Çözüldü Telefonumdan Checkra1n Jailbreak Kaldırma

baltaxxx

Üye
Apple Sever
Konular
13
Merhaba arkadaşlar. Telefonuma checkra1n ubuntu üzerinden jailbreak yapmıştım. Bunu nasıl kaldırabilirim? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

N.o.r.t.h.w.i.n.D

Üye
Apple Sever
Konular
9
Ubuntuyu nasıl kurduğunuza bağlı

Eğer hard diskten alan ayarlayıp kurduysanız o alanı silerek ubuntudan kurtulabilirsiniz onun için yardımcı olurum

baltaxxx

Üye
Apple Sever
Konular
13
Galiba anlatım bozukluğu yapmışım. Hocam telefonumdan checkra1n'i dosyalarımı kaybetmeden kaldırmak istiyorum.

N.o.r.t.h.w.i.n.D

Üye
Apple Sever
Konular
9
Ben ubuntu kaldırmak istiyorsunuz anladım kusurabakmayın :) . checkrain kaldırmak için şuan ekranda checkrain varsa girin Restore System butonuna tıklayın. Checkrain şuan yüklü değil ise ubuntu ile veya daha önce nasıl jailbreak yaptıysanız tekrar aynı şekilde jailbreak yaparak checkrain uygulmasını telefona atınız.
B58E47AD-853C-4C18-9E93-486E36F1EE71.png

Son düzenleme:

baltaxxx

Üye
Apple Sever
Konular
13
Çok teşekkür ederim. Direkt restore sistem yapınca general error hatası veriyor. Safe mode'u işaretleyip attım. Sonra restore system diyince silindi. Lakin tamamen silmiyor. Cydia ve Checkra1n uygulaması gidiyor ama jailbreak dosyaları içinde kalıyor. Banka uygulamam var silmeme rağmen jailbreak uyarısı devam ediyordu. Şimdi sıfırladım tamamen. Bakalım sonucu yazacağım.

N.o.r.t.h.w.i.n.D

Üye
Apple Sever
Konular
9
Banka uygulamaları vs için sildiyseniz bunun çözümü vardı hocam. Restore sonrası jailbreak kalıntısını tamamem sileceğimi düşünmüyordum ama jailbreak algılamasıda bana bi garip geldi. Tam bu noktaya fazla hakim değilim. Sıfırlamayı ayarlardan mı yaptınız?

baltaxxx

Üye
Apple Sever
Konular
13
Hocam şöyle söyleyeyim. Bizim Türkiye'deki banka uygulamalarında shadow, liberty lite tweakleri ile bu uyarıyı almıyorsun. Almanya'da şöyle oldu, jb varken uygulamaya hiç girmiyordu. Jbyi kaldırdım giriyor ama jb uyarısı veriyordu. Mecburen jbyi kaldırdıktan sonra itunes yedek alıp ardından telefonu sıfırlayıp tekrardan yedeği geri yükledim, düzeldi.

N.o.r.t.h.w.i.n.D

Üye
Apple Sever
Konular
9
Hım anladım hocam. Düzelmesine sevindim hocam zaten düzelirdi sıfırlamada keşke o uyarıların bir yöntemini bulsaydık önce :) Hayırlı olsun artık

baltaxxx

Üye
Apple Sever
Konular
13
Çok teşekkür ederim hocam. Cihaz bana ait değil. Bana ait olsa banka uygulamasını kullanmam jbyi kullanırım :) Hayırlısı diyelim :)

barisgokceee

Apple Sever
Konular
0
Merhaba ben de checkrainden restore yaparak jb kaldırdım ancak jb uyarısı devam ediyor Yardımcı olabilir misiniz

1cihans 

Co Admin
Yönetici
Premium üye
Apple Expert
Elit Üye
Konular
64
Oradan yaptım ben de chackrain ve cydia silindi Jb adına görünür hiçbirşey yok ancak banka uygulamasında sistemde değişiklik var uyarısı geliyor
Kardeşim onun tek çözümü ya tekrar jb yapıp bypass yapacaksın ya da tekrardan itunesden yazılım yükliceksin 🙃

Çözüm

qυєєη

Elit Üye
Üye
Apple Sever
OS
Windows 10
BR
Chrome 123.0.0.0
Konular
47
@baltaxxx, Cheakra1n general error hatası için ccmodules pro

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Geri