Sirt ağrisini geçirmek

TheLastMohikan

Tecrübeli Üye
Elit Üye
Apple Sever
Konular
260
db5eb087.jpg

Merhaba arkadaşlar. Bugün ki konumuz sırt ağrısı. Hepimizin bildiği üzere sırt ağrıları geceleri çekilmez olabiliyor. Yatsan yatılmaz, ağrıdan vücudumuzun titrediği bile olur. Şahsen benim 2 hafta boyunca çektiğim sırt ağrımın sebebinin bel fıtığından kaynaklandığını öğrendikten sonra sizin de benim gibi bu ağrıyı çekmemeniz için bir kaç ipucu vermek benim için farz oldu.

Sırt ağrısının bir çok sebebi olabilir, kasların üst üste gelmesi veyahut ağır bir şeyler taşıdıktan sonra kasların zorlanmasından kaynaklı da olabilir. Kötü haber vermek istemem elbette ama belki de bel fıtığınız olabilir. Eğer ağrı bacağınıza da vuruyorsa en kısa sürede doktora görünmeniz gerekiyor.

Ağrıyı geçirecek masajımız elbette bunun için kalıcı çözüm değil öncellikle bunu belirtmem gerekiyor. En kısa zamanda doktora gitmeniz en mantıklı karar olacaktır. Sırt ağrısına gelebilecek en güzel çözüm ise bele yapılacak masajlardır.

Bele yapılacak masaj sırasında dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar var. Öncellikle kesinlikle soğuk pres yapmamız gerekiyor. Basit yöntem de ise ellerinizi birbirine sürterek ısınmasını sağlayın. Ondan sonra belinizden kuyruk sokumunuza kadar baskı uygulayın. Bunu 50-100 kere yaptıktan sonra acının hafiflediğini göreceksiniz. Bu uygulamayı sabah ve akşam 2 kez yaptığınız takdir de sistematik bir şekilde ağrınız azalacak fakat kesin çözüm için kesinlikle doktora gitmelisiniz.

Geri