Unc0ver Jailbreak kaldırma iOS 11 -12.1.2 aynı sürüme sıfırlama..

Konular
1,180
Daha fazla  
Adım
Devrim
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
1. Telefonu kapatıp açıyoruz..
2. Unc0ver 'a Girip ayarlardan Refresh icon Cache ve Restore RootFS (Rec0ver) Açık hale getirin.
3.
Yeniden jailbreak yapın.. size iki soru soracak, RootFS ok tekrar ok deyin. telefon açılıp kapanacak.
4.Cydia GARİP BİR ŞEKİLDE AÇILIP KAPANACAK işlem tamamdır..
5 Unc0ver girin Rejailbreak yazıyorsa işLem 'TAMAM'dır.
6. Unc0ver İconu silin..
7. İphone ayarlar./Genel /Sıfırla/ Tüm içerikleri ve ayarları sıfırla .. işlem TAMAM

İOS 12'de unc0ver Jailbreak Nasıl Kaldırılır?

1554028002653.png

Geri Yüklemeyi Etkinleştir

Adım 1 jailbreak uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gidin.

2. Adım üzerinde geçiş yaparak rootfs Restore (rec0ver) ve Refresh Icon Cache

Adım 3 Ana ekrana dönün ve Jailbreak veya Re-jailbreak tuşlarına basın.

Cihazınızı geri yükleyin

Adım4. başlamasını bekleyin. Uygulamanın rootfs bildirimi Restore görüntüleri gelecek iki sefer , dokunun Tamam .

Video Anlatım: @deliturk

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Video @
kurtkuzu

60714f888fd146997ced7173c9a9c84a.jpg
6dc71adb937b08584cbb08eb16877fe7.jpg
0faf822dc3f542f47d93ff99f9491b25.jpg
d71d1aab1756d1522eac6b3c3c171b9c.jpg

Son düzenleme:
icleaner ile + Ayardosyaları tümünü silip temizleyip.. sonra yukardaki işlemi edin kalıntı kalmıyor.. teli sonra ayarlardan komple sıfırla deyin. yeni sürüm gibi kullanın tekrar.. . bir ara bunun için video yapacagım..
Valla üstadım video olursa çok iyi olur yapamayan arkadaşlar için detaylı bir şekilde teşekkürler

@deliturk hocam bir videoda ben paylaşayım yalnız bende tekrar kurulumuda mevcuttur

@deliturk hocam bir videoda ben paylaşayım yalnız bende tekrar kurulumuda mevcuttur

teşekkürler çok iyi oldu konu i,çeriligine koyalım..

icleaner ile + Ayardosyaları tümünü silip temizleyip.. sonra yukardaki işlemi edin kalıntı kalmıyor.. teli sonra ayarlardan komple sıfırla deyin. yeni sürüm gibi kullanın tekrar.. . bir ara bunun için video yapacagım..
Hocam sormak istediğim bir konu var bu işlemde yedek yükleme nasıl olacak cihaz jealbreklı iken yedek aldım sıfırlama işleminden sonra bu yedeği atsam ne olacak jealbreaklı dosyalar felan sisteme yüklenirmi içinde birsürü ücretli appstore uygulamalarım var

Hocam sormak istediğim bir konu var bu işlemde yedek yükleme nasıl olacak cihaz jealbreklı iken yedek aldım sıfırlama işleminden sonra bu yedeği atsam ne olacak jealbreaklı dosyalar felan sisteme yüklenirmi içinde birsürü ücretli appstore uygulamalarım var

sıfırlandıktan sonra yedegi atın sonra jailbreak işlemini yapın.. sıfırdan

sıfırlandıktan sonra yedegi atın sonra jailbreak işlemini yapın.. sıfırdan
Demek istediğim jealbreak yapmazsam jealbreaklı aldığım yedeği sıfırladıktan sonra yüklersem jealbreaklı sistem dosyaları felan gidermi geri telefona yada itınes jealbreaklı dosyalarıda yedekliyormu acaba

