana takmiyorsan ölümüne asiksindir.
1889 - ask sevdigini mutlu görmek onun mutlulugu için herseyi göze almaktir.o seni sevmese bile...
1890 - ask sevdigini söyleyebilmektir askta duygular karsililklidir
1891 - ask sevdiginin mutlu olmasini istemektir. baskasi bile olsa...
1892 - ask sevdiginin ugruna ölmekse asktir...
1893 - ask sevdigininin sevdigini sevmektir.
1894 - ask sevdiginiz için ölmektir.
1895 - ask sevdiginiz kisiyle beraberken mutluluk,sevdiginiz kisi yokken en büyük cehennem azabidir.
1896 - ask sevdiginle 3 ay içerisinde 6 kere ayrilmaktir va ayrildigin halde hala çikmaktir
1897 - ask sevdiginle anlasamamaktir...
1898 - ask sevdiginle beraber olmak degil onu mutlu görmektir
1899 - ask sevdiginle birbirine bakmak degil birlikte ayni yöne bakmaktir
1900 - ask sevdiyin insani hiç bir zamaz elde edememek yani kisacasi ayriliktir.

Alper Türk

Yönetici
Moderatör
Apple Expert
Konular
385
1901 - ask seven için hersey sevmeyen için hiçbirsey
1902 - ask seven için mutluluk sevilen için sonsuz gurur.
1903 - ask sevenlerin kalbini yansitan mükemmel bir seydir..
1904 - ask sevgi aci dunyanin en güzel duygusudur bunu ancak yasayanlar anlar yasamak degildir yasamakdir askinvasa aglatma sararip soldurma
1905 - ask sevgi daglarinin ardindaki bir sandiktir sadece sevgiliyle tasina bilir
1906 - ask sevgi dir ask mutluluktur ask hersey demektir aski anlatacak kimse yok tur yasayaman bilmez sende yasa anla (aysin askim)
1907 - ask sevgi oldugunda mutluluk ayrilik oldugunda aci özlem oldugunda tutsaklik bence.
1908 - ask sevgidir
1909 - ask sevgidir askini gercekten bulduysan onun degeini bilmelisin ask kolay kazanilmaz ve cabuk kaybedersin
1910 - ask sevgidir. sevgi karsindaki kisiye karsilik beklemeden sunulan bir armagandir. kabul edilmesi ve red edilmesi önemli degildir. önemli olan sevgini gösterilmesidir.
1911 - ask sevgili için herseyi göze almaktir.
1912 - ask sevgili için ölüme giderken çocukk safligiya gülebilmektir
1913 - ask sevgilini her gördügünde heyacanlanmaktir . her kesin bildigini kimse bilmez oysa ask ....heyacandir. aski aska inananlar yasar.
1914 - ask sevgilinin çarpik bacaklarini düz görme enayiligidir.
1915 - ask sevgilinin çarpik bacaklarini düzgün görme enayiligidir
1916 - ask sevgilinin evden izin alamayip aksam seninle olamamasidir
1917 - ask sevgilinin kapiyi çarpipta çiktigi andir
1918 - ask sevgilinin seni terk etmesinde anlasilir yasa ve gör
1919 - ask sevginin basinda gelir kisiler arasinda ask olmazsa beraberligin anlami sevgini hükmü kalmaz ask yarasi
1920 - ask sevginin baslangiçi,duygularin sevinçe döngstüyu mutlulugun yasandisi heyacandir tatmali siniz.
1921 - ask sevginin baslangiçi,duygularin sevinçe döngstüyu mutlulugun yasandisi heyacandir tatmali siniz.
1922 - ask sevginin beyincigidir komutlar askdan sevgiye dogru yol alir sevgi damarlarinda...
1923 - ask sevginin degerini bilememektir
1924 - ask sevginin en doruk noktasidir. dorugun ötesini bilmem ama...
1925 - ask sevginin olgunlasmamis halidir...
