COLOR OS 11 Özellikleri

AmiraL

Emekli Yönetici
Apple Sever
Katılım
11 Haz 2018
Konular
630
Mesajlar
3,078
Çözümler
1
Puanları
2,464
1613619077004.png

Kısa bir süre sonra yayınlanacak olan ColorOS 11 özellikleri hakkında bilgi almak ister misiniz? Hepimiz iyi yazılımın bir akıllı telefonun genel deneyiminin çok önemli bir bileşeni olduğunu biliyoruz. Oppoda bunu biliyor. Android 11’in halka açıklanmasından sonraki bir ay içinde Oppo, ColorOS 11’i piyasaya sürecek.


Ayrıca en yeni akıllı telefon serilerinde Android 11 tabanlı ColorOS 11 arayüzü var olacak. Adlandırma şemasında neden bir değişiklik olduğunu henüz bilmiyoruz. Çünkü ColorOS 7.2’den doğrudan ColorOS 11’e yükseldi. Ama tabi ki çeşitli spekülasyonlar var.

Oppo, Oyun Modu, Hyper Boost 3.0, Battery Guard ve birçok özelleştirme seçeneği gibi birçok benzersiz özellik ve iyileştirmenin yanı sıra Android 11’in tüm yeni yükseltmelerini getiriyor. Kısa bir süre önce tanıtılan ‘de ColorOS 11’i zaten kullanıyor. Şimdi de en iyi ColorOS 11 özellikleri neler? Yakından bir bakalım.

Öne Çıkan ColorOS 11 Özellikleri

1 – Kişiselleştirme

ColorOS 11’in en büyük güncellemelerinden biri olan özelleştirme ile başlayalım. ColorOS 7 zaten birçok özelleştirme seçeneği sunuyordu. Ancak ColorOS 11 ile bu, bir sonraki seviyeye taşındı. ColorOS, Giriş ekranından başlayarak artık giriş ekranının düzenini, widget’ları, geçişleri, duvar kağıtlarını ve daha fazlasını özelleştirmenize olanak tanıyacak.

1613619180771.png

Üstelik hepsine yalnızca iki parmağınızla ana ekrana dokunarak erişilebileceksiniz. Sistem genelinde renk şemaları da değiştirilebilir ve Oppo size Koyu Modun renk şemalarını özelleştirmek için üç farklı seçenek sunacak.

2 – Her Zaman Açık Ekranını Kişiselleştirme

Color OS 7’deki her zaman açık ekran zaten oldukça özelleştirilebilirdi. Color OS 11’de Oppo, yeni bir özelleştirilebilir çizim seçeneği ekleyerek çıtayı yükseltiyor. Parmaklarınızı ekranda sürükleyerek şık bir animasyon tasarımı yapabilmeniz mümkün. Oluşturduğunuz tasarım, AOD etkin olduğunda ekranda oynatılacaktır.

1613619201505.png

Teorik olarak her gün hiçbiri aynı olmayacak şekilde yeni bir tasarım yaratabilirsiniz. Bu büyük olasılıkla bir Oppo satın alımında belirleyici faktör olacak bir özellik olmasa da, kesinlikle telefonu kendinize ait hale getirmenize yardımcı olabilecek harika bir yeniliktir.

3 – Gelişmiş Uygulama İzinleri

ColorOS 11, Android 11 tabanlı olduğundan, işletim sistemindeki uygulama izinlerinde tüm yeni iyileştirmeleri alırsınız. Uygulamalara kamera, mikrofon, konum gibi belirli izinlere bir defalık erişim sağlamak için yeni bir seçenek var. Şayet uygulama hiç açılmamışsa her şeye siz karar vereceksiniz.
1613619218562.png

Ek olarak Android 11 ayrıca, uygulamaların ayrı noktalarda depolanacağı ve diğer kullanıcı verilerine yetkisiz erişim elde etmesini önleyen Kapsamlı Depolama adlı yeni bir özellik ekledi.

4 – Daha Basit Ayarlar Arayüzü

Sırada, akıllı telefonunuzdaki birçok özelliği kontrol edip yönetebileceğiniz bir Android akıllı telefondaki tartışmasız en önemli yerlerden biri olan yeni Ayarlar sayfamız var. Daha da önemlisi, Ayarlar sayfasındaki düzendir çünkü bu, istediğiniz gerekli ayarı ne kadar kolay bulabileceğinize karar verecektir.

1613619323844.png
Ayarlar sayfası, temel Android’de bulunan sayfaya çok benziyor ve bu, kullanıcıların tonlarca menü ve ekranda arama yapmak yerine ihtiyaç duyduklarını hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olacak.

5 – Kişisel Duvarkağıdı ve Zil Sesi Yapmak

Kendi her zaman açık ekranınızı oluşturmaya benzer şekilde, Color OS 11 ayrıca duvar kağıtları ve zil sesleri oluşturma olanağı sunar. Duvar kağıtları için, bir fotoğraf çekebilir (veya internetten indirdiğiniz bir şeyi yükleyebilirsiniz) ve işletim sistemi bu görüntüden birkaç duvar kağıdı oluşturacaktır.

1613619333592.png
Kendi zil sesini oluşturma özelliği ile ColorOS, şimdiye kadar duyduğunuz her genel zil sesinden farklı olarak size çok basit melodiler sağlar. Parmağınızı bir panel üzerinde kaydırarak, kendi zevkinize uygun bir şey oluşturmak için melodinin perdesini, tınısını ve hızını değiştirebilirsiniz.
 
Geri
Üst