Checkra1n 0.12 Beta iPhone X'e kadar resmi destek

hepkartal

Apple Sever
Konular
17
Checkra1n ekibi, jailbreak aracını bu Pazar 0.12.0 sürümüne güncelledi ve topluluğun dikkatini çekeceği kesin olan çok sayıda iyileştirme ekledi. Örneğin iOS 14.1 ve iOS 14.2 desteğinin yanı sıra A10, A10X ve neredeyse A11 yongalarının gelişini de not ediyoruz.

Bu güncellemedeki diğer değişiklikler Sürüm Notları: Vurgulanan Değişiklikler Aşağıda açıklanmaktadır.

1604874049106.png

Vurgulanan değişiklikler
  • İOS 14.1 ve 14.2 için resmi destek
  • İOS 14.x üzerinde A10 / A10X cihazları için resmi destek
  • İOS 14.x üzerinde A11 cihazları için sınırlı destek (Seçenekler> A11 BPR kontrolünü atla)
  • GUI / TUI'nin bir zamanlayıcı üzerinde çalışmasını sağlayan ve hiçbir düğme tıklaması gerektirmeyen bir "Hızlı Mod" seçeneği

MacOS ve Linux için ücretsiz olarak indirilebilen Checkra1n 0.12.0'ı kullanın. İşte size yardımcı olacak küçük bir öğretici:

Ubuntu Kurulum: Ubuntu 18.04.3 LTS Kurulumu

.Checkra1n'i bilgisayarınızdaki resmi web sitesinden indirin
.Checkra1n'i Uygulamalar klasörüne sürükleyerek uygulamayı yükleyin
.Checkra1n yazılımını Mac veya PC'de başlatın
.İPhone veya iPad'inizi USB kablosuyla bağlayın
.Checkra1n , “Başlat” ve ardından “İleri” ve “Başlat” düğmelerini tıklayın

1604874079219.png

. İPhone X veya iPhone 8'de kullanmak için "A11 BPR'yi Atla" kutusunu işaretlemeniz gerekir (önerilmez)

NOT: Yukarıda belirtilen uyarı, A11 cihazlarına özgüdür çünkü geçici çözüm bu cihazlarda mükemmel değildir ve checkra1n ekibinin kullanıcılar için belirttiği gibi, "bu önerilmez ... ama orada." Checkra1n ekibinin A11 cihazlarında parola desteği ile tam bir jailbreak yapıp yapamayacağı hala bilinmiyor, ancak ekip üyesi Luca Todesco'ya göre çabaların devam edeceği iddia ediliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

fatihkozak

Apple Sever
Konular
8
Vurgulanan değişiklikler
  • İOS 14.1 ve 14.2 için resmi destek
  • İOS 14.x üzerinde A10 / A10X cihazları için resmi destek
  • İOS 14.x üzerinde A11 cihazları için sınırlı destek (Seçenekler> A11 BPR kontrolünü atla)
  • GUI / TUI'nin bir zamanlayıcı üzerinde çalışmasını sağlayan ve hiçbir düğme tıklaması gerektirmeyen bir "Hızlı Mod" seçeneği
Hangi cihazlar onları da yazsanız daha güzel olurdu

hepkartal

Apple Sever
Konular
17
A 10 Cihazlar yani 7 ve 7 plus için resmi destek
A 11 Cihazlar 8,8 plus ve X için kısmi destek diyor

hepkartal

Apple Sever
Konular
17
Kısmi destek nedir paşa açıklama varmı yada deneyen
yarım saat oldu checkra1n resmi tweet atalı ve açıklaması A10 için resmi A11 ler için kısmi destek şeklinde
daha konu yeni olduğu için ben de tam olarak ne olduğunu bilmiyorum
şu an yabancı kaynakları kurcalamaktayım A11 hakkındaki bu durumu öğrenebilmek için
zira benim de cihaz iphone 8 yani A11

Kemal Kürşat 

Visual Basic Studio Developer
Admin
Yönetici
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
106
Web sitesi
www.trappledestek.com
yarım saat oldu checkra1n resmi tweet atalı ve açıklaması A10 için resmi A11 ler için kısmi destek şeklinde
daha konu yeni olduğu için ben de tam olarak ne olduğunu bilmiyorum
şu an yabancı kaynakları kurcalamaktayım A11 hakkındaki bu durumu öğrenebilmek için
zira benim de cihaz iphone 8 yani A11

Edindiğiniz bilgi doğrudur iphone7 ve plus için geldi a11 cihazlar deneysel patch ile farkı yok sayılır ama bu daha kararlıdır coğu sorun checkra1nde düzelmiştir.

hepkartal

Apple Sever
Konular
17
Edindiğiniz bilgi doğrudur iphone7 ve plus için geldi a11 cihazlar deneysel patch ile farkı yok sayılır ama bu daha kararlıdır coğu sorun checkra1nde düzelmiştir.

evet 7 ve 7 plus için sorunsuz

8 , 8 plus ve X için twitter de sormuşlar bu soruyu

Checkra1n in verdiği cevap aynen şu şekilde :

"A11 cihazlarda BRP kontrollerini devre dışı bırakmak için bir onay kutusu ekledik
Bu tavsiye edilmez ve cihazınız bir şifre ile önyükleme yapmaz ancak oradadır."

Jannicez

Üye
Apple Sever
Konular
11
2 kere jailbreak yaptım hata da vermedi ama checkra1n bi türlü menüye gelmedi ne yapabilirim acaba :)

hepkartal

Apple Sever
Konular
17
2 kere jailbreak yaptım hata da vermedi ama checkra1n bi türlü menüye gelmedi ne yapabilirim acaba :)

iphone bul ve telefondaki şifreleri kapattınız mı ?
bir de options daki BRP kontrollerini devre dışı bırakmak için bir onay kutusunu işaretlediniz mi ?

Jannicez

Üye
Apple Sever
Konular
11
iphone bul ve telefondaki şifreleri kapattınız mı ?
bir de options daki BRP kontrollerini devre dışı bırakmak için bir onay kutusunu işaretlediniz mi ?
7plus için bunları yapmama gerek var mı normalde direk (telefonda şifre yok bu arada)

Le0n

Üye
Apple Sever
Konular
19
iPhone 7 ye 14.1 sürüm için macbook üzerinden yükledim tam bir çöp. Safe mode alma durumu yok uyumsuz tweak yükledin mi respring ekranında kalıyor. Takılmalar çok. Keşke güncellemeseydim 13.7 güzeldi 😪

AmiraL

Premium üye
Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
624
iPhone 7 ye 14.1 sürüm için macbook üzerinden yükledim tam bir çöp. Safe mode alma durumu yok uyumsuz tweak yükledin mi respring ekranında kalıyor. Takılmalar çok. Keşke güncellemeseydim 13.7 güzeldi 😪

evet maalesef tweakler uyumsuz çokAppsync bile güncellenmedi .. garip bir durum yapımcılar hızlı hareket edeceklerdir umarım

osy

Üye
Apple Sever
Konular
17
Tam sürümü bekleyin. Hatalarla uyumsuzluklarla uğraşmayin boşuna

Geri