1926 - ask sevgisizligin hüküm sürdügü bu dünyada insan hayatindaki tüm yillarda özlenene duyulan bazen mutluluk ,bazende izdirap veren duygu selidir.
1927 - ask sevgiyi paylasmaktir.
1928 - ask sevgiyi yüreginde hissetip,beden ile yasamaktir,,,,,
1929 - ask sevgiyle acinin bir arada olabilecegi ensaf duygudur
1930 - ask sevgliye susamaktir..onun saçini koklamak,yüregine akmaktir...
1931 - ask sevipte kavusamamaktir
1932 - ask sevipte sevilememek çok yakindayken ulasamamaktir
1933 - ask sevildigin gibi sevmesini sevdigin gibi sevilmesini bilmektir
1934 - ask sevildigini bilen için hersey bir hayat demektir sevildigini bilmeyen içinse bir cehennem bir bosluk demektir ask herseydir hayati paylasmakttir.......!!!!!!!!
1935 - ask seviliyorsan güzeldir...karsilikli olur iliskiler...diymi
1936 - ask seviliyorsan güzeldir.yoksa çekilmez.
1937 - ask sevilmeden sevmeyi ögrenmektir..!!
1938 - ask sevilmek,mutlulugu tatmaktir.ama etrafimizda askimi hak eden erkek yooooookkkk
1939 - ask sevip aci cekmek ve tutsakliktir
1940 - ask sevip ayri kalmaktir...
1941 - ask sevip de sevdigini söyleyememektir
1942 - ask sevipde sevmemektir.
1943 - ask sevipte kavusamaktir.uzaktada olsan ,onu benliginin her zerresinde hissetmektir.
1944 - ask sevipte kavusamamaktir
1945 - ask sevipte kavusamamaktir.ask sevipte karsilk alamamak yasarken ölmek
1946 - ask sevipte ona sevdigini söyleyememesidir.söyleye bilmesi için büyük bir cesaret isteyececegini bilmesi gerekir
1947 - ask sevipte sevilmek demektir sevipte sevilmemek ask olmaz
1948 - ask sevipte sevilmemek,özleyipte özlenmemek,
1949 - ask sevipte sevilmemektir
1950 - ask sevipte ulasamamak hemde çok sevipte ayri kalmak aci cekmek olmekten beter olmekten
1951 - ask sevipte uzaktan kendini avutmaktir
1952 - ask sevmek var oldugunu bilmek ve sevmek sevildigini bilmektir
1953 - ask sevmek ve katlanmaktir
1954 - ask sevmek ve sevilmek tir mutlu olmktir karsilik beklemeden mutlu etmek tir
1955 - ask sevmek ve sevilmektir
1956 - ask sevmek ve ugruna ölebilmektir
1957 - ask sevmek veya sevilmek degildir!! ask bir bagliliktir sevilmeden önce!!
1958 - ask sevmeyi bilmek demektir.sevmeyi bilmeyen zaten asik olamaz.kendini herhalde sadece yasamak için var oldugunu hisseder
1959 - ask sicagi birakip soguk bir gecede denize girmektir
1960 - ask sikica birbrine sarilmaktir
1961 - ask sirlar ile dolu bir komplodur mutlu ask yoktur hastaliktir
1962 - ask soguk bir kis gününde ufacik çocuklarin minik ellerinde tuttuklari kartopunu,eritemeyecek kadar güçlü bir günestir.....!!!!!
1963 - ask somut bir kavramdir askin görünüsü sevdigni görmek, sesini duyunca iste askin sesi demek, tenininin kokusunu içinde hissedince iste askin kokusu demek
1964 - ask sonsuz bir uçurumdan atlamak tir.........
