Rehber Oyun Önerisi: Wasteland 2

  • Konbuyu başlatan engin
  • Başlangıç tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 59
1718071862597.png


Sistem Gereksinimleri:​


İşletim Sistemi: Windows 7/8/8.1/10 64 bit
İşlemci: Intel i5 ya da AMD
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 ya da Radeon HD 5770
DirectX: Sürüm 10
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Oyun Hakkında:​


Wasteland 2, ilk olarak 1988 yılında piyasaya sürülen ve kıyamet sonrası RPG'lerin anası olarak adlandırılan RPG oyununun devamı niteliğindedir. InXile Entertainment, Kickstarter aracılığıyla gerekli parayı topladıktan sonra oyunu geliştirdi. Orijinal oyunun ve The Bard's Tale'in yaratıcısı Brian Fargo geliştirme sürecinin başına getirildi. 19 Eylül 2014'te çıkış yapmıştır.

Devam oyunu, ilk oyundaki olaylardan on beş yıl sonra geçiyor. Oyuncu bir kez daha, nükleer savaşın insanlığı yok olmanın eşiğine getirmesinin ardından ABD ordusunun hayatta kalan tek temsilcileri olan Çöl Korucularının bir üyesi rolünü üstleniyor. Geliştiriciler, tamamen oyuncuya bağlı olan ve kıyamet sonrası çorak topraklardaki yolculuk sırasında oyuncunun yaptığı seçimlerin sonuçlarını yansıtan bir karakter geliştirme sistemi üzerinde çalıştılar. Görevler, oyuncunun geliştirdiği becerilere bağlı olarak çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Dahası, oyun sadece karakterleri değil, aynı zamanda silahları ve hatta arayüzü de kişiselleştirmeye izin veriyor.

Wasteland 2, oyunculara çok klasik bir RPG oynanışı sunuyor. Savaş sıra tabanlıdır, perspektif izometriktir ve çorak arazi acımasız ve affetmezdir. Buna ek olarak, oyun eskil Wasteland oyunundan çok sayıda referans içeriyor. Wasteland 2'deki diyalog sistemi, NPC'lerle etkileşime girerken konuşma sırasında liste seçildiğinde bir sonraki diyalog konularına götüren ve daha sonra kütüphaneye giriş sağlayan yeni öğeleri gösterecek şekilde genişler. Geliştiriciler oyuncuların isteğini yerine getirerek her bir anahtar kelimenin tam bir cümleye dönüşmesini sağladı. Bu şekilde, oyuncular tarafından kontrol edilen karakterler sadece anahtar kelimeleri değil, tam cümleleri konuşur ve tam bir cevap alırlar.

Anahtar kelimeler iki kategoriye ayrılıyor: yerel ve bölgesel. Yerel olanlar sadece belirli bir konuşmayla ilgiliyken, bölgesel olanlar birçok karakter için önemlidir ve bilgileri yeni diyalog seçenekleri açar. Oyuncular kendi anahtar kelime önerilerini konsola girebilir ve bazı benzersiz diyalog seçeneklerini keşfedebilirler. Ancak bu sadece ilginç bir eklentidir ve olay örgüsünün gidişatını belirleyen bir şey değildir. Anahtar kelime kütüphanesi ayrıca çevreyle etkileşim yoluyla yeni öğelerle doldurulur. Bu, oyundaki arazi, bina ve nesnelerin incelenmesiyle ilgili uygun becerilerin kullanılmasının, daha sonra NPC'lerle konuşmalar sırasında kullanılabilecek yeni anahtar kelimeler keşfetmenizi sağladığı anlamına gelir.

NPC tepkileri çok sayıda faktöre bağlıdır. Bunlar arasında ekip üyeleri, belirli bir noktaya kadar verilen kararlar, daha önce kullanılan anahtar kelimeler, oyuncunun NPC'nin sorularına verdiği yanıtlar ve karakterlerin sahip olduğu beceri ve nitelikler yer alır. Wasteland 2, diyalogları çok çeşitli olası sonuçlarını sunar. Bir anahtar kelime belirli bir tepki. Konuşma sırasında anahtar kelimelerin kullanım sırasının bile gidişatları üzerinde büyük bir etkisi vardır. Wasteland 2'de, silahların etkinliğini belirleyen şey belirli bir silah türünü kullanma becerisidir. Elbette, tüm silah sınıflarının artıları ve eksileri vardır. Oyun ayrıca sınıf ayrımlarını pekiştiren silahlar da sunuyor. Bu melez silahlar Wasteland 2'de oldukça fazladır. Wasteland 2 ortalama 60 saat bir oynanış sunmaktadır.

Oyundan Görüntüler:​

1718071891842.png

1718071906279.png

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

 
Geri
Üst