Huawei, 9 Ağustos’ta HongMeng OS’yi tanıtacak

• Konbuyu başlatan Damla
  • Başlangıç tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 606

Damla

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,100

Çin kaynağı Ifeng, Huawei’nin kendi işletim sistemini 9 Ağustos’ta, Huawei Geliştirici Konferansı’nın ilk günü olan HongMeng OS adı altında sunacağını bildirdi.
Mayıs ayının sonunda, Huawei Tüketici Ticaret Grubu başkanı Richard Yu, şirketin işletim sisteminin bu sonbaharda piyasaya sürüleceğini doğruladı . İlk önce, yerel Huawei pazarına gidecek, sonra HongMeng OS, ihracata yönelik cihazlar alabilir.
İşletim sistemi giyilebilir cihazlar, arabalar ve TV’ler dahil çalışabilecek ve Android uygulamalarını destekleyebilecek.

HongMeng OS hakkında konuşmak , ABD hükümeti tarafından Huawei’ye yaptırımlar ilan edildikten sonra başladı . Çinli şirket Android ve Windows’a erişimini kaybedebilir, ancak daha sonra yetkililer Huawei’nin Amerikan teknolojisini kullanmasına izin verdi .
Huawei Geliştirici Konferansı, 9 – 11 Ağustos 2019 tarihleri arasında Çin’in Dongguan Bölgesi’nde yapılacak. Çalışmalarına dünyanın dört bir yanından 1.500’den fazla ortak ve 5.000 geliştiricinin katılması bekleniyor.

Kaynak:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…