Forumumuz ve Repomuz Hakkındaki Karalama Kampanyaları hakkında Açıklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HasanBasdereli

Sönmüş Ateşin Külüyüm..
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
155
Değerli Üyelerimiz son günlerde forumumuz ve repomuz hakkında bir takım forum sitelerinde, karalama ve iftira niteliğinde paylaşımlar yapılmaktadır.
Bu paylaşımlarda repomuzdan tehlikeli tweak ve paketler dağıtıldığına dair söylemlerde bulunulmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; repomuz kullanıma açıktır. Üyelerimiz ve ilgilenen herkes repo yu ekleyip gerekli kontrollerini yapabilir. Bizim repomuzda karalama yapan forumun reposundan farklı olarak hiçbir farklılık yoktur. Ayrıca dizayn ve yerleştirme düzeni olarak daha kullanışlıdır.
Şimdi Müsadenizle JailbreakTR diye kendilerini tanıtıp ve isimlerinde TR geçen grubun reposunu ele almak istiyorum. bu repo da paylaşılan tweakler ve debler xarold kiiimo vb. repolardan alınma tweak ve paketlerdir. Dünya'da 1 Milyonun üzerinde kullanıcısı olan Kiiimo Reposu ile aralarındaki sorun ise ayrı merak konusudur. Onca insan güvenerek kullanırken 1 avuç grup Kiimo Reposunu kötülemektedir. Öyleki bu ekip işi ve yüzsüzlüğü 1 adım daha ileriye götürüp Yazarların Author bilgilerini dahi değiştirip kendi isimlerini yazıp yayınlamaktadır. Buna sebep olarak birçok neden düşünebiliriz. bunlar;
1- Yayınlanan tweakleri kendileri yazmış gibi gösterip haksız reklam itibar vb. elde etmek.
2- Repodan indirilip kullanılan tweakleri satın almak yada bağış yapmak isteyenlerden maddi çıkar elde etmek.
(Bunlar tahminler olup direk niyetlerini temsil etmez sadece tahmindir)

bir diğer önemli husus ise isimlerinde TR kelimesi geçmekte olup, kendi repolarını uluslararası kişilerin ve yabancıların kullandığını iddia etmeleridir. eğer gerçekten uluslararası bir kullanım söz konusu ise burada durum dahada vahim şekil alıyor arkadaşlar. Düşünebiliyormusunuz bir yabancı repoya giriyor ve Tweak yazarlarının(Author) isimleri değiştirilerek yayınlanmış direk Türkler hakkında kötü bir düşünceye kapılıp hırsız olduğumuzu dişünmelerini sağlıyacaktır.
Bu forumun yöneticilerine buradan tavsiyemiz; acilen repoyu yayından kaldırıp bizi ve ülkemizi tüm Dünyaya (eğer doğru ise) hırsız olarak tanıtmaktan vazgeçmeleri gerekir. şuanda yapılan bu durum Mini şekilde vatana ihanet ve ahlak dışı bir durumdur.
bir diğer husus ise forumlarında crackli tweak kullanımını önermiyoruz diye kendi kafalarına göre yasaklı repolar belirleyip kendi repolarında crackli tweak paylaşmalarıdır. aşağıda ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz. hepsi jailbreaktr forumundan alınma görüntülerdir. dileyen girip inceleyebilir (sadece Audio Recorder tweaki repodan silinmiştir ama ekran görüntüsü aşağıda) Arkadaşlar bu şekilde ne yaptığını bilmeyen kişilere itibar etmeyin. Xarold vb repodan tweaki alıp repoda paylaşıp, foruma dönüp biz crackli tweake karşıyız diyerek olmaz bu işler. bu ayıptır. insanları kandırmaktır.
Forum sayfası açtıysan insanlara yardım edeceksin. oraya bağış butonu koyarak ve yüksek maliyetler göstererek platformu Ticarethaneye çevirmeyeceksin. Eğer Ticaret yapmaksa amacınız bunu Forum sitesi kurarak değilde, Aliexpress'ten kılıf felan getirip satarak yapabilirsiniz :) bizde aynı sistemi aynı vds i aynı temayı kullanıyoruz ama kimseden bağış istemiyoruz ve isyemeyeceğiz..
Audio Recorder Tweki için ekran görüntüsüne dikkat! arkadaşlar cracke tweake karşı ama repolarından crackli tweak yayınlıyorlar..

LÜTFEN CRACKCİLERE İTİBAR ETMEYİN. VE ÇIKAR AMAÇLI KURDUKLARI PLATFORMDAN DERHAL UZAKLAŞARAK BAĞIŞ FELAN YAPMAYIN.. VE ÜLKEMİZİ DÜNYAYA HIRSIZ OLARAK TANITAN BU GRUBUN REPOLARINI SİLEREK BOYKOT EDİN..

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ AŞAĞIDA TAKDİR İSE SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİNDİR.

bazzi.png

colorify.jpg
badgomizer.jpg
bazzi.png
audio recorder.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

HasanBasdereli

Sönmüş Ateşin Külüyüm..
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
155
Yardım bekleyen bir üyeye 'Konuyu doğru bölüme açtığın için yardım edeceğim hakettin' gibi bir cümleyi kuran insanlara para bağış birşey göndermeyin arkadaşlar. kimsenin bilgisine muhtaç değilsiniz. açın Google Translate 'i yabancı kaynaklardan çevirin. takıldığınız konuları. bizim forumumuza konu açın gurur duyar elimizden ne gelirse araştırır. size bilgi veririz. Kimsenin sizin üzerinizden egolarını tatmin etmesine izin vermeyin..

