Forum Kuralları

DeliTurK 

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,158
1. Üye olurken lütfen;
1.1. Üye isimlerinizin (nicklerinizin) tamamının büyük harfle olmamasına,
1.2. Çok uzun karakterli olmamasına (forum gösterim düzenini bozmaktadır) dikkat ediniz.

2. Konu Açarken (Mesaj eklerken) ;
2.1. Mutlaka forumda arama motoru ile arayınız. Eklenmiş olabilme ihtimalinin bulunduğunu unutmayınız.
2.2. Konularınızı doğru kategorilere açınız, aksi taktirde modlarımız konularınızı silebilir veya doğru kategoriye yerleştirebilirler. Bununla ilgili üyelere açıklama yapma zorunlulukları yoktur.
2.3. Konularınız başlığını lütfen "Çok Önemli!" "Lütfen Okuyun!" "Baksanıza" gibi kelimeler kullanarak açmayınız. Konu başlıklarınız konu içeriği ile uygun olmaldır. Bu başlıklar kullanılarak açılan konular silinir.
2.4. Açtığınız konularınıza, mesajlarınıza cevap yazılmazsa sabırlı olunuz. Üyelerimiz 24 saatlerini forumda cevap yazmak için geçirmiyorlar. (Ya da açtığınız konu üyelerimiz tarafından dikkate alınmamış olabilir). Ama mutlaka bir ilgilenen olacaktır. Sabır…
2.5. Açtığınız konularınızıda "hata" olarak gördüğünüz yerleri sağ üstteki düzenle butonunu kullanarak düzenleyebilirsiniz.
2.6. Konulara mesaj yazarken "teşekkür" "emeğine sağlık" gibi basit cümlelerle caveplamayınız lütfen. Bu yanlızce mesaj kalabalığı yapmaktadır. Fikrinizi düşüncenizi paylaşınız. Ayrıca forumumuzda reputasyon (rep) sistemi yoktur.
2.7. Açılan konularda Kopyala (Copy) & Yapıştır (Paste) yazılar kullanmamaya özen gösterilmelidir. Bazen üyelerimiz hiç okumadıkları mesajları bile kopyala yapıştır yönetimi ile foruma atmaktadırlar. Unutmayın ki bizde de Google var. Tespit edilirse anında silinir
2.8. Yazdığınız mesajlarınızın konuyla ilgili olmasına mutlaka özen gösterilmeli, mesajlarınız konu ile ilgili olmalı, konu dışı olmamalı ve konu saptırılmamalıdır. Forumlarda siyasi konuları konuşmak, siyasi parti propagandası yapmak yasaktır
2.9. Konuların yada mesajlarınızı kesinlikle büyük harfle yazmayayınız. Biliniz ki sanal alemde büyük harfle yazmak bağırmak anlamındadır.
2.10. Üyeler forum içerisinde içeriği her ne olursa olsun yarışma,promasyon vb.gibi uygulamalar yapamazlar ve buna yönelik konu açamazlar.Bu uygulama sadece yönetime aittir ve açılmış konular sorgusuzca silinecektir..
2.11. Nick değişimi yapılmamaktadır. bu yönde atacağınız özel mesajlara cevap yazılmayacağı gibi açılan konularda kitlenecektir.Gerek görüldüğü taktirde forum ana sayfada duyuru bölümünde konu açılacak ve toplu olarak gelen mesajlar değerlendirilecektir..

3. Üyelerimize Karşı,
3.1. Yeni üyelerimize karşı sıcak davranınız.
3.2. Bilinizki her üye ilk başladığında acemi olabilir, kuralları bilmeyebilir. Hatta siz de belki öylesiniz. Kurallara uyunuz ve uymayan üyelerimizi güzellikle uyarınız.
3.3. Üyelerimize hakaretler yağdırmak size en iyi ihtimalle ban en kötü ihtimalle 5 yıl hapis cezası olarak geri dönecektir. Bunu gözardı etmeyin ve Cepstar’ın bir paylaşım ortamı olduğunu unutmayın.
3.4. Forumumuzun amacı bellidir. Özellikle Bayan arkadaşlarımızı rahatsız edici, tanışalım konuşalım içerikli mesaj sahipleri forumdan ihraç edilir. Böyle gereksiz mesajlar yanlızca ortamı germektedir..

4. Reklam; genel olarak yasaktır.
4.1. Üyelerimizin imzalarına herhangi bir web sitesi adı (Linki) yazmamaları önemle hatırlatırız.
4.2. Forumumuza Türkçe içerikli üyelik gerektiren bir web sitesi linki veya reklam içerikli link eklemek yasaktır.

5. Yayınlamadıklarımız…
5.1. Yeni T.C. Yasası'na istinaden MP3 yayınlanması kesinlikle yasaktır. (Genel tüm müzikler)
5.2. Ayrıca Crack, Serial, programlar ve *****grafik ile ilgili link yazılması yasaktır.
5.3. Forum yönetimi olarak Irkçılık konularına müsade etmiyoruz. Irkçılık yapan üyelerimizin kim olduğu önemli değildir. Konular silinecektir. Gerekli görülüyorsa ırkçılık yapan arkadaşlar forumdan uzaklaştırılacaklardır.

6. Üye Profil Ayarlarınızda;
(Profil ve imza kısımları, Avatar (Kullanıcı resmi) resimleri hiçbir şekilde propaganda amaçlı kullanılamaz.)
6.1. "Ben gidiyorum", "foruma elveda", "forumu bırakıyorum" gibi duygu sömürücü yazılara imza kısımlarında müsade edilmemektedir.
6.2. Avatarlarınızda propaganda amaçlı ve *****grafik fotoğraflara müsade edilmemektedir. (Koyun takımınızın logosunu keyfinize bakın)

7. Forumumuzda genel olarak Türkçe yazılmalıdır her üyenin bildiği dil olarak kabul etiğimizden dolayı eğerki, faklı bir dille birşey eklemek istiyorsanız, yanına mutlaka türkçe açıklaması yazılmalıdır. Daha fazlası ortamı gerdiğinden dolayı tecrübelerimize istinaden müsade edilmez.

8. Admin ve Moderatörler istediği başlığı silebilirler. Bizim bir yönetim anlayışımız vardır. Modlarla girilen polemikler yanlızcana sıkıntı doğurmuştur. Modlar forum düzeni ve kalitesi açısından yanlızca kuralları uygularlar.

9. Kurallara uymayan üyelerimizi tespit ettiğinizde özel mesaj olarak yöneticilere bildirmenizi rica ederiz.

10. Forum içerisinde herhangi bir inanç, din, mezhep, ideoloji, önder, kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında kaynaksız ve hakarete varıcı yazılar yazılması kesinlikle yasaktır.

11. Yazılan yazılar ve eklenen resimlerin sorumluluğu tamamıyla yazan/ekleyen üyeye aittir.

12. Forum kuralları değişebilir, güncellenebilir. Takip edilmesi üyelerimizin sorumluluklarındadır. Sonra "vay ben duymadım" "vay ben bilmiyordum" demeyin.

Kurallara uymayan kullanıcılar bir kere uyarılacaklar. Tekrarlanması halinde üyelikleri silinecek, IP banlanarak siteye süresiz şekilde girişleri yasaklanacaktır.

Geri