Checkra1n Jailbreak MacOS - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3-13.5.1

Timur.c

Üye
Konular
10
iOS 13 için Checkra1n Jailbreak: Bilinmesi Gerekenler
  • Checkra1n jailbreak aracı bir PC'ye erişiminiz olmasını gerektirir. Şimdilik, araç yalnızca macOS'ta kullanılabilir.
  • Jailbreak aracının Windows ve Linux sürümü geliştirilme aşamasındadır ancak yayınlanma tarihi belli değil.
  • Bu, semi-tethered bir jailbreak, yani cihaz kapanırsa jailbreak işlemini yeniden yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak
  • Cydia varsayılan olarak kurulur, ancak gelecekte diğer paket yöneticileri de seçenek olarak eklenecektir.
Checkra1n Uyumlu Cihazlar
Checkra1n iOS 12.3 - iOS 13.x'de, aşağıdaki iPhone'ları ve iPad'leri destekler:
  • iPhone X
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPad mini
  • iPad mini 2
  • iPad mini 3
  • iPad Air
  • iPad Air 2
  • iPad 5.Nesil
  • iPad 6.Nesil
  • iPad Pro 1.Nesil
Bununla birlikte, checkra1n, checkm8 açığına dayandığından, iPhone X'ten sonraki iPhone'ları ve iPad'leri desteklemez:
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
iPhone ve iPad'de iOS 13'ü Checkra1n Kullanarak Jailbreak Yapma
Yukarıdaki tüm kriterleri karşılıyorsanız ve checkra1n ile jailbreak yapmaya hazırsanız, aşağıdaki adımları izleyin:
1) Lightning kablosu ile cihazınızı Mac'inize takın. Gerekirse cihazınıza güvenin.

2) checkra1n jailbreak aracını . Bu jailbreak aracını resmi web sitesinden başka bir yerden indirmeyin, aksi takdirde kötü amaçlı yazılım içerebilir.

3) İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, açmak için .dmg dosyasına çift tıklayın ve checkra1n uygulamasını Mac'inizin uygulama klasörüne sürükleyin :

1594799318831.png

4) Ardından, Mac'inizin uygulama klasörünü açın, checkra1n uygulamasına sağ tıklayın ve Paket İçeriğini Göster seçeneğine tıklayın.

1594799327895.png

5) Şimdi checkra1n -> İçindekiler (Contents -> MacOS'a gidin ve checkra1n_gui Terminal dosyasına çift tıklayın.

1594799337783.png

6) Şimdi checkra1n jailbreak uygulaması ile karşılaşacaksınız. Bağlı cihazınızın checkra1n tarafından tanındığını kontrol edin. Ardından, Başlat düğmesine tıklayın.
1594799347244.png

7) checkra1n uygulaması şimdi size DFU moduna girmeniz gerektiğini söyleyecektir. Sonraki düğmesine tıklayın.

1594799357020.png

8) Yukarıdaki adım yapıldıktan sonra, DFU moduna girme sürecinde uygulama size rehberlik edilecektir. Hazır olduğunuzda, Başlat düğmesine tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

1594799365633.png

9) Başarıyla DFU moduna girdikten sonra, checkra1n cihazı jailbreak yapmaya başlayacaktır.

1594799376425.png

10) iOS cihazınız şimdi checkra1n temalı ayrıntılı açılış ekranını göstermelidir. Lütfen, yükleme bitmeden cihazınızın bağlantısını kesmeyin.

1594799387302.png

11) Jailbreak işlemi bittikten sonra checkra1n uygulamasını kapatabilirsiniz.

1594799397311.png

12) Şimdi, iOS cihazınızın Ana ekranında checkra1n uygulamasını görmelisiniz. Uygulamayı açın ve Cydia'yı yüklemeye başlayın.
1594799407293.png

13) Tamamlandığında, uygulama kapanacak ve Cydia Ana ekranınızda görünecektir.

