Palera1n Tethered Jailbreak IOS 15 - 15.3.1 (Yeni)

Reloading_Data

Jailbreaking
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
49
Arkadaşlar dün gece İos 15 için kısıtlı jailbreak duyuruldu. Bende bunu sizlerle paylaşıyorum. Çevirimde hata olma ihtimaline karşın ingilizce orjinal metini de paylaşacağım.

Destekli cihazlar:
iPhone 6S
iPhone 6S+
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone SE
iPod Touch 7
(A10 çipli ve öncesi cihazlar)

Jailbreak yapmadan önce okuyun

Palera1n jailbreak nedir? Palera1n jailbreak "Tethered" dediğimiz ios 15 - 15.3.1 arası A10 ve öncesi çipli cihazlarda çalışan, cihaz kapanana kadar jailbreak çalışan bir jailbreak yöntemidir. Yani cihazınız kapandığında tekrar bilgisayardan jailbreak yüklemelisiniz. Daha fazla cihaz desteği geleceği belirtiliyor.

Notlar:
Bu bir checkm8 türü jailbreak yanı şifre bug'ı ile jailbreak başarılmış. (Daha fazla detayı checkm8 yazarak öğrenebilirsiniz)
Linklerde belirtilen beta sürümüne sahip cihazlarda da çalışmakta.
Trollstore jailbreak aktifken çalışmıyor.
Discord, youtube, whatsapp tweakları bu jailbreak ile çalışmıyor.

Şurayı tam çeviremedim uzun zamandır jailbreak yapmadığımdan sileo ve substitute nedir unuttum: As far as package managers go, it comes with Sileo and uses substitute.
Bu deneysel bir jailbreak ve kullanımı sizin sorumluluğunuzda.
Destekli tweak listesi
Jailbreak Github linki

Kurulum için Linux ( Ubuntu 22.04) yada macOS işletim sistemine ihtiyacınız var.
Bu işletim sistemine Python 3 kurulu olmalı.
Kurulumdan önce Apple kendi uygulaması olan uygulaması cihazınızda yüklü olmak zorunda.
A10 ve A11 çipli cihazlarda jailbreak öncesi parolanızı kaldırın.
Jailbreak sırasında donma (stuck) olursa şu komutlardan birini kullanın futurerestore --exit-recovery veya irecovery -n
Diğer ios sürümlerinde bootloop ihtimali yüksek. Denemeyin cihazınızı bozmayın.

Nasıl yaparım?
1) Jailbreak repomuzu bu komut yardımıyla klonlayın:
git clone --recursive && cd palera1n
2) Şu komutu çalıştırın ama X yerine ios sürümünüzü yazın (Mesela 15.2): ./palera1n.sh --tweaks <X>
3) "Aşamalara devam edin" yazılmış muhtemelen doğru yaptıysanız ekranda size ne yapmanız gerektiği yazacak (İngilizce).

A PARTIAL AND EXPERIMENTAL iOS 15 jailbreak has been released for the following devices:

iPhone 6S
iPhone 6S+
iPhone 7
iPhone 7+
iPhone 8
iPhone 8+
iPhone X
iPhone SE
iPod Touch 7

PLEASE READ BELOW BEFORE DOING ANYTHING.

What is this? Palera1n is a TETHERED iOS 15.0 - 15.3.1 jailbreak for the devices mentioned above (more checkm8 compatible device support coming in the future).

What does tethered mean? You will need to plug in your phone to your computer and run the program every time you want to turn on or reboot your phone.

Some things to note:
  • This is a checkm8 based jailbreak so all passcode related things like checkra1n apply for A10+
  • It works on iOS betas between the listed firmwares
  • Trollstore will not work while the jailbreak is active
  • Tweaks that inject into apps such Discord/Whatsapp/YouTube don’t work

As far as package managers go, it comes with Sileo and uses substitute.

As noted, this is an experimental jailbreak so use at your own risk.

Here is an updated list of compatible tweaks:

Jailbreak GitHub:

kayamurat05

Üye
Apple Sever
Konular
2
Nasıl yapılacağın dair tam anlayamadım yapan deneyen bir klavuz hazırlarsa daha iyi olur

Geri