Electra iOS 11.3.1 Jailbreak Sorunları ve Çözümleri

AmiraL

Premium üye
Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
624
iOS-11.3.1-Electra-Jailbreak.png

Her yeni Jailbreak aracında olduğu gibi, bu araçta da birtakım hatalar mevcut. Elbetteki bazı sorunlarla karşılaşmak da mümkün..
Bu yazımızda, hem Electra iOS 11.3.1 Jailbreak‘de genel olarak karşılaşılan sorunların deneyimlenmiş çözümlerini hem de bazı önemli hatırlatmaları sizler için bir araya getirdik.
Önemli Hatırlatmalar
  • Jailbreak işlemi öncesi cihazınızı tümüyle sıfırlamanızı öneririz (Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil),
  • Jailbreak işleminden önce Siri ve iPhone’u Bul özelliklerini mutlaka devre dışı bırakın. Uçak Modu’nu kesinlikle etkinleştirin,
  • Jailbreak işlemi öncesi arka planda çalışan tüm uygulamaları kapanmaya zorlayın.
Electra iOS 11.3.1 Jailbreak Sorunları ve Çözümleri
“Error: rootfs remount” Hatası
Electra iOS 11.3.1 Jailbreak aracında “rootfs remount” hata mesajı ile karşılaşıyorsanız projenin lider geliştiricisi CoolStar’ın sorunla ilgili paylaştığı iki çözüm yolundan biri işinizi görecektir.
1) Apple’ın OTA mekanizması kullanılarak indirilen tüm güncellemelerini cihazdan tamamen silin. Bunun için Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı menüsüne gidin ve cihazınızda bulunan mevcut OTA ile indirilen yazılım dosyalarını tespit ederek silin.
2) İlk çözüm yöntemi işinize yaramazsa, cihazınızdaki tüm içerikleri ve ayarları silerek (Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil) Electra Jailbreak işlemini tekrar deneyin.
“Please Wait 1/3 veya 2/3” Ekran Sorunu
Öncelikle, Jailbreak işlemine başlamadan önce cihazınızda Uçak Modu’nu etkinleştirdiğinizden, Siri ve iPhone’u Bul’u devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Son olarak arka planda çalışan tüm uygulamaları kapanmaya zorlayın.
Şimdi cihazınızı yeniden başlatın ve Jailbreak işlemini yeniden deneyin.
“Enable Jailbreak” ve Cydia’nın Ana Ekranda Görünmeme Sorunu
Jake James’in rootsuz olarak paylaştığı IPA uzantılı Jailbreak dosyasını buradanindirin. Cydia Impactor’u kullanmaya başlamadan önce her zamanki gibi iOS cihazınızı PC veya Mac’inize bağlayın. İndirdiğiniz IPA uzantılı dosyayı Cydia Impactor’un arayüzüne sürükleyip bırakın.
Uygulamanın ana ekranınıza eklenmesinden sonra kullanabilmek için uygulamayı yetkilendirmeniz gerekecek. Ayarlar > Genel > Profil menüsünden tek bir dokunuşla profilin yetkilendirilmesini sağlayabilirsiniz. Ardından ana ekrana dönün ve Electra uygulasına dokunun.
Uygulama açıldığında Jailbreak düğmesine dokunun ve cihazınızın yeniden başlatılmasını bekleyin. Şimdi Mac’inizde Terminal uygulamasını açın (Windows’da komut satırı). Aşağıdaki komutu yazıp Enter’a basın;
ssh root @ [iOS CİHAZINIZIN IP ADRESİ].
İpucu: iOS cihazınızın IP adresi için Ayarlar > Wi-Fi menüsüne gidin ve bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının IP adresini bulabilmek için kablosuz ağın yanındaki mavi bilgi simgesine dokunun.
Onaylamanız gereken bir uyarı ekranı gelecektir. Yes yazıp Enter’a basarak onaylayabilirsiniz. Bir şifre sorulursa varsayılan şifre “alpine”dir. Daha önce şifreyi değiştirdiyseniz o şifreyi kullanmalısınız.
Artık SSH erişimiz var. uicache komutunu yazıp klavyenizden enter düğmesine basın. Yaklaşık bir dakika bekleyin.
Şimdi aşağıdaki komutu yazıp Enter’a tekrar basın;
killall -9 SpringBoard
Bu komut yürütüldükten sonra Cydia’nın cihazınızda yüklü olduğunu görmeniz gerekiyor.
Share Electra Sorunu ve Çözümü
iOS 11.3.1 Jailbreak Electra’da karşılaşılan sorunlardan birisi de “Share Electra” sorunu. Bu sorunun deneyimlenen çözümü şu şekilde.
Cihazdaki Uçak Modunu etkinleştirin. Bunu, Ayarlar uygulaması aracılığıyla veya Denetim Merkezi’nden yapabilirsiniz. Uçak Modu etkinken cihazı yeniden başlatın. Önceden yüklediğiniz Electra uygulamasına dokunun ve Jailbreak sürecini bir kez daha uygulayın.
Cydia Çalışma Sorunu ve Çözümü
Her şeyden önce Electra’nın geliştirici hesap sürümünü indirin. Buradaki “Download (Dev Account)” altındaki bağlantıdan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uçak Modu’nu etkinleştirin.
Cihazınızda hem Siri’nin hem de iPhone’u Bul özelliklerinin kapalı olduğundan emin olun. Son olarak arka planda çalışan tüm uygulamaları kapanmaya zorlayın. Şimdi Cydia’nın sorunsuz çalışıyor olması gerekiyor.
Bu yazıda yer alan sorunlar, kullanıcıların kendi buldukları çözümlerinden veya uzmanların belirttiği çözüm yöntemlerinden derlenmiştir. Elbetteki çok daha farklı sorunlarla karşılaşabilmek mümkün. Aşağıdaki yorum alanından karşılaştığınız sorunu ve bulduysanız kendi çözüm yönteminizi paylaşırsanız faydalı bir destek sağlayabilirsiniz.