1594799415903.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yalnız sanal yüklenen ile jailbreak hata veriyor diyorlardı, usb port aktarırken sorun çıkarıyormuş.

arkadaşlar 1 haftadır bu macOS işletim sistemini sanal olarak kurmaya çalışıyorum kafayı yemek üzereyim lütfen bana yardımcı olurmusunuz. en az 4-5 tane farklı farklı iso dosyası indirdim denedim hepside aşağıdaki hatayı verdi.hep aynı noktada tıkandım. Sizin kurup da başarılı olan ıso dosyası varsa link verirseniz onuda denerim. tahmin edeceğiniz gibi jb için kurmaya çalışıyorum. izlemediğim video kalmadı ama sonuç olumsuz hata hep aynı. şimdiden herkese teşekkür ederim.

Edit . @Leoo sizin bu konuda bir fikriniz varmı. Siz ISO dosyasını nereden indirip kurdunuz

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ

Bilgisayar dizüstü bir bilgisayardır

Ekli dosyayı görüntüle 6655
Ekli dosyayı görüntüle 6656

ALDIĞIM HATA

Ekli dosyayı görüntüle 6657

KURULUM AŞAMASINDAN BAZI FOTOĞRAFLAR

Ekli dosyayı görüntüle 6661

Ekli dosyayı görüntüle 6662

Ekli dosyayı görüntüle 6663
Ekli dosyayı görüntüle 6664

@Leoo @DeliTurK bi el atsanız rica etsem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yalnız sanal yüklenen ile jailbreak hata veriyor diyorlardı, usb port aktarırken sorun çıkarıyormuş.

Bios ayarlarini dogru yaparsaniz hic bir sorun cikmiyor. Bi kac video izleyerek ben yaptim. Daha önceden tecrubem de yok bu konu ile ilgili

Bios ayarlarini dogru yaparsaniz hic bir sorun cikmiyor. Bi kac video izleyerek ben yaptim. Daha önceden tecrubem de yok bu konu ile ilgili

İSO dosyasını nereden indirdin. Ben yaptım yerine nereden nasıl yaptığını bi anlatsan daha güzel olmaz mı

İSO dosyasını nereden indirdin. Ben yaptım yerine nereden nasıl yaptığını bi anlatsan daha güzel olmaz mı

Hocam senin sistemin ne bilemem. Sistemine uygun olani internetten arastir videolara bak uygula

Hocam senin sistemin ne bilemem. Sistemine uygun olani internetten arastir videolara bak uygula

Bak yukarıda konu açtım bir bakarsan belki yardımcı olabileceğin bir durum vardır. 3-4 yorum yukarı okursan göreceksin sistem ve aldığım hatayı belirttim.

Bak yukarıda konu açtım bir bakarsan belki yardımcı olabileceğin bir durum vardır. 3-4 yorum yukarı okursan göreceksin sistem ve aldığım hatayı belirttim.

Hocam orada bios ile ilgili bilgi yok. Sonucta bios da bi kac ayar yapman gerekiyor

O zmn internetten mac os sierra dmg uzantili olani indir. Usb ye transmac ile boot et sonra pc yi usb den baslat gerisi gelir

Kardeş şöyle yapalım sen izlediğin videoları bana özelden link atarsan daha sonuç odaklı olmuş olur. Cevapların için teşekkür ederim

Videolari kaydetmiorum ki nerden bulacam sana simdi. Google yada you tube yazmak gayet basit videolari izle kendi sistemine göre hepsi bu

Sanal makine kurmak anlamsız çünkü usb portlardan hata veriyor. Sisteminizdeki hdd nizi iki ye bölerek kurulum yapın. Ve ayrıca bir emin olun öyle kolay yapabilecek birşey değil internette kurulum için ayrıntılı bi çok video var. İzleyin çabuk pes etmeyin çünkü yolunuz uzun ve zor. Başarılar

Jailbreak aracı 13.2.3 izin vermiyor, terminal konut ile yaptım, son sürümde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, bir alt sürümdeki tweak'ler ile uyumlu.

iyi günler hocam ben ubuntuya mac os kurdum chekraın ded kurdum fakat telefonu görmüyor dfu yada alsam normalde görmüyor neden dir

Geri