Hangi iPhone’lar iOS 14 Güncellemesi Alacak?

Ahmetsen06

Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
75
Hangi iPhone’lar iOS 14 Güncellemesi Alacak?

E0C6CEB1-3023-41F2-96E8-2E7D63DE8F46.png

iPhone modelleri iOS 14 güncellemesialacak? Apple kaynaklarına yakın olduğu bilinen iPhonesoft, soru işaretlerini kaldıracak bir açıklama yaptı.

Başlıkta bilmece dedik çünkü bunun da bir nedeni var. Hem iPhonesoft tarafından açıklanan telefonlara bakalım hem de bilmece bilinmezliğini ortadan kaldıralım.

iOS 14 Güncellemesi Alacak Telefonlar
Geçtiğimiz sene gelen iOS 13 işletim sistemi iPhone 6S modellerinden başladı. Geri kalan modeller için güncelleme desteği sunulmamış ve iOS 12 işletim sistemi bu modeller için son seri olmuştu.

iPhonesoft kaynaklarına göre durum değişmeyecek. iOS 14 güncellemesi alacak telefonlar;

• iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS, XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 Plus ve 8
  • iPhone 7 Plus ve 7
  • iPhone 6s Plus ve 6s
telefonları olarak listelenecek. Liste şunu söylüyor; iOS 13 güncellemesi alan akıllı telefonlar için iOS 14 güncellemesi de kesin. Ama bu resmi bir açıklama değil. Resmi bir açıklama olmadığı gibi bilmece sorunsalı bu kısımda devreye giriyor.

iPhone iOS 14

iPhonesoft böyle söylüyor ama başka kaynaklarda farklı konuşuyor. Sosyal medya üzerinden Apple analistlerinin paylaşımları korkutucu. Paylaşımlara göre iOS 14, iPhone 6s serisi için çıkmaz yol olacak. Telefonlar güncelleme almayacak.

Güncelleme alacak olan en eski akıllı telefon iPhone 7 olarak gözükecek. Hala ciddi sayıda iPhone 6s serisi kullanıcısı var.

Eğer güncelleme gelmeyecek olursa, gerçekten hüsran olacak. Bu telefonların tamamı iOS 13 işletim sisteminde kalacak.

Hangi iPhone telefonlar iOS 14 alacak bilmecesi dememizin nedeni de tamamen bu. Sektör ikiye ayrılmış vaziyette. Bir kısım yukarı da eklediğimiz listede yer alan telefonların tamamının güncelleme alacağını söylüyor.

iPhone iOS 14

Bir diğer kısım ise farklı bir şekilde iPhone 6s telefonlarının güncelleme almayacağını söylüyor. Hangisi gerçek? Apple cevap verecek.

noval_06

Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
1
keşke ios 12 ye dönebilsem 14 den geçtim de :):):):)

Geri