Albert_Wesker

Emekli Yönetici
Apple Expert
Elit Üye
Apple Sever
Adım
Gökhan
Cihaz
iPhone 11
Konular
405
Usta electra uygulamasinda jailBreak butonuna tikliyorum ve plase 1/3 yazısı çıkıyor ve telefon yeniden başlıyor açıldığında hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor

AmiraL

Premium üye
Emekli Yönetici
Apple Sever
Adım
Ahmetcan
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Konular
624
Usta electra uygulamasinda jailBreak butonuna tikliyorum ve plase 1/3 yazısı çıkıyor ve telefon yeniden başlıyor açıldığında hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor

Öncelikle, Jailbreak işlemine başlamadan önce cihazınızda Uçak Modu’nu etkinleştirdiğinizden, Siri ve iPhone’u Bul’u devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Son olarak arka planda çalışan tüm uygulamaları kapanmaya zorlayın.
Şimdi cihazınızı yeniden başlatın ve Jailbreak işlemini yeniden deneyin.

normal modda deneyin olacaktır. sonra electranın yeni sürümüne geçin

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,156
emegine sağlık kardeşim

CrussheN

Apple Sever
Konular
0
Abiler 11.3.1 shsh kaydim var cydiayi guncelledikten sonra tweak yukleyince yukleniyorda kaliyordu electrayla cydiayi kaldirmak icin birseyler yaptim ama sade kotu oldu simdi electra profilinide yukleyemiyorum cydiayida kaldiramiyorum future restore yapacaktim ama nonceroot ipasini impactor ile kuramiyorum impactor sona dogru geliyor installing ipa yaziyor fakat telefona hicbirsey kurulmuyor electra uygulamasi yuklu fakat profili silinmis electra profilide yukleyemiyorum yardimci olabilirseniz surumu kaybetmeyeyim son care guncelleme yapayim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tarik3ist

Apple Sever
Konular
3
Merhaba dün herşey düzgün çalışırken bugün cydia ve tüm tweak ler açılmıyor çalışmıyor cydia tıklayınca açılmadan kapanıyor tweakler çalışmıyor napmam gerekiyor

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,156
Merhaba dün herşey düzgün çalışırken bugün cydia ve tüm tweak ler açılmıyor çalışmıyor cydia tıklayınca açılmadan kapanıyor tweakler çalışmıyor napmam gerekiyor

en son yaptığınız i,şlem nedir..

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,156
Bir iki repo ekledim

Filza Açılıyormu? Açılıyorsa filzadan ikisininde sources list.lerini silin öyle deneyin

tarik3ist

Apple Sever
Konular
3
Filza Açılıyormu? Açılıyorsa filzadan ikisininde sources list.lerini silin öyle deneyin

Açılmıyor malesef

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,156
beyaz ekran gelip kapanıyorsa
jailbreak aktif değil Electra ile tekrar jailbreak yapın. Cihazınız kapatıp açıldığında jailbreak devre dışı kalacaktır

tarik3ist

Apple Sever
Konular
3
beyaz ekran gelip kapanıyorsa
jailbreak aktif değil Electra ile tekrar jailbreak yapın. Cihazınız kapatıp açıldığında jailbreak devre dışı kalacaktır

Bu mesajını okumadan dediğini yaptım tesadüf aynı şeyi yazmışsınız iki defa enable jeilbreak yapınca düzeldi teşekkürler bilgi için

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,156
Bu mesajını okumadan dediğini yaptım tesadüf aynı şeyi yazmışsınız iki defa enable jeilbreak yapınca düzeldi teşekkürler bilgi için

rica ederiz.. oyle konularda resimli olarak atmanız çabuk çözüme kavuşacakktır..

Geri