Cydia Impactor / Cydia Eraser Bulunduğunuz Sürüme Jailbreaksız Restore ! (9.3.3)

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,158
Cydia Teleosphoreo Repo

Ücretsiz

image.thumb.png.83266c14b47654fff7c3a5b96960e883.png

Güncelleme: Cydia Impactor son güncellemesiyle iOS 7.1 - 8.1 - 9.0 - 9.3.3 (yalnızca) desteği getirdi ve ismi Cydia Eraser olarak değiştirildi.

Sadece iOS 7.1 , iOS 8.1, 8.3, 8.4 ve iOS 9.0-9.2.3-9.3.3 Sürümleri İçindir

Cydia kurucusu olan Jay Freeman tarafından yayınlanan bu gereç, Jailbreak dahil tüm sistemi fabrika ayarlarına (ilk açtığımız hale) getiriyor. Geçtiğimiz yıllarda iLEX RAT ve Semi-Restore araçlarından farklı olan tarafı Jailbreak'i de silmesi. Şu an beta sürümünde ve sadece 8.3/4 sürümlerinde çalışmaktadır. Diğer sürümler için de hazır olduğunda konu güncellenecektir.

Bu işlemin mantığı tüm verileri sildikten sonra Jailbreak sonrası değiştirilen sistem verilerini OTA güncellemelerinden alınan yamalarla tamir etmek ve akabinde stock hale dönüştürmek.

Yapmadan Önce:

-Yedeğinizi alın
-iCloud şifrenizi bildiğinizden emin olun (Aktivasyon ekranında ihtiyacınız olacak)

Yapan arkadaşların deneyimleri konuda bulunacaktır.

NOT: Eksik OTA verilerini indireceğinden dolayı WIFI üzerinden bağlandığınızdan emin olun.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Isim: Cydia Impactor​
Sürüm: 0.9.16​
Repo:
Geliştirici: Saurik​
Ücret: ücretsiz​
Bu Tweak sayesinde iPhone cihazınızı restore yapmadan, Cydia'yı kaldırabilirsiniz.​
1. Adım: iCloud veya iTunes ile iPhone veya iPad’inizin yedeğini alın. iTunes ile yedek alma işlemi için iOS cihazınızı PC/Mac’e bağlayın ve karşınıza çıkan ekrandaki “Şimdi Yedekle” seçeneğine tıklayın. iCloud ile yedek almak için; iOS cihazınızdan Ayarlar>iCloud>Yedekleme seçeneğini aktif hale getirin.​
2. Adım: Jailbreak silmek için iPhone veya iPad’inizin şarjı %20’nin üzerinde olması gerekiyor. Size tavsiyemiz şarjınızın %50 ve üzerinde olması yönünde.​
3. Adım: Jailbreak’li iPhone veya iPad’inizden Cydia uygulamasını açın. Cydia’nın en alt bölümünde bulunan arama seçeneğine tıklayın ve “CydiaImpactor” Tweak’ini yükleyin.​
4. Adım: Yüklenen Cydia Impactor uygulamasını açın. “delete all data and unjailbreak device” seçeneğine tıklayın. Bu işlem biraz uzun sürebilir.​
5. Adım: Cydia Impactor görevini tamamladıktan sonra iOS cihazınız kapanıp açılacak. Jailbreak işlemine ait tüm kalıntıların silinmesinden sonraiOS cihazınız sıfırlanacak ve kurulum ekranı sizleri karşılayacak.​
6. Adım: Sıfırlama işleminden sonra daha önceden almış olduğunuz yedeği seçip yükleyebilir veya sıfırdan cihaz kurulumu yapabilirsiniz.​

Geri