Güzel Sözler

Bırakmıyorum ki, gönülde düşünce olasın,
İstemiyorum ki, gözlerde değersiz kalasın;
Seni canımda saklıyorum; gözümde gönlümde değil.
Tâki son nefesime kadar bana yar olasın!

Şems

Nefes al. Şimdi öksür..Ayrılık rüzgarında yüreğin açık uyumuşsun !..Hüzünden kangren başlamış yüzünde..! Aşkın da kırk derece !..Hastayı ameliyata hazırlayın; Kalbini alıyoruz..."
Ö.ASAF

En uzak mesafe ne Afrika'dır, ne Çin, ne Hindistan, ne seyyareler, ne de yıldızlar geceleri ışıldayan... En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan...

Can Yücel

Gönül Kapısı Herkese Açılır mı,
İki Laf Eden, Adam Sayılır mı?
Bakma, İnsanoğlunun Uyruğuna,
Tanıyamazsın, Basmadıkça Kuyruğuna...!

Alıntı

Hayat bizi resmen dört işlemle sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.
Lev Tolstoy

Kimseye kendinizi sevdirmeye kaLkmayın yapmanız gereken şey kendinizi seviLmeye bırakmaktır, ÖnemLi oLan hayatta en çok şeye sahip oLmak değiL en az şeye ihtiyaç duyabiLmektir...

Seviyorum seni ekmeği tuza batırıp yer gibi geceLeyin ateşLer içerisinde uyanıp ağzımı musLuğa dayayıp su içer gibi
Bebeğim seviyorum seni uçakLa iLk kez okyanusu geçer gibi ve hatta okyanusun en uç daLgasına düşmüş bir kibrit çöpüne varana Seviyorum seni bu şehirde kararırken ortaLık içimde kıpırdayan birşeyLer gibi seviyorum seni yaşıyorum çok şükür der gibi...SevgiLim kayanın dibinde bir kız soyunur bir sarışın şimşektir çakar kamaşır gözLerim uzat ak eLLerin geL diye diye Uzat ak eLLerin der beni beni Karadeniz diyince akLıma bir saLkım karayemiş geLir cennet yeşiLide geLir akLıma için için kandiL kandiL baLLanır bir kandiL yanar bir kız koşmaya başLar yanakLarında amoktaLarın baLı dudakLarında karayemişin moru göğsündede kaLpLerin gözü Bebeğim ? Seviyorum seni yaşıyorum Çok şükür der gibi...

Seviyorum seni yaşıyorum çok şükür der gibi...

içinde aşk varsa sevgi varsa hiçbişey asla kolay değildir...
rose.gif

- Merak ettim. Sen de mi solcusun?

- ''Hayır'' dedim. ''Ben muhafazakarım canım. Muhafaza etmek istediğim şeyler var. Bunların başında da sen geliyorsun."

Birgün Hz. Mevlana'nın yanına iki talebesi gelir. Huzura girmek için izin isterler. İzin verildikten sonra hocalarının önüne diz çökerek " Hocam size bir şey demek isteriz lakin nasıl diyeceğimizide bilemiyoruz"

Hz. Mevlana; "Çekinmeyin söyleyin" der.
İki genç birazda utanarak "Hocam bizi bağışlayın biz az önce pazarda dolaşırken bir dostunuz sizin için hiçde iyi şeyler söylemedi"

Hz. Mevlana,kendisi hakkında nahoş konuşan kişinn ismini öğrendikten sonra gülümser.

" O benim için böyle bir şey asla söylemez. Israr etsenizde inanmam. Zira ben ona hiç iyilik yapmadımki!"

insan-seviyorsa-kaybetmekten-korkar-kiskanclik-da-bir-kaybetme-korkusudur-kiskanmiyorsa-eger-yeterince-sevmiyordur-1241.jpg

"İnsan seviyorsa kaybetmekten korkar. Kıskançlık da bir kaybetme korkusudur. Kıskanmıyorsa eğer; yeterince sevmiyordur." ~Oğuz Atay

bekliyorum-oyle-bir-havada-gel-ki-vazgecmek-mumkun-olmasin-991.jpg

"Bekliyorum. Öyle bir havada gel ki, Vazgeçmek mümkün olmasın." ~Orhan Veli Kanık

Geri