Samsung Galaxy S10’lar Yeni Nesil 8 Gb LPDDR5 RAM’lerle Gelebilir

Damla

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
5b2db5aaaad7a_1529722260_large.jpg

Samsung yalnızca bu senenin başında 10 nm teknolojisine sahip GDDR6 belleklerin üretimine başlamıştı. Bunlar grafik kartlarına özelken, şimdiyse bir kez daha endüstri standartlarını değiştirecek 8 gigabit LPDDR5 çip üretimine başladığını açıkladı. Hedefte yeni nesil Galaxy’ler ve diğer tüm akıllı telefonlar var.

samsung_lddpr5_648.jpg

Bu çiplerle 6400 Mbps hızında veri transferi vaat ediliyor. Bu da şu anki telefonlarda kullanılan ve 4266 Mbps hızında çalışan LPDDR4X çiplere göre yüzde 50 iyileşme demek. Söz konusu hız, çipler 1.1 V modundayken elde ediliyor. Daha az güç tüketen 1.05 V modunda ise 5500 Mbps hıza ulaşılıyor.
Voltaj sabit olmadığından, çalışma hızına göre değişkenlik gösteriyor. Derin uyku modundayken LPDDR4X’in yarısı kadar güç tüketiyor. Genel kullanımda aşağı yukarı yüzde 30 daha az şarj harcayacağı düşünülebilir.

Samsung, yeni çiplerindeki bant genişliğinin yapay zeka uygulamalarında ve 5G’li telefonlarda sıkça kullanılmasını bekliyor. Firma şimdiden LPDDR5 çiplerinin 8 GB RAM’li bir sürümünü test etmiş. Şirket yeni RAM’lerini Kore’deki Pyeongtaek fabrikasında üretecek.

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,156
bu samsung cihazlara alışamadım.. nasıl bir şeyse arka plan çalışması pil tüketimi çok kötü

HasanBasdereli

Sönmüş Ateşin Külüyüm..
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
155
Android işletim sistemini Apple'ın işletim Sisteminden daha iyi gördüğüm ve beğendiğim tek platform malesef tv box. tabi beni bu düşünceye iten yine Apple ın kısıtlamaları oluyor.Android Tv box da istediğin apk yı kullanabilirken, apple tv bu şansımız malesef yok. Kısıtlama derken crackli uygulama yüklemeyi kastetmiyorum tabiki. ücretsiz sunulan programlarda malesef andoir tv box için geliştiriliyor. Android tv box ları pil ile kullanmadığımız için, şarz ve arkaplan eksiklikleri bizi rahatsız etmiyor..

Geri