iOS 12 Lockscreen Hava Durumu Raporu nasıl edilir..

Damla 

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
Apple'ın iOS 12 açılış konuşması herkesi birçok nedenden dolayı heyecanlandırdı, ancak öne çıkan bir şey kilit ekranındaki yeni ve güzel hava durumu raporudur. Geliştiriciyi ve genel betas'ı yükleyen pek çok kullanıcı, hava durumu widget'ının varsayılan olarak kilit ekranında görünmediğini ve özelliği açma seçeneği bulunmadığını soylediler
IPhone'unuzdaki sabah hava durumu raporunu görmek için birkaç ekstra adım yapmanız gerekiyor. Bu yazıda, bu adımları nasıl gerçekleştirebileceğinizi ve güzel sabah hava raporu widget'ını doğrudan kilit ekranında nasıl alabileceğinizi göstereceğiz.

Yeni widget'ı almanın sırrı, Uyku Zamanı Sırasında Rahatsız Etmeyin özelliğini kullanmanız gerektiğidir. Bunu yaptığınızda, iOS 12, widget'ı sabah gösterecektir. Aşağıdaki adımları takip ederek özelliği alabilirsiniz.

IOS 12 Lockscreen Hava durumu widget
Do-Not-Disturb-iOS-12.jpg

1. Adım: Açık Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri basıp Hava .

Adım 2: ' Her zaman ' seçildiğinden emin olun .

Adım 3: Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirin ve bunun için bir zamanlama ayarlayın. Bunu yapmak için Ayarlar> Rahatsız Etmeyin ve açın . Sonra ' Zamanlanmış ' seçeneğini etkinleştirin ve bunun için bir başlangıç ve bitiş zamanı seçin. Bu ideal olarak, genellikle uyuduğunuz zaman olmalı. Programı uyandığınız bir zamanda bitirin.

Adım 4: Şimdi ' Uyku Zamanı Modu ' için açma / kapatma düğmesini açın .

Şimdi, iOS 12'yi uyandırmak için belirlenen saatiniz hava durumu widget'ını doğrudan kilit ekranınızda gösterecektir. Sabah ilk kez cihazınızın kilidini açtığınızda rapor kaybolur.

Rahatsız Etmeyin özelliği etkinleştirildiğinde, bildirimlerinizin ve çağrılarınızın susturulacağını unutmayın. Aynı numaradan veya favori kişilerinizden ikinci bir çağrı aldığınızda arama uyarılarına izin vermeyi seçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Weather-Widget-Lockscreen.jpg
    Weather-Widget-Lockscreen.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 2

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim