Trappledestek.com - SSL Sertifikası / HTTPS

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,155
SSL Sertifikası Nedir?
SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası, kısaca; web sunucu ile istemci -yani siz kullanıcılar oluyorsunuz bu- arasındaki veri akışını şifrelemeye yarar. Bir web sitesine girdiğinizde, adres çubuğunda eğer başlangıç kısmı https şeklindeyse siz siteye girmeye çalıştığınız andan itibaren şu işlemler gerçekleşir;

• İlk olarak sunucu, tarayıcıya bunun bir SSL oturumu olduğunu ve gerekli sertifika bilgilerini bildirir.
  • Tarayıcı bu sertifika bilgileri ışığında, sertifika sağlayıcısından doğrulama talebinde bulunur.
  • Sertifika sağlayıcısı, adres ve tarih bilgilerini doğrulayarak tarayıcıya işlemin güvenli olduğunu bildirir ve alınmış olan sertifika çeşidine göre adres çubuğunda yeşil kilit,firma ismi, logo vb. gözükür.
  • Aksi durumda servis sağlayıcı, tarayıcıya bu sitenin güvenli olmadığı bilgisini verir. Tarayıcı da bu bilgi ışığında kendi uyarı sayfasıyla kullanıcıyı uyarır.
Uzun lafın kısası; yukarıda da bahsettiğim gibi kullanıcının bilgilerini, site üzerinde yaptığı işlemleri güvenli şekilde yaptırmayı amaçlayan protokoldür.

TRappledestek.Com üzerinde 10 haziran 2019 tarihi itibarıyla SSL sertifikası etkindir. Günümüzde e-ticaret siteleri için güvenlik hat safhada görüldüğünden atlanmayacak bir ayrıntı .
Forumumuzdan daha güvenli biçimde yararlanmak isterseniz, SSL sertifikasının etkin olduğu https ile başlayan girişi kullanarak TRappledestek.Com'a bağlantı sağlayabilirsiniz. artık Bu uygulamayı getirmemin tek nedeni güvenliğe verdiğim önemdir.

I like secure connections. ^^

Son düzenleme:

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,155
Explorer’da Firefox girişlerde sıkıntı yaşayan bazı kullanıcılar sorun yaşadığı için Htaccess yönlendirme hatası düzeltilmiştir. tüm üyelerimizden özürdiliyoruz an itibariyle sıkıntısız giriş yapabilirler saygılarımızla ...

Son düzenleme:

Damla

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
Explorer’da Firefox girişlerde sıkıntı yaşayan bazı kullanıcılar sorun yaşadığı için Htaccess yönlendirme hatası düzeltilmiştir. tüm üyelerimizden özürdiliyoruz an itibariyle sıkıntısız giriş yapabilirler saygılarımızla ...

bende diyorum baska sayfadan konuya girerken yada www ile girerken neden yazı çıkıyor diyordum.. süpersiin.. abi olmuş

Geri