turkcell magaza iphone 11 telefon ios sürümü nedir ?

hakan3030

Apple Sever
Konular
3
merhabalar benim iphone 6s plus telefonum vardı jailbreakli ios 13 checkrain fakat işlemci bozuldu ve yeni bir telefon arayışı içine girdim. turkcell de faturaya ek 3 taksitli iphone 11 almak istiyorum. web sitesinde telefon teknik özelliklere baktığımda ios 13 yazıyor. telefonu almak için turkcell bayiye gittim stantdaki telefonun ios sürününe baktım ios 15. müşteri hizmetlisine sorduğumda telefonlar ios 15 geliyor dedi. fakat kutuda acılmamış iphone 11 telefonun ios 15 olma imkanı varmıdır ki. yeni üretim olduğundan dolayımı acaba ios 15 tir. jailbreaksiz hayat cok sıkıcı şuan android telefon kullanıyorum.alışamadım olmuyor. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

osrt91

Apple Sever
Konular
4
Kodları bulmak lazım araştırıp, bazı telefoncular da sirkülasyon olmuyor eski sürüm oluyormuş. Kutu arkasında yazıyor tabi. Listeyi bilen birisi atabilir mi?

osrt91

Apple Sever
Konular
4
Bulunur aslında bilen arkadaşlar görünce yardım eder bence. Kendimde 12 var eşimde 11 bakalım bir şey yapacağız jailbreak için sürüm güncellemesş yaptık olmuyor şimdi. Aslında telagram gruplarında vardır. Öğrenirsen beni de unutma lütfen :)

zgrklc

Apple Sever
Konular
2
Web sitelerinde öyle yazmasının sebebi iPhone 11'in çıkış sürümünün ios 13 olmasıdır. Sitelerde, cihazların teknik özelliklerinde her zaman cihazların çıkış sürümü yazılır.

Eski sürüm cihaz bulmak istiyorsanız, telefon bayilerine gittiğinizde; bu durumu izah ederek rica etmeniz ve kutudaki seri no.yu sorgulayıp bakmanız gerekmektedir. Bol bol bayi gezmeniz gerekecektir zira geneli yeni sürüm çıkar. Örneğin şu an birçok bayideki telefon sürümleri ios 15.1-15.4.1'dir. Yukarıda denildiği gibi sirkülasyonu ve satışı az bayi gezmeni oranınızı arttıracaktır. Timlerde bulmanız pek mümkün değil, ayrıca kutulara baktırmazlar. Ancak daha küçük yerlerde 3-5 lira fazladan vereceğinizi söyleyip kutulara bakabilirsiniz. Geçen gün bu şekilde yakın bir arkadaşım Sirkeci'de bir bayiden ios 14.3 yüklü iPhone 11 Pro aldı. Eski sürüm çıkarsa 300 lira fazla vereceğini söylemiş, satan kişi de kabul etmiş. Cihazı da aldıktan son jb yapıp piyasanın 2.800 lira fazlasına sattı. Zamanınız varsa; Kadıköy, Bakırköy, Zeytinburnu ve Fatih taraflarını öneririm. Telefon bayileri ve ikinci el satanlar bu bölgelerde çok olduğu için eski sürüm bulma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

hakan3030

Apple Sever
Konular
3
teşekkür ederim açıklama için .Diger sorum da ios 15 alıp beklemek mantıklımıdır ?
iphone.png

Son düzenleme:

zgrklc

Apple Sever
Konular
2
Doğruluğu nereden baktığınıza bağlı; zira dediğim gibi cihazın şu anki sürümü yazmıyor, çıktığı sürümü yazıyor. Örneğin iPhone XR cihaza bakın işletim sistemi ios 12 yazar ama bu satın aldığınız cihazın ios 12 çıkacağı anlamına gelmez. Aynı şekilde iPhone 12 cihazın işletim sistemi sitede ios 14 yazar ancak siz alınca gelen cihaz ios 14 çıkmaz. Zaten şu an Turkcell Online ya da timlerden alacağınız hiçbir cihaz çıktığı sürümde gelmez, ios 15 yüklü olarak gelecektir.

hakan3030

Apple Sever
Konular
3
Doğruluğu nereden baktığınıza bağlı; zira dediğim gibi cihazın şu anki sürümü yazmıyor, çıktığı sürümü yazıyor. Örneğin iPhone XR cihaza bakın işletim sistemi ios 12 yazar ama bu satın aldığınız cihazın ios 12 çıkacağı anlamına gelmez. Aynı şekilde iPhone 12 cihazın işletim sistemi sitede ios 14 yazar ancak siz alınca gelen cihaz ios 14 çıkmaz. Zaten şu an Turkcell Online ya da timlerden alacağınız hiçbir cihaz çıktığı sürümde gelmez, ios 15 yüklü olarak gelecektir.

evet Turkcel bayisinde stand ürününe baktığımda ios 15 yazıyor haklısınız. peki ios 15 alıp beklemek mantıklımıdır. yoksa hic riske girmeden 6s plus ikinici el bir telefon bulup kullanmak zorunda kalacağım..

zgrklc

Apple Sever
Konular
2
ios 15.1 sürümünde bulabilirseniz alın ve bekleyin derim. En son haberlere 15.1.1 sürümüne kadar açık olduğu söyleniyordu, şu an son durumu bilmiyorum. Ancak Kasım ayından bu yana aynı haberler söylentide, karar sizin. :)

djfurkank

Üye
Apple Sever
Konular
0
Kanka ben 4 yıllık turkcell çalışanıyım atıyorum bugün yeni bir iphone geldi max 20 gün duruyor satılmazsa iade ediliyor yeni üretilen iphone geliyor yani eski sürüm gelen iphone'lar bekletilmiyor muhtemelen ios 15.3 ve üstü gelir iphone 15.1 falan gelmesi mümkün değil

hakan3030

Apple Sever
Konular
3
teşekkür ederim az kalsin alıyordum sonanda sürümüne bakım dedim standa vaz gectim :))

Geri