Duyuru Jailbreak - Sıkça Sorulan Sorular & Sormak İstedikleriniz

Damla 

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090
Merhaba Arkadaşlar ,

Bu başlık altında Jailbreak sohbeti yapabilirsiniz, soru sorabilirsiniz..
, forum düzenini korumak ve karmaşık bir hal almaması adına, ufak-tefek soru(n)larınız için yeni konu açmak yerine bu başlık altına yazabilirsiniz. Aynı soruları TEKRAR TEKRAR sormak bizim için site için zor duruma düşürebilir.

Tweak istekleri için, Tweak İstek formunu kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheLastMohikan

Tecrübeli Üye
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Adım
Serkan
Meslek
Güvenlik
Cihaz
iPhone 15 Pro
Konular
260
hem mac pc de hem de windows da denilenleri defalarca yaptım.
hepsinde de checkra1n sorunsuz kuruluyor fakat hiçbir denememde checkra1n logosu ekrana gelmiyor.

(kurulum yapmadan önce tüm şifreleri de kapattım.)

var mı iphone 8 , 8 plus veya X de bu sorun ile karşılaşıp çözüm yolu bulan arkadaşlar ?

• Spotlight aramasını açın ve "checkra1n" araması yapın.
  • Uygulamayı açın ve çıkın.
  • Bu kadar. Uygulama şimdi ana ekranınızda görünmelidir. Bu geçici çözüm oluyormu bakın bi

2. yontem

iTerminal'i başlatın ve SSH'yi seçin ve aşağıdaki ayrıntıları girin.

• Ana Bilgisayar Adı veya IP Adresi - localhost
  • Bağlantı noktası - 44
  • Kullanıcı Adı - root
  • Şifre - alpine
1605267936288.png

Adım 3 Terminale girmek için Bağlan'a basın .

Adım 4 SpringBoard'u yeniden başlatmak için terminalde aşağıda verilen komutu girin.

Hepsi bukadar.

Cydiadaki terminal ilede yapabilirsiniz ..

su
alpine
uicache-respring

oozsahinn

Apple Sever
Konular
0
ipad air 2 cihazıma jailbreak atıp cydia kurduktan sonra cydiadan hiç bir şy kuramıyorum 2 hata alıyorum
-method https has died unexpectedly
-sup process https received signal 5 en azındanbir fikri olanvar mıdır

ATi

Apple Sever
Konular
0
Merhaba 1. Yöntem işe yaramadı
2. Yöntem ile denediğimde command not found uyarısı alıyorum
3. Bir yöntem var mi ☺️

Cankit

Üye
Apple Sever
Konular
20
Merhaba arkadaşlar telefonum iphone 6 12.4.9 a güncelledim fakat checkrain le jailbreak yapmak istiyorum fakat türkçe anlatım olan yazı ya da video bulamadım yapan arkadaşlar varsa nasıl yaptıklarını anlatabilirler mi pc olarak windows kullanıyorum şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Damla 

Co Admin
Yönetici
Apple Expert
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Konular
1,090

mwjam1

Apple Sever
Konular
11
Merhabalar ios 13.6 kullanıyorum checkra1n ile jb yapmıştım fakat tamamiyle kaldırmayı düşünüyorum. nasıl tamamiyle kaldırabilirim kaldırdıktan sonra telefona reset atıcam herhangi bir sorun çıkarmı ? Nasıl tamamiyle kaldırabilirim jb i telefonumdan ?

DümenciRgp

Apple Sever
Konular
0
Checkra1n uygulamasından restore system yapabilirsiniz.Sonrasın da telefon sıfırlamanız tüm jb kalıntılarını götürecektir

Mhmt

Apple Sever
Konular
0
Arkadaşlar merhaba. İphone x 14.0.1 checkra1n jb kullanıyorum, jailbrrak yaptıktan bir kaç gün sonra,gelen aramalarda karşı tarafın sesi gelmiyor,bu sorunu yaşayan varmı? Kullandığım tweakler bunlar...
74d06bc52480c0374d126c0c859ae092.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memoli31

Apple Sever
Konular
3
cpu tool hata verdıgınden ötürü başka bir uygulama arayışındayım yardımcı olursanız çok mutlu olurun
ios 14.0.1

UTRM

Apple Sever
Konular
2
Merhaba bugun iphone 11 aksesuarsiz kutu aldim ve icinden ios 13.7 cikti. iphone 6s ios 12.4 kullaniyordum unc0ver jailbreakli uzun zamandir. bazi durumlara cok yabanci kaldim sorularimi cevaplayabilir misiniz?

