GTFO Oyun İncelemesi

Canavarlarla dolu terk edilmiş, gizemli bir tesisin derinlerine dalmak zorunda kalan dört mahkumdan oluşan bir grup olarak oynuyorsunuz. Oyunda keşif ve gizlilik gerektiren görevler olmakla birlikte, tamamlamanız gereken hedeflerin niteliği değişkenlik gösterebiliyor.

Bu nedenle mümkün mertebe etrafta olan canavarları uyandırmamak en iyisi olacaktır.
1707133763383.png

Son derece yoğun, kaotik ve karanlık bir atmosferde geçen FPS oyunu, görsel efektleri ile sizi adeta ekrana kilitliyor.

Daha önce de söylediğim gibi GTFO’da hayatta kalmak oldukça zor. Zira oyuna tam cephane ile bile başlamıyorsunuz. Aynı şekilde sağlık kitleri ve diğer ekipmanlar da az.
Hayatta kalmak veya görevleri tamamlamak için kullanabileceğiniz eşyaları bulmak için her rafı, sandığı ve dolabı kontrol etmelisiniz. Bir sağlık veya cephane kiti bulsanız bile, isabet başına yalnızca yüzde 20 sağlık veriyor.
Bu arada sağlık kitlerini kendiniz dışında diğer oyunculara da uygulayabiliyorsunuz.

1707133775528.png
GTFO, dört oyunculu bir co-op deneyimi sunuyor. Oyuna başlamadan önce silah seçimi yapabiliyorsunuz. Ayrıca karakterinizin kıyafetlerini özelleştirebilme şansınız da var.

Bu nedenle tüm öğelerin kilidi açık. Oyun başladığınızda etrafta çeşitli kasalar göreceksiniz. Burada belirli özelliklere sahip öğeleri karakterinize yükleme yapabilirsiniz.

Bununla birlikte GTFO‘da her öldüğünüzde farklı bir düzenle karşılaşıyorsunuz. Bu da, içerideki düşmanların ve eşyaların farklı konumlarda olacağı anlamına geliyor. Seviyeler her zaman aynı değil, çünkü bunlar “rundowns” adı verilen farklı güncellemelerde yenileniyor.

1707133787415.png
Ayrıca görsel ve ses efektlerinin de son derece başarılı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Oynadığınız ortam gerçekten ürkütücü. Bilmediğiniz bir ortama adeta kör bir şekilde dalıyorsunuz, ancak zaman geçirdikçe yeni şeyler öğreniyorsunuz. Tabii, bu durum GTFO’nun daha az korkunç olmasını sağlamıyor. Aksine, ilerledikçe çok daha inanılmaz ortamlarla karşılaşıyorsunuz. Kısacası oyun boyunca gerginlik ve heyecanı en üst seviyede yaşıyorsunuz.

GTFO’daki temel hikaye veya amacınız hakkında bilgi sahibi olmuyorsunuz.

Mutant yaratıklarla ve çevresel tehlikelerle dolu olan mekan, derinlere indikçe daha tehlikeli bir hal almaya başlıyor.

1707133796736.png
Yukarıda da vurguladığım gibi gizlilik içinde ilerlemeniz çok önemli ama yaratıkları uyandırdığınız zaman ekipçe ateş gücüne ihtiyacınız olacak. GTFO’daki silah duyarlılığı ve ateş ederken ki his gerçekten iyi. Cephane kıtlığı sebebiyle dikkatli nişan olmanız gerekiyor. Sıçrayarak veya koşarak canavarları vurmak oldukça zor.
 
Geri
Üst