Çözüldü IMEİ Klonlanmış arkadaşlar

Konular
7
Az önce bir mesaj aldım “yasal uyarı diye”. ...... imeili cihazını klonlandığı tespit edilmiştir, cihazını 18.08.2018 tarihinde kullanıma kapatılacaktır.
E devlet uygulamasından baktım aynen şöyle diyor:
1641569027624.png
Forumlarda paylaşım yaparken hassas bilgileri paylaşmamaya dikkat edin. Özelden bi arkadaş telefon modelimi sormuştu. Açıkçası ondan şüphelendim. Kimsenin günahını almak istemem. Şimdi telefonu aldığım yere gidiyorum. Garantisi kaskosu var. Gelişmelerden haberdar ederim sizleri.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
turkcell gibi büyük bir firma nasıl böyle duruma düşüyor ilginç birde 2 hafta madur ediyorsun.. yenisini vermesi gerek

Turkcell in savunucusu degilim ancak İmei telefonun kimliğidir. Bu durum suna benziyor.Devlet size kimlik veriyor ve siz bu kimligi baskasina çaldırıyorsunuz. Sorumluluk devlette degil sizdedir. Turkcell size klonlanmamis bir imei vermis vermis ve sonradan klonlanmis sonuc olarak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
turkcell e uğradıunızmı? aldığınıza dair bilgilerle beraber kayıt vardir saten? gittinizmi?

Geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

imei vs. bilgileri paylaşmamak gerekiyor. ayarlar - genel - hakkında bölümünün ekran görüntüsünü felan verdiyseniz orada yazıyor imei numarası.. gelişmeler hakkında bilgilendirme bekliyoruz..

Türkcell’e gittim, btk ya dosya hazırladılar gönderdiler. Sıkıntı olmaz dediler. Ancak şöyle bir problem oluştu: imei- tel no eşleştirmesi yaptıklarından dolayı cihaza başka hat takınca görmeyecek. Farklı bir hat kullanmak için yine Türkcell’e gidip aynı işlemi yapmam gerekiyormuş. İşlemin sonuçlanması max. 2 hafta imiş.

Türkcell’e gittim, btk ya dosya hazırladılar gönderdiler. Sıkıntı olmaz dediler. Ancak şöyle bir problem oluştu: imei- tel no eşleştirmesi yaptıklarından dolayı cihaza başka hat takınca görmeyecek. Farklı bir hat kullanmak için yine Türkcell’e gidip aynı işlemi yapmam gerekiyormuş. İşlemin sonuçlanması max. 2 hafta imiş.

telefon hal olsun hat kolay dostum

bu hat-imei eşleştirmesini her numara değiştiğindemi yapmak gerekiyor? ileride satarsanız cihazı ne olacak?

İşte problem bu hocam. Her hat değiştirdiğimde aynı işlemi yapacakmışım. Bu durumda olan biri cihazını satamaz haliyle. ( ben aldığım cihazları satmadığımdan dolayı sorun yok.)

turkcell gibi büyük bir firma nasıl böyle duruma düşüyor ilginç birde 2 hafta madur ediyorsun.. yenisini vermesi gerek

Garantiye gönderirler diye cihazı rollectra ile sıfırladım. Şimdi tekrardan jailbreak yapıp repo tweak arayacağım. ?

Turkcell in savunucusu degilim ancak İmei telefonun kimliğidir. Bu durum suna benziyor.Devlet size kimlik veriyor ve siz bu kimligi baskasina çaldırıyorsunuz. Sorumluluk devlette degil sizdedir. Turkcell size klonlanmamis bir imei vermis vermis ve sonradan klonlanmis sonuc olarak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çözüm
Geri