Demek istediğim jealbreak yapmazsam jealbreaklı aldığım yedeği sıfırladıktan sonra yüklersem jealbreaklı sistem dosyaları felan gidermi geri telefona yada itınes jealbreaklı dosyalarıda yedekliyormu acaba

cydia Backup aldık... eskiden öyleydi ben pek yapmadığım için

itunes ile cihazı restore yapıyorsunuz ve itunes size iphone'u nasıl ayarlıyım diyor (yedekten kurma veya yeni iphone) cevap vermeden itunes'i kapatın.

itunes kapattıktan sonra telefon kurulum ekranında kalacak şimdi telefondan kuruluma devam edin yeni iphone olarak ayarlayın.
telefon açıldıktan sonra jb işlemini yapın ve cydia'dan appsync indirip kurun
şimdi itunes ile yedekten geri yükle yapın tüm ayarlarınız geri gelecek sadece tweakler olmayacak
burda backup devreye giriyor. cydia'dan indirip programı açıyoruz ve restore diyoruz tweaklerinizi otomatik indirip kuracak telefon donmuş gibi gözükebilir dokunmayın ne kadar çok tweak varsa o kadar uzun sürer (benim yaklaşık 10 dakika sürdü baya bi tweak vardı.

program otomatik telefona respring atıyor ve cihazınız restore işleminden önce nasılsa o hale geliyor

not: bende 30-40 tane tweak vardır toplam bunların hepsi yüklendi

2: ÖNEMLİ backup tweaklerinizi yedekliyor fakat tweak ayarlarınızı yedekleyen itunes o yüzden itunes backup önemlidir. tweaklerinizi en ince ayarına kadar geri getiririi

1- itunes ile backup alıyoruz
2- xbackup ile backup alıyoruz
3- itunes ile restore yapıyoruz
4- app sync kuruyoruz
5- itunes ile yedekten yükle yapıyoruz.
6- xbackup ile restore yapıyoruz.

7- eski iphone'umuza kavuştuk.

cydia Backup aldık... eskiden öyleydi ben pek yapmadığım için

itunes ile cihazı restore yapıyorsunuz ve itunes size iphone'u nasıl ayarlıyım diyor (yedekten kurma veya yeni iphone) cevap vermeden itunes'i kapatın.

itunes kapattıktan sonra telefon kurulum ekranında kalacak şimdi telefondan kuruluma devam edin yeni iphone olarak ayarlayın.
telefon açıldıktan sonra jb işlemini yapın ve cydia'dan appsync indirip kurun
şimdi itunes ile yedekten geri yükle yapın tüm ayarlarınız geri gelecek sadece tweakler olmayacak
burda backup devreye giriyor. cydia'dan indirip programı açıyoruz ve restore diyoruz tweaklerinizi otomatik indirip kuracak telefon donmuş gibi gözükebilir dokunmayın ne kadar çok tweak varsa o kadar uzun sürer (benim yaklaşık 10 dakika sürdü baya bi tweak vardı.

program otomatik telefona respring atıyor ve cihazınız restore işleminden önce nasılsa o hale geliyor

not: bende 30-40 tane tweak vardır toplam bunların hepsi yüklendi

2: ÖNEMLİ backup tweaklerinizi yedekliyor fakat tweak ayarlarınızı yedekleyen itunes o yüzden itunes backup önemlidir. tweaklerinizi en ince ayarına kadar geri getiririi

1- itunes ile backup alıyoruz
2- xbackup ile backup alıyoruz
3- itunes ile restore yapıyoruz
4- app sync kuruyoruz
5- itunes ile yedekten yükle yapıyoruz.
6- xbackup ile restore yapıyoruz.

7- eski iphone'umuza kavuştuk.
Teşekkür ederim hocam emeğine sağlık...

12de direk aldırma olayı henüz çıkmadımı arkadaşlar 11 deki gibi electraremover gibi ..