1965 - ask sonsuzlugun yasayarak ifade biçimidir. ve gerçek ask sonsuz olana duyulan asktir
1966 - ask sonsuzluktur ve asla aski ispatlayamassin cunki ask diye bir somut sey yoktur sadece içinden gelen bir duygu sadece elaya asik omak vardir
1967 - ask sonu gelmeyen bir uçurumdur
1968 - ask sonu gelmeyen hep imkansizliklari isteyen kocaman bir hayal dünyasi
1969 - ask sonu olan bir uçurumdur bazen güldürür bazende aglatir
1970 - ask sonu ve bucagi olmayan bir maceradir
1971 - ask sonunda kaybedecigimiz gözle görünmeyen birseydir
1972 - ask sonunun ne olacagini bilmeden sewmektirr.iste ole
1973 - ask sorumluluktur her insan sorumluluklarini yerine getiremez
1974 - ask sorumsuzca birseydir ben hiç asik olmadim
1975 - ask söylemek isteyipte söyleyemedigin herseydir..
1976 - ask sözlerin bogazda dügümlenmesi ve onu görünce nefesin kesilmesidir.
1977 - ask sözlerle anlatilmaz yasanir yasanacaksa da benle yasanir
1978 - ask sözlerle ifade edilemeyen ancak yasanarak anlasilan ve bircok çikmazi olan bir macera bir serüvendir..yasamak gerekir;))
1979 - ask su gibi vaz gecilmez ölüm gübü kacinilmazdir
1980 - ask surekli onu düsünmektir...yatakta,okulda,iste, televizyon izlerken,banyoda,öss'de,rüyanda,sabah çayini yudumlarken...ask nereye baksa onu görmektir...ask onu bir bebegin gözlerinde aramaktir...ask durup dururken siir yazmaktir...ask aglamaktir...ask yalniz basina sokaklarda gezmektir...ask bazen aci çekmektir...ask bir çiçegi görünce onu hatilamaktir...ask ugruna aileni terk etmektir...ask ince hastaliktir...ask onun yukarda oldugunu bildigin için basamaklari çürük bir merdivene tirmanmaktir...ask onu hissetmektir... ask kucaklasmaktir...ask onu yanindayken bile delicesine özlemektir...ask dudaklarin birbirine ilk dokunusudur...ask iki bedeni tek bir ruhta birlestirmektir...ask aslinda hem bunlarin hepsi hem de hiçbirisidir...asil ask kendini bir gökdelenin tepesinden asagi tereddüdsüz birakmak ve pisman olmamaktir!!!!!!
1981 - ask susuz bir adada yagan yagmurdur.
1982 - ask süper birseydir.
1983 - ask saskinliktir
1984 - ask sehvetin kendini binbir tüelü esvap altinda gizledigi romantik bir giysidir
1985 - ask sekerli bir çaydir
1986 - ask su anda aklima geldi
1987 - ask su yalanci dünyada inandigim ve ugruna ölebileceim tek gercektir
1988 - ask tabiri olmayan güzel bir duygudur
1989 - ask tam bir bas agrisidir. panzehiri ise asik olmamaktir.
1990 - ask tambir kara beladir.
1991 - ask tanimaktir.. sevgi ise tanidigi için mutlu olmaktir..
1992 - ask tanimlanamaz ama tanimlanacaksa da iki ayri insanin birbirine asiri sekilde duydugu sevgi olabilir.
1993 - ask tanimsizdir bu güne kadarda tanimini bulan yoktur ask bambaska bir sey
1994 - ask tanrinin bana bagisladidg;karim hülya ,oglum emre ve de kizim selin'dir.
1995 - ask tanrinin insana bahsettigi en güzel duygudur.
1996 - ask tapmaktir...
1997 - ask tarif edilemez,ancak yasanir....
1998 - ask tarif edilmesi mümkün olmayan ama bazen mutlu eden bazen de hayatin ve yasamanin anlamini yitirmesidir.
1999 - ask tarif edilmez yasanir be
2000 - ask tarif edilmiyecek kadar güzel bir sey

Geri