"There was an error loading the preference bundle for X" hatası

dr.huseyinunal

Apple Sever
Konular
8
Bazı tweaklerde bu hatayı alıyorum. Tweak kuruluyor, ayarlar uygulamasında tweak adı görülüyor. Ancak tweak adına tıkladığımda X isimli tweak için "there was an error loading the preference bundle for X" hatası alıyorum. Son olarak Batterypercent12 ve Asteroid tweakleri için bu hatayı aldım.

Asteroid tweaki aslında çalışıyor. Kurulum sonrası resipring ettim ve tweakle ilgili ayar penceresi otomatik olarak açıldı. Ayarları yaptıktan sonra tweak normal bir şekilde çalıştı. Arkaplanda havadurumu animasyonu başarılı bir şekilde oynatılıyordu. Ancak ayarlar uygulamasında tweak adına tıkladığımda tweak ayarlarını görüntüleyemiyorum ve başlıkta bahsettiğim hatayı alıyorum.

Reddit sitesinde çözüme yönelik bazı terminal kodları paylaşılmış. Onları denedim onlar da işe yaramadı.
Kurulum sonrası reboot edip yeniden jailbreak yaptım. Bu da çözüm olmadı.
Bir tek aşağıdaki adreste anlatılan yöntemi deneyemedim. Bu yöntem de sanırım tweaki yazarken uygulanabilecek bir yöntem. Beni aşıyor.
" "

Cihaz: iPhoneSE
ios: 12.1.4

Sorun başımı çok ağrıttığı için ekran kaydı da yaptım. Videoda görüldüğü gibi bildirim sayfası arkaplanı ve ana sayfa arkaplanı havadurumu animasyonuna dönüştü. Tweak çalışıyor ancak ayarlardan kişiselleştirilemiyor.

Ekli dosyalar

• LRZI7207.MP4
    2.5 MB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

AmiraL

Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
632

rpetri ch reposu yükmü_?

Oyla:
KS
KS

dr.huseyinunal

Apple Sever
Konular
8
Repo kaynaklarımda mevcutmuş. Repodan "Activator, Applist, Flipswitch" tweakleri cihazımda kurulu.
Aşağıdaki linkte soruyu soran kişi developer sanırım. Kodladığı tweaklerin non-ARM64 cihazlarda sorunsuz çalıştığını, ARM64 cihazlarda ise benim bahsettiğim hatayı verdiğini söylüyor. Linkteki cevapta ise bu sorunun programlama aşamasında nasıl aşılacağı belirtiliyor. Ancak programlama sonrasında bunu aşmanın bir yolu var mı bilmiyorum...

Oyla:

AmiraL

Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
632

preferenceloder? gibi bgımlılık yüklümü yolunda.. tweakleri çalışması i,çin..

Oyla:
KS
KS

dr.huseyinunal

Apple Sever
Konular
8
Evet son sürüm (2.2.4-beta1) kurulu thebigboss reposundan. Bu bağımlılığı kaldırıp tekrar kurmak istediğimde tüm tweaklerin kaldırılacağı uyarısını veriyordu. O yüzden kaldırıp sıfırdan yükleyemedim. Sadece "yeniden kur" diyerek tekrar kurmuştum dün, çözüm olmadı.

Oyla:

AmiraL

Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
632
olmayan tweakleri kaldırın, iCleaner'ı açın, yalnızca Cydia ürünlerini seçin (Cydia, kaynaklar, bağımlılıklar) ve temizleyin. Sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirmisin..

Oyla:
KS
KS

dr.huseyinunal

Apple Sever
Konular
8
olmayan tweakleri kaldırın, iCleaner'ı açın, yalnızca Cydia ürünlerini seçin (Cydia, kaynaklar, bağımlılıklar) ve temizleyin. Sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirmisin..

Söylediklerinizi aynen uyguladım ancak aynı hatayı alıyorum.

Asteroid tweakini yeniden kurarken açıklamalar kısmında şöyle bir yazıyla karşılaştım.

Burada A12 cihazlarda preference bundle hatası alabilirsiniz diyor.

---

Aynı kişiye ait başka bir tweakin açıklamasında da şöyle bir yazıyla karşılaştım.

Burada da yeni sürümün preference bundle hatasının çözümü için A12 (arm64e) desteği sunduğundan bahsedilmiş.

Yani iş yine A12 (arm64) desteğine geliyor. Hatanın sebebi sanırım yazılımcının aşağıdaki linkte bahsedilen şeyi uygulamayı unutmuş olması.

< > bu linkte de "Preference Bundle Issue for A12 devices" şeklinde bir başlık açılmış. Anlaşılan problem kesinlikle A12 (arm64e) cihaz desteğinin tweake eklenmemesinden kaynaklanıyor. A12 desteği için güncelleme beklemekten başka bir seçeneğimiz de yok sanırım...

Son düzenleme:
Oyla:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…