Asıl benim sormak istediğim yanlış algılandı heralde...ben jeilbreaklı iken telefonu itunes ile yedek almıştım ama şimdi jealbreak silmek istersem ve üstsürüme telefonu güncelledikten sonra bu itunesin almış olduğu jealbreaklı yedeği geri yüklemesini istemiyorum iphoneyide yeni telefon diye tanıtırsam yedekleri yükleyemeyecem bu sefer nasıl olacak bu iş anlamadım

Asıl benim sormak istediğim yanlış algılandı heralde...ben jeilbreaklı iken telefonu itunes ile yedek almıştım ama şimdi jealbreak silmek istersem ve üstsürüme telefonu güncelledikten sonra bu itunesin almış olduğu jealbreaklı yedeği geri yüklemesini istemiyorum iphoneyide yeni telefon diye tanıtırsam yedekleri yükleyemeyecem bu sefer nasıl olacak bu iş anlamadım

yedeği yüklemen için sürümün tekrar aynısı olması lazım bildigim kadar..

1. Telefonu kapatıp açıyoruz..
2. Unc0ver 'a Girip ayarlardan Refresh icon Cache ve Restore RootFS (Rec0ver) Açık hale getirin.
3.
Yeniden jailbreak yapın.. size iki soru soracak, RootFS ok tekrar ok deyin. telefon açılıp kapanacak.
4.Cydia GARİP BİR ŞEKİLDE AÇILIP KAPANACAK işlem tamamdır..
5 Unc0ver girin Rejailbreak yazıyorsa işLem 'TAMAM'dır.
6. Unc0ver İconu silin..
7. İphone ayarlar./Genel /Sıfırla/ Tüm içerikleri ve ayarları sıfırla .. işlem TAMAM

Ekli dosyayı görüntüle 1592

Geri Yüklemeyi Etkinleştir

Adım 1 jailbreak uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gidin.

2. Adım üzerinde geçiş yaparak rootfs Restore (rec0ver) ve Refresh Icon Cache

İOS 12'de unc0ver Jailbreak Nasıl Kaldırılır?'de unc0ver Jailbreak Nasıl Kaldırılır?

Adım 3 Ana ekrana dönün ve Jailbreak veya Re-jailbreak tuşlarına basın.

Cihazınızı geri yükleyin

Adım4. başlamasını bekleyin. Uygulamanın rootfs bildirimi Restore görüntüleri gelecek iki sefer , dokunun Tamam .

Video Anlatım: @deliturk

Video @
kurtkuzu

60714f888fd146997ced7173c9a9c84a.jpg
6dc71adb937b08584cbb08eb16877fe7.jpg
0faf822dc3f542f47d93ff99f9491b25.jpg
d71d1aab1756d1522eac6b3c3c171b9c.jpg

Dediğiniz işlemleri birebir yaptım fakat ne uncoverda re-jailbreak yazıyor ne de cydia siliniyor? Rootfs uyarısı geliyor 2kere ikisinde de ok basıyorum telefon kapanıp açılıyor uncoverda hala jailbreak yazıyor

Dediğiniz işlemleri birebir yaptım fakat ne uncoverda re-jailbreak yazıyor ne de cydia siliniyor? Rootfs uyarısı geliyor 2kere ikisinde de ok basıyorum telefon kapanıp açılıyor uncoverda hala jailbreak yazıyor

YAPTIKTAN SONRA CYDİA garip bir şeklide balon gibi açılıp kapanacaktır... İŞTE ozaman olmuş demektir.. ama beceremediyseniz eger 11 ise.. tweak cleaner 11 indirin.. komple sıfırlama islemi eder cydia kalkar olmadı 12 ise.. tweak cleaner 12 ile cydiayı başladığınız ilk kuruluma getirir..

sileoturkiye.com/repo temin edebilirsin..

Son düzenleme:

Sürüm nedir ? Acaba 11 mi 12 mi

hocam iyi günler cihazım 12.1.4 jeilbreak var sarj bitti ve cihaz kapandı daha sonrasında ne cydia açıldı nede tekrardan unc yükleyebildim unc ekrana geliyor ama profillerde çıkmıyor ve açılmıyor ne yapmam nasıl kaldırmam lazım yardımcı olabilir misiniz?

Geri