Özlü sözler - Anlamlı sözler

Aptallar ne affeder ne unutur,
Saflar affeder ve unutur,
"Akıllılar ise affeder; ama asla unutmaz...!"

T. Szasz

Kimi gönüllerin kapısı hüzün kapısıdır…
Girersin hüzün karşılar
Gidersin hüzün uğurlar..
gul.gif

Eskiden insanlar sevilir, eşyalar ise kullanılırdı. Gün geldi eşyalar sevilir, insanlar kullanılır oldu.

Can Dündar

Geçmişle yaşamak, en ağır ruh hastalığıdır.
Eğer yenemezsen,
asla yeni bir gelecek yazamazsın...!

Sabrina Jefries

Kişi Sevdiğinin Ahlakı İle Ahlaklanır. Bu Sevenin Elinde Değildir, Sevgi Bunu İcap Ettirir..

İmamı Rabbani (k.s.)

Kainatta yalnız bir sosyalist tanırım: Ecel...

Cenap Şehabeddin

Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıklıkları değil, yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır.

Seneca

Dünyanın en güçlü en dayanıklı kişisi de olsan,
Sevdiğine her zaman yenik düşersin..

Oscar Wilde

"Uyanmak istemiyorsan, berbat bir hayatın vardır. İşin ilginç yanı; uyuyamıyorsan da berbat bir hayatın vardır."

/Mariadebonne/

''eğlence arseniğe benzer,azı ilaç çoğu zehir gibidir''
''cehalet ağız kokusu gibidir,ona sahip olan onun farkında olmaz''

Sen işinle gücünle kalsan da el alemin dilini zapt edemezsin.

Her Kadına Sahip Olmaya Çalışan Adam, Bir Kadına Hasret Kalır ! Bir Kadına Sahip Olan Adam; Her Kadını Kendi Bırakır.

William Golding

bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız; aklınız bunun neden imkansız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda; gerçekten inandığınızda, aklınız yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar. o yüzden düşüncelerinize dikkat edin!

David J. Shwartz

tam şu anda nerede durduğuna bak, sonra da nereye doğru gittiğini düşün. Bunu yaptığında korkunun buzları eriyecek. umudun gün ışığı ise parlamaya başlayacak.
hayatta adım adım yürü. en büyük acıları bile yenmek mümkündür. en tatlı meyveler; arkadaşlık bağından toplanır. gerçekten inandığın güvenebileceğin insanları bulursan, onları sakın bırakma.
unutma, yansıttığın ışık kadar iyisin!

L. Rooney

Sırf Acı Çekiyorsun Diye, Her Önüne Gelenin Kalbine Sığmaya Çalışma!
Rabbine Sığın...

Eyüp Konak

Ayna Benim En İyi Arkadaşımdır. Çünkü Ben Ağladığımda, O Asla Gülmez.

Charlie Chaplin

“Ortaçağ’da yaşayan insanların çok şanslı olduğunu düşünürüm hep; çok az kitapları vardı, fakat onların hepsi temel kitaplardı. Bugünlerde, kitaplar hakkında yazılmış o kadar yazı var ki, kitapların kendilerine erişmek bile güç.”

Jorge Luis Borges

"Kalbiniz üç şeyin evi olsun; imanın, ümidin ve aşkın.."

Hz. Ali (r.a.)

Geri