Chimera Jailbreak sorunların Çözümü..

Damla 

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
Chimera jailbreak Ayarlar'da gösterilmeyen tweaks nasıl düzeltilir.

Bir A12 ve diger cihazlarda kullanıyorsanız, tweaks'iniz Ayarlar'da görünmeyecektir. İşte tüm Chimera jailbreak kullanıcılarını rahatsız eden görünen PreferenceLoader sorunu için hızlı bir düzeltme.

TWEAKS NEDEN İOS 12'DEKİ AYARLAR'DA GÖRÜNMÜYOR?

Sorun, A12 cihazları için ince destek olmamasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, çoğu tweak tamamen yeni Chimera jailbreak'inde işlevsel bir tercih paketine sahip değil .
Ayrıca kullanıcılar RocketBootstrap geliştirici paketini Sileo kullanarak kurmakta zorlanıyor, bu da tercih paketlerini kırıyor.

Bir tweak tercihleri bölümüne erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız
<tweak> için tercih paketini yüklerken bir hata oluştu.

2625

Chimera jailbreak Ayarlar'da gösterilmeyen tweaks nasıl düzeltilir

Bir A12 cihazı kullanıyorsanız, tweaks'iniz Ayarlar'da görünmeyecektir. İşte tüm Chimera jailbreak kullanıcılarını rahatsız eden görünen PreferenceLoader sorunu için hızlı bir düzeltme.
İçindekiler
  • Tweaks neden iOS 12'deki Ayarlar'da görünmüyor?
  • Chimera jailbreak PreferenceLoader hatası nasıl düzeltilir
Sorun, A12 cihazları için ince destek olmamasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, çoğu twea tamamen yeni Chimera jailbreak'inde işlevsel bir tercih paketine sahip değil .
Ayrıca kullanıcılar RocketBootstrap geliştirici paketini Sileo kullanarak kurmakta zorlanıyor, bu da tercih paketlerini kırıyor.
Bir tweak tercihleri bölümüne erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız -
ayarlarında gösterilmiyor

Neyse ki, NepetaDev, A12 cihaz kullanıcıları için PreferenceLoader sorunlarını gideren derhal Cephei güncellemesini yayınladı.
Uyarı - Bu bir A11 cihazında (iPhone X veya altında) devam etmeye karar verirseniz, kurulumunuz tamamen bozulur.

CHİMERA JAİLBREAK PREFERENCELOADER HATASI NASIL DÜZELTİLİR

Adım 1
Sileo'yu açın ve Paketler bölümüne gidin . Alternatif olarak, Sileo'yu doğrudan jailbreak uygulamasından açabilirsiniz.

Adım 2 Kaynaklara gidin ve Ryan Petrich'in deposunun URL'sini girin ( ).

Adım 3 Paketler bölümünü açın ve “Tarih” yanında bulunan düğmeye dokunun ve Geliştirici sekmesini açın. Bu ince ayar gizlenmiştir ve yalnızca bu sekmeden erişilebilir, çünkü ortalama kullanıcıları değil geliştiricilere yöneliktir. Geliştiriciyi seçip kapatın..
2627

Adım 4 Silepe'ye NepetaDev'in kaynağını ( ) ekleyin ve CepheiDebian paketini kurun .

Adım 5 iPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın.

Adım 6 Chimera uygulamasını açın ve cihazınızı yeniden jailbreak edin..

PreferenceLoader şimdi işlevsel hale gelecek ve tweaks'iniz, olması gerektiği gibi Ayarlar uygulamasında görünmeye başlayacak.

FACEBOOK VE MESANGER girmiyor ise.

1. iPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın. ve ilk olarak facebook measenger aktif ise. çıkış edip tekrar girin.. aktif edin.. ..
2. Şimdi .. Chimera jailbreak çalıştırıp aktif edin.. şimdi facebook mesanger girecek hayırlı olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
chimera son sürüm ile jb yapıyorum fakat sileo gelmiyor ana ekrana

AmiraL

Premium üye
Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
624
chimera son sürüm ile jb yapıyorum fakat sileo gelmiyor ana ekrana

Chimera 1.6 ipa yı.. indirip kurun çalışacaktır sıfrlayın sonra uncover kurun... kurduktan sonra Reprovision ...ve güncelemeri yükleyin... Chimera 1.0.6 eski sürümü indirn... reprovisiyonla yükle diyin... şşimdi ipa .. masa üstünde uncover kaldırıp .. sileo yükleyebilirsiniz..

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
Kurucam ama impactor ile yükleyemiyorum. Bahsedilen tüm hataların çözümlerine bakarak deniyorum malesef olmuyor impactor hiç bi şekilde işlem yapmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,159
Kurucam ama impactor ile yükleyemiyorum. Bahsedilen tüm hataların çözümlerine bakarak deniyorum malesef olmuyor impactor hiç bi şekilde işlem yapmıyor

1. Telden ilk önce sileo kaldırıp telden baştan uncover yükledik gerekli indirmeleri yap
2. Uncover yükleme güncellemeri yaptık ve ReProvision tweak indirdik üyelik aktif ettik.
3. Şimdi bu linki
Reprovison ile aç diyip yükle de. Masa üstüne 1.0.6 indi.. Restore Rootfs ettik Cydia kalktı
4 şimdi inen 1.0.6 ile aç ve yükle sileo gelecek ..

olmaz sa video yapar atarım ... deneyin.. bilgi verin..

