iOS 11.3.1 Jailbreak Nasıl Yapılır? 7 Adımda Jailbreak Rehberi

DeliTurK

Living is to resist
Admin
Kurucu
Yönetici
Apple Expert
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Konular
1,155
ios-11.3.1-jailbreak.jpg

OS 11.3.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Ön Kontrol

1) Jailbreak aracı için cihazınızda yüklü olan iOS sürümünün uyumluluğunu kontrol edin. Electra iOS 11.3.1 Jailbreak aracı aşağıdaki iOS sürümleri ile uyumlu;

• iOS 11.2
  • iOS 11.2.1
  • iOS 11.2.2
  • iOS 11.2.5
  • iOS 11.2.6
  • iOS 11.3 (betalar dahil)
  • iOS 11.3.1 (betalar dahil)
2) Apple cihazınızın Jailbreak aracı ile uyumluluğunu doğrulayın. Araç, iPhone X dahil olmak üzere yukarıdaki iOS sürümlerini çalıştıran tüm 64 bit iPhone, iPad ve iPod touch’a yüklenebiliyor.

3) cydiaimpactor.com‘dan PC veya Mac’iniz için Cydia Impactor’un son sürümünü indirin.

4) Windows veya macOS çalıştıran bir PC veya Mac’e iTunes’in son sürümünü yükleyin.

5) coolstar.org/electra adresinden Electra1131’ün IPA dosyasını indirin. Ödemesi yapılmış bir Apple Developer hesabınız varsa sitedeki “Dev Account” seçeneğini, ödemesi yapılmamış bir developer hesabınız varsa “Non Dev Account” seçeneğinden Electra1131 IPA dosyasını indirin.

Jailbreak İşlemleri

Adım 1: Söz konusu iOS 11.3.1 veya yukarıdaki iOS sürümlerinden birisini çalıştıran Apple cihazınızı alın ve USB kablosu ile PC’nize veya Mac’inize bağlayın. Devam etmeden önce, iTunes ile cihazınızın tam bir yedeklemesini yapın.

Adım 2: Uçak Modu’nu etkinleştirmeniz, Siri’yi devre dışı bırakmanız ve Electra uygulamasını çalıştırmadan önce cihazınızı yeniden başlatmanız önerilir.

Adım 3: Yukarıdaki ön kontrol maddelerini okuduğunuza eminseniz şimdi Cydia Impactor’un son sürümünü PC veya Mac’nize yüklemiş olmalısınız. Uygulamayı açın ve indirdiğiniz Electra1131 IPA dosyasını Cydia Impactor’ün arayüzüne sürükleyip bırakın. İstendiğinde geçerli Apple Kimliği ve şifresini kullanarak yükleme işlemini başlatın.

Adım 4: Electra Jailbreak uygulaması iOS cihazınıza aktarıldıktan sonra cihazınızda açabileceğinizden emin olmanız gerekiyor. Bunun için iOS cihazınızın Ayarlar > Genel > Profil menüsüne gidin ve yüklediğiniz Electra IPA ile ilişkili profili bulun. Profile dokunarak Güven ve ardından tekrar Güven diyerek profilin yüklemesini tamamlayın. Şimdi, Elecetra uygulamasının yer aldığı Ana Ekran’ınıza dönün ve uygulama simgesine dokunun.

Adım 5: Electra tıpkı diğer uygulamalar gibi başlatılacak ve ana arayüzü görüntülenecektir. Ekranın ortasındaki Jailbreak adlı düğmeyi görüyor olmalısınız. İşlemi başlatmak için bu düğmeye dokunun ve “Tweaks” seçeneğinin yanındaki anahtarın olduğundan emin olun.

iOS-11.3.1-Jailbreak.jpg

Adım 6: Kısa bir süre sonra Electra’nın cihazınızı otomatik olarak yeniden başlattığını göreceksiniz. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra kilidini açın ve Electra uygulamasına dokunarak yeniden başlayın ve Jailbreak işlemine devam etmek için tekrar “Jailbreak” düğmesine dokunun.

Adım 7: Electra’nın yapması gereken tüm işlemleri yapabilmesi için onayınıza sunulan tüm seçenekleri onaylayın. İşlem tamamlandıktan sonra cihazınız başarıyla Jailbreak yapılacak ve Ana Ekran’da Cydia simgesi konumlandırılacaktır.

iOS-11.3.1-Elecetra-Cydia.jpg

Cydia uygulamasını açın ve Jailbreak dünyasının aralanan kapısından ilk adımınızı atarak özgürlüğün tadını çıkarın.

iOS-11.3.1-Jailbreak-Cydia-iPhone-X.jpg

Son düzenleme:

NobleMan

Administrator
Admin
Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
68
Emeklerinize sağlık
Paylaşımınız için teşekkürler ama çok karışık bir anlatım olmuş daha basite indirerek anlatmalısınız bence hocam bir çok kişi devoloper hesabı kullanmıyor o yüzden bence terimleri aradan çıkarıp
Direkt olarak kullanıcıya hitap eden şekilde olmalı kanımca devoloper hesabı kullanıcak olan zaten bu işleri bilen kişiler ve nasıl yapılacağını bilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri