Kireçlenmeyi Önlemek İçin Zayıflayın

Kireçlenmeyi önlemek için zayıflayın
kireçlenmeyi önlemek kireçlenmeyi önlemek için cene kireclenmesi çenede kireçlenme için ne yapmalı Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3'üncü Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Şefi Doç. Dr. Murat kireçlenmelerin önlenebilmesi için kilo kontrolünün ve egzersizin şart olduğunu bildirdi.

Murat Bozkürt Bydigi'ye yaptığı açıklamada, kireçlenmelerin özellikle vücutta yük taşıyan eklemlerde önemli bir problem olduğunu belirterek, bu durumun, günlük hayat aktivitesini yavaşlattığını kaydetti.


Hastaların sıklıkla “lifteki kireçlenmeler” nedeniyle doktora başvurduklarını ifade eden ******** kireçlenmelerin travmatik (menisküs yırtılması, bağ yırtılması gibi) ya da kiloya bağlı olarak ortaya çıktığına işaret etti.
"KARINCALANMA KİREÇLENME BELİRTİSİ OLABİLİR”

Bu nedenle “Öncelikle fazla kilolarınızdan kurtulun” önerisinde bulunan doktor bunun doktor kontrolünde yapılmasının daha sağlıklı olacağını bildirdi.

Bozkurt diz, bel ve boyun ağrısı çeken vatandaşların, şikayetin başlangıç aşamasında bir doktora başvurmaları gerektiğine işaret ederken, erken tanının şikayetlerin giderilebilmesi için önemli olduğunu bildirdi.

Murat bozkürt “Kireçlenmenin azaltılması için son dönemlerde kıkırdak yapısını kuvvetlendiren ilaçlar, tabanlıklar kullanılabiliyor. Hastanın yumuşak dokularında sorun varsa ameliyat gerekiyor. En son aşama ise diz protezleri” derken, kireçlenmenin kuvvet kaybı, karıncalanma ve hissizlik ile kendini belli ettiğini söyledi.
 
Geri
Üst