Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

Konular
1,096
Daha fazla  
Adım
Öznur
Cihaz
iPhone 11
Checkra1n Jailbreak için yaşadığınız sorunlara bu konu altından yardım isteyebilirsin

Gereksiz mesajlar silinecektir. Forum kurallarımıza uymaya özen gösterin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaslar, söyle bir broblemim var. Iphone X checkrain jailbreak yapmistim, cydiadan safeshotdownu uyguladim. Dün gece Jarj etmeyi unutmusum ve telefon devamli recovery modusda. iTunes da restore etmeye calisdim olmadi hata 40013 geliyor. Telefon tuslarindan da olmiyor. Telefon kapandi...

tekrar pcden checkra1n açıp allow ve safe mod işaretleyerek tekrar jailbreak ediniz.. ve yüklediginiz tweak kaldırıp . sonra pcden tekrar . jailbreak yapınız..
destek için ..

iPhone X 14.8 yüklü jailbreak yapmak istiyorum ama yapmalımıyım önerir misiniz?

8 Plus a kadar bi endişem yok açıkçası bi şekilde altından kalkılır diye düşünüyorum herhangi bir kötü senaryoda ama iPhone X ve sonraki modellerde jailbreak konusunda endişeliyim kafamda soru işaretleri var sadece Face ID konusunda. Tek istediğim bozulmaması.

1-iPhone X e jailbreak yapabilir miyim ve hangi yöntemi önerirsiniz?
2-iPhone X e jailbreak yapıldığında face ıd kullanabilir miyim kullanılıyorsa normal ayarlardan mı yoksa ekstra tweak ile mi?
3-aksi kötü bir şey olduğunda Succession ile temizleyebilir miyim destekliyor mu sorun olur mu önerir misiniz?

Son düzenleme:
Bir şeyler söyleyecek kimse yok mu ?

Hocam @DeliTurK video yapmıştı verelim

Youtubede indirme linkleride mevcut

Bölüm linki; Videolu Anlatımlar

bu bölümde videolara girip bakabilirsin

2-iPhone X e jailbreak yapıldığında face ıd kullanabilir miyim kullanılıyorsa normal ayarlardan mı yoksa ekstra tweak ile mi?
Face id çalışmaz tweak ile idareten yapabilirsin... videosu var..
Videolar verdim yapabilirsin.
3-aksi kötü bir şey olduğunda Succession ile temizleyebilir miyim destekliyor mu sorun olur mu önerir misiniz?
DESTEKLER 14.8 E KADAR.. + Semirestore 11 ilede yapma imkanı var.. yeni sürüm repomuzda var.

Öneririm özgürlüğün tadı .. ama kulanıma baglı.. yüklenmeden gereklileri yükleyin..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.
Bence güzel konu oldu x ve sonraki modeller için.

peki PC olmadan bi yöntem var mı?
Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla henüz yok

Hocam @DeliTurK video yapmıştı verelim

Youtubede indirme linkleride mevcut

Bölüm linki; Videolu Anlatımlar

bu bölümde videolara girip bakabilirsin

Face id çalışmaz tweak ile idareten yapabilirsin... videosu var..
Videolar verdim yapabilirsin.
DESTEKLER 14.8 E KADAR.. + Semirestore 11 ilede yapma imkanı var.. yeni sürüm repomuzda var.

Öneririm özgürlüğün tadı .. ama kulanıma baglı.. yüklenmeden gereklileri yükleyin..
iphone 8 xr içinde geçerli mi 14.8

Son düzenleme:
Telefon nedir .. acaba birde sürümüz nedir yanlış zamanlı işlem ettiğiniz için olabilir .. tuşlar önemli .

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Telefon nedir .. acaba birde sürümüz nedir yanlış zamanlı işlem ettiğiniz için olabilir .. tuşlar önemli .

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

İphone 7 sürüm 14.4. checkra1n 12.0.4 ile deniyorum windows üzerinden

@reverans, start butonu gelmesi gerekli 7 lerde dfu moda gerek yok 0.12.4 ile Allow işaretleyin okadar.
start butonu geliyor. sonrasında telefon otomatik dfu moda alıyor kendini. herneyse belirtilen işlemleri yapıyorum. en son ses kısma butonuna basılı kalan kısımdan sonra device vs diyor. yüklenme ekranı geliyor yani. ama bir türlü telefona düşmüyor o ekran. telefona yüklenmiyor öyle takılıp kalıyor

start butonu geliyor. sonrasında telefon otomatik dfu moda alıyor kendini. herneyse belirtilen işlemleri yapıyorum. en son ses kısma butonuna basılı kalan kısımdan sonra device vs diyor. yüklenme ekranı geliyor yani. ama bir türlü telefona düşmüyor o ekran. telefona yüklenmiyor öyle takılıp kalıyor
Farklı checkra1n sürümlerini denediniz mi

Denedim hepsinde sonuç aynı
ben ubuntu üzerinden chrackra1n son sürüm kullanarak ios 14.8 sürümünü iphone 7 de jailbreak yapabiliyorum bulunduğun ios sürümüyle alakalı sorun olabilir pc ye bağladığın port veya kabloda sorun olabilir 3.0 portunu kullanın kullandıysanız 2.0 deneyin. ubuntu işletim sisteminiz güncel değil ise onu güncelleyiniz.

ben ubuntu üzerinden chrackra1n son sürüm kullanarak ios 14.8 sürümünü iphone 7 de jailbreak yapabiliyorum bulunduğun ios sürümüyle alakalı sorun olabilir pc ye bağladığın port veya kabloda sorun olabilir 3.0 portunu kullanın kullandıysanız 2.0 deneyin. ubuntu işletim sisteminiz güncel değil ise onu güncelleyiniz.
bu sürüme wndows üzerinden jb yapabilirim farklı bir yöntemle

Geri