CS:GO FPS Artırma Rehberi (2022)

• Konbuyu başlatan Artemis
  • Başlangıç tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 756
Konular
65

1.Adım: AMD ve NVIDIA için ekran kartı ayarları!​

CS:GO FPS artırma işlemlerimize ilk olarak ekran kartından başlıyoruz. İlk olarak NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsanız “NVIDIA Denetim Masası” sekmesini açıyorsunuz. AMD kullanıyorsanız “AMD Radeon Settings” sekmesine girmeniz gerekiyor. Bu iki kontrol paneline de masaüstünüze sağ tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Daha sonra NVDIA paneli için sol kısımda bulunan “Görüntü ayarlarını önayarla yap” sekmesine tıklıyoruz. Açılan pencerede “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver:” seçeneğini seçip, alttaki çizelgedeki imleci “Performans” kısmına getiriyoruz ve “Uygula” tuşuna basıyoruz.
1648969788676.png
Daha sonra yine sol kısımdan “3D Ayarlarının yönetilmesi” kısmına basıyoruz. Burada karşımıza çıkan pencerede “Eşyönsüz süzme, kenar yumuşatma, trilineer optimizasyon” ayarlarını “Kapalı” olarak ayarlıyoruz. “Güç yönetimi modu” ve “Kalite” tercihlerini ise sırasıyla “Maksimum performans” ve “Yüksek performans” olarak ayarlıyoruz.
1648969804607.png
Eğer AMD panel kullanıyorsanız ilk olarak “Oyun” sekmesine geliyorsunuz. Daha sonra buradaki “Dikey yenileme için bekle” ayarını “Kapalı” olarak güncelliyorsunuz. Ardından “Doku filtreleme kalitesi” ayarını “Performans”, “Radeon senkronizasyon” ayarını ise “Devre dışı” olarak ayarlıyorsunuz.

2.Adım: Oyun içi ayarların yapılması!​

Bu ayarları yapmak için ilk olarak CS:GO’yu açıyoruz. Arından “Ayarlar” sekmesine girip, “Görüntü” kısmına geliyoruz. Burada “Evrensel gölge kalitesi, Doku detayı, Efekt detayı, Shader detayı” ayarlarını “Düşük ya da Çok Düşük” olarak ayarlıyoruz. Ardından “Çoklu CPU kullanımı” seçeneğini “Etkin” yapıyoruz. “FXAA keskinliği yumuşatma, hareket izi, dikey eşitleme” ayarlarını ise “Devre Dışı” olarak güncelliyoruz ve “Değişiklikleri uygula” tuşuna basıyoruz.
1648969829161.png
Ek olarak oyuna girdikten sonra konsolu açıp “fps_max 0” kodunu yazarsanız, oyundaki fps sınırınız kaldıırlacaktır. Bu sayede daha yüksek fps değerlerini görebilirsiniz.

3.Adım: CS:GO Başlatma Seçeneklerini ayarlamak!​

Bu adım için ilk olarak Steam’e giriyoruz ve “Kütüphane” sekmesine giriyoruz. CS:GO’nun üzerine gelip sağ tık basıyoruz ve “Özellikler” seçeneğini seçiyoruz. Açılan pencerede “Genel” kısmında bulunan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” kısmını buluyoruz ve altta bulunan boşluğa şu kodları giriyoruz: “-novid -tickrate 128 -high -threads +fps_max 0 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +mat_queue_mode 2 -freq -refresh +cl_forcepreload 1 -nod3d9ex -nojoy”
1648969852977.png

.Adım: Windows ayarlarını yapmak!

Windows içerisinde bulunan birçok eklenti aslında sistemimizi arka planda yavaşlatıyor. Bu sorunları sonlandırmak için ilk olarak Görev yöneticisi‘ni açıyoruz ve üstteki sekemelerden “Başlangıç” kısmına geliyoruz. Burada gereksiz gördüğümüz uygulamaların üzerine tıklayarak “Devre dışı bırak” seçeneneğini seçiyoruz.
1648969870490.png
Daha sonra Başlat‘ı açıyoruz ve “Depolama ayarları” yazıyoruz. Açılan sekmede sağ kısımdan Geçici Dosyalar‘ı buluyoruz ve tıklıyoruz. Bir süre bekledikten sonra gelen “Dosyaları kaldırın” tuşuna basarak gereksiz dosyaları siliyoruz.
1648969890547.png
Son olarak yine Başlat‘a tıklıyoruz ve “Arka plan uygulamaları” yazıyoruz. Açılan sekmede “Uyugulamaların arka planda çalışmasına izin ver” seçeneğini “Kapalı” olarak ayarlıyoruz.
1648969910744.png

Geri