Bootra1n ile Checkra1n yükleme (VoidLinux) Video Anlatım 0.10.2 çıktı

Safe mode da denedim verbose boot da yine olmadı

iphone 5s ios versiyon 12.4.4
başarısız oldu bu yöntemi çok denedim ama ne yazıkkı olmuyor hatanın görselini paylaşıyorum :)
yardımcı olabilecek arkadaşlar whatsapp numaram yazarsanız sevinirim +51938995319

Ekli dosyalar

• dbeaca81-0f7b-449c-9a0d-05bd266bd102.jpg
    dbeaca81-0f7b-449c-9a0d-05bd266bd102.jpg
    126.3 KB · Görüntüleme: 20
iphone 5s ios versiyon 12.4.4
başarısız oldu bu yöntemi çok denedim ama ne yazıkkı olmuyor hatanın görselini paylaşıyorum :)
yardımcı olabilecek arkadaşlar whatsapp numaram yazarsanız sevinirim +51938995319

yardımcı olacaklar... üye olunuz

Yaw herşey tamam ama Checkrain uygulaması yüklenmedi bi türlü şaka gibi

1. Ortalama 500mb'lık bir usb yeterli
  2. UEFI desteği olmayan en eski sistemlerde bile çalışması
  3. Sadece 500mb üstü bir usb ile çalıştırılıp jailbreak yapılması.
  4. Herhangi bir kurulum/ayar gerektirmemesi

Kod:
intel ve Amd destekliyor ( intel atom, celeron, amd, 32-64 bit pc'de destekli)

Kurmaya gerek kalmadan boot ekranında 3 adet komutla aynı işlemleri yapıyor olması.. Usb yanınızda olduğu sürece herhangi bir pc ile jb yapabilirsiniz..

İndirme Bağlantıları (Gereksinimler)

Kurulum
Öncelikle mutlaka İphone ayarlardan parolayı kapatınız..

1
-Linkte vermiş olduğumuz dosyaları indirip, rufus programı ile Bootra1n iso dosyasını usb'ye yazdıralım.
2-Bios ayarlarından boot seçeneğini usb olarak ayarlayalım (biosa girerken usb takılı olsun, bazı eski sistemlerde usb takılı değilse boot menüsünde usb seçeneğini göremeyebilirsiniz) ve bilgisayarımızı usb ile başlatalım.
3-Bilgisayarımız usb'den yükleme yaparken komut satırında username ve password kısmına gelecek.
  • User: anon
  • Password: voidlinux (i) yerine ı harfi olacak

ve ardından sudo checkra1n komutunu girince kurulum ekranı gelecek.

Checkra1n'den çıkmak için komut istemi yazın:

• sudo shutdown -h now kapatmak için, veya
  • sudo shutdown -r now yeniden başlatmak.

İPHONE 5S VE X cihazlar dahil ... 12.3 - 13.4 13.4.1 e kadar tüm cihazlara edebilirsiniz..

Düzenleme Video: @DeliTurK

Video:
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Videolu anlatım güzel olmuş. Gayet basit şekilde usb'ye kurdum ve deneme yaptım başarılı şekilde çalışıyor. Teşekkürler...

F2 yaptığımda bu ekran çıkıyor

Ekli dosyalar

• FEB11D25-BDE8-4EF9-8DD3-5F69442C5D31.png
    FEB11D25-BDE8-4EF9-8DD3-5F69442C5D31.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 1
Iphone 6 Sürüm: 12.4.6 için bu verdiğiniz bootra1n 0.10.1 ile jb yapılabilir mi?

Şu an 12.4.5 kullanıyorum ve önceki verdiğiniz checkra1n bootra1n-x86_64-0.9.8-20200205.iso ile jb yaptım ve bir süredir kullanıyorum.

Güncelleme isteme sebebime gelince: Cydown tweakkinde bir sorunun belki yeni sürümde ortadan kalkacağını ümit etmemdir.

Sorun şu ki; Cydown ile özellikle sileo ve trappledestek repolarından tweak indiremiyorum. Bu sorun bazan oluyor, bazan olmuyor. Sebebini bilemedim. Tweak yüklemek için ayarlardan Cydown tweakini kapatmam gerekiyor. Kapatınca da Cydown tweakinin anlamı kalmıyor.

Bu sorunu çözmenin başka yolu varsa bilgilerinizi rica ederim.

güzel anlatım hiç bilmeyen bir insan bile kolkaylıkla jb yapabilir

Hocam bugün yaptım hatta apple logosunda checkraini gördüm sonra telefon açıldığında checkrain yoktu cydia da gelmemiş ne yapmalıyım bir dahaki denediğimde hata 78 kodunu aldım

Geri