(Yeni yöntem) iCleaner Pro desteği ile Saklama alanı yeri açın!

• Konbuyu başlatan ROOTRX
  • Başlangıç tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 3K

ROOTRX

~$ iOS-Modder
Moderatör
Konular
16
Merhaba arkadaşlar günler önce keşfetmiş olduğum yabancıların yöntem hakkında hiç bir sorun çıkarmadığı yorumlarını okumama rağmen herhangi bir sorun olabileceği konusunda endişe edip forumda paylaşmaktan çekindiğim 3 günün sonunda hiç bi sorunla karşılaşmadığım sakalama alanı kazanma yöntemi paylaşmak istiyorum. Ben 1,5 gb alan kazandım sizinki daha fazla yada daha az olabilir, bu yöntemi ayda 1 kez yapmanız tavsiye edilir.

Not; Sürekli yeni tweakler kurma/kaldırma işlemi yapanlar için çok daha fazla gb kazanımı sağlayacaktır.

Merhaba arkadaşlar günler önce keşfetmiş olduğum yabancıların yöntem hakkında hiç bir sorun çıkarmadığı yorumlarını okumama rağmen herhangi bir sorun olabileceği konusunda endişe edip forumda paylaşmaktan çekindiğim 3 günün sonunda hiç bi sorunla karşılaşmadığım sakalama alanı kazanma yöntemi paylaşmak istiyorum. Ben 1,5 gb alan kazandım sizinki daha fazla yada daha az olabilir, bu yöntemi ayda 1 kez yapmanız tavsiye edilir.

* Gizli metin: alıntı yapılamaz. *
elimde pc olmadığından rahatça deneyemedim. sonuç alan arkadaşların yorumda belirtmesi önemle rica olunur. zira saklama alanıyla basımız dertte 32 gblik alanın 15 ini kullanıp hafıza dolu uyarısı almak çok vahim bir durum.

Düzenli olarak temizlik yaparım bunları ekledikten sonra 300 küsür mb daha yer açtı. Bakalım şuanlık sıkıntı yok. Teşekkür ederim.

bende 2.2 gb yer açtı teşekkürler bilgi için anladığım kadarıyla bu yöntemle derin temizlik yapıyor cihaz

bende 2.2 gb yer açtı teşekkürler bilgi için anladığım kadarıyla bu yöntemle derin temizlik yapıyor cihaz
Rica ederim, hayır sadece defaut temizleme seçeneklerinden ayrı olarak konudaki dizin klasörünüde ekleyerek ekstra temizleme özelliği işlemi yapmış oluyoruz

Az yer açılmış aslında telefonu en son ne zaman sıfırlamıştınız? Yada RootFS ile jailbreak kaldırma işlemi yapmıştınız?
Daha birkaç gün önce checkra1nden restore system atmıştım ondan olabilir mi?
Arada yapıyorum. 16 gb :/

Daha birkaç gün önce checkra1nden restore system atmıştım ondan olabilir mi?
Arada yapıyorum. 16 gb :/
Evet muhtemelen ondandır mesela aylar boyunca jailbreaklı bir şekilde telefonu kullanmaya devam ettiniz bu esnada iCleaner Pro ile default seçeneklerde temizleme işlemi yaptınız buna rağmen bu yöntemle büyük ölçüde depolama alanı kazanabilirdiniz. Yani aslında RootFS atarak alan kazanmış oldunuz ama sürekli RootFS atmak istemiyeceğiniz için bu yöntem ayda 1 yapıldığında size büyük ölçüde gb kazanadıracaktır

Temizledikten 10 dk sonra eski depolama alanına geri dönüyo. Ne anladık bu işten

Ek
Temizledikten 10 dk sonra eski depolama alanına geri dönüyo. Ne anladık bu işten
Çünkü telefonun full doluysa depolamada yer açılır açılmaz iCloud yada başka bir servis sync işlemine girer tekrar depolama alanın dolar. Bunun bu yöntemle bir alakası yoktur..

Evet muhtemelen ondandır mesela aylar boyunca jailbreaklı bir şekilde telefonu kullanmaya devam ettiniz bu esnada iCleaner Pro ile default seçeneklerde temizleme işlemi yaptınız buna rağmen bu yöntemle büyük ölçüde depolama alanı kazanabilirdiniz. Yani aslında RootFS atarak alan kazanmış oldunuz ama sürekli RootFS atmak istemiyeceğiniz için bu yöntem ayda 1 yapıldığında size büyük ölçüde gb kazanadıracaktır
Tamamdır teşekkür ediyorum tekrardan gelişme oldukça yazarım.

Telefon hizlandi ilginç işe yarıyor teşekkürler kardesim

Not; Sürekli yeni tweakler kurma/kaldırma işlemi yapanlar için çok daha fazla gb kazanımı sağlayacaktır.

Öncelikle emeğinize sağlık.
Yöntemi uygulamadan önce arada ki farkı görmek adına ilk olarak normal temizleme işlemi yaptım 1.7gb alan açıldı. Sonrasında paylaştığınız talimatları uygularak tekrar temizlik yaptım ve 1gb daha yer açıldı. Totalde 2.7gb. Gayet başarılı. Tekrar emeğinize sağlık.

Öncelikle emeğinize sağlık.
Yöntemi uygulamadan önce arada ki farkı görmek adına ilk olarak normal temizleme işlemi yaptım 1.7gb alan açıldı. Sonrasında paylaştığınız talimatları uygularak tekrar temizlik yaptım ve 1gb daha yer açıldı. Totalde 2.7gb. Gayet başarılı. Tekrar emeğinize sağlık.
Rica ederim ne demek

Yeni Konular

Geri