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
Deneyeceğim hocam sağolasın

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,159
Deneyeceğim hocam sağolasın

Rica ederim denenmiştir Bilgi verin olumlu olumsuz

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
Rica ederim denenmiştir Bilgi verin olumlu olumsuz

Chimera ile defalarca denedim olmadı. Uncover kurdum ve jb yaptım ilk demin ama cydia da chimera reposu vardı ve hata veriyordu. Sonra da tekrar denedim ve şuanda uncover jb yaptım cydia orjinal olarak geldi chimera reposuda yok doğrusu şaşkınım nasıl iş bu

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,159
Chimera ile defalarca denedim olmadı. Uncover kurdum ve jb yaptım ilk demin ama cydia da chimera reposu vardı ve hata veriyordu. Sonra da tekrar denedim ve şuanda uncover jb yaptım cydia orjinal olarak geldi chimera reposuda yok doğrusu şaşkınım nasıl iş bu

Chimera olmayacak saten cydia da ilk işlem bitmiş şimdi repoları kur önemli tweakleri kur indir cydia dan sonra ReProvision Tweak indir üyeliği gir verdiğim ipayı ReProvision ile yükle .. sonra uncover tekrar Rootfs yap cydia kaldır . İos inene tıkla sileo kur

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
Tamam hocam

SheSouL

Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
33
1. Telden ilk önce sileo kaldırıp telden baştan uncover yükledik gerekli indirmeleri yap
2. Uncover yükleme güncellemeri yaptık ve ReProvision tweak indirdik üyelik aktif ettik.
3. Şimdi bu linki
Reprovison ile aç diyip yükle de. Masa üstüne 1.0.6 indi.. Restore Rootfs ettik Cydia kalktı

Sağol çözüldü ?? yapıyoruz gelmiyordu neden diye araştırırken burda varmış

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
Bende dabah erkenden denedim geldi eyvallah

TurkPro

Apple Sever
Konular
8
Ama bu sorunu düzeltsinler ya bir çok kişi madur kalıyor olmazki böyle madem biley çıkarıyonuz sağlam yapın

josepH

Moderatör
Apple Expert
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Cihaz
iPhone 13 pro Max
Konular
462
3. Şimdi bu linki

eline saglık abim..

ryobi28

Apple Sever
Konular
0
ios 12.4.6 sürümüne sahibim checkra1n ile chimera1n kurdum Sileo ile geldi ama kurduğum Tweakler Ayarlar’da gözükmüyor ve nepeta reposu şu an eklenmiyor başka nasıl çözebilirim bu sorunu

Aegnor

Üye
Apple Sever
Konular
18
Chimera jailbreak Ayarlar'da gösterilmeyen tweaks nasıl düzeltilir.

Bir A12 ve diger cihazlarda kullanıyorsanız, tweaks'iniz Ayarlar'da görünmeyecektir. İşte tüm Chimera jailbreak kullanıcılarını rahatsız eden görünen PreferenceLoader sorunu için hızlı bir düzeltme.

Sorun, A12 cihazları için ince destek olmamasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, çoğu tweak tamamen yeni Chimera jailbreak'inde işlevsel bir tercih paketine sahip değil .

Bir tweak tercihleri bölümüne erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız

Ekli dosyayı görüntüle 2625

Bir A12 cihazı kullanıyorsanız, tweaks'iniz Ayarlar'da görünmeyecektir. İşte tüm Chimera jailbreak kullanıcılarını rahatsız eden görünen PreferenceLoader sorunu için hızlı bir düzeltme.
İçindekiler
  • Tweaks neden iOS 12'deki Ayarlar'da görünmüyor?
  • Chimera jailbreak PreferenceLoader hatası nasıl düzeltilir
Sorun, A12 cihazları için ince destek olmamasından kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi, çoğu twea tamamen yeni Chimera jailbreak'inde işlevsel bir tercih paketine sahip değil .
Bir tweak tercihleri bölümüne erişmeye çalışırsanız, aşağıdaki mesajla karşılaşacaksınız -
ayarlarında gösterilmiyor

Neyse ki, NepetaDev, A12 cihaz kullanıcıları için PreferenceLoader sorunlarını gideren derhal Cephei güncellemesini yayınladı.
Uyarı - Bu bir A11 cihazında (iPhone X veya altında) devam etmeye karar verirseniz, kurulumunuz tamamen bozulur.

CHİMERA JAİLBREAK PREFERENCELOADER HATASI NASIL DÜZELTİLİR

Adım 1
Sileo'yu açın ve Paketler bölümüne gidin . Alternatif olarak, Sileo'yu doğrudan jailbreak uygulamasından açabilirsiniz.

Adım 2 Kaynaklara gidin ve Ryan Petrich'in deposunun URL'sini girin ( ).

Adım 3 Paketler bölümünü açın ve “Tarih” yanında bulunan düğmeye dokunun ve Geliştirici sekmesini açın. Bu ince ayar gizlenmiştir ve yalnızca bu sekmeden erişilebilir, çünkü ortalama kullanıcıları değil geliştiricilere yöneliktir. Geliştiriciyi seçip kapatın..
Ekli dosyayı görüntüle 2627

Adım 4 Silepe'ye NepetaDev'in kaynağını ( ) ekleyin ve CepheiDebian paketini kurun .

Adım 5 iPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın.

Adım 6 Chimera uygulamasını açın ve cihazınızı yeniden jailbreak edin..

PreferenceLoader şimdi işlevsel hale gelecek ve tweaks'iniz, olması gerektiği gibi Ayarlar uygulamasında görünmeye başlayacak.

FACEBOOK VE MESANGER girmiyor ise.

1. iPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın. ve ilk olarak facebook measenger aktif ise. çıkış edip tekrar girin.. aktif edin.. ..
2. Şimdi .. Chimera jailbreak çalıştırıp aktif edin.. şimdi facebook mesanger girecek hayırlı olsun..
Nepata repo çalışmıyor galiba bende cephei teeaki deb olarak yükledim ama ayarlara bir türlü tweakler gelmedi. Chimare 12.5.1 yüklü.

Geri