1- uncover v6 ile jailbreak yapsam bir sorun yasar miyim 13.7 de tweak uyumlulugu vs.
2- telefonu iade edip yeniden satin alabiliririm boyle yapip ios 14.4 haric bir ios surumu gelmesi icin sansimi denesem mi?(ileride sorun olmadan kullanmaya devam etmek icin). cunku gelistiriciler ios 14 uzerine yogunlasicak gibi duruyor.
3- futurerestore vs gibi yontemlerle iphone 11'i ios 14.2 yada 14.3 e yukseltmem mumkun mu?(13.7 den shsh kaydi alip vs.)
4-iphone 6s imi ios 13.5 yada 14un jailbreak yapilan surumlerimden birini yukseltebilir miyim?(ios 12.4 den shsh kaydi alip)

bu sorularimi cevaplayabilir misiniz.

Reloading_Data

Jailbreaking
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
49
Merhaba bugun iphone 11 aksesuarsiz kutu aldim ve icinden ios 13.7 cikti. iphone 6s ios 12.4 kullaniyordum unc0ver jailbreakli uzun zamandir. bazi durumlara cok yabanci kaldim sorularimi cevaplayabilir misiniz?

1- uncover v6 ile jailbreak yapsam bir sorun yasar miyim 13.7 de tweak uyumlulugu vs.
2- telefonu iade edip yeniden satin alabiliririm boyle yapip ios 14.4 haric bir ios surumu gelmesi icin sansimi denesem mi?(ileride sorun olmadan kullanmaya devam etmek icin). cunku gelistiriciler ios 14 uzerine yogunlasicak gibi duruyor.
3- futurerestore vs gibi yontemlerle iphone 11'i ios 14.2 yada 14.3 e yukseltmem mumkun mu?(13.7 den shsh kaydi alip vs.)
4-iphone 6s imi ios 13.5 yada 14un jailbreak yapilan surumlerimden birini yukseltebilir miyim?(ios 12.4 den shsh kaydi alip)

bu sorularimi cevaplayabilir misiniz.
1- uncover v6 ile 13.7 jb yapabilirsiniz sorun olmaz.
2-cihazı iade edip 14.4 harici sürüm gelmesi %1 ihtimal olabilir.
3-ios 13.7 shsh kaydı alamazsın sürümün imzası kapalı oldugu için cihazı en son sürüme güncellersin 14.2 14.3 yükleyemezsin.
4- ios 12.4 shsh kaydıda alamazsın 3 numarada yazdıgımın aynısıdır.

UTRM

Apple Sever
Konular
2
1- uncover v6 ile 13.7 jb yapabilirsiniz sorun olmaz.
2-cihazı iade edip 14.4 harici sürüm gelmesi %1 ihtimal olabilir.
3-ios 13.7 shsh kaydı alamazsın sürümün imzası kapalı oldugu için cihazı en son sürüme güncellersin 14.2 14.3 yükleyemezsin.
4- ios 12.4 shsh kaydıda alamazsın 3 numarada yazdıgımın aynısıdır.
verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. bugun konustum 13.7 bile beklemiyorduk gecen hafta actiklarinda 14.2 ile gelmis hep alan kisilere o sebeple denesem mi dedim. peki siz 14.4 harici bir surum gelme ihtimali var kabul edersek ios 14 jailbreakli bir cihaz mi iyidir yoksa ios 13.7 mi? yoksa aralarinda hicbir fark yok mu?

Reloading_Data

Jailbreaking
Elit Üye
Üye
Apple Sever
Konular
49
verdiginiz cevaplar icin tesekkur ederim. bugun konustum 13.7 bile beklemiyorduk gecen hafta actiklarinda 14.2 ile gelmis hep alan kisilere o sebeple denesem mi dedim. peki siz 14.4 harici bir surum gelme ihtimali var kabul edersek ios 14 jailbreakli bir cihaz mi iyidir yoksa ios 13.7 mi? yoksa aralarinda hicbir fark yok mu?
tabiki son sürüm olan ios sürümüne jb gelmesi iyidir. ama benim kişisel görüsüm düşük sürümde olup jb kullanmaktır. ben 13.6.1 kullanıyorum jb daha stabil optimize calısıyor istedigim tweakler sorunsuz calısıyor. Tabi ios 14 dede stabil olucak uncover tweakler stabil olucak zamanla ama bu tamamen tercih meselesi ben düsük sürümde kalmayı seviyorum.

UTRM

Apple Sever
Konular
2
tabiki son sürüm olan ios sürümüne jb gelmesi iyidir. ama benim kişisel görüsüm düşük sürümde olup jb kullanmaktır. ben 13.6.1 kullanıyorum jb daha stabil optimize calısıyor istedigim tweakler sorunsuz calısıyor. Tabi ios 14 dede stabil olucak uncover tweakler stabil olucak zamanla ama bu tamamen tercih meselesi ben düsük sürümde kalmayı seviyorum.
ayni sekilde bende kullaniyordumda ios 13 ile tum uygulamalar 13 istemeye baslayinca kaldim ben ortada :(. tesekkur ederim gorusleriniz icin

Geri