SheSouL

Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
33
Boş verin abi heryerde sizi kötülüyorlar ama farkında degilller küçük düştüklerinden ?

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
68
Kötülüyorlar çünkü gelirleri azalıcak korkusu var onlarda sitelerinde yazan şey bu site jailbreak gönüllüleri tarafından kurulmuştur ama masraflar çok diye ağlayıp para toplamaya devam ediyorlar

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mert

Üye
Apple Sever
Konular
6
Formun genel yapısı (ticarethane)
bunu söylememdeki amaç detaya girmeden forumdaki çoğu kişiyi çok öncesinden forum bünyesinde tanıyor olmam ve şu bir gerçek jailbreakı kendileri yapmış olsaydı emin olun paralı yayınlarlardı.

Hepsini geçtim diğer repolardan tweakları alıp kendi repolarına yüklüyorlar ve üstüne birde yıllardır gözü kapalı yüklediğim repoları yasaklı repo ilan etmişler [emoji1]hey Allahım ya

RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

HasanBasdereli

Sönmüş Ateşin Külüyüm..
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
155
@mert şahane bir tespit.. jailbreak yapmak değilde yapılan bir jailbreak i çalmak adına planları olduğu kesin. Çünki Coolstar ın anasayfasındaki iphone ipad resimlerine kendi logolarını yerleştirip, bir yan site açtıklarını hatırlıyorum. sanırım site yayında değil tepkiden dolayı kapatmışlar. Ekran Görüntüleri almıştım duruyorsa buradan paylaşırım. :) jailbreaktr değilde donatetr.com domainini kullanmaları daha doğru olur bence :) boşta ise alabilirler :)
Ana sayfalarına bu siteyi jailbreak gönüllüleri kurmuştur yazıp hemen karşısınada bağış butonu koyarak insanların aklı ilede alay ediyorlar..bunları tabiki alay etmekten ziyade üzücü bir durum olduğu için yazıyorum. ben 6 yıldır iphoneyardım forumuna üyeyim. yöneticilerin üyelere ücretsiz cd ler hazırlayıp gönderdiği günleri hatırlıyorum. tabi nereden nereye.. Kurtlar meydanı boş bırakırsa piyasa kimlere kalır malum.. daha söylenecek çok şey var.. bunları yazarken elim titriyor utanıyorum ama malesef ki iftira değil herşey ortada..

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
68
Aynen hasan bende yıllarca iosdelisi sitesinde yöneticilik yaptım ne kimseden bir kuruş yardım aldık nede başka siteleri kötülemek sadece kendine mecbur bırakmak için kimseye çamur atıp yasaklı repo demedik bizimde repomuz vardı ama yeri geldi ipy yeri geldi xarolda vb repolardan yüklenmesi için kaynak belirttik
Bunların ki insanlar sadece bize mecbur kalsın
Başka birşey değil

mert

Üye
Apple Sever
Konular
6
İphoneyardım forumunda iosdelisinin reposu paylaşılırdı hiç bir forumun da bu denli düşmanca davrandığını görmedim

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
68
İphoneyardım forumunda iosdelisinin reposu paylaşılırdı hiç bir forumun da bu denli düşmanca davrandığını görmedim

Evet eskiden öyleydi
Şimdi ise başka sitenin adını ağzına alanı banlıyorlar sebebi ise biz tek olalım
Bencil insanlar yönetici olurlarsa sonuç ta bu olur sanıyorlar ki dünya onların etrafında dönüyor ama öyle değil hepsinden yaşça büyüğümdür onların bir çoğunda bilgiliyimdir ama onlar kadar böbürlenmedim hatta alçak gönüllü davranmaya çalıştım doğru olanda bu değilmi

mert

Üye
Apple Sever
Konular
6
Aynen öyle şerif kardeşim sıkmayın canınızı. siz işinizi en iyi şekilde yapmaya çalışın yeter.

nefer_nl

Üye
Apple Sever
Konular
1
Vallahi konuyu yeni okudum. Söylenenlerin hepsi doğru bende sırf bana yapıyorlar zannediyordum. Kiiimoo reposunu ekledim diye demedikleri kalmamıştı. En son cydia güncellemede sorun çıkmıştı. Yöneticilerden biri bana sorunumla ilgili sorulardan sonra bu mesajı atmıştı. Çok şaşırmıştım.
aa0d601bc5f827394d057ab57e5c30c7.png

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
68
Herkes herşeyi anlayacak zamanla ama o zamana kadar insanları sağıcaklar bilinçli insan forunlardan alacağı yardım için para ödemez ama bilinçsiz olan bir kesim varki ne yazıkki onlar bu insanlara para veriyor

serdar06_65

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Elit Üye
Konular
61
Bu tweak editleme işini Devrim hocam ilk bana gösterirken ilk gördüğüm şeylerdi bu olaylar adamlar bize dediler twekleri kendinizizn gibi yapıp paylaşıyorsunuz aslında herkez bu şekilde yapıyor kendi tweakım diyen yalan söyler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri